PDA

Pogledaj punu verziju : Gekko vittatus



Zero
13.02.06., 01:24
Pozdrav! Evo zanima me dali neko drzi gekko vittatuse...??? ja ga dobivam kroz par dana pa skupljam sto vise informacija o njima :D

kimo
13.02.06., 11:21
Super,uzimas od Pardalisa(Denija) onaj par?Oni su zakon...ja sam ih trebao uzeti od njega,ali nisam imao prilike da dodjem :cry:
Sve najbitnije imas na netu potrazi i pitaj Denija on ce ti reci svasta korisno.
Treba im dosta velik terarijum i to visi nego duzi,znaci 60 cm visine za par,a sirina i duzina neka ti budu 50 cm ili vise,ventilaciju dobru im uradi i stavi dosta grana i bilja unutra da se penju,sto se tice podloge stavi im ili treset ili nesto slicno,posuda vode u terarijumu.Ne znam da li da im stavljas UV,ali ne moze da im skodi.Nisu za diranje samo za gledanje.Sve najbolje sa njima,obavezno slike cim ih dobijes i slikaj terarijum,da li imas spreman vec terarijum?

miljance
13.02.06., 11:45
Cisto da se nadovezem na kimo-a.
Sto se tice podloge posto se oni stalno pentraju moze i ciste novine da se stave, lakse je za ciscenje.
Verovatno si to vec uradio ali evo i ja sam malo googlao.
http://www.freewebs.com/geckosinc/caresheets.htm
http://www.sundialreptile.com/caresheet-vittatus.htm
http://www.geocities.com/RainForest/Vines/6061/skunkcare.html

Zero
13.02.06., 15:54
ne uzimam vittatusa kod denija jer on prodaje samo par ja ja zanjih nemam para... uzimam samo 1 i to uzimam preko jednog drugog prijatelja... vittatus mi stize u roku od par dana... a sa njim i jedan terarij koji ce mi posluziti za prvu ruku (posto je guster jos mali) a posto vec radim veliki terarij za kameleona, kad bude gotov kameleon ide u veci terarij a vittatus ide u njegov dimenzija 45x45x60 (exo terra) eto toliko od mene za sada cim dodje poslat cu slike...

P.S. miljance hvala na linkovima :wink:

gilezmaj
13.02.06., 19:31
zero,jer ima neki uzgaivac u puli ili okolini pule jer planiram na leto da idem tamo

Zero
13.02.06., 20:03
zero,jer ima neki uzgaivac u puli ili okolini pule jer planiram na leto da idem tamo

imas u rijeciu denija...on ti drzi sve i svasta...ako te nesto konkretno zanima javi pa cu ti se ja raspitat, i nabavit ako budes zelio pa ce mo se nac negdje dok budes u Hr i to je to :wink:

Zero
13.02.06., 20:05
Pitali smo kimo i ja pardalisa, imao je par fattail-ova, trazio je 100eur za njih i jos im se ne zna pol jer su mali.
tako je bar rekao
Ja sam se kolebao, jer kimo treba da ide valjda ali mi malo mnogo para za male gustere.

deni ti drzi i vittatuse i prodaje par za 100 eura... to bi mogli uzet ti i jos neki frend i kasnije ih mozete razmnozavati jer cujem da se cesto pare i imaju mlade...

miljance
13.02.06., 20:10
Istina, razmisljam...
Javim za par dana sta sam odlucio, pa cemo da namestimo mozda nesto, da vidim kaliko zu zeznuti i da li mogu to da napravim...

Zero
13.02.06., 20:42
moze nema problema evo ja zeljno izcekujem svog vittatusa koji dolazi ili ovu srijedu ili sljedecu.... :D :D :D

Zero
15.02.06., 18:08
evo stiga je vittatu danas,ali nemam digitalac pa nemogu odma poslat slike....

miljance
15.02.06., 18:53
Ajde, pa cekamo slike :)

Zero
15.02.06., 20:25
moram negdi posudit digitalac i to hotno...mali je strasan...cim cam ga pustio u terarij odma je pojeo 6 brasnara...napada ih ko lud...i danas mi je skocio na ruku dok sam mu nesto cackao po terariju, i onda je stajao na ruci 2 minute i onda je skocio na staklo terarija i otisao....strasan je.... :D :D :D :D :D

esdy_11192
15.02.06., 21:01
HAHAH , blago tebi...

Cekamo slike...

Zero
15.02.06., 23:08
svi su nestrpljivi vidim :lol: :lol: :lol: :lol:

jurupari
19.05.06., 12:04
evo samo da javim da je par vittatusa kod mene! pozdrav svima na forumu!

miljance
19.05.06., 12:14
Pozdrav jurupari!
Nabavi i ti vitattuse? Super. Cekamo fotke :D .
Je li, jel Deni stalno ima mlade vitattuse na prodaju?

miljance
19.05.06., 23:52
Jurupari uze maticni par :) ...

zarko
20.05.06., 04:24
pa ne znam odakle je lik
jurupari lice odakle si? :D :D :D

miljance
20.05.06., 12:54
Jurupari je iz Rijeke, uzeo je maticni par od Denija. On mi je doneo fattailove na Akter.
To je onaj par sto je setao slobodno po podrumu i hvatao zalutale cvrcke. Samo ne znam, da li to znaci da Deni vise nema vitattuse?

skorpac
23.05.06., 15:32
Jurupari je iz Rijeke, uzeo je maticni par od Denija. On mi je doneo fattailove na Akter.
To je onaj par sto je setao slobodno po podrumu i hvatao zalutale cvrcke. Samo ne znam, da li to znaci da Deni vise nema vitattuse?

Mislim da ih više nema.