PDA

Pogledaj punu verziju : Kupio bih zelembaca



Kapsa
06.12.16., 21:13
Pozdrav svima, interesuje me da li neko od vas cuva zelembaca, i kako se ponasa u zarobljenistvu?
Druga stvar koja me zanima je, da li neko od vas mozda zna nekog ko prodaje iste, pod uslovom da su rodjeni u zarobljenistvu,uzeo bih jednog. Unapred hvala :th_Wave:

loshme10
07.12.16., 14:24
Zelembaci su zabranjeni za drzanje kod nas.

Kapsa
09.12.16., 00:08
Uz svo postovanje,zelembac nije ugrozena vrsta i iguane su zabranjene kod nas koliko ja znam pa ih pojedinci cuvaju bez problema. Ako neko nesto zna ili ima, voleo bih da javite. poz

hey-ho
09.12.16., 01:48
Zelembaći su za razliku od iguane mnogo aktivniji i toliko zavisni od sunca da im u veštačkim uslovima to ne možeš obezbediti. Da je moguće svi bi ih već držali kao kućne ljubimce i uspešno razmnožavali.

Kapsa
09.12.16., 01:57
Zahvaljujem, na informaciji

loshme10
09.12.16., 07:33
Ako ti se svidjaju te jarke boje, pogledaj Lygodactylus williamsi ili nekog iz roda Phelsuma.

Vipera_Ammodytes
09.12.16., 10:24
Evo da prenesem iskustva mog druga koji je drzao zelembaca par godina
Uzeo ga je kao malog iz prirode (jos nisu pocele bile drecavo zelene boje). Drzao je u skoro istim uslovima kakve zahtjeva agama (UVB temperatura, ljeti terarijum drzao u dvoristu na pravom suncu). Zelembac je porastao, bio je skroz pitom, jeo iz ruke, jeo dosta voca i povrca, jeo razne insekte itd..
2 hibernacije je pretekao, trecu nije s obzirom da je hibernacija kod njih prilicno neistrazena valjda..

Kapsa
10.12.16., 03:46
Tu sam da vas saslusam i poslusam, iskusniji ste. Losmi, gde nabaviti takvog gustera? Lygodactylus williamsi ili Phelsuma? Da li su da kazem "prosti" za cuvanje?

Djoleee
10.12.16., 11:36
Da li si da kazem "potrazio" nesto na internetu o tim gusterima koje mozda uzmes da ti ne zavrse kao i zmija?! Lygodactylus williamsi je veoma ugrozena vrsta iz tanzanije, pa ne verujem da ces je naci kod nas, stim da sam video da se prodaje u Ceskoj za ~30-50e. A sto se tice Phelsuma mislim da sam video skoro oglas da ih neko iz Beograda prodaje za 30e.
Sto se tice uslova za cuvanje, to malo sam pogledaj...

Kapsa
10.12.16., 14:22
Prestani vise da me provociras, SVE sam pokusao sto se tice zmije, nije htela ni kod njih da jede pre nego sto sam je uzeo, a to nisam znao. Nema potrebe za tim...

loshme10
13.12.16., 08:50
Prodavao je neko williamsije kod nas, nudio je u grupi terarisi na FB, ali se ne secam ko. A Phelsume su ti lakse za nabavku i jeftinije. U svakom slucaju mozes recimo Kimu da se obratis za bilo sta od toga, kontam da moze da nabavi brzo...

vanjaa
13.12.16., 09:13
Imam ja na prodaju jos jednog Phelsuma madagascariensis grandis-a ako te zanima :)

Kapsa
13.12.16., 14:22
Zanima me, javljam ti se porukom. Hvala svima na pomoci! :)