PDA

Pogledaj punu verziju : Kakve su sanse...



Ana
10.03.06., 14:04
... da je sledeća priča istinita?

Malo sam se zamislila kada je Kimo spomenuo kako su gušteri i pauci ispod sisara. Mislim logično je, ali pitanje je - u kojoj meri?

Tako sam se setila priče o tarantuli koja je nekom čoveku spasila život.
Naime, tarantula nije živela u terarijumu, već se slobodno šetala po sobi kada je čoveku pozlilo. I tako je ona izašla napolje (vrata su bila pritvorena, šta li), malo se prošetala hodnikom, naravno, ljudi videli, napravili cirkus i trk za paukom, pauk se vratio u sobu - a ljudi zatekli čoveka bez svesti na podu, sa paukom na čelu. Navodno se ustanovilo da je čoveka strefio infarkt.
I tako su ga dopremili do bolnice sa paukom na čelu (obzirom da niko nije smeo da ga pipne)

I tako je pauk postao heroj...

Iskreno, meni deluje malo bajkovito ali obzirom da znam toliko malo o ponašanju i inteligenciji tarantula, bolje da ćutim. Da li neko možda zna nešto više?

zarko
10.03.06., 18:29
:lol:
znas kako stepen inteligencije je evidento u korelaciji sa stepenom razvijenosti nervnog sistema. obzirom da tarantula nije bas na zavidnom nivou takvo opisano ponasanje bi moglo da se ocekuje sma kod svesnih zivotinja. sad bas ne mogu da se naprezem da ti smilim ko je tu na ivici svesnog ali od prilike ptice bi eventualno mogle tako ensto da izvedu
ja bihtvoju pricicu u najboljem slucaju sveo pod sinhronicitet 8) (a jel opako zvuci? haha )slaim se na slucajnost.
inace poznato ej da iguana moze da prepozna veterinarai da jedino njga napada pa opet ne moze da se kaze da je iguana svesno kognitivno bice....
zato bolje idi na redovni pregled nego da ocekujes da ti taran. spase zivot...

esdy_11192
10.03.06., 19:31
Imas i varijacije kod reptila, dok su Iguane veoma pametne [mogu da se odazovu na svoje ime] druge su pak indiferentne....

Ali Zare je vec sve lepo objasnio...