PDA

Pogledaj punu verziju : Nabavka



kimo
11.02.06., 18:56
Posto vidim da se svi interesuju za nove vrste,mislio sam da bi valjalo otvoriti ovu temu,gde ce svako napisati sta misli da nabavi i kako...

Po mom misljenju bi bilo najbolje spremiti terarijume i otici negde u inostranstvo.Moze se otici do Hrvatske i nabaviti tamo po nesto,ali mislim da ima dosta odgajivaca u Madjarskoj,u Budimpesti i tamo bih isao sto pre je moguce.Ici cu od nedelje da izvadim vizu u Suboticu i onda se mozemo dogovoriti ko hoce da ide da se okupimo i odemo zajedno.

Valjalo bi otici negde na neki reptile-show u Nemacku ili tako negde,ali je to malo komplikovanije...

miljance
11.02.06., 19:51
Ja sam za akciju samo da mi prodje ovaj rok, cujemo se.
btw, ne bi trebalo da bude komplikovano za madjarsku vizu ?

moje zelje su skoro bilo koje manje zahtevne vrste gekona (to bi trebalo da je gecko porodica)

zarko
11.02.06., 21:21
ne znam da li da kazem da jer ne mogu da obecam inace dusa mi oce....
jako sam zainteresovan, ne znam kako to ide svercovanje kakove su posledice ak ote uhvate?
da li neko zna ja sam pricao sa ljudima iz ministarstva a oni ko svi ministarci prave buku kako je to kao drogu da prenosis tako da nije bilo nikakve koristi oko toga. ocekivao sam da mi kazu sa pravne strane npr zaplenjivanje kazna do tolko din ali sta da se radi... nisu mi rekli nista
inace da li je neko bio do budimpestye da pazari?

zarko
11.02.06., 21:27
interesuju me fat tailed geckoes par,
krested par
muzijak tokai
i zavisi od vrste neki kameleoni iz roda furcifer ili tako nesto ...
pauci poauci....

kimo
11.02.06., 21:44
E pa ovako...
Da se ode za Hrvatsku nije problem,ali bi trebalo ici autom,jer je mnogo jeftinije i lakse,voz je oko 4000 din. isli bi preko neke tamo male grane i onda nas nebi zaustavljali uopste,koliko ja kontam,jer sam isao tako sa caletom i to bas kada je bila tekma mladih reprezentacija u fudbalu Hrvatska-SCG i nisu nas mucili samo pitali jel idemo na teknmu i u povratku nista...

Za Pestu sam isao zadnjih par godina svake godine vozom i nije nijednom niko nista gledao,tako da to komotno mozes strpati u torbu u plasticnu posudu ili neku kartonsku kutiju,put je kratak ima samo 300 km a voz nestaje nigde skoro.

Mada za posledice nemam pojma,pitacu caleta da se raspita,pitajte i vi nekoga ko moze znati...Branko Ziljak mi je rekao da je #####ano,ali oni ipak nose ko zna kolikoo zivotinja i ko zna odakle,mada ja ipak mislimm da njega mrzi da se bakce sa time pa zato i prica da mu zakon zabranjuje da ih drzi i ostalo.

To sto mi trazimo,gekone mislim da je lako nabaviti u Pesti samo trebamo da odemo kupimo novine i trazimo odgajivace ceo dan i naci cemo neke,vredi pokusati povratna karta vozom je 2000-2500 dinara tako da nije skupo,viza se lako dobja i za dzabe samo sto se mora licno ici u Suboticu sa pasosem.

Ja sam zainteresovan za sve mogucnosti i verovatno cu skoro ici,bar se nadam,tako da javljajte se da se organizujemo...

esdy_11192
11.02.06., 23:00
A jel neko razmisljao da se raspita kako legalno uvesti zivotinju u zemlju ??? :D :D

zarko
11.02.06., 23:06
hahaha ja sma malo pricao se nekim likovima i problem je sto nema veterinara na granici i onda mora da cekas da dodje pa placas njegove usluge a dotle ladno moze zivotinja da ti rikne

kimo
12.02.06., 13:03
Bedak,bas bezveze i onda ti zabrane da ih "uvozis",a bukvalno druge nema.

Ma moze se doneti ja sam mog doneo iz Pariza kao klinac od 12 god. i to preko nekoliko granica,u onom malom plasticnom konteneru za transport.