PDA

Pogledaj punu verziju : Predstavite se ;)



Strane : [1] 2 3

kimo
28.01.06., 19:06
Posto bi bilo lepo da se upoznamo svi,palo mi napamet da otvorim ovu temu u kojoj cesvako da napise svoje godiste,zanimanje i sve u vezi sa ovim nasim hobijem(ljubavi prema zivotinjama),npr. koje i od kada zivotinje ima i tako nesto...

Pa da probijem led :lol:

Imam 20 godina,studiram informatiku.Iz Novog Sada sam.Imam Berber skinka od svoje 12. godine,usput sam imao jos par vrsta gustera kratko vreme.Pored skinka imam i 2 gatalinke koje sam nasao na drugarovoj vikendici za vreme hladnih dana pred pocetak zime,pa sam ih poneo kuci sa sobom misleci da im pomognem...verovatno cu ih pustiti cim dodje toplije vreme.

miljance
29.01.06., 21:59
Imam 22 godine studiram elektrotehnicki fakultet u Beogradu, smer Racunarska tehnika i informatika. Od zivotinja sam u detinjstvu imao svasta od 'normalnih' kucnih ljubimaca. Za leoparde sam se zainteresovao kada sam video jednog kod Gileta, slucajno naisao na Zarkov oglas, pozvao ga i resio da sednem u voz za Nis. :D Dakle imam 3 leoparda i voleo bih da prosirim 'arsenal' sa jos gustera, najradje morfovima leoparda ili fattail-ovima ili crestedima. Uglavnom gekonima.
Slobodno pitajte ako vas nesto zanima :) .
Evo jos jedna slikica sa mojom devojkom:
http://img146.imageshack.us/img146/3249/dsc004805pj.jpg

Djanny
11.11.06., 05:25
Da li je ovo zaboravljen deo foruma ili su ljudi stidljivi? Predlog je fantastican!
Zovem se Srdjan Spremo '82. sam godiste, apsolvent sam grafike, zivim u Maglicu (30-ak km od Novog Sada) imam tarantulu Euathlus Perrsimusklaasi skoro sam je dobio, inace sam veliki ljubitelj svih zivotinja.

http://img204.imageshack.us/img204/2071/dscf3819jasd2.jpg

kimo
11.11.06., 13:00
Izgleda da je zaboravljen, a i da su ljudi stidljivi :P
Cilj mi je bio da svako napise ponesto o sebi kako bi lepo imali sve na jednom mestu, no slabo su se odazvali ljudi...

zarko
11.11.06., 21:22
suepr ideja
Zarko -83 godiste, studiram psihologiju.
bavim se teraristikom oko 4godine.
ne mogu da verujem koliko je teraristika napredovala
za ovih godinu dana. u sustini sam se licno upoznao sa svima sa ovog foruma
i apsolutno sam odusevljen likovima.
imam sve i svasta i imao sam iskustva sa razlicitim zivotinjama od gavrana
preko jezevai kornjaca. sada se koncentrisem na egzoticne zivotinje.
od tarantla imam
E. pulcherrimaclaasi odrasla zenka
A geniculata odrasla zenka
a geniculata jos veca zenka raspon oko 15cm
a geniculata mala
P cambridge odrasla zenka
h makulata mala
p formosa 9cm
n. cromatus skoro odrasla zenka
a insubtilis mali
a bicoloratuma 2 malecka
b smithi muzijak nije polno zreo
b auratum zenka mlada
B vagans zenka mlada
a semmani zenka mlada
T le blondi zenka od 14cm
c cianopubenscens oko 3cm
3 a. versicolor od 3.5cm
3 a. geroldi ista velicina
3 a brauchauseni takodje 3.5
g rosea
g aureostriata
mala cambridge

skoro nedeljno se spisak menja sto prodam sot dodam mada mi se kolicina smao
povecava.tako dasam imam oko 30 T. i treba da mi stignu jos neke fenomenalne

sto se tice gustera tu sma imao iskustva sa nekoliko vrsta gekona
sa nekima jos uvek radim sa nekima ne.
npr
pthiozoon kulli imao sma par ali jako losi tako da to nemam vise na zalost
tokaija par
leopard gekoni muzijak i 3 zenke
imam 2 para ptyodactilus hasselquisstii(tako nekako se pise) 2 para 4 jedinke
imam par bradatih agama koje planiram na leto da parim
imam kamelo chalyptratus muzijak 3 godine star prelep
2 pictusa i nemam vise mlade prodao sma ih ali nisu se pokazali nesto da li
zboggenetike ili moje neke greske .. videce mo
zelim da nabavim boljeg muzijaka pa da probam tako jer zanjih vazi da su
prilicno zilavi
imam turskog gekona
i to mu dodje odprilike to od zivotinja ...
zelim da probam da radim sa Rachodactylusima ali oni traze nizu temperaturu pa to jos nisam resio

inace sanjam b dubiu i ostale bubasvabe da razmnozim i da vidim da li mogu bez cvrcaka
tako da cekam nekog (razgovarao sma sa Goranom) ko moze da mi proda neku kolicinu
pa ce mo videti

Tuki
21.11.06., 14:12
ajd i ja cu da se predstavim, moje ime je nikola studiram fakultet bezbednosti, civilna zashtita i zashtita zhivotne sredine, gotivim herpetologiju al od toga nema leba pa sam odustao od biologije :) ne bavim se neshto posebno teraristikom imam bradatu agamu, koju sam kupio zahvaljujuci ovom formu :) inache bavim se tuning stylingom i chlan sam amk max styling, valjda je dovoljno, pozdrav svima :)
e da zaboravih da dodam 84 god i iz beograda sam :)

esdy_11192
22.11.06., 00:06
Ja nisam ni video ovu temu...

Dusan, 85to godiste, studiram FON

Teraristikom se kao bavim od 2003ce... Ali odavno gotivim nesvakidasnje zivotinje...

Sad imam 2 leopard gekona [sasvim dovoljno vise ne bi mogao da postignem]...

Imao nekad svakojake stvari od kucica pa sve do papagaja [tigrice]...

Elem sa foruma sam upoznao Zarka, Miljana i Vasju [koji je neaktivan] . .Mogu reci da su likovi odlicni, stim da sam Zarka odavno upoznao jos dok smo bili aktivni na akvaristika.org ...

Ah da amaterski se bavim i herpetologijom [sto nije teraristika] i ornitologijom.. Mada mi je trip da sastavim listu svih vrsta i podvsta zivotinja i insekata [+paukova] [pa i biljaka] koje se nalaze u Srbiji...

Zero
28.11.06., 15:43
Mislim da bi bio red da se i ja predstavim iako me neki ovde i znaju :wink: dakle....zovem se Petar imam 20 godina i dolazim iz Splita...trenutno živim u Zagrebu....Teraristikom se bavim već nekih 5 godina...član sam udruge ljubitelja egzotičnih životinja U.LJ.E.Z. od životinja imam:

- Gusteri:

-Chamaeleo Calyptratus x1
-Gecko Vittatus x1
-Leopard Gecko x1

-Pauci:

-G. Rosea x1
-P. Cambridgei x1
-B. Albopilosum x1
-B. Smithi x1
-B. Boehmei x1
-P. Regalis x1
-P. Pederseni x1
-H. Maculata x1
-N. Chromatus x1
-P. M. Usumbara x1
-A. Avicularia x1

Škorpioni:

3 domaće vrste kijima neznam latinske nazive x5
-P. Imperator x1
-C. Margaritatus x2
-P. Transvaalicus x1

Zmije:

-E. Guttata Guttata x1
-T. Albolabris x2 (muzjak i zenka)

gava
28.11.06., 15:52
Pa hajde da i ja ostavim svoj CV... hehehehehe
Zovem se Aleksandar, rodjen sam 1978. godine u Uzicu i osecam se matoro posle ovih 80-ih godista :roll: . zavrsio sam Arhitekturu u Novom Sadu i sada zivim i radim u Beogradu. Teraristikom se bavim od 1999. godine, mada sam kao mali dovlacio u kucu sve i svasta. Razne insekte svih boja, velicina i cudi, zabe, gustere, zmije, rakove. Par puta sam i dobio batine zbog toga :oops: . Sad imam tarantule:
B. smithi, B. vagans, B. emilia, A. geniculata, A. seemani, P. murinus (usumbara), G. aureostriata, G. rosea, L. parahybana, N. chromatus (nekadasnja L. cristata),
lista ce uskoro biti prosirena
par dzinovskih istocno africkih puzeva Achatina fulica
jednog zlatnog Oscara (na zalost ne znam latinski naziv)
i malog slatkog mandzurijskog hrcka koje prodaju u petsopovima pod nazivom Lemix
Eto...

zarko
29.11.06., 13:52
kolike su tvoje tarantule ?
duzina tela i li ceo raspon?
pitanje za clana gava hahah :P

gava
29.11.06., 17:02
pa male su jos uvek. najveća je B. smithi koja ima oko 4cm dužinu tela, mada čekam da se presvuče. OK?

zarko
29.11.06., 17:09
fala

gava
01.12.06., 13:40
nema na čemu. bilo mi je zadovoljstvo :wink:

Niko
26.12.06., 22:45
Pa evo posto sam novi na forumu. Da i ja nesto o sebi napisem.

Zovem se Nikola i zivim u Mariboru u Sloveniji. Studiram Elektrotehniku i 84. sam godište.

Sa terarijskom se bavim od 1997. godine. Počeo sam sa paucima koje sam u najboljim vremenima imao i preko 25 (prvoga mi kupila mama za rodjendan :D). poslije godinu dana sam sam počeo nabavljat paukov. Prije 3 godine pojavila se još jača želja za zmijama tako da sam si moram nabavit Duginu Bou (Epicrates cenchria cenchria). Pošto mi jebila premalo aktivna odlučijo sam je promijeniti za guštere to su bradate agame koje imam sad 3 komada mužjaka i 2 ženke. Živim u zgradi pa je moje držanje životinja ograničeno zato i toliko mijenjam. No prije par mjeseci sam dobio rahitičan par kameleona za dzabe, a prije par tjedana nabavijo par Chameleon Melleri koji imaju i novi terarij.

Evo trenutno sta imam :shock:

Pauci:
ženke:
B.Smithi
G.Pulchra
B.Emilia
G.Rosea
C.Cyaneopubescens

za prodaju su ostale jos 2 zenke E.Vulpinus Jer sam jih na maximum smanjijo a te vrste nedam nikome.

gušteri:
par rahitičnih kameleona Chamaeleo Calyptratus
par velikih kameleona Chameleo Melleri
trio mužjak u raju sa 2 ženke Pogona Vitticeps

Evo toliko od mene.

Pozdrav

Nikola

Bluie
08.01.07., 01:35
Ok sledeci... :)
ja sam Milos iz Beograda 83 god
Krenuo sam da studiram Veterinu,da bih na kraju (negde?) isao na specijalizaciju u vezi sa reptilima i ostalim egzoticnim zivotinjama,ali sam odustao.
Teraristikom se bavim...recimo od 96. kada sam dobio svog prvog S.-Americkog kukuruznog smuka (Elaphe situla?)
Izlazio sam i na nase najranije i veoma lose organizovane izlozbe sitnih zivotinja,mislim Beozov 98 godine
Od zivotinja sam imao sve i svasta,ali ovde se prica o gusterima,paucima itd,pa cu samo to nabrojati(e sad,latinski nazivi su mi malo zardjali):

Gusteri:
Uromastyx achantinura- Bodljorepa agama
Iguane
Pogona vitticeps - Bradata agama
Leopard gekone
Kameleona
Domace Zelembace i Slepice

Zmije:
SA kukuruzni smuk
Lampropeltis
Domace Belouska i Kockasta vodenjaca

Ostalo:
Zemljana kraba
Milipoda
Dazdevlnaci
Crvenouhe kornjace
Tritoni
Domace skorpije

Zbog ekstremno malo dostupnih informacija, a jos manje dostupne opreme u to vreme,nisam imao srece sa svim zivotinjama :(
Pogone i Gekoni su mi legli jaja,ali nisam mogao ni od koga da dobijem informaciju o inkubiranju.
Da skratim,trenutno nemam ni jednu zivotinju,vecinu sam poklanjao pravim ljubiteljima,ali bih ponovo poceo sa odredjenim vrstama.
Dosta sam stvari pozaboravljao,ali racunam na pomoc dobrih ljudi sa ovog foruma.
Pozdrav svima i nadam se da ce se izorganizovati neko skupljanje uskoro.

zarko
08.01.07., 15:22
dobrodoso

Bluie
08.01.07., 16:38
Hvala :D

Stufy
08.01.07., 17:55
Evo i mene :D
Zovem se Stefan Purjakov ali obicno se odazivam na Stufy ili Pure posto me svi teako znaju. 87-mo sam godiste i drzao sam sve i svasta od teraristike recimo od neke 99-te. Akvaristikom se bavim od svoje 7-me godine ali sada sam se presaltovao na teraristiku malo. Student sam prve godine Bioloskog fakulteta u Beogradu, jer ja razmisljam kao fora ajd da ucim ono sto volim pa ako budem morao da trazim zenu da me izdrzava nek ide zivot. :D U srednjoj skoli sam isao u ISP (Petnicu) gde sam upoznao jednog extra lika, Kristijana Ovaria, koji je tada bio vodja seminara. Elem on se zanima za herpetologiju pa je deo toga prebacio i na mene. Imao sam bas svasta od zivotinja do kraja 2005te kada sam otisao u SAD da zavrsim cetvrutu pa sam to morao da rasturim. Elem evo l sta imam i sta sam imao pre:

Gusteri
Leopard gekoni (Eublepharus macularius) x 3
Bradata Agama (Pogona vitticeps) (imao)
Zelembac (lacerta viridis) (imao)
gekon kog sam doneo sa mora (Tarantela) (imao)

Zmije
Milk snake (Lampropeltis triangulum sinaloae)
Belouske (imao)
Ribarice (imao)

Kornjace
Crvenouha (Trachemys scripta elegans)
Australian pig nose (Carettochelys insculpta)
Sumske

Skorpije
Pandinus imperator
nase domace skorpije (imao)

Tarantule (sa njima sam jos pocetnik)
N. colaratovillosus x 2
L. parahybana
C. cyaneopubescens
G. Aureos

Vodozemci
Tritoni (imao)
Bombina variegata (imao)
Salamandra salamandra (imao)
Rana dalmatina

Insekti
Phasmidae (imao)

Ostalo
Morsko prase
Papagaji Nimfe x2
Samojed

Ribice
Africke Ciklide
Razne Juzno amerike kiselice
Pirane (imao)
Oskare (imao)
i jos bas dosta toga od riba

U skoroj buducnosti planiram nabavku Chamaeleo calyptratus, Pogona vitticeps, Lampropeltis getulus, fat tailove, tokae i pictuse.

Toliko od mene za ovo predstavljanje mada se nadam da cemo svi morati ubrzo da ga menjamo zbog dolaska novih zivotinja. :D

poz

Bifrost
08.01.07., 18:26
Stufy dobrodosao, sta ti bi da izbacis oskare?

PS: Zelim ti da se bogato udas :lol:

Stufy
08.01.07., 18:41
Hvala. Odlucio sam da ubacim nesto sitnije. Oskar je lep, ali su moji bili ogromni, toliko veliki da su mi lomili poklopac 2 puta. na kraju sam ih poklonio Zoo vrtu (ne prodavnici) jer sam tamo volontirao. Za udaju sam procitao negde na netu da su kantri pevacice najbolje: odlicno kuvaju, oce dosta dece i najbitnije ne podpisuju bracne predugovore. ;) (naravno ovo je sve samo sala) a mozda i zalja jer slusam country :D :band:

Djanny
09.01.07., 00:57
DOBRO NAM DOSLI!!!

zarko
09.01.07., 02:56
pozdrav ... uzmi zenku calyptratusa :) molim te

Stufy
09.01.07., 09:48
sto bi rekli neki nasi politicari. "Cim se za to steknu odredjeni materijalni uslovi". A i moram da se prvo obezbedim za hranom. :D :D :D, ali calyptratusa sam uvek zeleo... :shock:

Bifrost
09.01.07., 16:25
Ajde i ja da napisem nesto o sebi. My name is Tadic, Mirko Tadic :lol:. 86-to sam godiste i studiram mehatroniku na fakultetu tehnickih nauka u Novom Sadu. Sto se tice nadimka na forumu, a tako se pretsatavljam na svim forumima, uzeo sam iz nordijske mitologije gde je bifrost most (tj duga) koji spaja mesto ljudi (midgard) i mesto bogova (asgard). Od 14-te godine poceo sam da drzim tarantule. Tada je bilo prilicno tesko doci do zeljenog ljubimca, bar meni posto sam znao samo Zoo Tropiko da prodaju. Od ostalih ljubimaca drzim akvarijum (200l) i imam psa dalmatinera :lol: iako zivim u stanu.

http://img247.imageshack.us/img247/5646/picture1dn6.jpg

@Stufy: Stevie Ray rule! 8)

miljance
09.01.07., 16:46
Dobar ti mac. :D

Bifrost
09.01.07., 17:06
Steta sto nije moj

Odry
20.01.07., 23:29
NAdjoh vas! PoZdrav svima..Ja sam Milan iz Crne Gore,Podgorica..Drzim svakave zivotinje a prije tri godine od cure na poklon dobijem leopard gekona koji je kasnije dobio drugaricu i sad im trazim momcinu ::D..htio sam reci da mi je strasno drago sto sam naletio na ovaj forum jer bas zelim da naucim sto vise o gusterima(oni me najvise interesuju) znaci budite spremni na 1000 zasto od mene..veliki pozzzzz

svarog
23.01.07., 08:58
E super! Stufy imao sam i ja samojeda. Uginuo letos od ostarelog mu srca :(! Valjda!
I ja sm cuvao oskare, kao i sve ostale ribe koje mogu da se nadju u prodaji kod nas(ili su ikada mogle)!

Stufy
23.01.07., 13:44
Poz Svarog. Dobro dosao.
:( za samojeda. Koliko je bio star?
Jel imas sada nesto, od teraristike ili bilo sta drugo?

svarog
24.01.07., 07:46
Smrc! za samojeda!
Decko je bio star devet i po godina! Mogo je jos ali j... :(
E sada cuvam jednu keru koju smo pokupili s ulice. Neki krelci su je na moje oci izbacili iz auta i zapalili, i njenog joj sina , koga je ostenila nakon dve nedelje, sa jos cetvore stenadi, imam akvarijum sa odvratnim debelim japankama, koje spremam za jedan posni rucak :D (malko me nerviraju, ali morao sam posle svih riba i njih da probam da cuvam)!
Sto se tice terarijuma, sem cvrcaka nista drugo ne cuvam :(, cekam da mi Zarko nabavi jednog bradonju!

Stufy
24.01.07., 21:29
Videces kad udjes u teraristiku kao zivi pesak je, nema izlaska. :D
Sve u svemu na pravom si mestu jer pomeni forum i svi ljudi na njemu su extra! VIDECES

zarko
24.01.07., 22:25
svarog ejn ekstra hahahah
salim se prozivka

svarog
25.01.07., 18:22
Zare nista licno! ja samo da podsetim :idea:!
U ostalom ja ne moram nista da kazem, ce te pozove Tamara pa ce vidis ti :evil: ::D :confused2: :icon_cyclops:

zarko
25.01.07., 20:52
e izvini ,samo nemoj ona :)
da me napada

Nenad
07.02.07., 19:27
Pozdrav svima,
Slucajno sam pronasao ovaj sajt i drago mi je da tako nesto postoji.
Gajim gustere i zmije, kao i vodozemce, a proucavam i nasu herpetofaunu godinama.
Pozvao bih svakog ko je raspolozen da mi se pridruzi u lovljenju zmija cim krene prolece.
Naravno, ni jednu zivotinju ne donosim kuci, nego je odmah slikam i vratim.

kimo
07.02.07., 19:37
Pozdrav i tebi od starog :D
Dobrodošao!
Ja ću prvi da idem sa tobom ili bilo kim u prirodu čim se dogovorimo. Registruj se molim te, da ti ne piše da si gost.

Mislim da bi ovo trebalo da bude prebačeno u temu o upoznavanju i predstavljanju, ali to će uraditi admini.

Daj spisak životinja koje držiš ili si držao i počni da ubacuješ slike :D

U toj temi ćeš moći da napišeš još ponešto o sebi.

nenad
07.02.07., 20:30
Potrebna mi je mala pomoc, kako da nadjem temu o upoznavanju i predstavljanju?

kimo
07.02.07., 20:35
Odeš na početnu stranu foruma i tamo imaš rubriku kafić u njoj tema predstavite se ...

zarko
07.02.07., 22:12
dobrodoso momce i molim te popuni profile kako bi ljudi mogli da vide

gilezmaj
08.02.07., 13:48
pustite coveka na miru ,sta ste ga napali aaaaarrrrr :lol:

nenad
08.02.07., 15:29
Pozdrav,
nisam juce bio u mogucnosti da odgovorim, dial-up zeza stalno.
Zovem se Nenad Preradovic, iz Beograda sam i imam 27 godina. , nekada sam bio saksofonista, a sada se bavim raznim
drugim stvarima. Teraristika, kao i herpetologija su mi omiljeni hobiji.
Trenutno imam nekoliko zivotinja, i dok se konacno ne odselim iz zemlje necu uzimati nista novo. To su:

- Bradata agama (Pogona vitticeps)
- Leopard gekon (Eublepharis macularius)
- Mlecna zmija (Lampropeltis triangulum)
- Africke kandzaste zabe (Xenopus leavis)
- Kineski triton kome ne znam narodni naziv, ali je latinski Pachytriton labiatus

Ranijih godina sam cuvao mnogo vise zivotinja, pa bi spisak otprilike izgledao ovako:

- Zutotrbi mukac (Bombina variegata)

- Obicni triton (Triturus vulgaris)
- Dazdevnjak (Salamandra salamandra)

- Crvenouha kornjaca (Trachemis scripta)
- Barska kornjaca (Emys orbicularis)
- Sumska kornjaca (Testudo hermanni)

- Suncani skink (Mabuya multifasciata)
- Kratkonogi sking (Ablepharus kitaibelii)
- Zelembac (Lacerta viridis)

- Belouska (Natrix natrix)
- Ribarica (Natrix tessellata)
- Eskulapov smuk (Zamenis longissimus)
- Stepski smuk (Dolichophis caspius)
- Koronela (Coronella austriaca)
- Poskok (Vipera ammodytes)

To bi bilo to, neke od tih vrsta cuvao sam samo par meseci, a neke godinama, a od svake sam
imao po nekoliko primeraka. Danas vise ne dovlacim zivotinje iz prirode kuci, jer znam da to
bas i nije najbolje raditi.

Stufy
08.02.07., 15:45
Dobrodosao!!!
Vidis kod mene je obrnuta prica, ja sam se sada vratio u zemlju pa ponovo uzimam zivotinje. :D Ne znam koliko dugo drzis Lampropeltis triangulum i kako ti se dopada? Mene bas Lampropeltis najvise interesuju od zmija, a ljudi se ne odlucuju tako cesto za njih, pa je lepo cuti da ima jos ljudi koji ih drze. :D

nenad
08.02.07., 16:02
Hej, malo pre sam ti odgovorio na pismo u temi Lampropeltis
Bolje vas nasao!

zarko
09.02.07., 02:48
pozdrav druze dobrodoso i nemoj da se ustrucavas ovde se pise na veliko i pomogni nam da prosirimo teraristiku

cheers

nenad
09.02.07., 18:13
I ja pisem na velikooo..... :D

zarko
09.02.07., 19:52
samo napred

esdy_11192
16.02.07., 07:26
Dobrodosao Nenade.. Ispravni stavovi na kraju.. Vidim da si "u toku" sa novom nomenklaturom domacih zmija, a i pominjao si na temi zelembaca stranicu Jeroen Speybroeck-a o vodozemcima i gmizavcima :D Tu stranicu posecujem od kad je i nastala i ima dosta PDF materjala za one koje zanima evropska herpetofauna.. :)

nenad
16.02.07., 12:42
Sajt je super, ima cak i pdfove nasih herpetologa Radovanovica, Dzukica i drugih, ali na nemackom. A sa novim imenima zivotinja se preteruje,
vidim da su i zabama i tritonima i kornjacama menjali imena, ne mozes vise da pohvatas sve. Sto je najgore, posle se cesto dokaze da je promena bila pogresna :D

esdy_11192
17.02.07., 23:57
Mada je vec bilo i ranije pokusaja izmene, ali su ove :valjda: ozbiljnije.. :lol: :lol:

nenad
18.02.07., 12:38
I ja se nadam...

TechnicS_
18.02.07., 23:34
pozdrav svima, ja sam bane iz beograda 19 god, imam dve kornjace planiram da kupim neku tarantulu pa se ovde lagano informisem.

zarko
19.02.07., 01:44
samo polako nemoj da budes lenj procitaj sto vise

ovo je jedan d retkih foruma de se ljudi raspiaju od pisanja i stvarno moze mnogo da se nauci...
a operateri ne dozvoljavaju offtopike pa se pazi :)

nenad
19.02.07., 02:35
Pozdrav Bane, i dobro dosao, koje kornjace imas?

Stufy
19.02.07., 11:06
Pozdrav i dobro dosao. Mozes i da napises sta planiras da uzmes, najbolje u odvojenoj temi, pa ce ti ljudi koji se u T razumeju sigurno pomoci svojim iskustvom i savetima.
U svakom slucaju na pravom si mestu :D

squeaky_toy
21.02.07., 22:07
pozdrav svima. Zovem se Marko. imam skoro 23 godine. Zivim u BG-u. batalio sam studije :) i radim kao CL u VojsKi Srbije :D. od egzotike nemam nishta, ali sam ponosni vlasnik nekoliko prepunih akvarijuma :)
volim sva zhiva stvorenja, mada mi je od nekih frka malo :). postoje velike shanse da vas smaram raznim glupim/pametnim pitanjima dok se ne uhodam u teraristiku :)

nenad
21.02.07., 22:32
Dobrodosao!

zarko
22.02.07., 04:03
dobrodoso :D

Bifrost
23.02.07., 22:59
Dobrodosao, dobar ti avatar :lol:.

squeaky_toy
26.02.07., 21:32
bolje vas nasao :). avatar je extra, zar ne? :lol:

drnikola
28.02.07., 19:07
Pa evo i ja da se predstavim.
Zovem se Nikola i zivim u Beogradu, rodjen sam 1977 i poprilicno se matoro osecam kada citam ova vasa predstavljanja jer ste svi dosta mladji ::) (ko me sisa sto sam mator). Sto se tice zivotinja koje posedujem nijedna se ne uklapa u ovaj forum ali sam ja i dalje ponosan na njih a to su:

Bordoska doga ( NANCY )
Dodz ( KAN )
Macka ( DOBRILA )

Naravno voleo bih da posedujem i neku zmiju ili gustera ali mi nepada na pamet da rizikujem ( ubila bi me zena ) :D.

Poz svima!!!! :exclamation: :cheers: :cheers: :cheers:

squeaky_toy
28.02.07., 20:18
:lol: pretpostavljam da bi zena lakse podnela gustera, nego zmiju :).

zarko
28.02.07., 20:24
moguce da joj se i dopadne
obicno se ljudi razeneze i naviknu...

drnikola
01.03.07., 18:47
Ma nema sanse nece ni da cuje. :( Inace mazila je leopard gekona kod Genija kao i nasa cerkica i cak kaze da su joj slatki ali nece ni da cuje da ih uzmemo. :S

Je.. ga!!!!!!!!

Nada umire poslednja! :D :lol: :D

Geni
01.03.07., 18:51
Nada umire poslednja. Odmah nakon tebe kada te Sanja ukoka ;)

jana
01.03.07., 22:24
Pozdrav! A sad malo i o meni...
I ja sam 70 i neko..sve smo jači…bar što se tiče godišta...
Inače, jedina sam ženskog roda..nije valjda to minus? :(
Zovem se Jelena, imam 27 i živim u NS.
Tehnolog sam u jednoj fabrici, radim na razvoju novih prizvoda, znači, jako sam kreativnog duha. ;) Ma da.
Inače, jako, jako volim životinje. Kod kuće imam setera i šatro nekog labradora (otela ga od šintera), mačke, imala 3 hrčka, papagaje, a ovde u stanu sam ograničena vrlo, imam samo mačku (kada sam je uzela od društva za zaštitu životinja, ličila je pre na pacova nego mačku) i dva divna leoparda. Gušteri su me uvek privlačili, kao mala sam ih hvatala, i njih i žabe. Ali baš kao jako mala. I pojma nisam imala da je na našim prostorima teraristika tako popularna... :shy: Naime, kada sam se odlučila da imam guštera, obratila sam se nekom liku koji radi u Zoo vrtu... A onda kada sam malo otišla na net, desilo se iznenađenje. I tako sam sada u tome, pa kako se nema puno iskustva, postavljaću vremenom verovatno vama već smešna pitanja, i nadam se da ćete sarađivati, jer interesuje me svačije mišljenje. I, HOĆETE LI??????
I rado bih imala još neke vrste koje sam imala prilike da vidim ali, na žalost, nisam u prilici ni sa vremenom ni sa prostorom. Kraj.

drnikola
01.03.07., 22:51
Geni,hvala na lepim zeljama. :icon_blackeye: :icon_rabbit: :icon_thumright:

drnikola
01.03.07., 23:06
Dobro dosla Jana ja takodje neznam mnogo o teraristici ali za razliku od tebe imam srecu pa poznajem admina!

Sve u svemu nema smesnih pitanja, ko nezna treba da nauci (naravno ako hoce), samo sto ja obicno to pitam usmeno. :D :lol: :D :th_ROTFLMAO: Pitaj ih sve i na sve ce da ti odgovore to ti garantujem. Ovaj gore navedeni admin nemoze vise ni sa mog kompa da se ne loguje i odgovara na razne postove.

A sto se tice tvog pola upravo si mu osvetlala obraz. Barem na ovom forumu. :th_typing: :icon_thumright:

Cao! :th_Wave:

Djanny
01.03.07., 23:28
Dobro nam dosla!
Nisi mogla naci bolje mesto. Ako ljudi ovde ne daju odgovor na tvoje pitanje onda odgovor ne postoji :D.
Ljudi su vise nego ljubazni i spremni da pomognu svakom okme je pomoc potrebna.

Jos jednom, dobro dosla!

zarko
02.03.07., 15:45
hoj Jana
dobrodolsa...
pitaj pitaj...slobodno
a za veliko srce samo imam aplauze....
pozdrav

gava
03.03.07., 11:34
Nada umire poslednja! :D :lol: :D


Nada nikada ne umire!!! A da ti njoj lepo kupis gustera ili zmiju za godisnjicu braka, pa da te Bog pogleda? Hehehehe, lako je nama zezati se, znam. Ali tesko je odoleti.



I rado bih imala još neke vrste koje sam imala prilike da vidim ali, na žalost, nisam u prilici ni sa vremenom ni sa prostorom.


Mislim da ti ne znas sta je ne prilika sa prostorom. Ja u 3 kvadrata imam 15 tarantula (Bogu hvala jos su male), par dzinovskih stonoga, par dzinovskih puzeva, akvarijum sa Oskarom, hrcka i zmiju.Sve moje zivotinje su mladunci pa nisu bas "gabaritne", ali Geni... e to je druga prica. Prostor je odprilike isti, ali broj i velicina zivotinja... hehehehehe. Necu vise nista napisati, ali kad porastem... bicu Goran ::) ;) :D

gilezmaj
03.03.07., 12:31
e,pa ja se nisam predstavio,sram me bilo
zovem se marko i 79. godiste sam, zivim u bg.
prodajem sportske preparate,treniram ragbi i od gustera imam
2 leoparda i tokajia
neznam dali je normalno ali ja sam mojim gusterima dao imaena tojest moji roditelji
drzao bi jos kojeg gustera ali imam ,kao i svi ,problema sa prostorom ali i sa ukucanima.
posto sa ja najaci u kuci ;) trebalo bi da obezbedim mesta za par debelorepih gekona
to je to

gava
03.03.07., 13:27
Imena su OK, ali ja izbegavam posto nemam bas zivotinje koje ce na njih da se odazovu :S

Problem sa prostorom i nije neki problem. Samo treba naci najbolje i najjeftinije resenje za njega (police, terarijumi i sl.). Zato smo na forumu, da se posavetujemi i izjadamo jedni drugima
Ukucani su vec druga prica, ali i oni obicno popuste

drnikola
04.03.07., 18:08
Gava, ja se bas i ne bih igrao sa svojom zenom ali sam zato Goranu predlozijo da je iznenadi za rodjendan koji je uskoro pa da vidimo sta ce da se desi (ja nesmem da se igram). :D A on neka proba ako sme. ;)

Sto se tice prostora kod Gorana, to smo on i ja pravili zajedno pre od prilike dve godine i nije bilo ni govora o tolikom broju zivuljki, dok se situacija nije zakomplikovala :idea: A onda smo morali da pravimo i onaj deo do vrata i da pravimo onu policu gore itd. 8) Samo me zanima sta ce jos da smisli. :icon_rabbit:

Geni
04.03.07., 18:18
Terarijum za agamu kad već pitaš. Ide na one police iznad monitora. Osnova mu je ista kao te police. Gava je napravio projekat, a ti kreni u pripreme. Ove nedelje da nabavimo materija (mislio sam OSB) i da krenemo. Ili da kupim ja ploču pa ti u radionici seci na mere?

gava
04.03.07., 23:57
Gava je napravio projekat !!! !!! !!! ??? ??? ??? Ajde dobro, ako ti tako kažeš. Ne znam samo koja od te 3 linije je tačno "projekat".
Kod Gorana se situacija zakomplikovala odprilike u ovo vreme 1977. godine. On je rođen kao jedna velika komplikacija.

Biće to jedno veliko iznenađenje. Ajde me zovi da vidim kako ga izbacuje iz kuće :D hihihihihihihihihi

marko
05.03.07., 12:45
A sad malo ja...
Juče sam tek skontao ovu temu, pa evo, zovem se Marko '84-o godište, studiram računarstvo i informatiku na FTN-u u Novom Sadu, treća sam godina (da da znam da sam već trebao biti četvrta ali dešava se :shy:) inače sam iz Kule. Od članova foruma znam jedino Momčila (aka Kimo). Pre oko 3 godine se u meni probudila želja da kupim tarantulu (ni sam ne znam kako, izgleda da se to jednostavno desi ::D).
Od ljubimaca imam samo B.smithia ali to je samo privremeno :D
S' obzirom da sam sada zagazio u egzotiku nema nazad ::D
Ako treba nabaciću i sliku, trenutno je nemam pri sebi (čukam sa faxa, eto tako se uči na faxu).
Toliko za sada...

drnikola
05.03.07., 22:49
Terarijum za agamu kad već pitaš. Ide na one police iznad monitora. Osnova mu je ista kao te police. Gava je napravio projekat, a ti kreni u pripreme. Ove nedelje da nabavimo materija (mislio sam OSB) i da krenemo. Ili da kupim ja ploču pa ti u radionici seci na mere?


Rad nije problem ti znas da sam ja klasican fizikalac! ::D

A sto se tice izbacivanja to ce da proba Goran posto ja necu da se igram a on ako mu je volja nek izvoli. Ako dodje do izbacivanja ja cu da kumim i molim! :(
Gava je napravio projekat !!! !!! !!! ??? ??? ??? Ajde dobro, ako ti tako kažeš. Ne znam samo koja od te 3 linije je tačno "projekat".
Kod Gorana se situacija zakomplikovala odprilike u ovo vreme 1977. godine. On je rođen kao jedna velika komplikacija.

Biće to jedno veliko iznenađenje. Ajde me zovi da vidim kako ga izbacuje iz kuće :D hihihihihihihihihi

drnikola
05.03.07., 22:52
A sto se tice izbacivanja to ce da proba Goran posto ja necu da se igram a on ako mu je volja nek izvoli. Ako dodje do izbacivanja ja cu da kumim i molim! :(

gumi
08.03.07., 16:19
Bog ljudi,evo ja san novi na forumu.Već san reka par stvari o sebi u temi Gušteri al evo još malo.
Imam 23 godine,iz Splita sam,studiram elektrotehniku(4 g.),bavim se svim sportovima koji uljučuju dasku(snowboard,wakeboard,surf,skate...).Slišam ska,skate punk,rock.U teraristici san oko godinu dana,imam kameleona koji se zove Zusse i to je otprilike to.
Evo i slikica sa Urbanom na lastovu 2006 g.

http://img410.imageshack.us/img410/4091/1003337or4.jpg

drnikola
08.03.07., 20:36
Bog ljudi,evo ja san novi na forumu.Već san reka par stvari o sebi u temi Gušteri al evo još malo.
Imam 23 godine,iz Splita sam,studiram elektrotehniku(4 g.),bavim se svim sportovima koji uljučuju dasku(snowboard,wakeboard,surf,skate...).Slišam ska,skate punk,rock.U teraristici san oko godinu dana,imam kameleona koji se zove Zusse i to je otprilike to.
Evo i slikica sa Urbanom na lastovu 2006 g.

http://img410.imageshack.us/img410/4091/1003337or4.jpg

Supre , samo koji si ti od ovo troje?

gumi
09.03.07., 02:14
:D :D A Urban nisan sigurno ,žensko isto nisam(to mi je prijateljica) onda ostaje ovaj u bijeloj majici bez rukava!! :D

nenad
09.03.07., 02:40
Dobrodosao, super ti je kameleon.

drnikola
09.03.07., 18:27
Vec sam se uplasio da si ovaj u sredini. :lol:

Sladjann
26.03.07., 22:03
KOga interesuje neka udje u moj profil pa ce videti sve o meni, sve vezno pise... Pozdrav 8)

Overlord
07.04.07., 12:21
Evo i mene....
Imam uskoro 23 godinica, zivim na novom bg-u i svi me od malena zovu-znaju kao Edi mada se odazivam i na Grof. Ja sam nov u svemu ovom tako nemojte mi zameriti ako postavim glupa pitanja...
Trebalo bi sledece nedelje da dobijem Smithi-ja na poklon od drugarice uz veliku pomoc Stufija...
Trenutno trazim po kuci lepo mesto za terarijum mada je mi se najvise svidja ispod kreveta [taman ce mu/joj dogovariti black light neonka ???]
Treba mi pomoc tipa sta jede kad je mala gde nabaviti i slicna pocetnicka pitanja mada nesto sam i ovde naucio.

I da sta mi sve treba za terarijum [sem stakla ::)]??

POz i unapred THX{c}

zarko
07.04.07., 13:33
za pocetak mozes da odes na neki site da procitas o njima sve to sto si pitao mozes da procitas na kersitu..
za pocetak mogu da ti predlozim tekstove na mom i kimovom sajtu ..pa pogledaj
ako ti nesto niej jasno pitaj slobodno
a sto se tice hrane ima nas ovde dosta koji razmnozavamo i prodajemo hranu ..tenebrija cvrci suepr crvi bubasvabe
imam ja a ima i svarog koji ima i jako dobre cene za cvrcke.....pa pitaj njega :)
pozdrav i dobrodso

GUSTAV
08.04.07., 03:23
Pozdrav svima!
Zovem se Marko Lazic.Zivim u Nisu 24 godine.Trenutno apsolvent slikarstva.Teraristikom sam poceo od skora a akvaristikom malo duze.Od tarantula trenutno imam:GRAMOSTOLA AUREOSTRIATA POECILOTHERIA ORNATA POECILOTHERIA RUFILATA i B.SMITI.Za sada toliko. (uskoro se presvlaci P.ORNATA ???)

Ne znam samo da li tarantule osecaju miris jer slikam terpentinom normalno i bojama a terpentin je jak cak i za mene.....???????

Bluie
08.04.07., 23:36
Uuu,mislim da isparenja od farbe lose uticu na bilo koju hladnokrvnu zivotinju... :confused2:...samo oprezno...meni je zbog isparenja od farbi uginula zemljana kraba :(
P.S. Dobrodosao!

zokis
06.05.07., 06:38
Posto sam vec neko vreme na forumu red je bio da se i ja predstavim.
Zovem se Zoran Stojanov. Zivim u NS-u (Telep). Imam 25 godina. Studiram Veterinarsku medicinu. Volim skoro sve vrste zivotinja. Akvarista sam vec 2 godine a nesto manje od 2 meseca sam terarista. Za sada imam samo tarantule a za dalje cemo videti.
P.S.: forum je ekstra.

marko
06.05.07., 15:05
Već sam se predstavio na prethodnoj stranici, ali evo našao sam neke slike od pre par godina.
Morao sam da ih okačim

http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/Picture33.jpg

http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/Picture34.jpg

http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/Picture35.jpg

:th_ROTFLMAO:

Bluie
07.05.07., 00:17
Kes,kolica i smekerica,a? ::D

Bifrost
07.05.07., 02:18
:lol: Sad ne mogu da se setim linka 20 stvari zasto da ne postavite svoju sliku na internet :lol:

Edit:
Nasao sam http://damngoodpics.myfunnyworld.net/never-put-picture-internet.php :lol:

marko
07.05.07., 12:06
Nasao sam http://damngoodpics.myfunnyworld.net/never-put-picture-internet.php :lol:

:lol: :lol: :lol:

Ma što bre misliš da ne treba, opušteno, evo vidiš kako sam ja lepo okačio sliku ali tek pošto sam nabudžio kola.
Jel sme neko sa mnom na crtu?

Bifrost
07.05.07., 13:56
Ne seri, komsija iz Kule :D sad tek vidim. Izlazio sam tamo u Tvrdjavu neko vreme (mozda se znamo iz vidjenja), imam tu i rodaka, drzi onu kafanu "kod Cira", znas gde je. Ili si sad u Ns?

Geni
07.05.07., 17:43
Ma što bre misliš da ne treba, opušteno, evo vidiš kako sam ja lepo okačio sliku ali tek pošto sam nabudžio kola.
Jel sme neko sa mnom na crtu?


Evo ja. Čim ovo:

http://img161.imageshack.us/img161/2258/radovi01xp5.jpg

Ovo:

http://img442.imageshack.us/img442/1011/radovi03ie9.jpg

I još dosta toga vratim ovde:

http://img517.imageshack.us/img517/728/radovi02et8.jpg

:D :D :D

U sličnim smo fazama radova na kolima :D

marko
08.05.07., 13:06
@ Bif - da komšija, možda se i znamo iz viđenja, sada sam u NS-u, u Kulu idem samo dva/tri puta mesečno da vidim matorce i malo da se odmorim (i naravno da pokupim harač ::D). Ne mogu da se setim te kafane, znaš li ti gde je to da mi kažeš pa se možda i setim. Ja sam tamo u gornjem gradu u Kuli ako znaš na šta mislim.

@ Geni - :D Ja bolje da ti ne pokazujem šta je kod mene ispod haube, čekaj čekaj imam li ja uopšte haubu na tim kolima :lol:

marko
09.05.07., 12:47
@ Kimo - prećutao si nam nešto iz tvoje biografije, nisi nam rekao da si se ranije borio u K1 :)

http://www.youtube.com/watch?v=S4bhx3uiEFM

Bifrost
10.05.07., 13:58
:lol: Kako si to iskopao :lol:

Bluie
10.05.07., 14:52
Kada smo vec kod K-1 i Bob Sapp-a...ovo treba videti
http://www.youtube.com/watch?v=wNMgevrH8EI

Place ko beba (opasan ovaj Mirko)!

Bifrost
10.05.07., 17:25
Hahahaha :lol:

marko
11.05.07., 11:22
:lol: Kako si to iskopao :lol:

Naleteo slučajno, skidao sam neke K1 mečeve kad ono isplivao Kimo :)

@Bluie - ne mogu da pogledam snimak jer nisam prijavljen na youtube a snimak je samo 18+ pa kao moram da se registrujem. Pogledaću ga malo kasnije ali pretpostavljam da je to onaj stari meč kada je Mirko lupio Sapa nogom u arkadu

Bluie
11.05.07., 14:54
Dobro,da ne idemo sada puno sa teme,jos samo ovaj put :halo:...to je ono kada se tokom runde Sapp zalece ko nenormalna sirovina bez ikakve tehnike,nego na misice,a posle par min ga Mirko doceka sa desne strane nogom u rebra i tu mu objasni neke stvari. Ovaj se posle 2 sekunde (dok mu informacija dosla do mozga :confused2:) savije, padne na zemlju i pocne da kuka...extra mec!! Mirko bije ko zmaj - svaka mu cast! :icon_thumright:

ukinor
13.05.07., 01:42
Eto i ja da se predstavim. Ime je Uros i tek sam pre neko vreme poceo da se zanimam za teraristiku, od Kimo-a sam uzeo fobase i dubie i za sada lepo napreduju i cim ih bude dovoljno za ishranu planiram neke fine leoparde i fat-tailed gekone.

zarko
13.05.07., 02:21
ako dobor doso

Calyptratus
13.05.07., 15:53
Ako,valja se...

:th_welcome:

dr.lucky
20.06.07., 22:42
Posto sam zahvaljujuci ovom sajtu usao u ovo ludilo sto se teraristika zove, ajde da se i ja predstavim. Zovem se Aleksandar, imam 28 godina. Po obrazovanju sam magistar hemije i doktorant iste, trenutno sam stipendista drzave i radim kao naucni istrazivac. Imam jos dve strasti, prva je musicarenje, ili ti ribolov na vestacku musicu. Druga je akvaristika i to njen najbolji deo, cuvanje ciklida. Imam dva akvarijuma od po 240 l u jednom su Tropheusi u dugom Tankanjika ciklidi. mesozderi. Inace obe strasti aktivno pratim na netu, admin sam sajta www.ciklidi.org tvorac i admin sajta www.musicarenje.org hm....nemom pojma sta jos da kazem. Volim muziku navijam za Zeleznicar iz Nisa i volim sve sto vole mladi! :confused2:
salut

Bifrost
20.06.07., 23:38
Ja samo oduvek zeleo da imam oskare ali mama voli gupike i tacka :lol: tako da moje cedo od 200l je maltene ne iskorisceno, zao mi. Gupike uopsete ne trebaju toliki akvarijum. A od ciklida samo Skalari dolaze u obzir, dosadni su i standardni tako da ih nesto bas ne gotivim.

dr.lucky
20.06.07., 23:44
hm......probaj da je nekako ubedis da se ratosljas gupika. Da nebude da sada ja nesto spamujem, ali pogledaj sajt www.ciklidi.org Ja bi ti preporucio da cuvas u tom akvarijumu Tanganjika ciklide i to mesojede. Altolamprologus, Julidohromise, Neolamprologuse, Leptisome, gomila skoljkasa...uh milinka!

Bifrost
20.06.07., 23:55
Znam za sajt odavno. Imam ja sve ispalnirano, samo hocu kad budem imao malo kinte da uzmem bolji filter koji vec imam u planu i 2 oskara. Ovo ispoklanjam i onda neka stavlja gupije koliko hoce :lol:. Ali obicno kad imam kinte umesto da potrosim na akvarijum potrosim na nesto drugo, jednog dana :D

Proka
04.07.07., 16:59
e doshao sam i ja na red .... Ja sam aleksandar Prokic ,Proka 1987 godishte ... sa novog beograda (bezaniska Kosa) zavrshio sam Dizajnersku....od skora se bavim teraristikom...5,6 meseci ... ali oduvek obozavam gushetre.... prestao da pushim....i da se drogiram(odatle pare za gushetra :) ) ... to bi bilo to .....


od zivotinja imam : Leopard geckona ....

i planiram u skorije vreme da kupim kameleona.... barem bi trebao....


pozdrav svima

zarko
04.07.07., 17:18
kupi od vaskezaa pa da ih razmnozavamo imam ja zrelog muzijaka... :)
i koliko ja znam taj kamelon je superiska stanje

silwert
05.07.07., 00:42
aj da ti poklonim male karleuse tihe ubice gupija lepi mali :evil: kada se oni rese podstanara eto tebi mesta za oskare
najlepsa riba OSKAR

Alekre
20.08.07., 01:57
Eeee, konacno sam nasao temu za predstavljanje!
Pa ovako, zovem se Aleksandar, rodjen 21.8 1989. u Smederevu na lepom prljavom Dunavu gde i zivim. Po zanimanju buduci automehanicar, bavio sam se planinarstvom, streljastvom, offroudom, pecanjem.... Od zivotinja sam imao razne kucne paukove, cuvao sam hordu mrava (kao to je moja vojska ::)), hrcka, papagaja, soma, trenutno imam akvarijum koji trebam skroz da sredim i tako :) Inace, psi, macke su standardni. Trenutno imam tri psa i nekoliko macaka. Sta da vam kazem, dvoriste je zakon. Na forum me je doveo Bogica, i ovom prilikom mu se zahvaljujem, kao i svima koji su mi pomogli pri izboru tarantule i pomogli savetima. Izvinjavam se ako gnjavim, bitno mi je da ne mucim zivotinju. Secam se kako je kada odem kod babe u stan, a ja gorstak, pa mi jos nije dala da izlazim...
Ovo sam ja :) Izvin'te, sve slike koje imam su pored neke masine :)
http://upload8.postimage.org/666660/IMG_2577.jpg
http://img245.imageshack.us/img245/9494/aca2al9.th.jpg

Proka
20.08.07., 02:00
dobro doshao

kiza
05.09.07., 20:06
Pozdrav,

tek sad videh ovu temu o predstavljanju. S ozbirom da sam vec pisao dosta tekstova na forumu rekoh da kazem par reci. Ja sam sa Vracara, tacnije Cubure, ali sada zivim na Brdu. Ustvari trenutno sam u Kairu i sljakam ovde, al se uskoro vracam kuci.
Radim u telekomunikacijama, a bavio sam sam se i jos uvek bavim svim i svacim, od sportova, planinarenja, radio amaterizma... Godinama sam putovao kako kod nas tako i po svetu i penjao vrhove. Kao planinar nekako je normalno da volim sve zivotinje. Mislim glupo je reci "volim". Ja sam pre opsednut njima, i non stop dovlacim kuci neke knjige o svemu i svacemu. Ne znam da li imam favorite al ako bih morao da se odlucim to bi bili vukovi, ptice grabljivice, zmije, medvedi i ... sve sto se manje vise krece. :D
Od kucnih ljubimaca ne mogu reci da sam se ikad bavio terarsitikom, ne racunajuci kornjace. Mada sve vise o tome razmisljam. Doduse ne znam kako bih jer malo malo pa nisam u zemlji. Sada imam akvarijum od 160l i to je sve. Imao sam doduse papige, psa, kornjace... sve u svemu pratim sta pisete pa se mozda jednom odlucim.


Kao sto ste mogli primetiti iz postova (npr. Kenya) dosta sam se muvao po Africi, pa otuda i oni tekstovi.
Nadam se da cu kad se vratim ici sa Nenadom u foto "lov" na nase zmije i slicne zivuljke.

Eto sta jos reci... najvijam za Zvezdu, i pozdrav braci grobarima! I da, ubedljivo sam najstariji ovde, pa me nemojte izbaciti ;)

kiza
06.09.07., 20:49
Btw, Aco super su ti fotke na Balkanici... :D

huana
22.09.07., 00:29
eo i ja da se predstavim... 83 sam godiste...iz shapca ali studiram u ns-u gde cu i ostati da zivim :).....studiram biologiju tj ostalo mi jos tri ispita do kraja:) tako da cu od oktobra krenuti na master studije oblast evolucija i genetika....kad sam bila mala volela sam pse (i sad ih volim ali nemam gde da ga drzim) volim rotvajlere....i gmizvce...sve!...i pauke sve!! :) trenutno imam iguanu-dominga....b.vagansa-pandoru i b.emiliu, a.versicolor i p.rufilatu kojima jos nisam smislila imena...eto toliko ::)

Bluie
22.09.07., 16:53
Pozdrav Huanita! Dobro ti nama dosla :21n:

Lady A.
24.09.07., 19:44
E znaci prelistam bar par puta dnevno sve sta ima na forumu i ovo tek sad vidim! :shy: Uglavnom ja sam Ada iz Beograda sam, "89.godiste, idem vandredno u saobracajnu tako da imam dosta vremena da se bavim zivotinjicama od kojih trenutno imam : kucu (shith-tzu), cincile, lasicu,ridje veverice,jezice,razne vrste miseva i hrcaka,l.gekona, g.roseu, a sad mi je najveca zelja da u skorije vreme uzmem nekog lampropeltusa. Obozavam sve vrste zivotinja i planiram da cuvam jos dosta tarantulica,zmija,sisara itd. Htela sam prosle godine,al cu najverovatnije na prolece da kupim kanadskog vuka (oni su mi prelepi). Inace skupljala sam razne zivotinje od malena posto ih i moji gotive! Kad sam bila beba donosili su mi belouske da se igram sa njima (nemojte pogresno da me shvatite nisam ih nikad maltretirala :) I to je otprilike to. Nadam se da cemo se svi jednom upoznati i uzivo. Do tada puno pozdrava svima

zarko
24.09.07., 22:32
ljudi ne pokusavajte da je odvratite od vuka probao sma ali ne vredi. mala je uporna, tvrdoglava (na sladak nacin ) , i opasna.
i koj K@#$$% joj vuk treba neam pojma ali je oce i verovatno ce ga nabaviti....
uzas devojko ...
poz:)

Bogica1985
24.09.07., 22:39
ja sam imao polu vuka, ali naseg domaceg, i ne znam kakve je naravi taj ali pored ovog nisi bio nacisto

Lady A.
24.09.07., 22:58
:) :) :) Sta reci, u pravu je! :) Zare kad budes dosao sl.proleca sve cu da kazem vuku sta si rekao za njega :)

Calyptratus
24.09.07., 23:00
Roditelji su ti bas cool! Ovde dosta nas ima manje-vise problema sa roditeljima! :D

:th_welcome:

p.s. Da se neces bojati da ti vuk ne napravi probleme sa shith-tzuom. ::)

Lady A.
24.09.07., 23:06
A inace zena kod koje sam isla da ih vidim ih drzi u dvoristu, dva zatvorena muzjaka, a vucica i dva mala vuka joj setaju slobodno kao psi i dete joj se vuce po dvoristu sa njima,ludnica kako je to super! Eh da su mene drzali sa vukovima kad sam bila mala nego samo sa belouskama :) A nece,kod mene se svi druze :) Lasica i si-cu mi se igraju po ceo dan po kuci

Bogica1985
24.09.07., 23:07
na nekom forumu sam video da se kanadski vuk slaze sa nekom kucom, i sve normalno,igraju se...
ali sa ovim moji smo mogli samo mi ukucani da se igramo, ostale je bio u stanju da pokida!

Calyptratus
24.09.07., 23:09
... Eh da su mene drzali sa vukovima kad sam bila mala nego samo sa belouskama :) ...

...zao ti je sto nisi Mogli iz "Knjige o Dzungli"! :D

Lady A.
24.09.07., 23:35
Ne ozbiljno reci sto je to dobro! Ja cu kuci da napravim malo zivotinjsko carstvo, pa cu da se pravim da sam Mogli :)

nenad
24.09.07., 23:40
Prvo nabavi Ka, ili kako se vec zvala ;)

Lady A.
24.09.07., 23:49
Da da nju sam zaboravila,al ona je htela da zadavi Moglija :( Bolje onda prvo Balu pa vas sve zovem da dodjete u goste ::D

Bifrost
25.09.07., 02:58
Moram da dam bolji predlog od vuka :D doga arlekin :D najlepsi pas :)

Lady A.
25.09.07., 17:11
Uh ja nisam neki zaljubljenik u doge,tj.ne svidjaju mi se,al svako ima svoj ukus. Ja volim divlje zivotinje posebno te koje mogu da se brane,tako da ne mozes da ih maltretiras,a ne verujem da ce bilo koja zivotinja da te napadne bez razloga,znaci ako ti njoj posvetis paznju i ona ce tebi i onda je to mnogo dobro. Mislim da je to pravi izazov i da je super osecaj kad to uspes. Jedan kevin drug je drzao tigra u stanu i bio mu je kao macka,al ga je kasnije dao zoloskom vrtu (sto je po meni najbolje jer takva zivotinja nije bas za stan :) ) i sad ga obilazi i igra se sa njim :)

huana
25.09.07., 17:41
vuk je prelep ali mi nekako nije za ljubimca...mislim da mu je mnogo lepse u prirodi...ipak je on zver..velik je...a i vukovi vole ziveti u coporu...
u svakom slucaju obezbedi mu dosta prostora...jer taj tigar u stanu...zalost...trebao je neko tog lika da zatvori u kutiju sibice pa da vidi kako je...tigar u stanu!?! dobro je pa ga na kraju ipak dao zoo vrtu.. nemoj pogresno da me shvatis ali znam neke slucajeve koji su drzali tigrove u stanu i te zivotinje su isfrustrirane i neprirodne...koliko god prostora mu das MALO JE...

Bogica1985
25.09.07., 17:46
Taj lik 100% nije dao zoo vrtu vec je zoo vrt dao njemu tigrica na cuvanje dok je mali da ga hrani itd. pa da ga vrati kad napuni ne znam tacno koliko meseci, pa nakon toga mora da ga obilazi svaki dan pa sve redje i redje kako ne bi uginuo od tuge!

Bluie
25.09.07., 18:38
da,da...to je po meni skroz cool! Imali su te akcije,samo ne znam da li to i dalje rade...
Skoro sam u ZOO vrtu video bebu pumu ili crnog leoparda,ne znam sta je bilo - skrooooz slatko mace,velike plave oci....cak i mjauce kao macka ::D
nisam znao da mogu to :confused2:

Lady A.
25.09.07., 19:48
Pa to sam ja i mislila, ako ga uzmem to cu da uradim kad mu lepo sredim deo placa dovoljan da se sagradi manja kuca, posto mi pola placa bleji prazno,a stvarno je ogroman (zivim blizu Avale) tako da mislim da bi mu bilo lepo,a i onako ga sigurno ne bi vratili u prirodno staniste, samo bi mogao da ga uzme neko ko bi ga drzao u losijim uslovima... :) A sto se tigra tice slazem se da je to mucenje i za veceg psa, a ne divlju zivotinju!

markozmaj
08.11.07., 17:51
Cao svima,neki me mozda znaju sa foruma o akvaristici.
Inace zovem se Marko imam 19 godina,od kad znam za sebe imao sam neke zivotinje.
Sada imam 4 akvarijuma (365l, 130l, 60l, 10l) i u njima americke ciklide. Imam i papagaje, golubove, gugutke, paunove, zebice, dijamant golubice, prepelice, psa i macka.
Sada sam se nesto zainteresovao za gustere.
imao sam ih ranije, to su bili gusteri koje sam uhvatio na divcibarama.

nikola
10.11.07., 17:25
ja sam nikola imam 16 god. iz simanovaca

Dawnn
10.11.07., 17:47
Zovem se Zoran iz Pozarevca sam.86 god. Studiram prehrambenu tehnologiju, jos dva meseca pa apsolvent ::D konacno. Posle planiram da zavrsim nesto vezano za informatiku multimedija i web dizajn nadam se. Gmizavce obozavam od malena. Stalno sam planirao da nabavim nesto, ali uvek iskrsne nesto pa potrosim pare na nesto drugo sve do nedavno kad me je sestra iznenadila sa Leo. G. i tako je sve pocelo. Planiram da nabavim jos nekoliko vrsta ali kinta je problem. Tesko ovde student nadje posao jos ako je redovan haos. A keva i cale ni da cuju da hocu jos nekog gustera(planiraju da me premeste u garazu :shock:) i ovaj je mnogo. Pa cu videti da se snadjem nekako, polako ne zurim. Eto to je to otprilike.

Djom
14.11.07., 00:30
cao ljudi forum je super, vec dugo trazim ovako nesto, drago mi je da vidim da i kod nas ima ovoliko ljudi koji se bave teraristikom.
Zovem se Mladen 82 god, zivim u Subotici, invalid sam u klicima(paraplegicar) tako da imam vremena na pretek, obozavam zivotinje pogotovo reptile.do sada sam gajio papagaje Tigrice al ove godine sam rasprodao sve, dok ne napravim vece volijere a trenutno imam sledece:

leopard gekone 2 kom

Brachypeima albopiloza

bou konstriktor

i planiram da nabavim bradatu agamu, ako sve bude po planu jos ovog meseca, i jos po nesto ako bude para.

kimo
14.11.07., 00:54
Dobrodošao!

Ima,ima ali ljudi ne znaju za ovaj forum, no vremenom će se pročuti :)

Djom
14.11.07., 01:04
hvala

svarog
14.11.07., 01:54
E па добродошли људи!
Само изволите, овде се јављају фина деца чудних афинитета, али пре свега сви су за пример. Додуше неки су примери за клиничку медицину менталног здравља, али нико није савршен ;)
Добро нам ви дошли!

zarko
14.11.07., 03:37
e sine dovuci guzicu da pokupis stvari @ Svarog!!!
dobrodosli ljudi

arhivu
29.11.07., 01:30
Vreme je i da se ja predstavim:zovem se Aleksandar i iz Raske sam a trenutno zivim u K.Mitrovici.Apsolvent sam Arhitekture.Za Teraristiku sam se zainteresovao pre mesec dana kada mi je drug iz USA preko web kamere pokazao svoju G.Roseu i od tada krece opsesija.Za sada imam samo L.Parahybanu ali planiram da nabavim sve sto se nabaviti moze.Inace od "obicnih"zivotinja imam psa(N.Ovcarku ULI),macku(bez imena),papagaja(Cipiripi),hrcka(kikiriki) i 2 akvarijuma(3. kod staklorezca).
Imam jedan veliki problem,zapravo,veoma mi se svidjaju zmije ali imam veliki strah od njih(to je jace od mene).Kako da pobedim taj strah?
Pozdrav

nenad
29.11.07., 01:39
Imamo resenje i za tebe, jer se Zarko usavrsava da leci takve boljke, nadam se da ce drugarima sa foruma da daje popust na terapije ;)
Zmije su super, cim uzmes neku u ruke (neku koja ne ujeda i nije otrovna ;)) proci ce te strah.
I, eto koristim priliku da pozdravim nove ljude na forumu, dobrodosli!

arhivu
29.11.07., 02:13
Ma verujem da hoce, ali taj prvi put treba preziveti.Ma to je samo glup strah iz detinjstva,jednom mi je smuk presao preko noge kada sam imao 12 god. i tada sam pretrcao 5-6km za rekordno vreme :D praceno sa AAAAAAAAAAAA :o

kimo
29.11.07., 03:12
Samo opušteno i polako i sve ćeš ti to čuvati jednog dana :D Pa idi kod nekoga sa nekom pitomom malom bezopasnom zmijom i čačkaj je malo pa tako nekoliko puta, pa nabavi jednu i to je to...pomaže garant!

jana
29.11.07., 10:30
Haha.. meni je neka sumnjiva vrsta prešla preko noge kada sam imala 14, na moru, u šumi, i to mi je došla na nogu ali sam je brzinom svetlosti zgrabila i bacila.. :th_clap:
Nisam vrištala i bežala glavom bez obzira. Ma da, samo da imaš svest da je bezopasna i mila, uzmeš je u ruke i fobija će nestati. A možda se fobija pretvori i u bezgraničnu love ;)
Kod mene je to bio slučaj sa bubama. Svim. Velikim, malim, nevidljivim. Znala sam ne spavam po celu noć ako neku vidim pre toga, a eto, sad se baš lepo družim, čak me i raduje dodir sa nekim novim vrstama, sa tamo nekim bodljikavim nogicama.. :)
Najgore su liftofobije. E to ja ne znam kako izlečiti. Jesam i hrabra i suočavam se, ali me srce uvek izda :(

nenad
29.11.07., 11:25
Eh, kakve ste kukavice, sve neke fobije od zmija. Ja sam sa 14 vec uvelio lovio a zmije a vi vristite i bezite. Pih. ::D

jana
29.11.07., 11:43
pa ti si naš idol ::D

zarko
29.11.07., 12:14
arhivu ...
ako budes u situaciji prosetaj se do nisa pa da vidis sve moje zivotinje i taman ces moci da se odstrahljujes... imama mladog pitona !!!1,5m
pitom :) valjda :)

samo polako

nenad
29.11.07., 12:33
Hvala Jana. Lepo od tebe ;)

arhivu
29.11.07., 22:09
Hvala ljudi na ohrabrenju.Da li zna neku vrstu koja nije otrovna,nije agresivna i ne raste puno,kontam da kada bi je nabavio sve bi bilo reseno.Da li zmija mora da se hrani zivim misevima(nesto mi ih zao),gledao sam na TV-u kako zmija jede jaja,to mi je OK.
@Zarko cim nadjem slobodnog vremena doci cu do tebe da popricamo po jednu :D i kupim par gekoncica,usput, da li ih imas.

zarko
30.11.07., 03:47
ostalo je jos 2 komada....
a ti oddji kad god mozes...

spiderboy
04.12.07., 14:41
Ćao ljudi evo ija da se predstavim,zovem se otto iz bečeja sam ,rodjen davne 67.sa životinjama se bavim od malih nogu,počeo sa ribicama i pticama a terraristika mi je opsesija nekih desetak godina,i kako stvari stoje na tome će i ostati,inače prodajem u jednoj riblovačkoj radnji opremu i pecam kad mi vreme to dozvoli.u bečeju je terraristika dosta slabo zastupljena,ima neki uži krug ljudi koji se time bave i to je to,mada se naziru neke promene kod ljudi,no videćemo,nadam se.od životinja imam sledeće:
Paukovi:
B.smithi 5kom
B.emilia 4kom
B.vagans 5kom
B.albopilosa 1kom
P.cambridgei 1kom
P.fasciata 4kom
P.irminia 3kom
C.crawshayi 1kom
H.lividum 2kom
osim toga imam leopard gekkona(nju),3kukuruzna smuka koje uspešno razmnožavam već 4god.,dve iguane i tu je na kraju winettou(pas).to bi bilo ukratko o meni,super vam je forum,čim budem imao neke slike mojih životinja staviću ih na uvid,do tada veliki pozdrav svima

marko
04.12.07., 15:07
Dobrodošao!
Svaka ti čast za kolekciju :th_clap:

spiderboy
04.12.07., 15:44
mislim da će tu još biti dosta toga al znaš već kako je(finansije,vreme,mesto itd.)

zarko
04.12.07., 18:02
dobrodoso ...lepa kolekcija
napisi i velicine kao ti nije tesko

spiderboy
04.12.07., 19:39
što bi mi bilo teško,evo ovako,sve su uglavnom mlade životinje,lividume sam tek skoro doneo sićušni su 1cm,fasciate su malo veće 1.5-2cm,irminie su oko3-4cm,cambridgei 4cm,albopilosa oko7cm,emilie oko 4cm,smithi 4cm ,crawshayi 3cm i vagansi 4cm
mogao sam odmah da napišem al zaboravio sorry
pozdrav svima

dane
02.03.08., 19:18
I ja ću da vam se ukratko predstavim.Zovem se Daniel,iz Subotice,1976. godište.Inače,veliki sam ljubitelj prirode.Radim u Pošti,bavim se šaranskim ribolovom,imam sina od 5 godina i o nedavno smo nas dvojica ponosni vlasnici Lasiodore parahybane (i sin već priča latinski :lol: ).Jutros nam se prvi put presvukla (sada je oko 3 cm) od kako je kod nas i to je razlog što pišem,da vam se svima zahvalim.Zahvaljujući vašim tekstovima sam dosta toga naučio i odlučio da kupim još paukova i eventualno nekog guštera.Pozdrav svima sa foruma!

Proka
02.03.08., 23:32
zashto mi je to poznato..: (da kupujem josh paukova :D) pozdrav i dobrodoshao ..

drasko
03.03.08., 01:42
ae i ja da bacim koje slovo... :)Zovem se Drasko,21 god i iz bg-a sam...imam dva neuspela pokusaja da studiram i tako.... :DSada radim kao konobar i sanker u kaficu a hobi mi je definitivno foodbal...Volim zivotinje a razlog za nabavku tarantule je taj sto sam se oduek divio paucima i njihovim sposobnostima,tj prema njima gajim neku vrstu strahopostovanja.... :)inace,kupio sam brachypelma albopilosum-a i imam ga vec 2 dana i veoma sam ponosan na nju...hehe :) Naravno,kao i svaki pocetnik,muke mucim oko nje za sada,tipa kako ovo i kako ono,ali se nadam da ce se uskoro i to promeniti i da cu postati cale za tarantule...hehe...toliko...poz svima.... ;)

zarko
03.03.08., 01:50
dobrodoso samo citaj i ako mozes nabvi sto vise knjiga...tu lezi znanje ako oces da budes cale

Proka
03.03.08., 10:49
zarko nemoj zaboraviti praksu .. i to je dosta bitno ...

zarko
03.03.08., 11:29
8) da

dane
23.03.08., 19:59
Moram nekako da se re-predstavim jer je onaj post od pre 3 nedelje prilično zastareo.Sada pored L.parahybane ima još 8 mališana. Tu su: B.auratum, B.emilia, A.geniculata, P.irminia, T.gigas, N.chromatus, H.hercules i C.cyanobuscens (za ova zadnja 3, hvala Kimu ;)), tu su još i madagaskarske bubašvabe i ova kolekcija ima tendenciju rasta, zahvaljujući forumašima čije savete čitam i ovim putem se zahvaljujem svima! Zarazio sam se teraristikom i nadam se da se ne leči lako :th_Wave: čak ni ženino :bash: ne pomaže.Pozdrav svima!

ToPa 12.02.
23.03.08., 22:22
ne leci se 8)
lepa kolekcija za pocetak samo napred, bice ih jos punooo... :lol:

Spiderman
24.03.08., 16:15
Ja sam Miloš Lukić, iz Bijeljine sam(odma preko grane)...Imam 23 godine i trenutno imam 2 staforda:) i za koji dan uzimam par tarantulica:)...
Inace se bavim sa svime i svacime ali ponajvise kao varilac(majstor).Cale ima firmu i pravimo hale, ventilatore, mjesaone stocne hrane....pa ako kome treba:Dda se dogovorimo...
Od svih zivotinja mrzim samo macke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!I evo i moje slicice
http://img245.imageshack.us/img245/2561/im003180agg0.jpg

dule87
24.03.08., 16:29
bravo majstore-zemljace...-ni ja ih ne volim...pozdrav i dobro dosao... :)

nenad
24.03.08., 16:35
Pa, ni ja nisam neki fan, al necemo ovde da blatimo druge zivotinje. Pozdrav i dobrodosao :D

Spiderman
24.03.08., 16:41
Valjda zato sto sam imao hrcke i imam pse:Di uvjek sam u tim vodama(djed mi je bio lovac i ljudi su dolazili iz Niksica da kupe terijera jamara od njega:)).....zato valjda mrzim macke:Dko ce ga znat... ::)

zukauskas
29.03.08., 11:36
kao prvo pozdrav svima...novi sam na forumu pa da se predstavim, zovem se ivan,imam 23 godine i iz osijeka sam...teraristikom se bavim malo vise od godine dana...trenutno imam oko 40 paukova ( iskreno, vise ni ne brojim :D ), 9 gustera i 3 skorpiona ali kako je krenulo to je tek pocetak :D... s jednim clanom ovog foruma sam vec suradjivao na moje zadovoljstvo...eto toliko od mene za sada, ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte... p.s.: nemojte zamjerit ako budem malo brljavio po forumu dok ga ne skontam... :D

LukaTDB
13.04.08., 23:54
Luka ili LukaTDB, 21god iz Novog Sada, propali student ali dace bog da upisem fotografiju ove godine, bavim se novinartstvom, drzim muzicki sajt i kuckam malo za 24sata, bavim se fotografijom, pretezno koncertnom i radim u kafani, volim debele zene, salim se, volim zene, motore, da pijem, da sam mamuran i da cackam nos... eto, toliko od mene. e da, zelim mir u svetu i da nebude gladne dece i to tako jelte ma misece znaju bolje!

Bogdan
24.04.08., 20:56
p0z svima,ovako...da pocnem...zovem se Bogdan...a ljudi nije malo ovo nekako kao po nekom shablonu?...a valjda tako mora...nego da nastavim...Zovem se Bogdan iz Novog Sada sam,imam 20 god. nazalost ne studiram nista ali ima nade ove godine....Trenutno sam zaposlen u jednoj firmi za odrzavanje racunarskih mreza,servera,....bla bla...Teraristikom se bavim (ako se to tako moze nazvati) neke dve nedelje,a mozda i manje :) kada mi je na pamet palo da presecem i uzmem skorpiona...kojeg sam do tada jako zeleo ali nikad nisam ozbiljno razmisljao na tu temu...i odjednom...pafff :)a da bavim se pomalo i web dizajnom (tako da ako neko zeli ili zna nekog ko zeli sajt...javite mi ) :)
Umalo da zaboravim da kazem sta posedujem
1.Skorpiju (heterometrus petersi) (bar mislim da je jos uvek posedujem nisam je video vec dva dana :) nadam se da je josh u terarijumu )
2. ...
3. ...
Nazalost nista vise,ali nadam se da cu uskoro postati vlasnik jedne zmije...josh ne mogu da odlucim koje tacno ali uskoro cu morati...

zokis
24.04.08., 22:24
Dobrodosao na forum. Aj na rostilj sutra. :D

zarko
24.04.08., 23:27
pozdravdobrodoso

Bogdan
24.04.08., 23:57
Dobrodosao na forum. Aj na rostilj sutra. icon_biggrin

Aj :)

Bogdan
24.04.08., 23:57
Hvala,Zarko

snake_dance
26.04.08., 09:36
zdr, zovem se Olga i mislim da sam ja ovde jedina (shmrc) koja je terarista u najavi.. mislim.. katastrofa.. :S
jako volim zmije,'nate.. obozhavam ovaj forum jer je prepun korisnih informacija zahvaljujucji ponajvishe
Nenadu,Djapu,Dule87,Zeru, Zharku..
ajoj, ako sam nekog izostavila oprost'e, ali svima vam hvala shto delite iskustva samnom neznalicom.
ja planiram da uzmem Lampropeltis Trianguluma chim prevazidjem neke preprechice..
eto.. nek vam je uzdrawlje! :lol:

Dahaka
26.04.08., 10:29
Ja sam Dusan Tomic iz Niksica.
Graficki sam dizajenr.
I interesuju me stvai poput ovih na forumu.
Najeravam da nabavim neke fine mrave. :shock:

nenad
26.04.08., 12:09
Dobrodosli novi ljudi. Dahaka, ovo si ti na slici, pretpostavljam ::D Snake dance nemoj da se bedacis sto jos nisi terarista, pa forum i postoji da se
novi ljudi upute ;)

zarko
26.04.08., 12:32
dobrodosli svi

snake_dance
26.04.08., 12:35
nenade, ja se ne bedachim, ja se samo foliram i vuchem za rukav jer trazhim pazhnju :D:D:D:D:D:D:D:D
hvala na dobrodoshlici :)

Dahaka
26.04.08., 13:00
dobrodosli

Bolje Vas nasli.

:D

snake_dance
26.04.08., 13:13
dahaka, molim te odgovori na nenadovo pitanje ::D ::D ::D ::D nije da me zanima ali stvarno me interesuje :lol: :lol: :lol:

Dahaka
26.04.08., 13:34
ovo si ti na slici

Na ovo?

Jesam podosta razvijen ali nijesam ovoliko. Obozavam Bodybuilding. Ali da bih postigo to trebaju mi steroidi a ne bih da umrem mlad :D

Ovolike misice nemam. Ovaj tip ima jedno 30 i nesto godina a Ja 20 nema sanse da bidem sada kao on.

A bas bih volio da sam kao on. 8)

snake_dance
26.04.08., 13:44
hahaha .. ma opushteno, zapravo htela sam da se nashalim samo :Dto na slici jes preterano :/

nenad
26.04.08., 14:31
Voleo bi da budes kao on? Pa, da bi bio kao on mora da ti ode glava, kao njemu na ovoj slici, s obzirom na to da mu glava za ovoliko dizanje
tegova i ne treba vise ::D ::D ::D
Nego napisi sta te interesuje od zivotinja, za snake dance znamo sta bi moglo da bude.

snake_dance
26.04.08., 14:38
kako znamo shta bi moglo da bude, rekla sam vecj sto puta :D sigurni smo shta je. e tako. :)

Dahaka
26.04.08., 16:24
Voleo bi da budes kao on?

Volio bih kad bi bilo prirodno.

A rekao sam da se interesujem za mrave trenutno a volim sve od zivotinja.

nenad
26.04.08., 16:48
Mislim da niko sa foruma nije cuvao kolonije mrava. Skoro sam upoznao nekog lika koga to isto zanima, a bilo je ranije jos par ljudi koji su se raspitivali
ovde, ali slabo nesto. Treba pokupiti podatke sa neta, pa zapoceti sa tim i u ovim krajevima. Srecno! ;)

IV@N
15.05.08., 12:40
cao svima ja se malo kasno ukljucujem,molo vise...previse kasno :D pa aj da i ja nesto kazem.
Zivim u beogradu imam 13 god mozda sam klinac, ali interesujeme teraristika.sta cu.terarisikom se bavim samo 1 ipo godinu.Imam jednog leoparda gekona zenku,ali planiram ih jos samo da nateram kevu i caleta da mi dozvole, :D pre nego sto sam uopste cuo da mogu egzoticne zivotinje da se kupuju :shy: sakupljo sam belouske,zelembace,livadke gustere i mnoge druge,drzao bi ih malo,pa onda vracao,ince to je bilo pre 3 godine.

zarko
15.05.08., 13:06
dobrodoso

LukaTDB
15.05.08., 22:50
da si ti nama ziv i zdrav a godina ce biti vise ;) dobro nam dosao

Bifrost
15.05.08., 23:41
Super je to tako od malih nogu... Dobrodosao :D

zarko
16.05.08., 02:03
od malih nogu.... haha bif ...hahahah

boba
24.05.08., 13:15
Hi, I'm Bob and I'm an addict. (spontani aplauz svih vas) :lol:
A da sam se navukao - jesam! Oduvek sam zeleo tarantulu ali nisam bio dovoljno informisan u to s obzirom koliko je razvijeno kod nas... Sada kada sam je dobio - odlepio sam i zelim josssss! Sva sreca pa zivim sam :D
Inace, 28 godina, poreklom iz Krusevca ali vec 10 godina zivim u Beogradu. Po zanimanju kladionicar (Mozzart - Deo tvog zivota) :)
Do sada sam bio bukvalno okruzen svakojakim ljubimcima... Otac mi je drzao dva velika golubarnika i odgajivachnicu lovachkih pasa, rodjena sestra i zet i dalje imaju odgajivachnicu nemachkih ovchara, imao sam i akvarijume, imao sam do skoro i machku ali nje vise nema :'(
Sada imam dva ljubimca:
Rale - Nhandu Chromitus
Jelena - Hominus Novosadikus :D
Toliko...
Veliki pozdrav i veliko hvala svima, citajuci vase postove naucio sam mnogo toga!

Bifrost
24.05.08., 14:02
Dobrodosao, daj nam koji tip ::D

zarko
24.05.08., 14:03
dobrodoso...

ToPa 12.02.
24.05.08., 14:45
dobrodosao...

boba
24.05.08., 14:49
Dobrodosao, daj nam koji tip ::D


nikakav problem ali malo kasnis. :)
sve sezone su gotove, sada imas samo ovih skandinavaca a oni mi i nisu bas interesantni. :)
Leto je odmor za mene, posveticu se novom hobiju, bar do avgusta i pocetka nove sezone ;)
Inace, specijalnost mi je basket, pa ako te ne smara da se mlatis sa hendikepima to mogu uvek da preporucim. :lol:

Bifrost
24.05.08., 16:47
Ne kladim se ja, retko... Ne razmum se nista u to. Sta je hendikep? kad kad neko doda proticnickom igracu loptu?

boba
24.05.08., 18:31
mmmmm da.... :lol:
Hendikep je razlika sa kojom ce favorit da pobedi.
Primer, Partizan - Crvena zvezda +20
Sto ce reci, Partizan mora da dobije sa preko 20 koseva razlike (sto i nije tako tesko :D) ako igras 1.

Bifrost
24.05.08., 18:58
Hehe, kazem da se ne razumem :)

boba
26.05.08., 21:42
nego... koliko vas koristi MSN? meni je to bolji i brzi vid komunikacije...

ako koristite i raspolozeni ste za pricu... moja adresa je boba_etf@hotmail.com

Valentina
08.07.08., 16:27
Ja sam Valentina iz Nisa, upisala informacione tehnologije i jako volim svoju lasiodoru parahybanu :)
Slusam od psy do reggae ;D
Mrzim grand ! :D x)!
Ovde sam u prolazu biciklom ! :D
Pozz svima :)

zarko
08.07.08., 16:54
dobrodosla..

Proka
08.07.08., 19:22
yep dobrodoshla ..
ps : pukla ti guma !!! ;)

Valentina
09.07.08., 14:28
Ma zamenicemo je valjda ;)

Nemanja
15.07.08., 22:49
Jeste da mi ovaj topik izgleda kao americki sastanak lecenih alkoholicara ::D... Salim se. Predstavicu se, posto nameravam ovde dugo da ostanem, jer planiram da prosirim moju skromnu porodicu od 5 clanova raznim zivotinjama. Zovem se Nemanja Nikolic, zivim u Beogradu, 91. godiste sam i idem u arhitektonsku skolu. Inace sam ludak za detalje i ovu poruku cu pregledati najmanje pet puta per nego sto je postavim... Zmije i gusteri me zanimaju od kako znam za sebe, ali sam znao da cu jednoga dana morati da nabavim "par komada", kada sam video na tv-u Gaboon Viperu (nadam se da sam napisao tacno, posto o njima ne znam nista, sem kako izgledaju). Do skora sam imao zdravstvenih problema, koji su me omeli u mom snu, ali sada, kada je sve to prevazidjeno, pocinjem da pravim moj zoo vrt. Za sada imam SAMO JEDNOG leopard gekona, ali su vec osmisljeni ter. i u pripremi oprema za jednu agamu i par Red Eyed Tree zabica. I na kraju da zahvalim ljudima koji su mi omogucili da se informisem o teraristici, a to ste upravo vi i onima koji ce zapravo procitati ovo sto sam sada napisao :D!!

PS vi malo mladji na forumu, jer ste primetili koliko studenata i diplomiranih inzenjera itd. ima na ovom forumu, ajde da to iskoristimo i iskukamo neki diplomski???

Nemanja
15.07.08., 23:20
Htedoh da kazem maturski ::D.

Proka
15.07.08., 23:32
dobro doshao ... i sa srecom sa tim maturskim :lol:

Djole_Ada
16.07.08., 02:08
Cao! Ja sam Djordje Vuletic iz Ade mesta pored prelepe reke Tise :D nedavno sam kupio skorpiju (imperatora)
90' sam godiste i nov sam i na forumui u teraristici! :D na forum sam se prijavi da bi iskoristio vase iskustvo sa exoticnim zivotinjama,a i da pomognem nekom ako mogu! toliko za sad od mene :P

Proka
16.07.08., 02:14
i tebi topla dobrodoslica :)

ToPa 12.02.
16.07.08., 02:23
dobrodosli :D

nenad
16.07.08., 02:32
I ja da pozelim dobrodoslicu novim clanovima. :) Nadam se da ce se uskoro jos neko zainteresovati za cuvanje zmija, na forumu ima jedva nekoliko zmijara, pa bi bio red ;)

Proka
16.07.08., 02:34
pazi ovako ja obozavam zmije ... ali bash ... ali problem je shto se moj brat smrtno plashi zmija .... i njegov komentar je bio : Aleksandre moze sve Gushteri ,Paukovi ,Insekti ... samo ne zimje :) tako da ###
jednog dana :)

Ig0r
16.07.08., 02:50
Pozdrav zemo sve najbolje u novom hobiju...

nenad
16.07.08., 12:39
Znam ja Proko da ima ovde ljudi koji gotive zmije, samo kazem da bi bilo lepo da ima vise onih koji ih i cuvaju, na forumu. Ukucani cesto prave probleme, tako to ide. ;)

El Djapo
17.07.08., 21:43
Ja sam moj problem sa ukucanima resio tako sto sam doneo kuci 10 Smrtonosnih otrovnica i rekao im, da ako im smetaju, da ih sami izbace...
I eto, jos uvek su tu... :lol: :lol: :lol:

zarko
18.07.08., 03:39
ko zmije ili ukucani?

El Djapo
18.07.08., 10:36
He, he, i jedni i drugi... Cak su poceli polako da razvijaju i interesovanje i da ih fascinira brzina i ponasanje, pa cesto sami dodju da gledaju zmije...
Covek se na sve navikne, potrebno je samo vreme...

Bifrost
18.07.08., 11:59
To je ko sa austin stevens-om, i on je kao mali dovlacio zmije kuci i roditeljima se to naravno nije svidjalo, a posle ono kad imaju goste, pogledajte ovu predivnu kolekciju zmija koju ima nas sin :lol:

indijanac
18.07.08., 16:18
izgleda da se samo ja nisam predstsio :shy:
zovem se vukan iz cuprije sam i idem u gimnaziju...
za jedno 10dana trebam dsa uzmem bradonju od zarka(koju cekam vec 4-5meseca ::D)
obozavam SVE egzoticne zivotinje...

pozdrav za sve

zarko
18.07.08., 19:24
:) i sad si na odmoru :)

indijanac
18.07.08., 21:04
tacno ::D,ali i nije mi neki odmor kad jedva cekam da se vratim da bi uzeo bradonju :icon_rabbit:

npetrovic
06.08.08., 22:29
Evo posle izvesnog perioda i ja da se predstavim ::D : zovem se Nenad Petrovic imam 29 godina iz Beograda sam, inace po zanimanju vec od septembra nadam se hehe (imam jos jedan ispit) dr.veterinarske medicine, inace pronasao sam vas pomocu druga-komsije Nemanje Nikolica, koji je kriv za moje ponovno interesovanje za teraristiku, kazem ponovno jer sam pre par godina dobio svoj prvi terarijum ali ga nikada nisam uselio zbog neslaganja mojih ukucana da pod krovom cuvam zmiju hehe tako da je taj terarijum postao akvarijum. Ali evo nakon toliko vremena ponovo sa javlja interesovanje za reptile s tim sto cu se ovaj put zadovoljiti gusterom koga nameravam uskoro da kupim. Inace vac par godina pored akvarijumskih ribica u mom dvoristu dom je pronasao veliki broj zivotinja: zelenouha kornjaca koja se sa nekoliko riba babuski brcka u fontani tj bazenu od oko hiljadu litara vode a ostale zivotinje necemo nabrajati jer nisu tema ovog foruma. Kako god i ako sam ceo dosadasnji zivot posvetio zivotinjama i svoje znanje usmerio ka njima spreman sam da od vas znalaca i ljudi sa iskustvom iz oblasti teraristike ucim, pa se nadam da cemo ostvariti lepu saradnju.Toliko za sada o meni, a svoj terarijum koji sam licno pravio cu predstaviti u delu foruma predvidjenom za to. Nenad.

zarko
07.08.08., 01:34
dobro doso na forum!!!
mislim da ce mo mi puno nauciti od tebe !!!

poz

npetrovic
07.08.08., 13:51
Hvala hvala ma dobro je dok imamo da ucimo jedni od drugih i da se pomazemo jer samo covek koji je svestan koliko ne zna moze da napreduje i obogacuje svoje znanje a na kraju krajeva zato smo svi ovde pozz Nesa

silwert
07.08.08., 14:41
jos jedan veterinar ::D ::D ::D eeeee kada cu ja diplomirati pa da budemo kolege ::D

Proka
07.08.08., 23:34
da i ja dodam dobro nam doshao ..

JecaDJ
08.08.08., 20:19
Evo i mene u kaficu!Da li je neko za kafu?

marko
08.08.08., 23:08
Jednu sa šećerom za mene, običnu "tursku" :)

JecaDJ
09.08.08., 10:44
E i ja zovem na kafu, a nisam se ni predstavila:Jelena-Jeca kako je kome lakse iz Zemuna.Mada nisam bas iz oblasti teraristike(nasla sam zanimljive stvari u odeljku OSTALE ZIVOTINJE)veliki sam ljubitelj zivotinja :).Trenutno bez ljubimca,nadam se da necu cekati jos puno da mi stigne draga feretkica,pa cu da vidm dalje da li ce se naci jos neko mesto u stanu mozda za jos neku zivotinjicu! A STO SE TICE KAFE MARKO PA PINGVINI IGRAJU VATERPOLO PO TVOJOJ SOLJI,ohladila ti se kafa! "Sa koliko da te pocastim?" :lol:

silwert
13.09.08., 22:52
dobro nam dosla mada feretke nespadaju u terariske zivotinje ::D

nenad
13.09.08., 23:34
Bice da malo kasnis sa dobrodoslicom ::D

JecaDJ
14.09.08., 01:40
Dobro,čova ne čita sve teme na ovom forumu.MADA ja napisah da sam sebe našla u delu OSTALE ŽIVOTINJE!Mada sam mnogo naucila o teraristici za ovo vreme koje sam provela ovde.Narocito ovaj Čika Nenad,zna on...ma od njega mozes da naucis!VELIKA SAVETA!Extra je :-)

nenad
14.09.08., 02:18
Nazirem li ja ironiju u tim rechima, il mi se cini? :D

JecaDJ
14.09.08., 02:22
Nenade,Nenade,šta ti pada na glavu,kakva ironija!Skroz ozbiljna...

Proka
14.09.08., 03:35
hahahah nenade sad sam se setio one poruke koju sam tebi greshkom poslao .!!! hahahhaha :)Z :)Z :)Z :)Z

nenad
14.09.08., 11:12
Ja sam to potisnuo. Nije trebalo da me podsecas :D ma dobro, pogresi covek.

silwert
14.09.08., 11:32
ovaj cova jeco nije stariji od tebe ::D pa te nije oslovi sa tetkom ::D ::D ::D
nenade nekasnim puno samo mesec dana :shy:

JecaDJ
14.09.08., 11:45
Joj pa nisam htela da te vredjam :-( nisam mislila u tom smislu čova!A sta se to dalje beseduje,e to ne znam,Nesho?

nenad
14.09.08., 11:55
To je izmedju Proke i mene, covek je pogresno poslao jednu poruku meni. ;)

silwert
14.09.08., 13:44
::D ::D ::D ::D ::D ::D ma ovde se niko neljuti i nije uvredjen sve mi vredjaj ali tarantulu mi nediraj ::D ::D

Proka
16.09.08., 23:22
To je izmedju Proke i mene, covek je pogresno poslao jednu poruku meni. ;)
poruka je bila veoma ozbiljna ;)
hahah dovoljno vam govori da je bila upucena mojoj devojci :)

Liman
18.09.08., 17:00
evo i ja da se predstavim sa zakasnjenjem od nekoliko meseci :D zovem se Stefan , '88 sam godiste , studiram zastitu bilja na poljoprovrednom... prvog pauka (g. aureostriata) sam uzeo u aprilu ove godine kod kimo-a , a do sada sam uzeo jos 3 taranutle i ne planiram jos uvek da stanem ::D

Damn
18.09.08., 17:05
Ha znci i ja bih mogao da se predstavim :icon_arrow:
Danilo Peternek 83. godiste fotograf iz BG, radim u "KAKO TANJUG JAVLJA" i volim sve (pa i naj ruznije zivotinje ove kugle)
Od malena sam mastao da imam malog zmaja koji bi jeo neke kamencice i kristalcice, a potom bi bogao njime da spalim pola skole :)...
Prvo sam na Kalemegranu i po reci skupljao gustercice, zabice i belouske.
U 6. razredu sam na tom istom Kalemegdanu pronasao malu skorpiju tamno plave boje i zute kesice na repu(koju je moj zlatni retriver Viski ubio sapom)
Viski je bio moj najbolji ortak ali je uginuo pre pola godine...
Pre 5 godina sam kupio iguanu, zenkicu koja nije jela nije se kretala i brzo je uginula.
Pa mi je devojka gonela muzjaka iz Grcke pre 4 godine ali sam njeda sao ortaku koi ima vise rnergije i prostora jer je Guster za godinu i po dana postao zver koja je grizla grebala i tukla repom(samo mu je falila vatra).
imao sam mlad par kukuruznih smukova koji su bili divni ali nervozni u rukama i stalno su se parili, ja nisam imao inkubator i vremena da se posvetim, tako da je prvo leglo propalo pa su morali da se sele na bolje mesto.

SADASNJOST
Od mog prijatelja Bojovica sam dobio burmansku pitoncicu koja je bila 7 dana stara, sada ima 2m i 24cm jako je pitoma, jedino sto stalno cuka gore na vrata od terariuma da joj otvorim da se seta po sobi.
Na mesto smukova pre oko nedelju dana su stoigle 2 male bradate agame koje se za sada ne lemaju ali videcemu sta ce biti, zabavne su i stalno lupaju o staklo kad proleti muva pored terariuma.
Vec oko 3 godine imam loptastog pitona koji je jako miran usporen i bolesljiv, bio je bolestan imao je neko zakreceno srance koje nije mogao da izbaci pa je bio kod veterinara vise od pola godine i da nisu ljudi zaista brinuli o njemu sigurno bi ugivuo :lol: sad mu se vec vraca kilaza ali je jos uvek pasivan.
I oko 2 i po godine cuvam 2 Imperatora koja sam dobio na poklon za rodjendan, oni su prave zveri uzimam ih u ruke 2 puta godinje i to je to jako su brzi, spretni i na oprezu ne koriste cesto rep, al kad misonju scepa ne pusta po 2 minuta (tako da mu ne dam prst)

I to bi bilo to
P.S. Ljudi koji male zivuljke bili to crvi zabe ili zecevi, zrtvuju zarad obroka neke vece zivotinje nisu ZLI on samo pomazu svojim LJUBIMCIMA

StefanovaPomajka
02.10.08., 14:07
Ves sam se oglasila na podforumu za kornjače... Ali hajde i ovde koju da nakuckam. Kao što ste mogli pročitati polažem sva prava staratelja nad sinovljevom kornjačicom, budući da je on još dovoljno mali da bi bio neodgovoran, a i nepismen je još uvek, pa mu nećemo zameriti. Ima vremena, polako... Ja sam osrednje matora, 30 punih godina, ali valjda nikad nije kasno za ove stvari. Ranije sam imala dugo godina mačku i mislila sam da su samo krzneni ljubimci - dobri ljubimci. Ali evo u skorašnje vreme sam promenila mišljenje. Uspešno mi rastu po par od nekoliko različitih vrsta trihogastera, i još nekih vodenih živuljki, ali to bi već dalje u detalje bilo za ''akvaristika.org''. A što se teraristike tiče, pribojavam se da je Stefan the Turtle tek prvi, a da sledi još... Ljudi, ne pamtim kad sam televizor ukljucila, ovo je fantastično! Baviti se ovim stvorenjima je mnogo interesantno i ublažava stres.

Pozz :icon_sunny:

Proka
02.10.08., 18:37
Dobro doshli ljudi ...
Drago mi je da vidim da na teraristiku dolazi sve veci i veci broj ljudi .
(samo nebo je granica :) )