PDA

Pogledaj punu verziju : Predstavite se ;)



Strane : 1 [2] 3

StefanovaPomajka
03.10.08., 16:24
Ups! Ovde ima ljudi koji se zovu Stefan! Izvinjavam se svim pripadnicima ljudskog roda po imenu Stefan, ako im nije pravo što se jedna kornjača zove tako. Ustvari to ime joj, tj. mu je dao moj sin kao kompenzaciju svoje (neostvarive do daljnjeg) želje da se on lično zove Stefan! :)Z

stefan
04.10.08., 11:05
Ovde ima ljudi koji se zovu Stefan! Ne ljudi nego dece i taj Stefan se verovatno neljuti :D
:)Z

freepartyman
18.10.08., 16:44
Zovem se Filip iz Beograda sam..Za sada imam samo jednog muzijaka boe(red tail boa) starog godinu ipo..:)
Godiste sam '87;)

zarko
19.10.08., 22:58
dobro doso....slobodn ose ukljuci u teme !
poz

Soulfly
22.10.08., 22:51
Evo i ja da se pojavim ovde iako sam na forumu jos od 30. Juna :)

Milosevic Igor, zivim u Beogradu - tacnije Novi Beograd.
Zavrsio srednju elektrotehnicku skolu i potom upisao ekonomski smer na poljoprivrednom fakultetu -.- (zasto covece?)
Godiste '89

Jos do pre par godina nisam bio upucen niti sam znao da je teraristika kod nas uopste rasprostranjena :shy:
A kako sam jos od malena jurio sve moguce bube nije mi bilo tesko da se upecam :D
Teraristikom se "bavim" nesto preko godinu dana i vlasnik sam tri lepe tarantule :)Z

Pozdrav svima, najjaci ste

Proka
22.10.08., 22:53
Evo i ja da se pojavim ovde iako sam na forumu jos od 30. Juna :)

Milosevic Igor, zivim u Beogradu - tacnije Novi Beograd.
Zavrsio srednju elektrotehnicku skolu i potom upisao ekonomski smer na poljoprivrednom fakultetu -.- (zasto covece?)
Godiste '89

Jos do pre par godina nisam bio upucen niti sam znao da je teraristika kod nas uopste rasprostranjena :shy:
A kako sam jos od malena jurio sve moguce bube nije mi bilo tesko da se upecam :D
Teraristikom se "bavim" nesto preko godinu dana i vlasnik sam tri lepe tarantule :)Z

Pozdrav svima, najjaci ste


HVALA DOBRO NAM OSTAO :)

Matejević
25.10.08., 12:03
Ćao svima! Ja sam Stevan, '83. godište, iz Aleksinca sam, a živim u Nišu, studiram prava. Pauk je životinja koja mi se jako dopada i od skoro imam genikulatu, uzeo sam je pre desetak dana od Žarka, sviđa mi se forum, dosta stvari sam ovde saznao!

zarko
26.10.08., 03:43
pozdrav druze i dobrodoso .|
slobodno se ukljuci u diskusije i pitaj ako treba nesto...
cheers

purple_pumpkin
16.11.08., 13:52
Ajde da se i ja predstavim :)
Zovem se Maja, ponosna vlasnica 2 kornjače, kučeta i 2 činčile, i jaaako uskoro i jedne tarantule ;)
Prvi put sam se zaljubila u tarantule još kad sam bila klinka, i to u cobalt blue... Ali mama nije dozvoljavala da ih držim u stanu jer se plaši, pa sam polako kornjače donela kući, pa hrčka, pa jednu činčilu, pa drugu... :D mislim da je red da sad dovedim i tarantulu, jer mi je ona bila prva u planu ::D

ToPa 12.02.
16.11.08., 14:31
dobrodosla :D

slobodno pitaj ako ti nesto nije jasno, imas puno tema u podforumu tarantule, pa iscitaj, ima dobrih informacija ;)

Proka
16.11.08., 15:07
dobro dosla .. i kao shto kaze frend topa sve shto ti nije jasno pitaj :)

zarko
16.11.08., 15:21
dobro dosla na forum.................................

purple_pumpkin
16.11.08., 16:36
Već sam ja izgnjavila neke članove foruma oko onoga što me je zanimalo, ostalo sve lepo piše, ako ne na forumu, onda na sajtovima raznim ;)

JecaDJ
03.12.08., 15:27
Evo i danas je dosao na red 500-ti član foruma!
Čestitke sa moje strane i da ih bude sve vise i vise!

Beli
27.12.08., 02:47
Cao svima,
vidim da se niko ne predstavlja vec neko vreme pa reko da malo to pokrenemo :)

Ivan zvani Beli rodjen 1983. godine u Zemun-u, mozda sam i oborio svetski rekord jer sam se napio od piva sa 2 godine i 2 meseca (SAM sam uzeo flasu i iskapio) i odma se znalo da cu postati ludi alkos rock&roll covek mada se to tek pokazalo u mojoj 13-oj godini. Inace sam vegan vec godinama (ne brojim ja to) a jedini nedostatak iz sveze vegetacija, B12 vitamin, nadoknadjujem kriglama od pola litre u pabu. Sviram klavir u rock&roll bendu, ne pitajte gde cete nas cute jer je to nemoguce iz prostog razloga sto radimo samo svoje stvari i dok to ne bude gotovo nece biti javno. :p

Drzim svoj servis za racunare od 14-te godine i u prvom razredu srednje skole koju nisam zavrsio sam isao kod direktora jer sam ispravljao profesorku informatike. Dugo vremena sam visio po underground klubovima u bg-u i mozda me neki znaju po striptizu u jednom od njih i pijenju do ranih jutarnjih-skoro popodnevnih casova.

Igram EVE Online vec oko 3 godine, ako iko drugi igra ili je zainteresovan mogu da dam upute i sl.

Od zivotinja nikada nista nisam drzao (licno) iako su naravno svuda oko mene one obitavale.

Ne bih da se iko uvredi sledecom recenicom : nisam nista drzao iz jednog prostog razloga sto smatram da SVE zivotinje treba da zive u prirodi bez ikakvih ogranicenja kretanja i okrutnosti prema istima od strane coveka, covek je najgora zivotinja i treba da ga je sram, fiktivno ako bih ikada bio u situaciji da biram izmedju zivota coveka ili bilo koje zivotinje mislim da je jasno sta bih odabrao, bez razmisljanja.

Kao sto sam napomenuo u postu o iguani, nabavio sam iguanu pre mesec dana zbog moje devojke koja zivi sa mnom itd. pa eto svratih malo i ovde da razmenimo razna zivotna iskustva...

Pozdrav,
Beli

acak
29.12.08., 17:51
Evo i ja da se predstavim, clan sam vec nekih mesec dana....
imam 26 godina i jednog ljubimca, Brachypelma Smithi (zenka, 4-5cm) koju sam uzeo krajem novembra od Zarka.
Inace sam zavrsio Visu Elektrotehnicku u Beogradu, smer Nove Racunarske Tehnologije. I zavrsio sam Cisco Akademiju, CCNA sertifikat, isto na Visoj skoli.
Jedno vreme sam radio sa kolegama sa vise kao internet provajder, Wi-Fi. Posle toga sam radio ka System-Network Administrator u okviru jedne firme na Bezanijskoj Kosi, koja se primarno bavi Call Centrom za ostale firme, i odrzavao sam Ministarstvo Prosvete u okviru iste firme.
Sad sam na civilnom sluzenju vojske, kao obezbedjene u decijoj bolnici.
I sad imam jako puno vremena i odlucio sam da se malo vise posvetim teraristici :). Inace tarantulicu sam uzeo da gajim vise iz nekog straha i radoznalosti.... kao klinac dok sam ziveo kod dede, nagledao sam se dosta paukova, bilo ih je po ambaru, krosnjama drveca, tavanu.... ne znam kako se zovu i koja je vrsta, ali su bili tipa 4-5 cm u precniku, i onako bas bucmasti :).
moram priznati da mi vremenom postaju zanimljivi, i trenutno razmisljam sta dalje, koju sledecu...... mozda Vagans.... mozda Geniculatu.....
aborijalnih se i dalje plasim.... :)

Poz.
Aca.

zarko
30.12.08., 02:31
dbro doso vojnice...
odlicnu T si uzeo za pocetak...
pozdrav

acak
30.12.08., 18:37
Hvala, hvala.

Bojana
30.12.08., 20:37
Pa, ovako, ja sam Bojana, 85-o godište, studiram sociologiju četvrta godina... još uvek nemam ni jednu životinju ali biće jedna mala kukuruzna. Još kako klinku su me privlačile zmije i gušteri, ustvari sve životinje, ali nisam smela ništa da donosim kući jer moj brat i mama imaju fobiju...tako da sam imala psa dok se nisam odselila za NS a ona ostala kući. Ni ovde nije bilo ništa bolje, svi ljudi sa kojima sam stanovala su bili protiv životinja u stanu. danas je malo drugačije, izvojevala sam bitku za jedan terarijum i presrećna sam zbog toga, mada mislim da više niko neće dolaziti kod mene jer može da ih proguta zmija ali nema veze ako neko i dođe bar ću ustedeti na hrani ...
Moram još da napišem da se užasno mnogo bojim insekata, posebno paukova i leptira. mislim bojala sam se do danas kada sam u videla tarantulu i držala je u ruci, osećaj je neverovatan!!! jedva čekam da ih vidim ponovo!

StevaNS
03.01.09., 12:45
Stevan '82, rodom iz Subotice, apsolvent istorije na Filozofskom u NS (vec 5 godina )
Sa suprugom Jelenom vodim pet shop u NS. Imamo sina od 4,5 godine, zove se Aleksa.
Trenutno imam 2 crvenouhe kornjace od 6 godina i malog psa rase Bichon Friese. Zove se Molly (po njoj je radnja dobila ime).
Osim toga imam gomilu zivotinja u radnji, ali one su na prodaju. Izdvojio bih:

Nhandu Chromatus, Achathoscurria Geniculata, Lasyodora Parahybana, Accanthoscurria Juruenicola, Grammostola Aureostriata.

A uskoro stizu i kukuruzni smukovi...

PlaFonka
05.01.09., 23:55
ewo da se i ja pedstavim...
zowem se Roberta, iz Durdenowca sam (mjesto u Hrwatskoj)...
92. sam godiste...(jedna od najmladih...heh)...
idem u 2. razred weterinarske skole u Osijeku...
kasnije mislim upisati herpetologiju...
od ziwotinja imam 2 psa 3 macke i akwarij od 200l sa 3 skalara i jednom neonkom i par malih cistaca...heh
na owaj forum sam se prijawila zbog toga sto su mi roditelji dopustili( napokon ) da si uzmem jednog "gmizavca"( kak bi moja mama rekla)...
surfala sam netom i odlucila sam se za bradatu agamu (pogona vittisceps)...
zeljela bih ju u red flame boji...a moze i u onoj klasicnoj verziji...
ugl...zeljela bih was zamolit da sa strpljenjem odgowarate na moja zamarna pitanja jer bi zeljela da ta agama kod mene provede dug i ugdan ziwot...heh
unaprjed hwala...
wasa: PlaFonka...

GEKON
06.01.09., 00:17
Dosao je red i da se ja predstavim:p
Zovem se Saša i iz Padine sam....
91 sam godište i idem u elektrotehničku školu "Nikola Tesla" Pančevo ,3 razred
ljubimci: pas(neka minijatura lesija),mačka(nešto jako dugodlakavo) i napokon leopard gekon.Ubuduće bih želeo kupiti Bradatu agamu...ali ima vremena nemam još odgovarajući terarium za nju.:)
***pozdrav svima ljubiteljima reptila***

zarko
06.01.09., 01:01
dobrodosli i slobodno postavljajte pitanja ...ali i koristite search jer ima mnogo prezvakanih tema !

Riddler
12.01.09., 00:28
Evo i ja da se predstavim...
Aleksandar iz Beograda, '89 godiste, student ETF-a u Beogradu...
Poceo sam da se bavim teraristikom najvise zbog skoprija... Teraristikom se bavim nekih godinu dana (kada sam kupio heterometrus scaber-a, koji je uginuo ~2 meseca kasnije). Trenutno:
tarantule:
bracypelma vagans ~6cm
lasidora parahybana ~6cm
grammostola rosea ~2cm
holothele incei x 5 svi oko 2,5-3 cm komunalno
i nazalost samo 1 skorpija: babycurus jacksoni ~4,5-5cm... Bice na prolece valjda jos nekih :)

Pirica
12.01.09., 14:18
Zovem se Katarina, '85 sam godište. Student sam treće godine bibliotekarstva i informatike i od nove godine ponosni vlasnik malog vagansa (3cm). Naravno, o gajenju tarantula nisam znala baš ništa ali 20-ak sati čeprkanja po ovom forumu je urodilo plodom! Jedini problem koji sad imam je da nabavim hranu za svog proždrljivca! Mislim da je po tom pitanju Nenad malo zaboravio na mene!:(

rassa
12.01.09., 14:36
iz bg-a si, ima ih mnogo koji prodaju hranu...pogledaj 'ponuda'

Duleslash
02.02.09., 01:14
Ja sam Dushan zvani Dule Slash iz Chachka...
Ja sam po rasnoj pripadnosti roker :) sviram ,vozim motor,
ali velika strast su mi i zivotinje od kojih su mi omiljene zmije...
Egzotichnu (takozvano) zivotinju josh uvek nemam :(...
Mene rec "egzoticna" podseca na hranu tako da kad vi kazete npr egzoticna zmija ja zamislim nekog poskoka u sosu sa belim lukom :))
Gajio sam nekoliko ali otom potom pricacu vam dogodovshtine,
otvoricu temu o mom Rajku i njegovoj prici, a pre njega sam lovio slepice.
od gushtera (ili bar shto podseca na njega) sam gajio mrmonjke- vrlo zanimljive vodozemce koje je (bar u mom sluchaju) bilo teshko naci u divljini.

za sada od svih tih zivotinja imam morsko prase - Gunja...

zarko
02.02.09., 01:38
dobrodoso na forum ..uzivaj

Stufy
02.02.09., 13:33
Dobro dosao. Lepo je to sto se klub nas, zmijara, siri.

StefanUndy
02.02.09., 16:12
Welcome to the forum !!

Chobi
02.02.09., 21:12
Pozz! Dobrodosao. Sta sviras rokeru?

Duleslash
02.02.09., 21:20
Pozz! Dobrodosao. Sta sviras rokeru?
sviram bubnjeve i gitaru... od skora sam i oformio novi hr bend pa sam se opredelio za pevanje...
jel ti svirkash neshto?

Zeus
02.02.09., 21:44
Pozdrav komsija dobro doso na forum

Chobi
02.02.09., 21:53
Svirao/lupao po malo....

Duleslash
02.02.09., 21:54
Pozdrav komsija dobro doso na forum
ooo zdravo zdravo... e shta gajish jel ima u kraljevu neka ponuda za mene, uzeo bih kukuruznu il neshto sl.? ima li pinkija za hranu?

huana
02.02.09., 22:00
dobro nam dosao..

Zeus
02.02.09., 22:03
Lasiodora parahybana,Acanthoscurria geniculata,3 Pandinus imperator Zenku muzijaka i jednu malu neodredjenu u kv nema nikakva ponuda osim ako bi da hvatas po divljini ICN Galenika pusta svake godine veliki broj otrovnice na Maglicu ali nebi nikom preporucio:)

marko
03.02.09., 15:42
Dobrodošao Duleslash :)

Duleslash
03.02.09., 17:27
http://photos-d.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v985/80/77/580172275/n580172275_1006643_5903.jpgevo i moje slike ;)

gordond
04.02.09., 03:47
Vidim da je navala, pa aj i ja da se predstavim iako sam se jos u septembru uclanio na forum...
Zovem se Gordon Draskic, '88. sam godiste i iz Novog Sada sam. Studiram biologiju. Planovi su ili herpetologija ili biohemija, ali ko zna sta ce na kraju da ispadne iz cele ove price. Svirah violinu, pevah 5 god. u horu, a trenutno sviram gitaru (oko 6 god.). Jos jedan hobi koji jako volim je planinski biciklizam...
Teraristikom se ne bavim dovoljno dugo jer ranije nisam imao uslova za to (imam mnogo plasljivu mamu:D ). Sto se tice zivotinja, imam L.triangulum-a, dve crvenouhe kornjace i ovih dana treba da mi stigne i L.gettula. Iguana mi je zelja od kako sam je prvi put video, ali trenutno za to ne postoje uslovi. Spisak ce, nadam se, da se prosiri na jos koju zmiju i par gustera;)

aqua-zoo
04.02.09., 09:15
Ajde da se i ja predstavim,
Godina imam i viška (poklanjam, ako nekome treba :D ) verovatno zbog istih sam dosadan,čudan, namćor, sarkastičan,džangrizav. Od malih nogu se družim sa životinjama, skoro 40g sam u akvaristici i 3-4 u teraristici. Uglavnom me interesuje "voaerisanje" (promatranje razmnožavanja) životinja i po malo genetika. Zbog samog posla kojim se bavim vrste i broj životinja je promenjiv.

Volim pivo i sve što vole mladi :icon_cheers:.


PS
Neka mi Bog oprosti što nisam bio sa svim zenama sa kojima sam mogao, jer ja sebi to nikad neću moći da oprostim. :rolleyes:

gordond
04.02.09., 12:30
PS
Neka mi Bog oprosti što nisam bio sa svim zenama sa kojima sam mogao, jer ja sebi to nikad neću moći da oprostim. :rolleyes:

Bog prasta grehe a ne gluposti :D:D:D

aqua-zoo
04.02.09., 13:08
A možda je bio i nedostatak vremena u pitanju, valda to oprašta :D

PlaFonka
04.02.09., 13:35
welcome swi.... xD

zemunzakon
04.02.09., 15:21
Evo i ja da se predstavim. zovem se Marko '83 god i sad zivim u Subotici , a inace sam iz Zemuna. Teraristikam sa ne bavim dugo, nekih 2-3 meseca i imam kukuruznog smuka za kojeg sam kukao god. dana kod devojke(ali se isplatilo) pa sad hoce jos jednog. Kao mali sam uglavnom hvatao gustere i zmije ali samo za igru, kasnije sam ih pustao. Toliko od mene za sada.

Zeus
06.02.09., 17:36
Ajde i ja Najdanovic Manojlo iz Kraljeva `82 po struci Teh.Graficke dorade,ali radim kao obezbedjenje.Ko klinac sam jurio i trazio sve sto ljudi (ne vole)ili ne razumeju pa se plase.Prvi put sam drzao skorpije 6godina ne znam vrstu male nase.Pa sam ponovo poceo polovinom 07,sad imam u `kolekciji`3skorpije i 3tarantule i nameravam da nastavim da sirim istu

Zeus
06.02.09., 17:55
http://img410.imageshack.us/img410/626/18176917ne9.jpg Ja na odmoru uzivancija ;-P

KLOKI95
07.02.09., 20:54
Ja sam zdravko matic-KLOKI iz majdanpeka.Imam 14 godina i pre 2 meseca sam cvrsto odlucio da polako pocnem da se bavim teraristikom posto se vec od malena bavim aqvaristikom.Od kima cu verovatno da kupim tarantulu pa ce mi to biti prvi put da imam nesto u terarijumu. ewo i moje slike ja sam owaj levo iznad mog grada majdanpeka ! !
http://www4.slikomat.com/09/0207/ttr-NOVA-G.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/3562155.htm)

Futurist
23.03.09., 12:00
Ja sam ovde medju matorijim ? !
Dejan,'71 godiste,radim u jednoj BGD opstini(nabavke,tenderi...),odrastao uz Punk,sada ogranicen na SKA i samo SKA.Visegodisnji akvarista(akvarijumi od 400 300 i 225 l ) i nekoliko manjih.Americki i tanganjika ciklidi . I tako to....

ACO87
31.03.09., 01:07
Good evening everybody..red je da se i ja predstavim..ja sam Aleksandar Ostojic iz Cacka...imam 21 god..Od malena su me zanimali gusteri,zmije,kornjace,zabe uglavnom sve sto "normalnog coveka" nije zanimalo...Ali ozbiljno sam poceo da se bavim teraristikom pre dve god..tako da sam jos amater...http://img18.picoodle.com/img/img18/3/3/30/aco87/f_Picture004m_5909daa.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/3/30/aco87/f_Picture004m_5909daa.jpg&srv=img18)

carobnjak
07.04.09., 13:43
E zdravo :D

Ja sam Bekir,imam 19g i dolazim iz Travnika-BiH. Trenutno studiram arhitektonski gakultet u Sarajevu (brucos) :D

Surfajuci netom naletio sam na vas forum i pravo sam se zarazio, pa reko da se prijavim :D
Trenutno su mi kucni ljubimci trojica cimera :P koji imaju razlicite karakteristike, od malog debelog do visokog mrsavog :D Jedu sve sto ne sakrijem od njih :P

Et toliko ukratko od mene :D POzz svima i nadam se da cu se uklopiti na forum :D:icon_salut:

nenad
07.04.09., 13:52
Pozdrav i dobrodošao. Ne preteruj u hranjenju cimera. Ugoje se, pa se slabo kreću :D

PlaFonka
07.04.09., 21:49
dobrodosao.....ako se cimeri racunaju za egzote imam i ja 2 komada...zenke...moze da razmijenimo brojeve pa dogovorimo parenje.... hehehe :)

Liman
07.04.09., 23:02
dobrodosao.....ako se cimeri racunaju za egzote imam i ja 2 komada...zenke...moze da razmijenimo brojeve pa dogovorimo parenje.... hehehe


:th_bow::th_bow::th_bow:


e jesi me nasmejala :D :halo:

Cold_Beer
07.04.09., 23:24
Pozzz svima!!! Ja se zovem Nenad,iz Panceva sam! 1984-to sam godiste,radim kao obezbedjenje,treniram boks i mnogo volim zivotinje,uglavnom neobicne. Od zivotinja imam lasiodoru parahybanu-zenku,b. smithi-a (ne znam pol), 2 leopard gekona-zenke i jednog debelog psa mesanca (bernardinca i nemackog ovcara) Inace to je ovaj dzukac levo sa cvikerima :) A ovo sam ja -

http://img21.imageshack.us/img21/6291/jaaaaaaaau.jpg

PlaFonka
08.04.09., 11:05
=D.........................

carobnjak
10.04.09., 11:32
dobrodosao.....ako se cimeri racunaju za egzote imam i ja 2 komada...zenke...moze da razmijenimo brojeve pa dogovorimo parenje.... hehehe :)


Hehe... kod mene je jedan "Luzerus Maximus" :P a druga dvojica su "Extrus Haverus" :D

Haha... nadam se da se slazu :D


Pozdrav i dobrodošao. Ne preteruj u hranjenju cimera. Ugoje se, pa se slabo kreću :D



Hehe... ima li kakvih crvica dijetetskih za njih? :D

Hehe... hvala na dobrodoslici :D

FatBastard
23.04.09., 01:00
Elem... =]
Cao svima, zovem se Marko i obozhavam zhivotinje !!! =]
Trenutno imam "samo" psa, do pre par meseci imao sam i veeliku shumsku kornjachu dok nije postala Hudini...
A imao sam razne zhivuljke tipa hrchke, josh kornjacha, josh jednog psa, persijsku machku, zeku, papagaja, dva jezha itd...
Poshto smo sve te zhivuljke nalazili negde (osim pasa i machaka), nisu se bash zadrzhavale mnogo (neke su ubrzo vracene gde su i nadjene, a neke su nazhalost uginule... =[ )...
Inache, ovaj forum mi je stvarno mnogo pomogao oko odabira gushtera, josh uvek se kolebam izmedju bradate agame i leopard gekona ali nadam se da ce mi poseta Zharku pomoci da se odluchim... Mislim da ce to ipak biti leopard, najvishe zbog prostora a i chini mi se kao za nijansu "lakshi" gushter za pochetak...
Zahvaljujuci svima ovde uspeshno sam se informisao oko svega shto mi je potrebno za oba gore navedena gushtera (terarijum, sve u vezi sa terarijumom, ishrana, temperatura itd...) a u velikoj meri mi je i pomogao naravno Zharkov site (http://www.gekkogecko.rs/) !!!
Sve u svemu super forum, keep up the good work, a mozhemo i na neki roshtilj pa da se upoznamo svi kao shto je i bilo predloga koliko vidim... =] =]

Uzhivajte !!!

rassa
23.04.09., 11:14
:th_welcome:

zarko
23.04.09., 18:15
dobrodoso i ko sto sma ti reko, dodji kad god mozes pa cemo porpicati ...

StevaNS
23.04.09., 23:45
Zvao bi te i ja ali posto bas nemam puno zivotinja a i ne znam sta je PORPICAVANJE, samo cu ti pozeleti dobrodoslicu!
(izvini Zare, nisam odoleo...:) )

zarko
24.04.09., 03:03
:) neka ti objasni nenad bogica i stufi,sa njima sam se popricao u jednoj prelepoj poricaonici :)

FatBastard
26.04.09., 01:12
Hvala na dobrodoshlici !!! =]

pilis
27.04.09., 17:47
Pozdrav !
Ja se zovem Bosko i iz Beograda sam.Imam 26 god,studiram stomatologiju,i od nedavno sam se okrenuo ka teraristici.
Imam papagaja aratingu jandaju i od skora grammostolu aureostriatu.Nadam se da ce ovaj sajt u mnogome pomoci svim ljubiteljima egzoticnih zivotinja u onoj meri u kojoj je pomogao i meni.
Pozdrav svima i svako dobro :)

zarko
27.04.09., 17:55
dobar doso druze...

FatBastard
27.04.09., 22:02
:th_welcome:

Cube
28.04.09., 07:11
zdravo,
zovem se nikola, iz mladenovca sam,
93. sam godiste, 1godina tehnicke skole i sledece godine cu biti 1. godina
vlasnik sam l. parahybane koju sam kupio od momcila i b. boehmei koju sam kupio od bobe
...forum je odlican, ne pisem puno ali svaki dan citam :)

StevaNS
01.05.09., 03:38
Dobrodosao!

Duleslash
02.05.09., 01:39
bolje nas nasao ;)

sima
06.05.09., 14:37
Cao ljudi, samo sto sam se registrovao i hteo sam da se predstavim, mada nisam siguran da je ovo pravo mesto za to.Posto nisam bio aktivan ni na jednom forumu nadam se da se eventualne pocetnicke greske tolerisu.Bavim se teraristikom skoro 4 godine, imam petnaestak taranntula, par leopard gekona, par bradatih agama, iguanu i jos ponesto.
Pozdrav.

IV@N
06.05.09., 14:39
dobrodosao :icon_cheers:

Geni
06.05.09., 14:39
Imaš temu pod naslovom "Predstavite se" i tamo će se i ova poruka prebaciti. Nisam hteo odmah to da učinim da ne bi pomislio da sam ti obrisao poruku ;)

Dobrodošao ::D

sima
06.05.09., 14:45
hvala drugari, valjda ce mi trebati malo vremena da se uhodam, a za to cu morati da smaram Zarka svakodnevno i po nekog od vas.

zarko
06.05.09., 17:29
de si simo, dobrodoso .
ovde se ne tolerise nista ,a najgori su za PRAVOPIS I KUCANJE .tako da pazis sta kucas jer ako 3 puta napises SMAO ode nalog ...birsu te
:)

nenad
06.05.09., 17:32
Ne "birsemo" ljude zbog toga. Da je to bilo u pitanju, davno bi ti leteo :D Tvoja profesorka Srpskog se verovatno davno obesila :D

zarko
06.05.09., 17:35
hahaha da be..
apzi ti ova vleika i mala slova...a tvoja proesorka srpskog je supervizor milki canic!!!

nenad
06.05.09., 17:44
Ja sam imao profesora ;)

StevaNS
06.05.09., 21:32
Ej, Zare.. jel ono "da be" umesto "da bre".. jel to isto greska u kucanju ili namerno... zvuci kao da tepas...:D

zarko
06.05.09., 21:41
da be tako treba !

Geni
06.05.09., 21:42
U Nišu je be a u Beogradu je bre. A i ti čoveče si od svih njegovih grešaka se uhvatio za ono što nije pogrešio ?!? ::D

StevaNS
06.05.09., 22:03
pa nisam imao pojma!!
ostale greske su mu razumljive a ovo mi bas zapalo za oko.. :D

e a kako se onda kaze u Subotici??:confused:

rassa
06.05.09., 23:48
'ostale greske su mu razumljive'

-heh, onda nisi sve vido ;)

StevaNS
06.05.09., 23:56
:D
Zare garant shtuca ko lud!! :D

sima
07.05.09., 11:27
pa valjda cu da opstanem na forumu, kad ti Zare s tvojim pravopisom nisi kickovan onda nemam sta da brinem.Poz svim ostalim clanovima, juce vam nisam dao pohvale za forum ali je super.

PlaFonka
07.05.09., 13:30
dobrodošao.... =D

FatBastard
07.05.09., 14:22
:th_welcome:

bahus
20.05.09., 21:39
Veliki pozdrav svima.

Zovem se Dragan, iz Zrenjanina sam, studiram upravljanje tehnickim sistemima u medicini isto u ZR-u. Od zivotinja imam dva para nikako ne spojivih lepih zivotinja, pas/macka i lasiodora parahybana/mali dwarf hamster :D

Svidja mi se forum i nadam se da cu i ja biti nekom od koristi u mojim buducim odgovorima, kao sto su meni neki bili ...

Jos jednom, veliki pozdrav :)

_NEBOYSHA_
20.05.09., 21:54
Dobrodošao komšija! :th_welcome:

jed2i
07.06.09., 20:45
moje ime je Domagoj, iz Zagreba sam

u teraristici sam neke 3-4 godine
prvo s tarantulama a od prije god dvije i s gusterima

sad skoro cu zavrsit cisco (racunalne mreze)
zaposlen sam
imam 22 godine i volim sve sto vole mladi :)
hobiji su mi fotografiranje teretana.....
pozdrav svima

zarko
07.06.09., 23:46
dobrodoso hobi ti je zanimljiv...gde bre teretane daj neke reprezentativne?
samo zenske teretane ili...?

jed2i
08.06.09., 19:19
ma krivo si shvatio :)
fotografiranje , (zarez) teretana :)

i ja sam malo krivo napisao :)

concepcion
12.06.09., 23:38
Evo i mene... Aleksandar iz beograda,88 godiste,studiram masinac ali ove godine upisujem veterinu(za dve nedlje je ispit,nadam se najboljem)... zivotinje sam voleo oduvek a paukove skupljam od 4-te godine,prva tarantula uzeta u zoo tropiku 2000 godine,i sledi pauza do pre dva meseca a sada su tu jos 3... imam i nemackog ovcara a planiram jos tarantula naravno....od hobija jos teretana,gledanje ninja ratnika:D:D....xe,pozdrav svima:icon_salut:

Bifrost
12.06.09., 23:43
Hehehe i ja sam masinac :) i isto 2000te u zoo tropiku uzeo g. roseu :)

nenad
13.06.09., 02:25
Vi ste ista osoba, jel tako? Hehe, dobrodošao!

JOBAH
13.06.09., 22:42
pozdrav narode! joca iz bg-a, sistem i database administrator.. 27 god. upravo gledam svoju prvu tarantulu, geniculata-u, koju sam prosle nedelje uzeo od kimo-a.. i zaljubljen sam :) inace volim paukove, imam vec dva istetovirana... forum je super!

Miroslav
14.06.09., 02:51
Dobro nam došao i uživaj u forumu :icon_cheers:

P.S. - nadam se da si pročitao pravila foruma ;)

zarko
14.06.09., 04:18
dobar doso bolje se snaso :) !

markozmaj
14.06.09., 12:16
Dobrodosli svi novi clanovi :D

Flavy
16.06.09., 22:40
Haaaajdihooou! Marijana....'82...Flavy je gerrhosaurus flavigularis koji je glavni razlog moje ljubavi prema teraristici :D Necu vas puno gnjaviti pitnjima jer sve vec pishe tu negde na forumu...uglavnom ...ovde uchim...i zdravo svima :)

Teletabis
19.06.09., 18:23
Hmmmm, ni ja nisam video ovaj Topic.

Stvarno sam nekulturan, usao sam vam u kucu a ni izuo se nisam, dozvolite mi da to ispravim (mada kada se vratim sa posla, verujte mi da je bolje da se ne izuvam ).

Zovem se Igor, imam 22. godine, zivim u Beogradu (Borcha), zavrsio E.T.S. Nikola Tesla, trenutno sam na poslednjoj godini Vise Elektrotehnicke skole u Beogradu. Radim kao prodavac u prodavnici Tehnomanija.

Cek da vidim sta ste jos pisali... :)

Ceo zivot sam proveo uz zivotinje, a ljubav prema istim mi je prenela tetka sa kojom sam odrastao!

Od zivotinja sam imao bukvalno SVE!!!

Ribice: skalare, borce, kuli-kuli... ne mogu da se setim svih

Papagaje: Aru (sestra je pustila), Tigrice, Nimfe, jedno vreme malu sovu zbog koje sam dobio dobre batine :), zebe, prepelice...

Pse: 3 dodza (tako ih ja nazivam, ove bezrasne :)), dalmatinca, trenutno imam labrador-retriverku, zuto-belu, zove se Fiona

Kornjace, nemam pojma koje, male su jos bile, sestra je htela da im zameni vodu pa je greskom sipala vrelu, pa se uplasila pa je prosula kroz terasu sa sve kornjacama, inace tad smo ziveli na 3. spratu

Ne znam da li primecujete da je svaka smrt vezena za moju sestru, tako da se iskreno plasim za gekone koje imam u planu da cuvam :)

Macke, u jednom trenutku sam imao preko 8 macaka, koje obozavam zbog njihovog karaktera, trenutno sam macke sveo na 2 potpuno bele, koje izgledaju kao pahulje

Jednom sam pokusao da unesem belousku u kucu ali je i to proslo veoma lose :)

Mojim roditeljima nije bilo lako sa mnom dok sam bio manji, e sad su tek naebali.

Mala deca,mala briga- velika deca, velika briga.

Sve u svemu, kao mali sam dosta toga drzao po rukama, nisam se nicega plasio, sa drugarima sam jurio zelembace, skakavce, gliste, nemam strah od zivotinja i to je ono sto me plasi :)

Skoro sam se preselio u kucu, tako da su mogucnosti prevelike!!!

Naravno, voleo bih da se upoznam sa svim ljudima sa 4uma!!

Svako dobro i gledamo se!!

silwert
19.06.09., 18:46
e stvarno si dosao na pravo mesto jer ovi ljudi ili ti vecina je ista kao i ti samo se boje da priznaju :D
mada ce da iskoci oma par sa priznanjima (ne vazi bez overe u sudu ):D:D

zarko
19.06.09., 20:48
dobro doso .............

Teletabis
20.06.09., 13:35
Hvala svima na toploj dobrodoslici :)

Rokerka
22.06.09., 09:33
:th_welcome: Moram ti priznati da si i mene nadmasio u zivotinjama! (najverovatnije, mrzi me da brojim :D) I bravo za sestru! :12n:

P.S. Jesi siguran da VOLI zivotinje? :halo:

Teletabis
22.06.09., 09:44
MA ona obozava zivotinje, samo tad dok je bila mala mozdane vijuge joj nisu radile bas kako treba heheheh, da sad ovo procita ubila bi me :)

Aru je pustila jer je htela da je nahrani, e sad to ne bi bio problem da ari kaFez nije bio okacen na terasi :)

darko.subotica
22.06.09., 09:59
Aj, sto kazu, kad u Rimu radio kao Rimljani...

Evo da se i ja predstavim.

Ja sam Darko, zivim u Subotici. Tj. zivim jos neko vreme, pa odlazim za Beograd (tacnije 01.09.2009), idem da zavrsavam Microsoft certifikaciju (MCITP:Enterprise Administrator).
Prilicno sam mladjan, rodjend sam 1988. godine. Dugovecni sam fan egzoticnih zivotinja, trenutno u kolekciji imam samo B. albopilosum i B. boehmei.
B. vagansa sam imao, ali ... *shmrc* ne zelim dalje...

Trenutno radim u Subotici, kao administrator mreze i IT konsultatn u Opstinskom sudu. Miline posla, apsolutno NISTA ne radim citav dan... Ali oke :)

E, toliko ...
For now ... :D

Teletabis
22.06.09., 10:01
Dobar dosao, i zavidim ti na radnome mestu iskren da budem :)

darko.subotica
22.06.09., 10:14
Dobar dosao, i zavidim ti na radnome mestu iskren da budem :)

Mani se radnog mesta... Ubi me dosada! Psihicki se umorim, od blejanja u laptop... Spasavaju me ovi forumi! :)

Respect to you people ;)

RastamanRastko
03.08.09., 10:16
Dusan iz Bg-a,79to godishte.Oduvek sam imao neke zivutinje uz sebe sada imam zenku nemachkog ovchara staru 6 godina i machku staru 4 godine,od pre neki dan i malenu geniculatu tako da sam totalno nov u teraristici.
Siguran sam da cu nabaviti josh koju T .....pozdrav

jelchica
04.08.09., 20:19
Jelica, 21 god, studentkinja engleskog jezika
Nikad nisam bez ljubimca - imala pse, machke, zebice, evo sad i 2 T :) A mnooogo volim zivuljke svakojake :)
Pozz svima

vudo
09.08.09., 17:19
da se i ja predstavim, mozda malo kasnim sa predstavljanjem, ali kako kazu ljudi "Nikad nije kasno" :)
zovem se Ivan, 86-to godiste, zivim u Subotici
trenutno student, jos tri ispita pa ni to vise necju biti.... : ))
ljubitelj zivotinja sam od malih nogu, a teraristike poslednjih par godina od kad sam se kod drugara prvi put susreo sa tarantulom...
o sebi mogu jos da kazem da volim crtanje, grafite, ali to nije tema za ovaj forum pa necju da gusim sa tim informacijama....

NecrovoX
13.08.09., 19:21
Nas suboticana jos malo pa ce biti vise od beogradjana (mislim na ovom forumu)!! Teraristika SU! :)

pilis
12.09.09., 17:04
Welcome :)

Derek Edward Trotter
08.10.09., 01:00
ja doš'o pa sad vi vidite:icon_cheers:
teraristika me nikad nije zanimala ali sam spletom okolnosti,pre mesec dana, počeo da tražim guštera da bih ga poklonio devojci pa kad sam video bradatu odlučio sam i ja da se pridružim vašem društvu:)....što je najgore,počeo sam da razmišljam i o drugoj životinji pre nego što sam dobio prvog bradonju....
ah da,jedan od krivaca za moj izbor je @kimo
inače '78god sam,imam sina od 4,5("i učim ga da peca" što bi rek'o Đ.B.),završio neku akademiju i fakultet,bavim se boksom i mma,lep sam kao lutka što se i vidi po avataru:D...
nadam se da ćemo se lepo družiti,pozz:icon_salut:

Miroslav
08.10.09., 01:12
Dobrona došao. Nadam se da ćeš ovde naći dosta korisnih informacija i dobiti isto toliko saveta.

Moj predlog ti je da promeniš sliku na avataru, zato što forum može posetiti svako. Ovo nije jedan od gore pomenuti korisnih saveta, ali mislim da bi ti bilo pametno da to uradiš.

Pozz!

Dusan1992
18.10.09., 23:01
Ups... Kasno sam video temu, ali nema veze. Pa da se predstavim, zovem se Dusan Kuzmanovic '92 sam godiste. Moja prica je ista sa skoro svima sa ovog foruma. Od malena civao insekte (najvise paukove) kuci, brinuo se o njima, hranio ih, mazio(haha), pazio. Imam amstaff-a koji nije egzoticna zivotinja ali je zato tu B.smithi da popuni egzoticnu prazninu. Smithija sam uzeo od Kima(thanks) i napravio sam spisak T koje planiram da kupim. Spisak nece stati u post-u pa ga necu napisati. hehe

tina
27.10.09., 11:51
posto vidim da nema posebna tema za predstavljanje novih korinika, ja cu ovije postaviti temu, pa ako moderatori misle a bi trebala biti negdje drugdje slobodno neka ju premjeste.
ovako zovem se tina, inace sam iz hrvatske, zagreb, imam 28 godina, i moja velika strst su egzoticne zivotinje. nadam se jednog dana da cu imati punu kucu njih, vec lgedamo kakao preurediti terasu , postaviti grijanje i tamo staviti terarije, pno puno njih, volila bi se jednog dana baviti njima.
za sada imam p.m grandis- day gecko, zenka, stara oko 2 godine, udomljena iz losih uvijeta, sada je super, ima divan terarij, i zivahna je i predivna, neznam koliko znate o ovovj vrsti , vidim da bas nema tema o njima, pa cu vam rei ponesto sto je znam, oni imaju isto ko tokay ljepljive nogice, pa mogu hodati po staklu, stajati naopacke, oni su inace dnevni gustri, tako da po danu skacu, sa jedne grane na drugu, i tako se igraju, imaju dinu mekanu kozui inace spadaju medu inteligentnije gustere, a ova moja (nije da se hvalim nego zaista je) je jos inteligentnija nego ostale iste vrste, svarno pametni guster, gleda televiziju, kuzi sve, vrlo je lubomorna i zaljubljena u mog decka hehe. eto toliko o njoj, ako nekoga zanima vise, neka slobodno pita.

drugi je leopard gecko, zenka, ona je ncni guster, spva po danu a po noci akcija, stara je oko godinu dana, i ona je puno mirnija, moze ju se u ruku zeti, nije bas da se voli gladiti osim po glavi to obozava, ima malo deformiranu zadnju ljevu nogicu ali joj ne smeta za hodanje, trci ko luda, (ko mali rambo hehe) i jako je drzeljubiva, i dobra.

treca i najnovija zivotinja je piton regius (kraljevski) on je doso priej par dana , ima oko 3 mj, dug je oko 60 ak cm, i jos se boji, pa smo ga vadili smo par puta da se pomalo navikava, isto jako druzeljubiva zivotinja, ne grize, spor je, i da muzjak je.

eto to je to za sada u mojoj kolekciji, postavila bi slike, jer ova phelsuma je jedna od ljepsih koje sam vidjela, ima divne crvene sare, stvarno ljep primjerak, kada se samo sjetim da ju je prijasnji vlasnih htio ubiti jer mu se nije dalo brinuti za nju, i nije jela 3 mj kod njega, bila je bez lampe, u premlaom terariju, kada je dosla bila je sva splasena ali eto mojd ecko je danima i nocima sjedio uz nju i rpico joj samo, i evo je sada,debela, moze ju se gladiti ali samo meni i decku se da nikom drugom, on ju moze uzeti u ruku ja ne mogu, jer kako sam rekla u njega je zaljubljna, kada je on bio na putu, ova nije jela, bas se vidjelo da je u depri inace jede svaki dan, i da joj dam sto crva ili zrikavaca sve bi pojala, jako je prozdrljiva, jela bi dok se ne raspukne hehe) uglavnom taj vlasnik je lud covijek, em sto je htio ubiti preljepog gustera em vrlo intelignetnog.
e da stavila bi slike ali neznam kako, pa kada dode frend do mene koji se kuzi cu vam postaviti slike, on ce mi pokazati kako.

i imama jedno pitanje u vezi foruma, dali ima igdje da mogu direktno vidjeti odgovre na moje postove, danemoram pamtiti u koje teme sam postala , negto nesto kao vas postovi pa on pokaze ako ima novih postova, ja trazim evo vec 20 ak min i nikako da nadem.
pa ako mi netko moze reci sto moram stisnuti, nadams e da razumijete sto pitam.

eto to bi bilo to , pa cu cim stignem postaviti slike i terarija, jer su perdivni, nisam ih ja uredivala nego prijatelji kojis e time bave, osim ovog od pitona samo mi uredili pa nije nista special, ali on ce ionako za par mj kada pocne rasti dobiti veliki terarij , koji ce isto oni urediti pa ce biti predivan.

eto toliko od mene, moram reci da su sve zivotinje koje sam do sada vijdela predivne, sve do jedne, i zelim vam svima jos puno zitoinjica koje volite, i puno mladih i samo ih drzite u dobrim uvijetima is ve ce biti ok.

pozdrav i kiss od tine

Geni
27.10.09., 12:09
i imama jedno pitanje u vezi foruma, dali ima igdje da mogu direktno vidjeti odgovre na moje postove, danemoram pamtiti u koje teme sam postala , negto nesto kao vas postovi pa on pokaze ako ima novih postova, ja trazim evo vec 20 ak min i nikako da nadem.
pa ako mi netko moze reci sto moram stisnuti, nadams e da razumijete sto pitam.

http://www.teraristika.org/forum/profile.php?do=editoptions

Uobičajeni način praćenja tema

Kad postujete novu temu ili odgovor na neku već postavljenu, možete automatski označiti tu temu da bude prikazana u "Praćenje Tema", uz opciju da dobijate e-mail obaveštenja o novim odgovorima na Praćenu temu.
Uobičajeni način praćenja tema: - Ovde su ti opcije koje tražiš.

Post je prebačen u temu Predstavite se

tina
28.10.09., 18:44
evo jedan od mojih gugija

http://i35.tinypic.com/s312z4.jpg

markozmaj
29.10.09., 03:42
dobrodosla, super je gekoncic!

tina
29.10.09., 11:29
hvala na dobrodoslici, evo ovo je pia, a ima u galeriji sve moje zivotinje(nema ih jos puno ali nadam se da ce ih biti jednog dana) i terariji, pa pogledajte ako vas zanima

http://i37.tinypic.com/5zdykh.jpg

rassa
11.11.09., 22:15
:D :D :D

Radomir Marinkovic iz Novog Sada, gimnazijalac, 93 sam, imam genic i smitija, od kima nabavljam hranu :D i to bi bilo sve...
p0z

Dusan1992
12.11.09., 18:14
rasso, brate, ti imas 700 postova a tek se sad predstavio.

rassa
12.11.09., 18:20
doslo vreme :D

lesa
14.11.09., 01:18
cao ja sam sasa i imam 22 godine.zivim u beogradu i veliki sam ljubitelj egzoticnih zivotinja.teraristikom sam poceo da se bavim pre par meseci jer ranije nisam imao uslova.trenutno imam 3 t.

b.smithi
murinusa
i fasciatuma


toliko od mene pozz za sve

Dusan1992
24.11.09., 12:04
Welcome to The Family

Maks
15.12.09., 20:44
Ene ti ga, tek sad vidim da bi trebalo da se predstavim ovde...
Radmila se zovem,29 godina, imam tri macke, tri zeca i jednu iguanu (Dobrilu, sa kojom udavih na mojoj temi), radim u jednom velikom Pet shop-u, tamo su me i upoznali neki od vas, a neki su mi i kolege... :)
Eto, to bi bilo to... Pozdrav, dragi teraristi! :)

Rokerka
16.12.09., 14:14
...:th_welcome:

Lidiya
16.12.09., 21:08
Ja sam Lidija, iz Novog Sada :))
Volim egzotichne zhivotinje, ali iako, kako kazhu "imam zoo u stanu", nemam ni jednu egzotichnu zhivotinju xD Razlog je prost - mama ih se jako plashi :D
Ne voli ona ni moje misheve, a pogotovo ne zechicu, a mogu misliti frke da imam zmiju ili tarantulu xDDDD

Od sportova se bavim jahanjem, do skoro i plivanjem ali sam prestala :)
Sviram gitaru, a volim i da pevam [moj tush je impresioniran :D ]

Od zhivotinja imam dva ruska hrchka, jednog roborovskog, jednog chekinjastog. Imam i zechicu Stellu.. :) I ribice, kojih je 36, a svaka ima ime x)) Trenutno na chuvanju imam jednu tigricu, koja mi je jako prirasla srcu i teshko cu se odvici od nje, al ajd :D

valjda bi to bilo to, a ako vas josh neshto zanima, ja sam tu pa pitajte :D

Soulfly
16.12.09., 21:54
I ribice, kojih je 36, a svaka ima ime x))

Scary :O





Dobrodosla ;)

Lidiya
16.12.09., 23:02
hahah :D pa kako su dolazile jedna po jedna, imala sam inspiracije pa je svaka dobila ime :D

hvala na dobrodoshlici :)

Teletabis
18.12.09., 20:18
Dobrodosla Lidija! Nadam se da ces uskoro ispuniti svoj san i udomiti neku egzoticnu zivotinju! I moji su se plasili dok je nisam doveo u kucu, tako da... SAMO NAPRED!

MidnightStar
18.12.09., 20:40
Au covece,aj sad malo i ja:) Djordje iz Sapca,studiram prava u NS,89god....Sta bi mogao jos...kosarkas u invalidskoj penziji:),strast motori...ma koga sta interesuje neka pita:)

lesa
21.12.09., 13:00
cao ja sam sasa i imam 22 godine.zivim u beogradu i veliki sam ljubitelj egzoticnih zivotinja.teraristikom sam poceo da se bavim pre par meseci jer ranije nisam imao uslova.trenutno imam 3 t.

b.smithi
murinusa
fasciatuma
i b.klassi
na zalost fasciatuma vise nema :(.ali u skorije vreme zelim da prosirim svoju kolekciju.za sad imam samo tarantule ali se nedam da cu uzeti i neke gekone i bradate agame,jer mi se sve vise i vise svidjaju.zivim sam ali mi nije nesto veliki stan tako da moram da napravim neku policu gde cu da smestim sve te terarijuma.
toliko od mene pozz za sve[/QUOTE]

Lidiya
21.12.09., 18:49
Dobrodosla Lidija! Nadam se da ces uskoro ispuniti svoj san i udomiti neku egzoticnu zivotinju! I moji su se plasili dok je nisam doveo u kucu, tako da... SAMO NAPRED!

Hvala na dobrodoshlici :D
Pa, verujem da je uz malo truda sve moguce :)
Koju ti zhivotinju imash?

concepcion
21.12.09., 20:12
ma nema tu sta plase se ne plase se,doneses samo i kraj ;) tako ja radim barem,dobrodosla :icon_salut:

Lidiya
22.12.09., 19:17
Hvala :D
Nego, lako je tebi reci :D
Mogu misliti gde bi zhivotinja jadna zavrshila da je samo donesem xD

Stiv
23.12.09., 01:22
Dodje i na mene red!Zovem se Stevan Savic, imam 21 gidina iz Smederevske Palanke sam, studiram ekoloski inzenjering na Sumarskom fakultetu u Bg-u.Gajim zivotinjt vec 10 god.Poceo sam sa razlicitim egzoticnim pticama posle presao na razlicite vrste glodara i sad sam se zadrzao na teraristici.Imam kukuruznog smuka i kalifornijsku kraljevsku zmiju, nadam se da ce se lista polako uvecavati...To je to ukratko od mene.:icon_salut:

banished
18.01.10., 10:13
Pozdrav svima...
Zovem se Branislav Belosevic nickname banished since 2003. :) 29 godina u decembru ,.... goddamn ...
bavim se MTBike- ingom, studiram na Tehnikum Taurunumu, i trenutno odradjujem sertifikaciju za Adobe na It akademiji ... sasvim slucajno naleteh na ovaj forum, i vec mesec dana se na njemu lecim od svakodnevice ... tri dana po skontavanju foruma kupio sam Agamu, a juce sam napravio prvu pozadinu ... primio sam se da gajim cvrcke jer njihov zvuk mi je postao nesto nezamenljivo u sobi ... sve u svemu ... pozdrav svim nesebicnim ljudima na ovom forumu i zivela teraristika, egzotika i underground ... :D :icon_cheers:

gordond
18.01.10., 20:45
Bane druze, jes' to ti:D
Pa ne mogu da verujem da te i ovde ima;)

Oggy
20.01.10., 16:24
Stvarno sam nekulturan..
Ognjan, '84. godiste, Beograd (chubura, da budem precizan :)) zavrsio primenjene umetnosti, fotografiju. Hobi - sve vezano za prirodu i sport..
Od ljubimaca brachypelma colloratvillosum (brazilski nandu) i molurus bivittatus (burmanski piton, albino), poznatiji kao Zuca... :)

marko
20.01.10., 19:36
Od ljubimaca brachypelma colloratvillosum...Misliš Nhandu coloratovillosus? :)

nenad
20.01.10., 20:16
i molurus bivittatus (burmanski piton, albino), poznatiji kao Zuca... :)

Misliš Python molurus bivittatus? :D

Kakva dobrodošlica! :D

gordond
21.01.10., 03:14
Al ste mu ocitali, svaka cast:D

nenad
21.01.10., 03:15
Haha, pa valjda se vidi da se zezamo ;)

Oggy
21.01.10., 05:16
mislim...
:D
znaci postojim. Za pitona ok, ali nandu je samo drugi naziv za pauka, ne i jedini pravi. tj brasilian nandu. ili nandu black 'n' white.. a latinski je ono kako sam napisao, da ne ponavljam.. :)

Geni
21.01.10., 05:22
Pa napisao si rod Brachypelma koji nema vrstu colloratvillosum. Rod Nhandu ima pa je Marko pretpostavio da je u pitanju Nhandu coloratovillosus.

Mada je i tu malo zapetljano, 1998 je Nhandu coloratovillosus preimenovan iz Brazilopelma coloratovillosum tako da pretpostavljam da imaš Nhandu coloratovillosus a pogrešno si pročitao stari naziv i pomešao sa Brachypelmama.

Oggy
21.01.10., 05:58
A vidis, ja bio ubedjen da pripada Brachypelmama... :O
Da je u ekipi sa Smithi, Emilia itd... Cak ima na netu gde je svrstavaju u Brachypelme, al kad vi tako kazete onda nema dalje price.
Pogresi covek!!! :D
Jedino sto sam ziveo u zabludi 5 godina, al ajd... :)

MeRaKlIjA
05.02.10., 17:44
pOzZ svima!Zovem se

IVAn i iz NIsa sam...Imam 17 godina...inace idem u ugostiteljsku skolu,treniram tenis,vezbam za barmena i OBOZAVAM reptile....od zivotinja imam DUGINU BOU i LEOPARD GEKONA...Reptili me fasciniraju od cetvrtog razreda osnovne,kada sam na izlozbi u Nisu drzao loptastog pitona...pozdrav za sve,narocito za Pedju,od koga sam i kupio zivotinje!!!!!!!!!!!!!!!

Graciotello
12.02.10., 22:35
Pozdrav!

JOvan iz glogonja 98 godiste(12 godina) idem u osnovnu zainteresovan sam zabiologi i odlicno radim matematiku i isao sam na vise takmicenja normalno1. mesto.Imam za sada cyana kog sam kupio od kima.Treniram karate.

Pozdrav!

FoxX
20.02.10., 18:53
Cao svima!
Ja sam Ivan Jovičin,iz Pančeva sam,1982 godište,i mrzi me da pišem ova ćčđžš,tako da ih vise nece biti u cilju sto manjeg opterecenja foruma.
Pre nekih 6 meseci sam nabavio skorpijicu od drugara i bas je nekako zavoleo.valjda u inat svima u mojoj okolini.ne znam :)
pse i macke sam oduvek voleo,i uvek ih je bilo u mojoj okolini,pa tako i sad.
zavrsio sam srednju masinsku(metalostrugar),i pored toga sam zavrsio i za ekonomskog tehnicara,dao drzavni ispit za vatrogasca,i tako dalje...radio sve i svasta,ali pravog posla nigde.
trenutno radim kao auto tapetar,krparim ako je moguce da ove godine uzmem "dva tocka" ponovo.
eto,mali kratki opis..
PezZ!

jelchica
21.02.10., 21:38
Vilkomenzi, FoxX :21n:

zarko
22.02.10., 03:17
dobro doso...

perinjo81
10.03.10., 18:23
Pozz svima.
Zovem se Pera iz Kikinde sam, 28 god.
Teraristika me je fascinirala posle jednog priloga na tv-u u kom je glavni akter bio kimo. Prica je bila vezana za tarantule i skorpije. Do tada nisam ni znao da je teraristika toliko uznapredovala u Srbiji i postala dostupna svima. Od tog dana ne mogu da prestanem da citam o egzoticnim zivotinjama koje gajite a ujedno se i edukujem za moju prvu T. Odluka je pala na Acanthoscurria geniculata koju treba da preuzmem od kima za par dana. Ne mogu da docekam.... :D
Nadam se da cemo saradjivati i druziti se....

loshme10
12.03.10., 08:52
Ja sam Milos, imam 22 godine, iz Plandista sam kod Vrsca, ali trenutno zivim i studiram Prava u Beogradu. Zavrsio sam gimnaziju u Vrscu i 10 godina trenirao kosarku. Trenutno se od sporta bavim samo kladionicom!!! :D Za egzoticne zivotinje sam zainteresovan jos od malih nogu kada sam sa bratom svake godine na Divcibarama hvatao zmije i gustere! :D Ali tek od skoro sam poceo da se bavim teraristikom kada sam od Kima uzeo svoju prvu(nadam se ne i poslednju) T, A. geniculatu. Pozz i nadam se da cemo i dalje saradjivati! :)

nesha_zlocko
14.03.10., 16:10
Pozdrav drugari, zovem se Nenad, imam 22 god. i studiram prava u Nisu. Od malena volim zivotinje, ranije sam u kuci imao i pet-shop.
Do sada sam cuvao sve i svasta, od pasa i macaka, preko kornjaca, jezeva, pacova, miseva, vetruski, stiglica ( i ostalih ptica ), a sada sam zbog ogranicenosti prostora i uslova u studentskom domu zaokupljen samo akvarijumom, porodicom leminga, i leopard gekonom, mada cu najverovatnije uskoro nabaviti i tarantulu pa ako vec rese da me izbacuju iz doma, nek' bar imaju pravi razlog ( kad je bal, nek' je s muzikom ) :D

barakuda
14.03.10., 17:04
Pozdrav drugari, zovem se Nenad, imam 22 god. i studiram prava u Nisu. Od malena volim zivotinje, ranije sam u kuci imao i pet-shop.
Do sada sam cuvao sve i svasta, od pasa i macaka, preko kornjaca, jezeva, pacova, miseva, vetruski, stiglica ( i ostalih ptica ), a sada sam zbog ogranicenosti prostora i uslova u studentskom domu zaokupljen samo akvarijumom, porodicom leminga, i leopard gekonom, mada cu najverovatnije uskoro nabaviti i tarantulu pa ako vec rese da me izbacuju iz doma, nek' bar imaju pravi razlog ( kad je bal, nek' je s muzikom ) :D

Sto neko rece, naucih ih (studenski dom) da ljubimci nisu samo kuce i mace :)

nesha_zlocko
14.03.10., 17:40
nema vajde, ograniceni ko' terasa.. mada sam dosta napredovao, do sada niko nije imao ni borca u kugli, a jos malo pa cu da naplacujem ulaz u sobu kao u ZOO vrt :cool:

barakuda
15.03.10., 06:03
nema vajde, ograniceni ko' terasa.. mada sam dosta napredovao, do sada niko nije imao ni borca u kugli, a jos malo pa cu da naplacujem ulaz u sobu kao u ZOO vrt :cool:

Hehe... nemas pojima koliko to znaci sto se ljudi interesuju :)

nesha_zlocko
15.03.10., 19:03
Naravno da znaci, samo trebalo je par puta da snimim sta se sve desava kada se napuni soba i neko ko je prvi put tu, a ne zna da imam zmiju ugleda kako se ista penje uz staklo tera :D meni je uvek smesno, ali par puta je malo falilo da skacu kroz prozor :cool: jedna cura je skoro pala u nesvest jer se uplasila hrcka, pocela je da se trese kao epilepticarka i da bunca..
ali se odusevim kada dodje neko ko nije imao prilike da se ranije sretne sa zmijama i potrazi da je dodirne ili drzi ili se na bilo koj nacin zainteresuje, mada moram i ove druge da razumem, ipak nismo svi isti i nemamo ista interesovanja ;)
Par njih iz doma sada od mene dobija leminge na poklon jer su se "zaljubili"

Milos87
06.04.10., 15:49
Pozdrav svima, zovem se milos i iz Nisa sam, fasciniran sam ovim forumom:icon_cheers:,mislim da sam prelistao sve teme sa ovog foruma dok nisam naleteo na ovu :D. Trenutno imam samo bradonju(zenkicu)koja je stara skoro 2 godine i papagaja (kozicu)ali mislim da necu tu da stanem;)
Tolko od mene.
I da zaboravih da kazem da sam bradonju uzeo od Zarka

zarko
06.04.10., 18:53
pozdrav
dobro doso...

Sava car
19.04.10., 17:08
Pozdrav ljudovi,Sava iz Bg-a,mnogo dobar forum,pomaze nama neznalicama da saznamo :icon_salut:

zarko
19.04.10., 20:41
dobro doso ..
ovo je jedan od najolje vodjenih foruma sa informacijama koje su bas korisne...
listaj citaj i pitaj
poz

MRGooD25
28.04.10., 06:23
Ae konacno je doslo vreme da se i ja predstavim! ;) Zovem se Vojislav, imam 19 godina('91 godiste) zivim u Beogradu! Na ovom forumu sam od februara meseca i najvece interesovanje nalazim medju tarantulama! U narednih nedelju dana cu konacno kupiti jednu tarantulu za sebe! Zahvaljujem se svima sa kojima sam do sad pricao i koji su me uveli u svet teraristike!
Evo i moje slike sa mojim tigrom. :icon_pirat: http://img442.imageshack.us/img442/3741/25541131014576605316028.jpg
P.S. Forum mi se svidja mnogo, jedva cekam da ja nekome budem od pomoci! :icon_cheers:

zarko
28.04.10., 20:33
dobro doso

MRGooD25
28.04.10., 23:32
Hvala puno, forum je kao sto sam rekao mnogo dobar i mnogo mi je pomogao! San mi je inace da pripitomim slepe miseve! :D

Kolarsky
12.05.10., 17:45
Pa ovako,zovem se Milan Kolarevic 90-o sam godiste. Studiram Dizajn interaktivnih medija u Beogradu. Inace rodom sam iz Pozege (Zlatiborski okrug). Jako veliki ljubitelj zivotinja :). Imam 10ak konja,muzijaka i zenku americki baset,bernandinku,zlatnog retrivera,10ak macaka i 2 inteligentne dzukele. :) Sve to mi se nalazi kuci,a resio sam za stan u Beogradu da uzmem bradatu agamu. Nadam se u narednih 20ak dana da cu je udomiti ... :) Eto to toliko o meni.

Dahaka
12.05.10., 17:50
Добро нам дошао (колега, ја сам то гафички дизајнер) !

Dachapbg
13.05.10., 17:51
Ево и мене ;)
Зовем се Данило,имам 19 година и из Београда сам.Завршио сам Прву београдску гимназију,и сада студирам на факултету политичких наука (смер међународни односи а.к.а. дипломатија).
Одувек сам био мало алтернативан,па сам хтео да имам мало другачијег љубимца !
И тако ја прошле године у децембру купим тарантулу B. Smithi од нишлије Жарка!
Задовољан сам,тарантула је још увек мала,нема ни 3 цм распон ногу....волео бих да је за нијансу агресивнија...али боже мој,то иде са годинама !
Ових дана планирам да купим још једну или две тарантуле,и тако ћу званично постати лудак.(не знам да ли вас посматрају мало чудније када има кажете да држите тарантуле у спаваћој соби) :D Ћале ће ми начисто пошизети.....
Жеља ми је да имам камелеона у соби,и полако ћу кренути са реализацијом те племените идеје !!!
Ако смем да констатујем,већина терариста похађа неку високошколску установу,и јако ми је драго због тога !!
:)
Толико од мене за сада !!

MRGooD25
13.05.10., 18:47
:th_welcome:Zdravo, koju tarantulu imas ako se moze znati? :D

rassa
13.05.10., 19:41
И тако ја прошле године у децембру купим тарантулу B. Smithi од нишлије Жарка!


...................

Dachapbg
13.05.10., 19:58
Rasso opusti se ;)
Smithi se zove Karlito,ipak je crvenokolenasta meksicka tarantula ;)

MRGooD25
14.05.10., 18:39
Moja greska, malo previse piva za mene! :cheers:

Sretenje od Vuletica
21.05.10., 23:57
Ima vec mesec dana od prilike koliko sam vec na forumu,ne secam se da li sam se predstavio pa aj' da utvrdimo gradivo :)
Kupio sam tj prekjuche sam nastanio kod mene tri nhandu chromatus i malle su i lepe su i jedva chekam da porastu... Pozdrav svim Teraristicharima :-)

DigiNS
24.05.10., 00:30
E da se i ja predstavim hmmm ne znam na forum sam slucajno dosp'o bilo je to 14.04 2010 :) Zovem se David Drinic inace me svi znaju kao Digi iz Novog Sada sam i imao sam ranije, zelembace,zabe,tritone,ribarice,bogomoljku,Wolf spidera 3 zenke sve tri su imale kokon,zidne gustere, sada sam to sve batalio sem(wofl spidera koje evo ovde pored mene bleji sa kokon i gleda kako pisem post) Kupujem 3 A.Geniculate i 2 L.Parahybane sutra valjda stizu! sa terarijumom za mrave! :))) inace sad imam 2 kraljice (c.vagus HVALA LAi) samo cekaju smestaj da dodje ;) gajicu lateralise dubie Nauphoeta cinerea za hranu ali pocecu sa vrlo malo primeraka mozda tek 20-100 a madagaskarske cu cuvati iz hobija :) Da nije bilo foruma ne bih uzeo tarantule :)

Prijedor
06.06.10., 18:43
Pozdrav svima!!!

Evo da se i ja predstavim:
Zovem se Marko,imam 18 godina,iz Bosne sam,tj.iz Prijedora.Vec duze vrijeme posjecujem forum,koji je ODLICAN:),iako nemam nijednu egzoticnu zivotinjicu skroz sam se navukao....u pocetku sam zelio kupiti skorpiju pa nisam:(,a sad sam skroz neodlucan,sad mi se svidjaju i zmije i gusteri i tarantule i neznamti sta vec najradje bih si nabavio sve:D
Naravno zelim i da pohvalim sve terariste i forum na informacijama,volio bih da kod nas u Bosni(RS) zazivi teraristika,ali nevjerujem da ce u skorije vrijeme,posto mislim da ljudi nisu dovoljno upuceni i informisani o drzanju egz.ljubimaca.
Ja u skorije vrijeme planiram nabaviti lubimca (skorpiju ili gekona,mozda i T)uglavnom bice oglas posto cu nabavljati preko foruma.
pozz

Borko
06.06.10., 20:00
Dobrodosao!
Puno srece u teraristici...

zarko
07.06.10., 02:44
dobrodoso
smao polako , citaj citaj ima na forumu sve sto za pocetak treba da znas

Movski
08.07.10., 00:09
Pozdrav svima.
Ja sam Uros iz Kragujevca,imam 15 godina (osecam se kao klinac s'obzirom da su svi 20+) :) Bavim se teraristikom 2 godine. Insektima i paucima sam se divio jos od moje 4-5 godine... Posle polako su poceli da me zanimaju gusteri i zmije preko televizijskih emisija. Drago mi je da ima ovaj sajt i ovoliki broj ljudi koji se bave ovim hobijem i koji gaje veliku ljubav prema ovim zivotinjama :)
Od zivotinja sam imao i imam:
Tarantule:
B.Smithi (imao)
L.Parahybana (imao)
Hommeoma sp. blue odrasla zenka-imam
P.regalis-imam
Skorpije:
P.Transvalicus (imao)
Gusteri:
L.Gekon-dobio sam ga jer je bio rahitican... Nisam uspeo dugo da ga odrzim u zivotu... Izdrzao je kod mene svega 4-5 meseci.
C.Calyptratus-imam (ima oko 8 meseci,muzjak)
S'obzirom da zivim u stanu,ogranicen sam prostorom ali planiram da uzmem jos zivotinja. :)
Nadam se da cu uspesno pariti i izvesti Hommeoma sp. blue.
A za kameleone cemo jos videti :) Pozz

igorche
31.07.10., 19:35
Sasvim slučajno naleteh na ovu temu (toliko o mom pažljivom praćenju ovog foruma :rolleyes:).
Pa da se predstavim... Igor, 33god. Diplomirani biolog po struci, trenutno zapošljen u firmi koju neću ovde da reklamiram.. Inače ne radim u struci, bavim se nekim drugim stvarima (računari, računarske mreže itd..)
Pre godinu dana nabavio prvu tarantulu (L. parahybana), a na poklon dobio i drugu (G.porteri). I to je to.... :D:icon_salut:

markozmaj
31.07.10., 23:38
Dobrodosli ::D

Zvoncica
18.08.10., 15:59
Pozdrav ljudi,ja sam nova na forumu! :)

paki sor
20.08.10., 21:16
zovem se Pavle,a prezivam Menalo.98. sam godiste.Imao sam 2 piktusa.sad imam ribice,bradatu agamu,zelim da nabavim kornjace.Takodje sam novi na forumu.Zivim u Subotici i volontiram u palickom zoo-u.

acajelen
29.08.10., 23:24
Ja sam Aleksandar. Iz Zajecara sam, mada mnogo vise vremena provodim u Bg-u, posto tamo studiram pravo. '84 godiste. Bavim se akvaristikom zajedno sa chaletom vec nekih 20ak godina. Tu stvarno nemam zelje da nabrajam arsenal. Ima dosta toga. Tarantule cuvam vec nekih 5-6 meseci. Imam G. Roseu, paraphysa scorofa i sp tiger i chrom. cyaneopubescens.
Inace se bavim gitarom (nekih 12 godina) i padobranstvom, pa ako imate nekih pitanja i u vezi toga, dont be shy...

barakuda
30.08.10., 09:59
Ja sam Aleksandar. Iz Zajecara sam, mada mnogo vise vremena provodim u Bg-u, posto tamo studiram pravo. '84 godiste. Bavim se akvaristikom zajedno sa chaletom vec nekih 20ak godina. Tu stvarno nemam zelje da nabrajam arsenal. Ima dosta toga. Tarantule cuvam vec nekih 5-6 meseci. Imam G. Roseu, paraphysa scorofa i sp tiger i chrom. cyaneopubescens.
Inace se bavim gitarom (nekih 12 godina) i padobranstvom, pa ako imate nekih pitanja i u vezi toga, dont be shy...

Da li mozes da sviras gitaru dok skaces sa padobranom :p

acajelen
30.08.10., 20:40
Da li mozes da sviras gitaru dok skaces sa padobranom :p

Mogu samo ne mogu da odsviram nista sto traje duze od 2 minuta. :cool:

gordond
01.09.10., 17:57
Taman do kraja refrena;)

Sava car
01.09.10., 21:41
pozdrav padobranac! u ko si klubu?

zarko
03.09.10., 12:55
dobrodosli...

acajelen
03.09.10., 13:47
pozdrav padobranac! u ko si klubu?

Iz Paracinskog.

Vakko
04.09.10., 13:42
Pozdrav svim clanovima! Zovem se Vlada i zivim u Beogradu, tacnije na Banjici. Vas forum pratim skoro godinu dana, i nemam do sad nijednu zamerku. :) Pocetnik sam u teraristici, pa sam se malo plasio kako cu se snaci sa svime, ali sam na forumu nasao brdo korisnih informacija i saveta, koji su mi bas pomogli. I raspisah se ja xexe

marko
04.09.10., 19:29
Pozdrav pozdrav, dobro nam došao :)

ganjachica zmajeva
04.09.10., 21:34
Dobrodošao, komšija Vakko :)

Vakko
05.09.10., 02:17
Hvala, hvala ;)

midela
01.10.10., 18:06
Veliki pozdrav svim ljubiteljima raznih zivuljki!Zovem se Milorad a odazivam se i na Midela,zivim u Gornjoj Rogatici kod Backe Topole.Pratim ovajforum vec izvesno vreme i mogu vam reci da ste me zarazili sa ovim poceo sam da pravim moj prvi terarijum i planiram da uzmem jednod bradatog zmaja za pocetak.Jos jednom veliki pozdrav

gordond
01.10.10., 20:50
Dobar izbor za pocetak bavljenja teraristikom;)
Dobrodosao.

Sava car
01.10.10., 20:53
Pozdrav i dobrodosao!! samo napred sa bradonjom! :icon_cheers:

midela
01.10.10., 21:21
Hvala,bolje vas nasao:)

Muffy
19.10.10., 23:10
Iz Gornjeg Milanovca sam, '92 sam godiste...i dosao sam na ovaj forum da bih se vise raspitao o tarantulama...planiram da uzmem jednu i dosao sam ovde da vidim koja bi to mogla biti...za sada mi se najvise svidjaju;Chromatopelma cyaneopubescens, Psalmopoeus irminia, Poecilotheria metallica i A.geniculata...koju mi preporucujete?
Vidim da se A.geniculata ovde bas spominje...ali meni se nekako irminia bas, bas dopada...mada sam video negde da i nije bas laka za pocetnike... :/

Sta mi vi savetujete? :icon_salut::D

P.S. Prodaje li neko od vas ove tarantule? :D

Sava car
19.10.10., 23:25
Dobrodosao! U temi ponuda ces naci te i mnoge druge tarantule, prelistaj forum jos malo...pozdrav

Muffy
19.10.10., 23:55
Hvala puno, bolje vas nasao. :D
Evo listam teme, naisao sam na mnoge tarantule, sve mi se dopadaju, ali razmisljam o irminiji, ona mi je bas zapela za oko jos kad sam je prvi put video... :D

P.S. Ima li ovde neko ko prodaje tarantule (irminiju izmedju ostalog) ? :)

Sava car
20.10.10., 00:03
opet ti isto :D idi na podfurum Ponuda i trebace ti 5 min da nadjes odgovarajucu tarantulu pa i irminiju...niko ti nece ovde reklamirati nesto,samo treba da potrazis tamo...;)

Muffy
20.10.10., 00:25
Izvini, malo sam izgubljen, ne snalazim se najbolje...hvala puno, odoh na pdf ponude :D

Sava car
20.10.10., 00:35
samo opusteno :D uzivaj!

Frigo
20.10.10., 08:03
Igor iz subotice, 85 god. radim kao manipulant na skladistu opasnih materija, exploziva, zapaljivih tecnosti i gasova! u slobodno vreme se bavim paucima, hobi sa paucima sam zapoceo ozbiljnije pre nekih pola godine stim da sam prvog pauka nabavio pre 5 godina, ali tek ove godine zapoceo sa sakupljanjem i trenutno posedujem:

Acanthoscurria geniculata
Avicularia minatrix
Brachypelma vagans
Brachypelma emilia
Ceratogyrus marshalli
Cyclosternum fasciatum
Chilobrachys huahini
Ceratogyrus darlingi
Haplopelma lividum
Heteroscodra maculata
Holothele incei
Hysterocrates hercules
Lasiodora parahybana
Poecilotheria rufilata
Psalmopoeus cambridgei
Pterinochilus murinus RCF
Poecilotheria regalis
Stromatopelma calceata
Nhandu chromatus (Lasiodora cristata)
Grammostola rosea
Citharischius crawshayi (Pelinobius muticus)
Brachypelma smiti
Poecilotheria regalis
Brachypelma albopilosum
Pityriasis versicolor

to je sto imam od razlicitih, a inace posedujem oko 50-tak paukova od nekih po 4kom a od nekih samo po 1kom... i naravno nije tu kraj price, dok ima mesta u sobi i njih broj ce da raste!

nightwolf
20.10.10., 08:53
lepa kolekcija;)
nek je sa srecom,i dobro nam dosao:icon_cheers:

Movski
20.10.10., 12:15
Poz... Ja sam Uros Dimovski iz Kragujevca (nisam do sad obratio paznju na ovu temu izvinjavam se sto se tek sad predstavljam)... 95 sam godiste i imam 2 C.Calyptratusa, 1 Hommeoma sp. blue,1 Lasiodora parahybana i 2 Hottentota hottentota. Ako neko ima muzjaka hommeoma sp. blue nek se javi xD Kad sam izbacio na "potraznja" niko se nije odazvao :/ Zzz

Sinbad
21.10.10., 00:52
Pozz svima sa foruma...Ja sam iz Dejan Vujaklija iz Beograda...79.godiste...Trenutno imam 20-ak T , 2 gekona , agamu , kanarinca , kornjacu , papagaja i jos ne znam ni ja sta...ali to je samo trenutno jer radim sa zivotinjama pa se taj spisak non stop menja...Toliko o meni...Svi ste ok...POZZ ;-)

Muffy
21.10.10., 22:25
Hello, i m Muffy and i m alcoholic.

:P ::D

nesa
25.10.10., 18:23
Pozdrav svima.Zovem se Nesa malo sam stariji nego vecina.66 to sam godiste i celog zivota sam akvarista,ali me zanima i teraristika.Proslo je raznih gekona,tarantula,skorpion, gatalinke i nekoliko zmija kroz kucu.Razne glodare ne racunam.Uakvaristici sam konstanto.Trenutno su mi interesantni razni palicnjaci,a i sve ostalo.Dobri ste ne dajte se.

midela
25.10.10., 18:48
Dobro dosao

Sinbad
25.10.10., 21:40
Pozdrav svima.Zovem se Nesa malo sam stariji nego vecina.66 to sam godiste i celog zivota sam akvarista,ali me zanima i teraristika.Proslo je raznih gekona,tarantula,skorpion, gatalinke i nekoliko zmija kroz kucu.Razne glodare ne racunam.Uakvaristici sam konstanto.Trenutno su mi interesantni razni palicnjaci,a i sve ostalo.Dobri ste ne dajte se.

:th_welcome:

Muffy
25.10.10., 23:57
Pozdrav svima.Zovem se Nesa malo sam stariji nego vecina.66 to sam godiste i celog zivota sam akvarista,ali me zanima i teraristika.Proslo je raznih gekona,tarantula,skorpion, gatalinke i nekoliko zmija kroz kucu.Razne glodare ne racunam.Uakvaristici sam konstanto.Trenutno su mi interesantni razni palicnjaci,a i sve ostalo.Dobri ste ne dajte se.
:icon_cheers::th_Wave::21n::th_welcome::21n: :th_Wave::icon_cheers:

mladjan
26.10.10., 20:35
ja sam mladjan iz nisha imam 20 godina , i zavrshio sam srednju elektrotehnicku , pokushao ove godine da upishem geografiju na pmf-u ali me konkurencija i bodovi iz shkole p*****li. Ja nisam odmah video ovu temu pa sam se predstavio na drugoj . Veliki sam ljubitelj egzoticnih zivotinja , i za sada imam samo Acanthoscurriu genikulatu ali naravno planiram da proshirim kolekciju . Ginekulatu sam kupio od zarka i prezadovoljan sam , covek je car.POZDRAV SVIMA

tomahawk
26.10.10., 21:00
E, ###. Ja tek sada spazio ovu temu pa reko red bi bio da se predstavim ljudima sa kojima do sada nisam komunicirao ili otpočeo FB-drugovanje. Zovu me Toma. Politikolog sam po obrazovanju, a kinolog po rođenju. Nakon što me je zla sudbina odvojila od Zube, moje brazilske file, uz malo potpaljivanje od strane jednog mog prijatelja, inače starog terariste, a pre svega herpetologa i ljubitelja prirode, koga svi dobro poznajete, uskočih u terarističke vode pre jedno 5-6 meseci uz dvodtruki salto. Uzeh kolumbijsku bou Kali sredinom marta, a nedelju dana nakon toga vršnjaka joj, loptastog pitona Bronsona. Naravno u edukaciji o teraristici mi je znatno pomoglo ovo čudo od foruma i gomila dobrih ljudi koje sam tim putem upoznao...Opsesija teraristikom, naravno ne prestaje... Pre desetak dana postadoh vlasnik konstriktora od metar i dvaes'. Konstantina da Sistija, zvanog Koča. Idemo dalje....

dogoargentino
25.11.10., 20:12
Ovo sam prvo trebao da uradim!
Nesa 80 god. Iz Sremske Kamenice
Odgajivac pasa, glodara i od pre 2 god.egzoticnih zivotinja

Osigurach
04.12.10., 07:11
I ja sam trebao prvo da se predstavim al eto..
Tarik, iz BIH, tachnije iz Sarajeva..
22 godine, vec neko vrijeme akvarista, ali odnedavno zaljubljenik u teraristiku..
Tranutno imam jednog bradonju Cezara i pokushavam da obezbjedim hranu za istog, pokushavajuci da napravim koloniju tenebrija..

Pozdrav.. :D

KADJOMANIA
11.12.10., 08:45
Ja sam tek malopre video ovu temu :) Ajde i ja koju rec o sebi ;)
Milos, imam 20 godina, iz Vranja sam, trenutno sam na odmoru :D pa cu sledece godine ako Bog da da upisem neki fax xD Ranije sam cuvao ribice tj.bio akvarista, a sad pored psa samojeda imam od nedavno L.parahybanu od 3-3,5 cm, nadam se da mi tu nece biti kraj :)

Pozz svima :D

seal
11.12.10., 09:39
Pozdrav svima - Vasil, Aleksinac - el.teh.pogona - teraristika nesto vise od godinu dana(A.geniculata) psi(dogo argentino + avlijaner) akvaristika(slatkovodne ribe)

Zlopanja
15.12.10., 23:43
I ja tek sad videh ovu temu...
Zovem se Mirko, iz Novog Sada sam i extremni ljubitelj svih zivotinja :)
U teraristici sam od skoro i trenutno imam samo N. chromatusa oko 8 cm koji treba uskoro da se presvuce :) Na ovoj zivuljci se jako zahvaljujem Kimu ( Ziv bio 100 god :21n:) i uskoro cu uzeti bar jos dve tarantule. Elektrotehnicar sam po struci al trenutno radim za nes kafu kao neka vrsta komercijaliste :o
Kao klinac sam kuci dovlacio sve i svasta od zivuljki i tako nervirao drage mi roditelje :D
To je za sada to... Kad prosirim kolekciju bicete blagovremeno obavesteni :icon_cheers::icon_cheers::icon_cheers:

seal
16.12.10., 02:38
Uh sto ti je dobar avatar :D

Zlopanja
17.12.10., 12:26
hahaha Hvala za avatar :) I meni se jako svidja (ocigledno)
Ukljuci mozak- iskljuci pink!!!

loshme10
17.12.10., 13:11
I ja bih da pohvalim avatar! Pink=rak za mozak!!! ;)

pticar
17.12.10., 23:25
Dusko iz Prijedora,akvarista,avikulturista,terarista odskora,uzgajivac kaktusa,elektronicar po struci,zahvaljujuci Vujakliji trenutno imam 2 tarantule,pripremam materijal za vivarijum itd.to toliko,slike slijede poslije !

pdvrk
23.12.10., 14:50
Pozz drugari, ja sam Marko iz BG i od juce sam srecni vlasnik malene B Smithi (takodje zahvaljujuci Vujakliji). Posto je jos mala, preselio sam je u malo dublju casu i sad lagano coolira uz cafe del mar :)

Citamo se na forumu ;)

ritjzo
23.12.10., 16:52
Poz i dobrodosao. :)

:th_welcome:

nole
28.02.11., 21:31
Novica 1983.godiste sam,iz Smedereva sam,medicinski tehnicar.Vec neko vreme planiram da nabavim neku zmijicu,gledam forum,informisem se .Sve sto mi je trebalo nasao sam, forum je odlican za pocetnike.I onda me zena iznenadi i kupi mi za rodj. krajlevsku kalifornijsku .To mi je najdrazi poklon ikad.Zmija divna klopa ko luda ,presvlaci se odusevljeni smo oboje.Sada bi zena nekog gustera ,moracu da uzvratim.Dijagnoza:oboje navuceni .

dirty
06.03.11., 18:59
Dejan iz Panceva 73 godiste, ceo zivot akvarista i kinolog.U svet teraristike usao pre neki dan prakticno, inace dugo se interesujem za ovaj hobi pogotovo za gustere prakticno godinama.Pozdravljam sve .

asa
06.03.11., 22:52
koliko kosta Gecko Vittatus

loshme10
07.03.11., 01:39
Asa prati teme na forumu... Ovo nije tema za takva pitanja! ;)

MrFuzzums
11.03.11., 15:46
Tek sad videh temu.
Nemanja Jovanovic 86. godiste zivim u Beogradu, zavrsio racunarski fakultet i bavim se naucno istrazivackim radom na fakultetu i radim u jednoj softveraskoj firmi :). Teraristikom se bavimo ja i zena(ona je biolog, buduci herpatolog) od skoro. Od zivotinja imam samo jednu malu getulu, ali svakako su u planu jos par zivotinja. Bavimo se i ja i ona jos i slobodnim penjanje pa smo tako i veliki ljubitelji prirode i zivotinja.
Veliki pozdrav svim ljudima na forumu i veliko hvala na pomoci :icon_cheers:

Muffy
13.03.11., 21:31
Zavidim ti... :)

Pozdrav. :D

MrFuzzums
13.03.11., 23:11
@Muffy
Na cemu??? (Ako se na mene odnosi)

Muffy
13.03.11., 23:16
Pa cini mi se da zanimljiv zivot vodis, a imas samo 24 god...kul... :D

MrFuzzums
14.03.11., 00:31
Ih bre, teraristikom se bavimo svi, a na slobodno penjanje su svi dobrodosli (nek se javi na pm svako ko je zainteresovan a da je u Beogradu, ili ako nekome trebaju informacije mogu da ga uputim na neki penjacki klub u blizini njegovog grada). Ovo drugo je zanimljivo na svoj nacin mada vise iscrpljuje nego sto je zahvalno(sem zene :D)

i naravno,

Hvala :D

Blizzard
25.03.11., 18:48
Vozdra !!! xD ja sam marko iz bora i 98 sam .... trenutno zbog pojedinih baksuza u kuci nemam nishta ali imam 2 aq :icon_cheers:

yowandbm
02.04.11., 22:33
Ja sam tek sad detaljnije prelistavao forum i video ovu zanimljivu i korisnu temu...ja sam Jovan iz Vršca, 86 godište...završio studije biologije u NS, trenutno završavam i master mikrobiologije... Obožavam životinje..imam 5 tarantula.. :)

C. cyaneopubescens 9 cm
A. geniculata 11 cm ženka
N. chromatus 10 cm
B. boehmei 3 cm
L. parahybana 3 cm

KiriQ
22.06.11., 17:56
90- sam godiste pored toga sto sam zaludjen sa zmijama,tarantulama i gusterima hendlam pse na izlozbama i spremam kokere za izlozbe (sisanje feniranje i ostalo ) ukratko groomer :) tretuno imam smo tarantulu a za nekih par dana nadam se imacu i loptastog pitona.... to je tek pocetak :))

darko c
22.06.11., 19:28
Cao,ja sam Darko,iz Deronja sam studiram u NS.Za sada nemam ni jednu zivotinju ali planiram da kupim.
Problem je sto obozavam varane,boe,pitone,kajmane,velike tarantule za razliku od mojih roditelja, oni su mi pre 10-ak godina jedva dali da unesem morsko prase u kucu.
Uglavnom poceo bih sa nekom tarantulom ili sa manjom boom ili pitonom dok ih malo ne priviknem[roditelje].

biljanski
02.07.11., 12:37
Poz ;) Ja sam Davor, zivim u Subotici, 94 sam godiste i idem u srednju politehnicku skolu. Od malih nogu sam voleo instekte ali zbog maminih trauma od paukova iako sada vise bulji u njih nego ja :D Tek ove godine uzeo prvu tarantulu.Imam 3 tarantule za sada A.geneculatu ,L.Parahibanu i N.Chromatusa :) Planiram da uzmem neku "vecu" skorpiju cim dodjem do para xD

Frigo
03.07.11., 11:35
dobrodosao ;)

TheMaki
25.08.11., 16:29
Imam 20 godina i dolazim iz Novog Sada. Studiram bidžu na PMF-u, završila I godinu. U slobodno vreme pomalo bildujem, učim jezike, pravim neke male igrice na kompu (nije pleonazam nego je moje poznavanje programskih jezika zaista elementarno) - uglavnom sve pomalo, ništa konkretno :D. Egzotične životinje su mi uvek bile interesantne, mada sam tek pre 3 nedelje odlučila da odem dalje od pozadine na desktopu i kupim Chromatopelmu, tako da sad imam nju jer mi uslovi (keva:club:) ne dozvoljavaju guštere ili zmije. Osim toga, imam 2 leminga i tigricu. Slušam uglavnom sve osim turbo-folka, kad se napijem ne smeta ni to. Nadam se da ćemo se lepo družiti! :)

Vlada 71
25.08.11., 17:36
Dobrodosla :)

drsidious
28.08.11., 19:25
Mića Đurić,Šabac,1979.
Višegodišnji vlasnik jedne crvenouhe kornjače koja trenutno uživa u jezercetu u dvorištu.Nadam se da cu uskoro udomiti i jednu ˝suhoputnu˝ kornjacu.:D

Muffy
29.08.11., 03:55
Dobrodosao...mnogo ti je mocan avatar, haha... :D

Vlada 71
29.08.11., 13:49
Dobrodosao :)

Milan011
05.10.11., 23:16
Pozdrav svima.:icon_salut: Za svoj prvi post reših da se predstavim. Zovem se Milan,iz Beograda sam,'82. godište,i pre mesec dana odlučio sam da uzmem svoju prvu tarantulu (Chromatopelma cyaneopubescens),za koju se polako pripremam. Već neko vreme čitam po sajtu (upijam informacije:icon_study:),i moram da se zahvalim svima koji su učestvovali u radu foruma jer su mi mnogo olakšali pri izboru.
Nadam se da će te nastaviti ovako,a ja ću se truditi da što više naučim i naravno zatrpam vas gomilom pitanja i slikama svoje buduće ljubimice. :p ::D

:21n:

Vlada 71
05.10.11., 23:46
slikama svoje buduće ljubimice
To obavezno i naravno dobrodosao :D

marko
06.10.11., 18:58
Dobro nam došao :)