PDA

Pogledaj punu verziju : Materijal...



kimo
25.01.06., 16:32
Sta mislite koji je najbolje materijal za izradu terarijuma i ostalih stanista(habitata) reptila i zbog cega i za koju vrstu itd...mislim da bi ovo mogla biti zanimljivva tema pa zato navalite...

p.s.Kakvi su to terarijumi od akrilne....(necega)?Sta je to uopste,koji materijal... :idea:

zarko
26.01.06., 16:52
stakleni do dimenzija metar puta metar puta metar ali vise od toga ja pravim od iverice ,akrilin je vrsta plastike koliko ja znam na foru pleksiglasa.rastvara se i lepi uz pomoc razredjivaca smrdi jako.ako je to to sa cime sam ja probao

Stufy
07.01.07., 20:24
a zasto ne veci od metar sa metar sa metar od stakla? Mislim debljina nije problem, ali staklo je skuplje sa vecom debljinom, zbog toga?

zarko
08.01.07., 03:29
ne zato sto je vece od toga mnogo tesko nezgrapno i lakse se radi sa drvetom lakse srafis pregrade police itd itd ....bolej je
ja bih i male pravio ali se to ne isplati onda je pipavo od drveta...

Stufy
08.01.07., 18:11
da jeste tezi i to dosta. hmmmm sada pravim jedan veci za agame pa ce biti verovatno staklo drvo.

hvala zarko

Damn
17.09.08., 16:36
ja sam samo za staklo- zbog vlage i pranja ,a pleksi vremenom izgubi sjaj i prozirnost i lako segrebe...
i svidja mi se GE oblik terariuma( kao naopacke latinicno L, pa od poda oko komode za odlaganje pribora...)