PDA

Pogledaj punu verziju : Pozadina...



kimo
15.02.06., 14:42
Uskoro cu da pravim pozadinu za terarijume od pur-pene i treseta i peska,ako neko hoce da i njemu napravim pa da dodje po to nema frke,jer pur-pena ne sme da stoji naceta dugo(ne vise od 7 dana) jer moze da propadne,a imam dobru volju da pravim vise tih.

Hocu da budem dobar i koristan :lol: pa da napravim i drugima samo javite ovde koje dimenzije vam trebaju i sta da stavljam na penu(treset,pesak ili nesto trece)...

miljance
15.02.06., 19:00
Drago mi je da si raspolozen za pomoc. Pozdravljam to !
Ja doduse vise volim sam da napravim ono sto mi treba :) .
Ono kao, osecam se kreativnije...

kimo
15.02.06., 19:39
Onda dodji do mene da to napravimo zajedo :P Ako neko hoce i nije mu problem da dodje neka se javi pa da navrati da pravimo zajedno to.

miljance
15.02.06., 22:55
Naravno da cu doci, uskoro, ovih dana, pa ako ti nije hitno...
Dve glave su pametnije od jedne :) .

kimo
16.02.06., 17:34
Uvek, two bad Milos dead :lol:
Javite se ljudi pa dodjite!

skorpac
21.02.06., 15:53
Oće biti koja fotka pozadine???

..ja trenutno radim jednu za bradatu agamu od stiropora, pur pjene, glet mase, pjeska i ljepila za pločice

zarko
21.02.06., 22:39
ajde pa stavite slike

skorpac
21.02.06., 23:17
pa j#$$# mu ne znam kako se stavljaju :lol: ...

Zero
21.02.06., 23:30
hehehe Sale ni ja nisam znao ali nakon puno puno muke ipak sam naucio... :wink:

kimo
22.02.06., 15:16
Imas u slobodni deo foruma usputstvo za stavljanje slika...

Pa nam onda posalji slike, verujem da ces napraviti strava pozadinu :wink:
Koliko moze da stoji naceta pur-pena Sale?Jel moze vise od 7 dana ako se iscisti acetonom otvor na boci?

p.s.Ja moje jos nisam pravio, sa pur-penom je najlakse, ali videcemo koliko ce lepo biti.

skorpac
22.02.06., 17:18
A ono ne znam....ja ju uvijek potrošim do kraja...ako trebam manje onda uzmem manju bocu.

kimo
22.02.06., 17:55
Pa ja i jesam uzeo manju bocu, ali mi se cini da ce to biti previse, jer radim pozadinu 40 x 50 , pa cu verovatno napraviti jos nekoliko vecih pa po potrebi koristiti i podesiti dimenzije kad zatreba.
p.s.Sale sto ne stavis link na tvoj site u potpisu, niko se nece ljutiti :wink:

skorpac
23.02.06., 11:06
Istina....napravi nekoliko pozadina i izaberi za sebe najbolju.....a ostale prodaj.
...glede mog weba i potpisa.....nije potrebno ima onaj gumbić www ;).

zarko
23.02.06., 17:42
skorpijac ovaj uljz hr nema nista bre koliko ja vidim?
imas li nesto na tom siteu? ili ja neprovaljujem..
bez uvrede ovo samo pitam :lol: :lol: :lol: nista zlonamerno ili uvredljivo

kimo
15.03.06., 16:57
Dali neko zna da li je siporex dobar materijal za pravljenje pozadine, posto nisam nikada radio sa njim a mogu ga nabaviti...

Da li neko zna sta je siga?Neka vrsta kamena mozda?Milim da se koristi za fontane i terarijume neke, ali je mozda naziv pogresan :?

skorpac
17.03.06., 16:41
Zarko..... o pozadinama nema ni na jednom siteu koji si naveo. uljez.hr je web od uduge, kojeg nikako da počnemo slagati (uglavnom je gore ono važno, statut i kontakti), a ja svoj još manje. Nemam vremena! Iako mi članci večinom stoje u pripremi... trebam samo malo ptepraviti i uploadati na web..a sad, koliko se nema vremena, nema se ni volje. Uglavnom sam ja jedna ogromna ljenčina :lol: .
...sve #####rije vezane za pozadine imaš na akvarijnetu. Ja ću ako bog da vremena i volje završti ovaj vikend onu koja je već mjesec dana kod bradonje, pa kad složim članak pošaljem ti u pdf-u na mail, jel to OK?

...kimo... možeš raditi pozadinu od siporeksa, samo kad ga izrezbariš, moraš nešto na njega navući. Recimo masa za fugiranje il, epoksi smola......., mislim da je prva varijanata bolja, brža i jeftinija.
...drugo kamen nije siga, nego sika! :wink: Tako kod nas u dalmaciji nazivaju onaj oštar kamen (stjene) pokraj mora. To su one stjene koje sunce prži i bura tuče..... one lijepe bijele stjene pune rupa i oštrih bridova. Jel tako Zero?

zarko
17.03.06., 17:04
moze posalji hvala..
kod nass se zove siga i da to je onaj koji puca.. jedini problem izmedju parcica nekih vrsta sige postoji slojevi nafte tako da ne preporucujem.. postoji projekat o ekstrakciji nafte iz sige ali je skupo pa nema nista za sad(ako gresimo vrsti ne uzmite za zlo ali mislim da sam u pravu)

skorpac
20.03.06., 16:24
ne sike ne pucaju lako...to je čini mi se vapnenačko kamenje i jako je čvrsto.

kimo
20.03.06., 16:54
Kod nas se to zove siga i to je to o cemu pricas Sasa, ali je poblem naci to kod nas za kupiti a ta nafta mislim da nije problem da ima da se kupi ocisceno jer znam da to ljudi stavljaju u akvarijume kod nas...

Posalji kada zavrsisi ona pozadina je brutalna kod bradonje 8)

Nego, jer se stiropor za pozadinu moze seci skalperom a da se ne kruni onako skrnavo pa da se onda na njega nanese masa za fugiranje ili samo neka boja ili treba jos nesto?

Bifrost
20.03.06., 22:26
Bilo mi je muka da procitam celu temu ali mislim da trazite ovo http://www.aquapozadine.com pa ako necete da kupujete nego da sami radite bar imate slike za ideju.

skorpac
21.03.06., 10:29
Kimo... reže se skalperom, trga rukama, pali sa brenerom, zagrijanim šerafcigerom......obraditi možeš i brusnim papirom, metalnom četkom.....to je ona kako mi kažemo "drot kefa" četka za čišćenje metala... kad sa njom radiš odnosno stiščeš po stiroporu, dobivaš grubu površinu koja daje prirodniji izgled.

... Bifrost....Inkognito nije fora... :wink: