PDA

Pogledaj punu verziju : Otrov



Bifrost
23.07.06., 03:50
Sta mislite da li muzijak i zenka tarantula imaju istu jacinu otrova? Kod nekih vrsta paukova ima razlike np rimer Atrax robustus muzijak ima ja mislim 6 puta jaci otrov od zenke. Ali sta je sa tarantulama?

Bifrost
23.07.06., 03:54
Ja sam glasao da imaju istu jacinu otrova zato sto nisam nigde procitao da ima neke razlike tako da verovatno i nema (kakav zakljucak :lol: ). Mada nikad i nisam negde trazio, ali mislim da bi to bilo vec negde naglaseno. Sta vi mislite?

zarko
23.07.06., 19:08
nemam predstavu mada sam gladsao da imaju istu.. niti sma cuo negde da ima razlike. ali logikom ako se vodis sve zavisi od situacije.. ako hoce da te opomene nije isto i kad podje da ubije...
puno puta sam posmatrao kako tarantula ujede cvrcka .. ali ne da ga pojede nego da se brani. cvrcak uopste ne umre od otrova a definitivno ga je ujela , samo pobegne i sljaka citav... tako da mislim da tarantule kao i zmije otrovnice mogu da stekaju otrov zavisno od situacije..

Spiderling
22.11.06., 16:26
Ja iskreno mislim da sve zavisi od vrste do vrste i od situacije u kojoj se pauk nalazi...
Kad upozorava, pauk i ne pusta otrov ili ga pusta u tragovima (kao i zminker :D ), dok kad lovi ili kad se kolje upotrebljava ceo arsenal.

U sushtini, jacina otrova varira, kod nekih vrsta zenke su dosta otrovnije (Latrodectus sp.) a kod drugih muzjaci (Atrax robustus) tako da je tema dosta diskutabilna... :P

zarko
22.11.06., 18:14
cisto vest koju sam skoro cuo.
fora da kada te nesto ujede otruje potopis yto mesto u vrelu vodu i bol sme smanji.
u teoriji tacno jer se otrov razgradjuje na visokoj temeraturi ali ....
cinjenicaje da cesto ne pomaze.
to je rasprava na koju sam naiso na netu a sa covekom pricao koji radi u torlak institutu za protivotrove. (akose pise torlak ili sa h je@!@#$%$ ga) :D

kimo
22.11.06., 20:57
Dobrodosao Spiderling!

Mislim da imaju isti uglavnom ,kao sto je vec naglaseno. Ali znam sigurno da mogu da regulisu kolicinu koju puste, tako da ima i suvih ujeda nekada.

esdy_11192
23.11.06., 02:14
@Zarko pise se TORLAK..



Elem verovatno zavisi i od starosti i od "razvijenosti" jedinki.. Tako da samo godiste ne moze da bude orijentir vec bi trebalo testirati dosta uzoraka....

Elem testirajte tako da vas zenka ujede za recimo desnu saku a muzijak za levu i onda pogledajte koja ce vise da oteche.. :D :lol: :lol:

Bifrost
23.11.06., 02:42
:? Tema se razvila, a ja je postavio bez veze cisto nisam znao sta da stavim da se glasa pa mi ovo nekako bilo...

Sta da vam kazem slazem se sa svima :D

zarko
23.11.06., 03:34
ma jasno je ....
i nema tu sta mnogo da se filozofira zavisi kakao ko reraguje mislim da je ot presudnije osim ako vas nije ujeo vondering spider....
skoro sam razgovarao sa covekom koji radi u TORLAK :D institutu od banana pauka(ne znma nista o njemu ali sam cuo da zivi medju banananma i) je umrlo dvoje ljudi . srba mislim i to u srbiji ne na plantazama u brazilu i gde god..tako da sad razvijaju otrov za njega tj prave protiv :D

pazi koliko #####ano....