PDA

Pogledaj punu verziju : Terarijum



Bifrost
23.01.06., 18:44
Evo jednog linka za samogradnu terarijuma. Mozda su neki vec videli ali cisto da potsetim http://giantspiders.com/fossorial.html

kimo
23.01.06., 19:43
Pa da,to je tehnika pravljenja za sve akvarijume i terarijume...kako se tacno zove ta bela traka ko nas?

kimo
17.02.06., 20:54
Da nebi otvarao temu bezveze...
Da li imate ideju kako napraviti terarium sa kliznim vratima i ako neko ima vec gotov neka posalje slike.
Da li praviti pored prednjih kliznih vrata i otvor sa gornje strane terarijuma ili ne,jer bi po pravilu vodilice za staklo trebale biti razllicite dubine da bi se stakla mogla vaditi,a one koje sam ja nasao(jedine) nisu takve pa ne znam kako to da uradim...

zarko
17.02.06., 21:48
ja to pravim i pokazalo se najbolje...........
rucno pravim klizace , pogledaj na siteu u galeriji ili pod terarijumi ima slika...ako nije jasno objasnicu u drugom navratu....
donji je plici od gornjeg za 70% odprilike

kimo
17.02.06., 22:10
Ili sam glup ili nevidim dobro 8)

Objasni od cega i kako pravis klizace?

zarko
18.02.06., 02:18
od drvete, pravim ih na strugu, jako je #####ano ako mene pitas pogotovu kad ti trebaju 180 duzine :)
inace radim sa caletom jer bas nisam nesto voljan da deljem sam na tim masinama.inace stvarno se tesko izvlaci jer treba da nadjes meko drvo kako se ne bi palilo dok ga seces a opet mora da bude dovoljno tvrdo da mogu milimetarski zalisci da drze staklo koje moze da bude i po 80 x40 kao moja na kam terarijumu...
planiram mozda da napravim vise pa ako nekog bude interesovalo moguce da ce da bude ....
zauzed sam u zadnje vreme inace kad budem napravio bice na siteu.. reci cu i dimenzije ce verovatno biti po 80cm duzine ,,,,

kimo
18.02.06., 13:29
Malo mi bezveze da stavljam drvene,jel se drvo dobro lepi na staklo silikonom?

zarko
18.02.06., 15:11
da odlicno.....

skorpac
21.02.06., 15:35
Pozrav ja sam saša i moderator sam na www.akvarij.net forumu... recimo ja terarije za terestrialne paukove radim prema policama.. uglavnom možete pogledati na linku http://www.akvarij.net/forum/forum_posts.asp?TID=5534&PN=1&TPN=1 ili za bradate agame na linku http://www.akvarij.net/forum/forum_posts.asp?TID=12727&PN=1&TPN=1 ...nadam se da će ovi linkovi nekome u budučnosti pomoći....barem kao ideja.. :wink:

miljance
21.02.06., 15:45
Pozdrav Sasha i dobrodosao.
Ja sam vec video na akvarij.net forumu tvoje terarijume i odlicni su.
Voleo bih da ova dva foruma ostvare saradnju u svakom pogledu u kom je to moguce...

skorpac
21.02.06., 15:50
zašto ne....evo ja sam došao preko vašeg linka stavljenog na naš forum... i to baš zbog uradi sam grijaća..
...i sve nam dobro bilo za daljnju suradnju.. :wink:

zarko
21.02.06., 22:38
dobro doso

skorpac
21.02.06., 23:18
Tnx

Ana
24.02.06., 14:06
Jedno pitanje...

Imam akvarijum - 30x20x30 (shvatam da nije baš veliki ali obzirom da planiram da tu držim bebu tarantule koja prilično sporo raste, mislim da će moći da posluži za neko vreme).
Problem je poklopac i ventilacija. Nemam ništa od toga.
U stvari, ne znam kako bih mogla da fiksiram poklopac tako da se ne može pomeriti (od strane mojih domaćih životinja).
Takođe, izbušila bih rupe na poklopcu, ali ne znam u kojim razmerama. Odnosno, znam da je veća ventilacija = manja vlažnost (a meni treba oko 60%)

Ako može neki savet..

skorpac
24.02.06., 15:05
Ovako nekako.... sad tu na poslu nemam svoje slike ali znam ko ih ima :)
Stavljam ti tri linka.
Na ovom linku se vidi kako zaljepe staklene letvice na kojima će stajati poklopac (letvice mogu biti i Aluminijski profil L ili V)

http://www.exotic-animals.org/pajki/opis_vrst/galerija/izdelava_andrejevih_terarijev_2005/HPIM1174.JPG

na druga dva se vidi kako se slaže poklopac. Jednostavno je za napraviti ga, a ne košta puno.

http://www.exotic-animals.org/pajki/opis_vrst/galerija/izdelava_andrejevih_terarijev_2005/HPIM1173.JPG

http://www.exotic-animals.org/pajki/opis_vrst/galerija/izdelava_andrejevih_terarijev_2005/HPIM1172.JPG

Jesam li ti ikako pomogao?

Ana
24.02.06., 16:05
Jesi. Hvala.

Samo još nešto moram da pitam: sa čime su zalepljene one pločice na prvoj slici?
Strah me da ne tresne i od pauka napravi palačinku.
I, ako te ne mrzi - postupak kako se pravi poklopac, sa imenima materijala (nekako sam računala na staklo, ovo prvi put vidim)
Tnx

skorpac
24.02.06., 16:29
Ovako, staklene letvice su zaljepljene silikonom. Poklopac je napravljen od drvenih letvica, stakla, šarkica, i pvc mreže protiv komaraca, a može se koristiti i aluminijska mrežica. složiš po mjeri naravno...dva okvira (kao za slike), zatim na jedan okvir zaljepiš staklo (možeš isto silikonom), a na drugi okvir mrežicu. Onda ta dva okvira spojiš sa dvije šarkice, te možeš još staviti kakvu ručkicu i to je to! Naša mašta može svašta ;o))

Ana
24.02.06., 16:52
E baš ti hvala. Sad sve izgleda mnogo jednostavnije. :mrgreen:
I, da li neko zna gde se nabavljaju ove stvari :oops:

oto
16.03.06., 22:26
Pisem u vezi terariuma,vidim da namate puno iskustva moj terarium za pauka 30x30x25 otvara se sa prednje strane prema gore,tako da kad otvorim i pustim sam pada i nemoze ostat otvoren.Klizac je od stakla dve tanke strafte sa obe strane i izmedju ide vrata a ima i plasticni cena jednog metra je oko 300 din .Terarim velicine 35x30x25 sa poklopcem i sijalicom i pozadinom imitacija stene kosta 2500 din fenomenalno izgleda cim mogu saljem i sliku.

Ana
17.03.06., 00:50
Postavi sliku kad možeš :D
I sama planiram neku sličnu varijantu, odnosno poklopac koji se otvara sa strane, kao vrata - čim mi pauk preraste terarijum koji trenutno imam.
Baš me zanima kako si sprečio ispadanje zemlje...

kimo
17.03.06., 01:00
Pa verovatno se otvara samo iznad zemlje na odredjenoj visini, na primer 10 cm od dna terarijum pa navise.Mada su meni vodilice od stakla bezveze.

miljance
17.03.06., 16:23
Pisem u vezi terariuma,vidim da namate puno iskustva moj terarium za pauka 30x30x25 otvara se sa prednje strane prema gore,tako da kad otvorim i pustim sam pada i nemoze ostat otvoren.Klizac je od stakla dve tanke strafte sa obe strane i izmedju ide vrata a ima i plasticni cena jednog metra je oko 300 din .Terarim velicine 35x30x25 sa poklopcem i sijalicom i pozadinom imitacija stene kosta 2500 din fenomenalno izgleda cim mogu saljem i sliku.

haha, od cega je kad kosta 2500 din? Za 2500 din mozes da napravis 3-4 komada tih dimenzija. :)

skorpac
17.03.06., 16:27
Pisem u vezi terariuma,vidim da namate puno iskustva moj terarium za pauka 30x30x25 otvara se sa prednje strane prema gore,tako da kad otvorim i pustim sam pada i nemoze ostat otvoren.Klizac je od stakla dve tanke strafte sa obe strane i izmedju ide vrata a ima i plasticni cena jednog metra je oko 300 din .Terarim velicine 35x30x25 sa poklopcem i sijalicom i pozadinom imitacija stene kosta 2500 din fenomenalno izgleda cim mogu saljem i sliku.

Ja osobno takvu vrstu terarija ne preferiram, iako imam i takvih par komada. Nisu mi se pokazali zadovoljavajućima.
....što se sijalice tiće.... a što će pauku sijalica, osim ako nije u prostoriji gdje nema nikakvog izvora svijetlosti?!?!? čisto informativno
..a sliku čekamo...

zarko
17.03.06., 17:02
moje misliljenje je da svako stavlja kako mu odgovara.... meni vise odgovara odzgo ali sad kad promenim stalazu verovatno ce biti bolje sastrane.. inace lampa od 25 V nije losa stvar pogotovu ak oje usmerena na jednu tacku a ne obicna da bije na sve strane...
i greje suptilno i estetski je bolje kad ima svetlo iz nutra...
a nije cena bitna .... kladim se da vredi da se plati i duplo ak oje terarijum funkcionalan i to je problem kod nas. niko nece da da 50 din vise a da mu bude bolje...
nema improvizacije....pustis iskusne da ti naprave pa si ti kopiraj posle...
kazem ti sto se tice tar, tu i tamo imam neke svoje ideje ali sto se tice gustera ne verujem da imam mesta za improvizaciju....
jeste to lepo da sam napravis ali neda se uporediti terarijum koji je profi napravljen i prsti od iskustva i funkcionalnosti i obican lavor sa peskom i sijalicom..
tako da sam ja apsolutno za to da se kupuju ter koji su za to namenjeni .
ovo se naravno odnosi na ljde koji su novi i zele da pocnu a posle kad naberes osecaj za to sta je potrebno onda moze i ter od kutije za televizor.. :P

kimo
17.03.06., 17:48
Pa to si dobro rekao...Mozes ti od svakakvih materiojala napraviti terarijum,a li on treba da bude pre svega funkcionalan pa tek onda estetski lep, po mom misljenju.Inace ako se lepo terarijum sredi unutra onda nije toliko vazno da li ti se malo razmazao silikom sa strane ili si ga stavio previse :) Naravno, iskustvo cini svoje 8)

miljance
17.03.06., 18:29
U pravu si Zarko, nije moje da kazem da li to toliko vredi.
Mislim boze moj, ovo je slobodno trziste.
P.S. slobodno mozete 'puniti' rubriku 'oglasi' ;) .

oto
17.03.06., 19:45
Cao svima izgleda moje prvo javljanje izazvalo mali rat,no sto se tice terariuma iza mene ima oko 4 godine uspeha i neuspuha dok sam stigo do ovakvih terariuma rekosam da po meni ovo valja pa ako neko misli ili zna bolje tusmo da cujemo.Sijalica u terariumu za pauka izvor toplote i estetike a ako pravimo za zmiju ili gustera obavezna je,stakleni klizac bas je dobro jer je providan pa se jedva vidi no praviosam i sa plasticnim klizacem samo nemogu da nabavim,morao bi da bude sirok 3-4mm a debljina 2mm ako neko zna gde mogu kupit nek javi.Sto se tice reklame ni ja ni Zarko nismo mislili pravit reklamu nego da pomognemo onima koji neznaju pa neki od ljubomore misli da ovo netreba ovde nek ne cita

miljance
17.03.06., 21:24
Ma ok oto, nema rata ;) .
Izvini ako sam te 'čačnuo'. Treba razmenjivati iskustva.
Aj, uzdravlje...

btw, zaboravih da stavim slike mog novog terarijuma :) .
i da, ja za leoparde ne drzim sijalicu...
inace te lajsne svi trazimo trenutno :D .

skorpac
20.03.06., 16:46
:lol: kakav rat....pa zato i postoje forumi da možemo mjenjati mišljenja. Budem ti pogledao kod nas što se vodilica tiće. Kako tebi treba jednostruka vodilica, a i ja takve koristim,... one su transparentne, i na sebi imaju čak stvarno jaku samoljepivu traku. Tako da je možeš bez brige bez silikona montirati. Odnosno postaviš je a saq unutarnjr strane, ako te paranoja hvata možeš povući i tanki sloj silikona. Ima raznih debljina od mislim 2mm - 12mm ili čak i više. cijenu na pamet ne znam ali cirka oko 10-15kn za 1.5m. to je u odnosu na dvostruku crnu skupo, ali jednostavnije je postaviti i ljepše izgleda. Budem ti koju fotku stavio da vidiš, a ovi lopovi kad dođu na AkTer budu to pokupili pa ti donjeli.

miljance
20.03.06., 22:19
Evo danas sam bio u merkatoru na Novom Beogradu, tamo ima tih jednostrukih, mislim da je ~70 din metar. Dvostruke nisam video.

SxOne
13.10.09., 20:44
bash cu sutra otici do Merkatora da vidim da li ima tik klizaca
POLUDEO SAM KOLIKO IH TRAZIM :(

nashao sam neke lajsne ali su aluminijumske i bash skupe...

P.S. vidim da je matora tema josh iz '06 ali nek ozivi, jer ima dobrih informacija...

marko
14.10.09., 01:23
Nije li ova tema malo iz 2006-e godine? :)

SxOne
14.10.09., 18:18
jeste pa ? :))))))))))))))))
tema je i dalje uvek aktuelna :))))))))

SxOne
25.01.10., 13:12
evo adrese za klizace

imaju braon i beli (beli nisam video) a braon je bash klasicna tamno braon boja...
i ofarbao sam ih u crno, Lakom za Branike....
uz klizac dobijesh i neku hmm kao lajsnu da stavish u donje kanale, tako da kad dignesh staklo mozesh i da ga izvadish... ja sam extra zadovoljan...

Detalji i adresa:
"Sirina kanala za staklo je od 4mm, a ukupna sirina celih klizaca je 2.4cm. cena je 500din/3m. To je prodavnica Decor(nesto) u Temerinskoj kod privatne gimnazije, kod raskrsnice Temerinske i Almaske ulice. Nemoj samo da pomesate sa ART decor-om posto nije ta prodavnica..."

gordond
25.01.10., 16:03
Haha, pa ovo je pp sto sam ti ja poslao :D