PDA

Pogledaj punu verziju : "false bottom"



kimo
07.02.06., 23:41
Kako sam naslov kaze.ali na engleskom,vestacka podloga(tako nesto :) )
Elem,kako napraviti dobru podlogu za vivarium?Sta u nju pomesati ili u slojevima staviti i sve sto mislite da moze pomoci oko sadjenja bilja predlozite...

zarko
08.02.06., 05:21
vivarium bottom,
najbolje je da biljke ne vadis iz saksija vec sa sve saksijom da ih metes :lol:
jer ce korenje da se raspline neces moci da posle izvadis biljku, inace i zalivanje ce biti jako tesko bez saksije. veruj mi #####o sam se jedared morao sam sve da rusim.
stavi saksiju sa biljkom u vec zabijenu saksiju koja je u supstratu tako da jedna ulazi u drugu inace za supstrat uzmes sta ti je milo zavisi oces li pustinjski ili tropski...
to je to ako si mislio na tako nesto , ako sam pogresno razumeo sorrry

kimo
08.02.06., 14:46
Pa treba mi tropski(sa velikom vlagom za gatalinke ili nesto slicno).Znaci da u saksijama sa biljkama ubacim samo obicnu zemlju iz cvecare bez dodataka i to je to?

Citao sam na stranim sajtovima da se pravi false bottom,a ne znam kako to kod nas zovu i kako se i sta stavlja u njega.Stranci stavljaju neke kuglice i onda neke 2 vrste zemlje mesaju...to je onda pogodno ako ima vlage da se ne stvaraju glivice i ostalo...na to sam mislio,ali ovo tvoj svakako pomaze :D

gava
08.03.07., 11:00
Pomešaj treset sa humusom. Postoje dodaci biljkama koje cvetaju i koje ne cvetaju, u vidu tečnog đubriva. Ako biljku držiš sa gušterom, onda nemoj sipati to đubrivo. Ne znam kako će gušter reagovati na njega. U stvari, kad biljku stavljaš u terarijum nemoj je đubriti. Nikad se ne zna. Samo je redovno orošavaj i zalivaj je jednom nedeljno. To bi bilo to. Ako je neka egzotičnija pitaj prodavca kako da je održavaš. Isto je, dal je u terarijumu ili ne

Bluie
09.03.07., 23:10
False bottom bi ti bilo lazno dno.....tj. pregrada koja odvaja sadrzaj iznad od pravog dna terarijuma...to obicno u svrhu stavljanja grejaca, filtera i kojekakvih skalamerija koje ne bi trebalo da se vide (nisu za dekoraciju)
Anyway, ODLICAN site sa najsitnijim detaljima o pravljenju poveceg vivarijuma....www.poison-frogs.com/e01.html
Javi da li ti je bilo od pomoci...

miljance
10.03.07., 01:16
Eeeh, gledajte datum momci, tema je stara godinu dana, gatalinke nisu vise aktuelne tako da tesko da ce ti javiti da li je bilo od pomoci.
Cisto da vam skrenem paznju inace mi ne smeta da diskutujete o tome kako napraviti dobro dno za zabe i sl.
Generalno bi trebalo povesti racuna o tome kad je pisana tema i da li je savet koji pruzate jos uvek 'aktuelan'.

Bluie
10.03.07., 12:47
Au... :shock:...malo sam se zaneo....primljeno k znanju. Pozz

gava
14.03.07., 16:28
Au... :shock:...malo sam se zaneo....primljeno k znanju. Pozz

Eh... nisi jedini. Osećam se tako... postiđeno :shy:

Bluie
14.03.07., 16:41
Nema veze,bitno je da su informacije korisne...kad god dosle-dobro dosle! :D ;) :lol: