PDA

Pogledaj punu verziju : Edukacija djece



skorpac
25.04.06., 20:32
Evo mi iz U.LJ.E.Z.-a smo bili u jednom dječjem vrtiću pokazati djeci guštera.
Stavljam link jel mi se ne da sve izpočetka pisati, a kasnije možemo i tu nastaviti razgovarati o tome. Ja sam ovaj što drži guštera. Što mislite o ovakvim edukacijama?

http://www.akvarij.net/forum/forum_posts.asp?TID=14383

...ovaj link nije reklama akvarij.net-a, ovo je reklama U.LJ.E.Z.-a :wink: :lol:

miljance
25.04.06., 21:07
Super su fotkice ispale, samo nije valjda to sa roditeljskom dozvolom toliko ozbiljno da morate da da im 'blurujute' lica?
Mislim da je bilo dobro ne dozvoliti tolikoj 'kolicini' radoznale dece da ne dodiruju gustera :) . Sta ti mislis? Ne bi se brada uznemirio? Nije valjda toliko pitom? A i mogu deca nehotice da ozlede bradu.

kimo
26.04.06., 01:32
Xaxaxa :lol:

Odlican pocetak, citao sam o tome na akvarij.net-u svaka cast!
Sve se slazem sa tobom samo sto kod nas do toga treba tek da dodje, ali polako sve je bolje i bolje!

Jedini problem je naci adekvatnog gustera poput brade za pokazivanje, da se nebi stresirale puno zivotinje, inace sama ideja je super, mada ne vise od 20-ak minuta jer bi im dosadilo, a i oni nerazumeju jos puno toga sada, za skole osnovne je jos bolje ja mislim, tada su svesniji i tada vec mogu da razmisljaju mnogo bolje, ali svakako nije ni ovo lose.

skorpac
26.04.06., 09:48
Super su fotkice ispale, samo nije valjda to sa roditeljskom dozvolom toliko ozbiljno da morate da da im 'blurujute' lica?
Mislim da je bilo dobro ne dozvoliti tolikoj 'kolicini' radoznale dece da ne dodiruju gustera :) . Sta ti mislis? Ne bi se brada uznemirio? Nije valjda toliko pitom? A i mogu deca nehotice da ozlede bradu.

Pa nije to toliko ozbiljno sa roditeljima, ali je protuzakonito stavljati slike osoba bez dopuštenja, odnosno dopuštenja maloljetnih osoba bez pristanjka njihovih skrbnika. Pa zašto da sebi, udruzi ili akvarij.net-u kompliciram život.

Isto tako je i sa diranjem životinje. Moj bradonja je ful pitom zato sam ga i nosio. Ali gle da ti pojasnim..... moj bradonja je zdrav i nema nikakvih bolesti, bakterija.... ali, mali se može preplašiti i kanđicama nenamjerno izgrebati djete po ručicama...ili neka djete dobi nešto po rukama ili negdje, nevezano za bradonju, roditelji će prvo reći da je to zato kaj je guštera diralo... i tome slićno. Zato prije svega se je potrebno ograditi od takvih stvari. A sad planiram napraviti malo veću edukaciju za cijeli vrtić, ali u popodnevnim satima uz prisustvo njihovih roditelja. To bi im pokazali nekoliko vrsta guštera, zmija i paukova... pa sad budemo vidjeli što će od toga biti.

Alekre
24.08.07., 07:18
Znas kako sam ja poceo kuci da ih edukujem o tarantuli?
Mirna je, i samo je gledajte, ne cackajte, ne otvarajte terarijum i ne hranite bez mene. Moze da ubije psa za nepunih petnaest minuta, pa sad vi cackajte. I eto, sve znaju :)

zarko
24.08.07., 14:39
za psa sam i ja mislio ali me likovi ispravili...kazu da su totalno bezopasni za kucne zivotinje

Geni
24.08.07., 14:45
Khm, khm, khm.

Vidite li vi od kada je ova tema?

Ig0r
24.08.07., 14:47
Pa opušteno... Uskrsnuće

zarko
24.08.07., 14:57
nisma je ja vaskrso :)

kimo
24.08.07., 15:06
Ne znam ko te je to ispravio ali su za pse i mačke skoro sve tarantule smrtonosne...eno bilo juče na emisiji o najotrovnijim bićima na planeti, to su baš naglasili, da za čoveka nije smrtonosno, ali za mačke i pse jeste....

Bogica1985
24.08.07., 15:09
Ja sam ga verovatno ispravio jer sam cuo na animal planet-u u jednoj emisiji gde su bas govorili o tarantulama da su macke prirodno imune na njihov otrov!E sad za ostale ne znam!

Geni
24.08.07., 15:18
Imaš na arachnoboardsu gomilu ujeda (najviše mačaka) i nikavih smrtnih slučajeva nije bilo.

A ovo će da ode u temu o ujedima i da se ova zaključa.

Alekre
24.08.07., 15:21
Pa nebitno, bitno je se use*u od tarantule i da ne cackaju.

zarko
24.08.07., 20:17
ja sma cuo da je vulf spider apsolutno bezopasan zamacke a zaljude je zeznut...
a za t da su opasni za pse i macke pa su ljudi sa foruma rekli da nisma u pravu..!?
neam pojma :)