PDA

Pogledaj punu verziju : Cuvanje



Ana
23.02.06., 18:23
Ovako: nemam još uvek tarantulu ali volim misliti unapred na neke stvari :roll:
A trenutno mi najveći problem predstavlja čuvanje istih, odnosno briga o našim neobičnim ljubimcima kada mi nismo u mogućnosti.
Za pse i mačke stvar je vrlo jednostavna - postoje brojni pansioni, ili će već uskočiti neki član porodice, ali kada su zmije, tarantule itd. u pitanju strah i panika će učiniti svoje, te (bar kod mene) neće biti ni jednog jedinog zainteresovanog čl. porodice/prijatelja. Naprotiv :twisted:
Interesuje me kako ste vi rešili ovaj problem.

skafiskafnjak
23.02.06., 19:32
ma nemas ti tu nikakva posla. Ako je zima neka terarijum bude bilo gde gde se greje a leti je sve jedno. vazno da ima vode u posudi i par crvica na lageru, a i da nema hrane NIJE BITNO ne mora jesti mesec dana(cak i mnogo vise) i nista mu nece biti. Jedino sto bi trebalo je da neko jednom dnevno poprska staklo zbog vlage a to je 15 sekundi posla. U svakom slucaju i ona voda za pice isparava tako da nema tu nista posebno.
Moje licno misljenje je da ce pauku biti jos bolje ako je sam par dana.
Nema nikog da mu zvera u terarijum i sto je naj bitnije bice mu konstantni mrak :D

zarko
23.02.06., 19:37
moji su bili protiv ali pa se navikli sad hrane ko ludi.
inace tarantulu ako hoces nju mozes slobodn oa ne hranis 2 nedelje ok je to. pogotovu ako je veca....

skafiskafnjak
23.02.06., 22:27
ja sam citao na akvarij.net da moze 6 meseci da ne jede bez problema. Moja uvek ima crvica u posudi, kad pojede ja isti dan stavim

Zero
23.02.06., 23:27
moja gramostola rozeo nejede nista vec nekih 7 mjeseci...al one su inace takve tako da nema straha :wink:

skafiskafnjak
23.02.06., 23:30
i to je toliko normalno da ne treba cak ni da brines. Kad bude htela da jede jesce. Jasmina(sa avarij.net) mi je rekla da joj pauk jede 4 crva dnevno tako da je to sve individualno

Zero
24.02.06., 02:04
meni je usumbara koja ima oko1 cm pojela 9 crva u jednom danu (a svi su bili njene velicine) :D

skafiskafnjak
24.02.06., 11:12
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Ana
24.02.06., 11:17
Hvala svima.
Sad mi je lakše.
Mada mi sama ideja - ostavljanja tarantule da gladuje ne zvuči baš primamljivo, al' šta da se radi...

Više sam se nadala tačnoj adresi nekog pansiona specijaliziranog isključivo za egzotične životinje,ali... :D šta bi ja htela

miljance
24.02.06., 12:55
Hehe, nema toga... Ali mozes da ostavis recimo kod mene ali na max 10-15 dana...

skorpac
24.02.06., 14:37
Eto ana kod mene možeš i zauvijek ostaviti!

Zero
24.02.06., 15:17
...i kod mene... :D :wink:

zarko
24.02.06., 16:23
moj savet cuvaj je kuci :o :lol:
inace 370 i kusur dana je izdrzala odrasla zenka b smithi bez hrane a onda je riknula tkao da ne verujem da ces da ides na letovanje duze od toga....

skorpac
24.02.06., 16:35
Ma za ljetovanje nema brige....samo ako ima posudu sa vodom i ako terarij nije na direktnom udaru sunca sve ok.

Ana
24.02.06., 16:37
Hvala :)

370 dana :shock: Pa ko je bio toliko pametan pa je stavio pauka na dijeti 370 dana :shock:

Hvala još jednom. Značajan podatak.

Ana
24.02.06., 16:43
Ma ne radi se o letovanju, nego planiram neki poslić na leto -oko 2 meseca sa malom bebom samom... nije mi baš svejedno.

Nama studentima uvek dobro dođe koji dinar viška :lol:

skafiskafnjak
24.02.06., 19:51
Vidis koliko pansiona a ti se bunis.
Ma ne razmisljaj na tu temu nego zavrsavaj terarijum i kupuj pauka :D :D :D :D

zarko
24.02.06., 20:02
to je u skolpu nekog univerziteta bilo istrazivanje .. "naucno" :roll:

Ana
24.02.06., 20:53
Vidis koliko pansiona a ti se bunis.
Ma ne razmisljaj na tu temu nego zavrsavaj terarijum i kupuj pauka :D :D :D :D

Jes' vala :mrgreen: U pravu si.