PDA

Pogledaj punu verziju : Ishrana



Tima
15.11.16., 02:15
Pozdrav, imam tarantule raznih velicina, pa sam dosao u nedoumicu oko ishrane. Da li kod tarantula ima neki preveliki uticaj vrsta ishrane, jer me stvarno mrzi da se jurcam sa insektima vise, mislio sam da ih skroz prebacim na tenebrije, sta mislite ?

hey-ho
15.11.16., 03:21
Ako hoćeš samo jednu vrstu insekata onda koristi dubie jer su neuporedivo hranljivije od tenebrija a i lako se gaje. Mada uvek je bolje kombinovati tako da možeš povremeno davati i nešto drugo što kupiš (ne moraš da gajiš). Naravno dubiama bi valjalo davati različitu hranu kako bi bile što hranljivije, npr. granule za ćurke, mačke, pse i to one bez dodatka kalcijuma, i što više različitog voća i povrća.

loshme10
15.11.16., 08:36
Tenebrije su ti najgora hrana od svega sto si mogao da izaberes. Ako bas hoces crve bolje uzmi fobase, ali najbolje su ti dubie kao sto rece Nikola(kad je da tako kazem "osnovna" ponuda u pitanju).

Tima
16.11.16., 21:53
do sad sam kombinovao sve sto sam naso, ali uzecu malo vecu kolicinu, pa da znam sta je najbolje da uzmem

hey-ho
17.11.16., 18:13
Ako imaš nekoliko malih tarantula bolji su lateralisi a za veće dubie. Jako su dobri i popci ali se teško gaje, bolje da ih povremeno uzimaš na manje količine koje ćeš potrošiti za par dana.

Tima
17.11.16., 22:34
imam 9 tarantula raznih velicina, od par centimetra do 15