PDA

Pogledaj punu verziju : pocetak neceg velikog



zarko
13.01.06., 00:43
e bas sam se slatko nasmejao, do usiju ,kad sam vido da ima ovako nesto, ustvari kad me je junak ove price obavestio. napokon mesto gde mozemo da porazgovaramo i da to bude organizovano. jako mi je drago i voleo bih da vas sve ohrabrim da dodjete
dajte da teraristika zazivi

poz svima

miljance
13.01.06., 00:58
Pozdrav Zarko, drago mi je da ti se svidja. Pazi , ne verujem da ce biti puno poseceno ali bih bas voleo da se obogati kvalitetnim sadrzajem :) .
Uzecu i ja da prevodim neke tekstove, ali voleo bih da od ovoga na kraju nesto korisno ispadne za domacu teraristiku, tako da ukoliko imas zelju da pises samo napred.
Predloge o izgledu forum, funkcionalnosti soba i sve ostalo rado primam.

kimo
13.01.06., 12:52
E sad ovako.... :D Ja sam sa drugarom imao ideju da cak osnujemo neko udruzenje ljubitelja exoticnih zivotinja,ali on bas i nedeluje sada tako zagrejan za to pa bi se mogli dogovoriti da to odradi neko sa mnom ko je iz okoline Novog Sada.Nabavicu ja ono sto treba od papira pa cemo se dogovoriti sta i kako da izmenimo da napravimo statut i tako to.Stvarno je zalosno sto nema vise teraristike na ovim prostorima,ali nadam se da cemo zajednickim nagama to dovesti na visi nivo

Pozdrav i sve najbolje
Momcilo

Bifrost
13.01.06., 16:40
Pozdrav. I ja sam imao slicnu ideju ali mi bilo muka da radim na tome. Stvarno sve pohvale i nadam se da ce od ovog da bude nesto.

miljance
13.01.06., 17:15
Pozdrav novim clanovima!
Sto se tice udruzenja, ja sam za, ali sam iz Beograda i prilicno sam zauzet, tako da rado cu se uclaniti i u NS udruzenje posto sam cesto u NS i SU.

Dajte predloge oko foruma, sta vam se svidja a sta ne 8)

Napisite neki lep tekstic za pocetnike itd... :)

Ja od nedelje planiram da prevedem neke tekstove o gekonima, skakavcima i mozda o genetici kod kukuruznih smukova i gekona...

Anonymous
13.01.06., 17:54
Pozdrav svima evo i ja sam se sinoc registrirao samo nek se zna...pozdrav :D

Zero
13.01.06., 17:58
...ja sam napisao ovo predhodno ali sam se zaboravio logirat prije pa zato pise guest...sorry :D

kimo
13.01.06., 18:15
Pa ako se svi potrude po malo bice nesto :wink:

gilezmaj
17.01.06., 12:46
tooo miljane,kad ce cvrci

miljance
17.01.06., 16:34
Polako bre, tek se legu, za mesec dan kad malo narastu...

zarko
18.01.06., 18:10
haahah cuje da ide polako. super
super je to sto se tice udruzenja, jako bih voleo da budem clan ako je moguce samo bih teo da skrenem paznju da nema nista od ovog ako se ne potrudimo da donesemo stvari preko grane, za pocetak mislim na lampe uva uvb koje npr. meni trebaju ko leba, jer jeli ne mozemo da cuvamo samo nocne zivotinje i tarantule.
i grejaci su jako bitni, verujem da ste svi culi za razne vrste ,dobre i lose ali ni jedih ni drugih nema ovde.
ja dosta saradjujem sa likovima iz nisa koji drze radnje i verujte mi os njih 15ak sve bi ih obesio osim postenog doticnog mikia. niko nece da ti izadje u susret a lazu cim zinu ne zele da uce niti ih interesuje zivotinja vec zarada.
tako da to prvo mora da se promeni , da covek moze da nabavi potrebnu opremu,
zato su komsije hrvati ispred nas jer ako se odlucis za zivotinju na tebi je da das pare i da uzivas a ne da razmisljas kako ces iz madjarske da doneses ovo a iz bugarske ono ...

kimo
19.01.06., 01:19
Slusajte recite mi sta kome treba-tacno,ja cu ici svuda jer mi je stvarno stalo do toga(teraristike).Nema nikakvih problema samo javite sta hocete ili na pm ili na momcilostajic@yahoo.com
poz Momcilo

miljance
19.01.06., 21:37
Sto se tice grejaca za terarijume, toga ima ovde u Beogradu, ima folija 20*20 i 30*40 cini mi se. Obe su bez termostata, ova manja je ispod 600din a ova veca je oko 1150. Snage ne znam. takodje ima i ovih grejajucih kamenja, cije cene mi nisu ni zanimale. Ali ono sto se moze napraviti to je folija kao grejac.
Sigurno ste culi za kucno podno grejanje. E pa tu je jedini problem sto se polja za 220V prave za najmanje 1 m^2.
Ali planiram da nesto smuckam :) .
Ako ne sa folajama a onda od cekasa - zice.

kimo
20.01.06., 13:04
Koja je to marka i jel su dobre te UTH(folije)?
Da li ima kabl grejaca?To bi mogao doneti kada idem po lampe,pa ako nekome treba neka kaze...

miljance
21.01.06., 00:26
Ove sto sam ja video su neke Kineske i nemaju deklarisanu snagu ni nista tako da ne garantujem za kvalitet.
Kablove nisam video ali jos kako sutra cu napraviti jeftin 'prototip' od cekasa i javljam kako je ispalo!

kimo
26.01.06., 00:59
Ajmo ljudi jesmo rekli na pocetku ovog posta da cemo dati sve od sebe :) Angazujte se pisite tekstove o nekim zivuljkama,o terarijumima svojim ili tudjim i sve ostalo da malo zivne forum...ovako kao da samo ja pisem neke gluposti :oops:

miljance
26.01.06., 01:06
Drago mi je da ne gubis entuzijazam, evo obecavam od sledece nedelje da cu nesto novo i zanimljivo dodati, imam kolokvijum u subotu i moram da strebam.

kimo
26.01.06., 11:37
Stvarno mi je stalo do ovoga...ako se svi budemo trudili uspecemo :wink:

zarko
26.01.06., 16:39
e slobodno ako ocete iskopirajte tekstove za cuvanje sa mog sajta pa postavite to nije problem nego su dugacki da ne zamaraju..
inace prijatelji ja se trudim da posaljem komentar ali nema stvarno vremena da pisem toliko sam u guzvi...

kimo
26.01.06., 19:05
Nema frke,jos smo mladi(kao forum) :lol:

zarko
27.01.06., 19:35
ma super je bre , ja sam jako zadovoljan...
a i bice jos vise ovo je veliki korak da se prvi put srbi skupe na jednom mestu i da malo zivi

Fauna
19.02.06., 18:33
Da vas samo pozdravim i pozelim, da sto pre zazivi ovaj teraristicki forum ...
Eto ,samo toliko i pisemo se...http://www.smileys.ws/smls/action/00000067.gif

kimo
19.02.06., 20:02
Dobrodosao!Svi se mi zalazemo da teraristika ozivi :D