PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc



Cekicc
10.06.17., 12:08
Imam n. Chromatusa, veoma je mali oko 1-1,5 cm , kako da znam da li mu uslovi odgovaraju, jede na svaka dva dana, ponekad kada je malo hladnije u sobi ukljucim sijalicu, pa se onda stvori para na plastici, jel je to problem? Kako cu znati kada ce da se presvuce, msm da mu se malo naduo abdomen, i ako ce da se presvuce sta mi je ciniti?

Dule
10.06.17., 20:43
Ne treba ti sijalica sada dok traje prolece i leto.S njo ces vise napraviti problema,nego sto ces imati koristi. Vidi da ima jedan suvi i jedan vlazni deo terarijuma,pa ce on ici gde mu vise odgovara.Kada mu potamni abdomen,presvuci ce se i tada je bitno da mu ne bude skroz suv treset,da ne bi dehidrirao.Samo ga ne uznemiravaj i sve ce biti u redu.Vidi da se slucajno ne pojavi budj usled prevelike vlage,ostataka od htane ili lose ventilacije.

Shock
11.06.17., 19:18
Imam i jednog malisana, kako da znam da je zadovoljan ?

loshme10
12.06.17., 08:47
Oko njih nema problema, posuda sa ventilacijom, podloga treset, otprilike 1/4 treseta se vlazi, dok je ovako toplo ne treba mu ni grejanje, a i preko zime ako se prostorija dobro grejana (da je stalno preko 20C), ne treba ti grejac nikada. Hranjenje jednom u 2 dana je pogresno. Treba ga hraniti jednom nedeljno ili najcesce jednom u 5 dana dok je tako mala, a kad poraste recimo jednom na 10-15 dana. I to ti je to, nema neke prevelike filozofije ;)

vukdexter
05.01.18., 22:53
imam Irminiu i prebacio sam je u novi veci terarijum pre 3-4 dana, istrazila je sve i onda jednostavno stala na mrezici (metalnoj) da li je do neki indikator problema vlaznosti vazduha ili slicno ?

loshme10
08.01.18., 09:01
Ne mora da znaci, mozda joj jednostavno tu odgovara. Probaj da je pomeris odatle pa vidi da li ce da se vrati...