PDA

Pogledaj punu verziju : Iguana



nemac-bajker
27.01.06., 01:43
Imam iguanu od 1 novembra,a ona nikako da poraste,od kako sam je kupio porasla je veoma malo!!!Samo se jednom presvlacila,i to jos pocetko decembra!!!Zanima me na koliko se one presvlace,i zasto ova moja slabo jede, bas je mrsava za prosecnu iguanu!!! :cry: Da li je to zbog malog terarijuma (75x60x55)!!!Plasim se da ne ostane mala!!!Uslovi u tom terarijumu su joj savrseni, ima sve, samo sto je mali, ali ona je po ceo dan pustena i slobodno se krece po sobi!!!hranim je svaki dan,menjam vodu i za pice i u bazencicu,ima veliku granu, jedan veliki kamen i puno malih kamencica!!!molim vas ako neko zna nesto da mi objasni detaljnije neka mi posalje mail neuronsd@eunet.yu

kimo
27.01.06., 11:22
Eto vidis uspeo si :wink:
Mozes se slobodno registrovati nije tesko...
Sto se tice iguane:
-Da li je visina terarijuma 55cm?Trebalo bi za nju da imas visi terarijum i onda granu veliku po dijagonali...
-temperatura ti na tom delu gde se sunca mora biti visoka oko 30-32 C
-hrani je sa onim iz tabele sa sajta www.gekkogecko.co.yu i davaj joj vitamne u hranu.
-Da li je uplasena?
-Da li joj prskas ponekad mlakom vodom terarijum?
-Koliko je dugacka?

miljance
27.01.06., 12:21
Nemac, mozes se slobodno registrovati ali jos uvek se nisi registrovao, tako da ti za sad ispod imena pise 'guest'. Imas opciju 'Register' u gornjem desnom uglu.
Sto se tice iguane koliko sam ja upucen u to dacu svoje misljenje.
Postovao si problem i na akvarij.net zar ne?
http://www.akvarij.net/forum/forum_posts.asp?TID=12439&PN=1
S obzirom da je imas tek dva-tri meseca nisam siguran da se dovoljno navikla da je pustas da seta po sobi, a mislim kao i ostali da joj je premali terarijum, tako da mislim da je trenutno dosta 'stresirana'. Mozda zbog stresa slabo jede. Gusteri ne bi trebalo da se puno maltretiraju i da budu na prometnom mestu u kuci, narocito u prvih par meseci dok se ne naviknu. Takodje neka slika terarjium ne bi bila na odmet, slike gustera smo videli. Koliko sam ja upucen ona bi trebalo da ima bilja po terarijumu i dosta mesta za penjanje.
Slazem sa sa svim ostalim sto je naveo kimo, treba proveriti sve te navedene tacke.
U kakvim uslovima tvoj drug drzi iguanu?

zarko
27.01.06., 19:46
pazi ak je mnogo majes po sobi a nije adekvatna temperatura moze da se desi da remetis metabolicke procese pa nikakao da se zahukta, treba ti terarijum od minimum dva puta visis od same iguane tri puta siri i dva puta dublji od nje same. sve zavisi kolika je .
najpreporucljivi je je da u ter, imas stalnu temperaturu oko 30 C bez fluktuacija ili sa +-2 C
iguana je jako tesko da se cuva jer je sve nenormalno veliko za nju, da li iams lampe i gde si je nabavio ?
to bi mozda objasnilo neke stvari.