PDA

Pogledaj punu verziju : N chromatus noga zaglavljena u staroj kosuljici-pomoc



Atilla
23.11.16., 08:53
N.chromatus se presvukla totalno ok ali sam onda primetio na kosuljici da fali jedna noga koja je i dalje na njoj,e sata moje pitanje je dali da otkinem tu nogu? ili ce sama otpasti? posto neverujem da cu uspeti da joj skinem kosuljicu sa noge,Jel bi mogla da umre ako ne uradim nista ili bi bas trebalo da je ostavim na miru?

Hvala unapred na odgovoru.

hey-ho
23.11.16., 16:01
Ne verujem da će uginuti zbog toga, trebala bi posle nekog vremena sama da je odbaci. Nisam do sada imao takvu situaciju ali sam razmišljao da li bi bilo bolje da joj sam odsečem bri bazi dok još nije krenula da se sprema za presvlačenje ili da čekam da je sama odbaci pa makar to bilo i pred presvlačenje. Nije mi najjasniji mehanizam regeneracije tj. da li će se u istoj meri regenerisati noga koja otpadne 2 meseca pred presvlačenje i koja otpadne 2 nedelje pred presvlačenje. Logično mi je da ipak treba neka priprema da bi se novi ekstremitet stvorio ni iz čega pa bi zbog toga možda bilo dobro da joj sam odsečeš ako je ne odbaci 1-2 meseca nakon presvlačenja i pospeš ranu kukuruznim skrobom da ne bi curila hemolimfa.
Ne znam koliko sam od pomoći, ovo su više neke hipoteze nego konkretan odgovor šta da uradiš :)

loshme10
23.11.16., 16:31
Ja mislim da ne treba da radis nista, pa sta joj Bog da. Mislim da ce preziveti, a na kraju ako joj odseces a nesto desi sam ces sebe da krivis. Ovako ako ne daj Boze rikne, desilo se i cao zdravo..

Atilla
27.11.16., 15:23
Jela je malopre tako da necu nista da radim, a i nemam srce da joj odsecem nogu,Ostavicu je ovako pa sta joj bog da.

loshme10
28.11.16., 07:34
Prati situaciju. Ako odbaci nogu, gledaj da li curi. Ako curi, zatvori ranu superlepkom ili brasnom. A ako ne curi, onda je sve ok. A mozda je nece ni odbaciti uopste nego se sve sredi sledecim presvlacenjem...

Atilla
06.04.17., 03:27
Samo da javim da nisam nista radio i presvukla se totalno ok bez ikakvih problema sa nogom,tako da ako neko bude imao slican problem moje iskustvo je da raditi nista je najbolje resenje.

loshme10
06.04.17., 07:58
Eto vidis, samo ti slusaj nas i miran si :)Z

P.S. Hvala na obavestenju...4 meseca kasnije :th_ROTFLMAO:

Atilla
07.04.17., 03:53
Da lepo je imati mesto gde mozes da proveris neke stvari,a tek se nedavno presvukla pa zato sam tek sad odgovorio.