PDA

Pogledaj punu verziju : Kameleon me se ne plasi, ali mu ne prija kada ga drzim u rukama..



lukapetko
29.12.16., 21:05
Kameleon je muzjak i ima 5 meseci, uz to zenka iste starosti, iz cista mira, je pocela odjednom da bezi od svih koji udju u prostoriju gde ih drzim..
On ne menja boju(zelen je) kada ga drzim u ruci, ali nikada ne dodje sam(namamim ga hranom na ruku) i kada provali da nije na grani nakon sto pojede, pocinje da trci nazad.. Pomoc molim :D


Luka

Djoleee
29.12.16., 22:43
Jos su mali i plasljivi, daj im malo vremena da se naviknu, probaj da ih drzis na ruci medju granama da se osecaju sigurnije i da nauce na ruku

lukapetko
30.12.16., 10:32
Pokusao sam, ali se odmah vrate na grane(muzjak).. Ne bas kao da bezi, ali se vrati cim moze..

lukapetko
30.12.16., 10:37
Da li bih trebao da ih mamim da polako dolaze na ruku po hranu? Jer tako dodju bez problema.. Da li ce se tako navici da dolaze normalno na ruku?

Djoleee
30.12.16., 16:33
Evo ti primer mog gekona, hteo je na ruku, ali cim vidi da ja nju malo pomerim, on je odma bezao dole. Vremenom sam ga polako dizao sve vise i vise, i sada uopste nema problem da ga izvadim skroz iz ter. i da mi stoji na ruci.
Posto kazes da kameleonu nije problem da ti bude na ruci dok imas hrane, probaj da ih hranis iz ruke svaki dan umesto da im ostavljas hranu u ter, tako ce i nauciti na ruku i misliti da ruka svaki put oznacava hranu :)
Kad se malo naviknu da jedu iz ruke, namami ih na ruku, podigni malo ruku od grana i tek im onda daj da jedu, da shvate na nemaju cega da se boje i da si ti u stvari samo jedan dobrocudni dzin koji ih hrani i koji je topao :)
Vremenom mozes sve vise i vise podizati ruku pa cak i vaditi kameleone iz ter. ali koliko kako i kad ti ne mogu reci, zavisi od kameleona do kameleona pa to moras sam shvatiti.
Zelim ti puno srece sa kameleonima :)

lukapetko
02.01.17., 13:12
Hvala na pomoci, uradicu bas to sto si mi rekao :)