PDA

Pogledaj punu verziju : Bolesni Pictus gecko



kimo
05.09.06., 18:08
Juce sam imao problema sa pictus gekonom, jer nije uspeo da se presvuce kako treba, ali sam mu ja pomogao i svu staru kozu mu skinuo bez problema.
Postoji drugi problem koji mislim da necu moci da resim nikako a to je da je iz ne znam kojih razloga njegova noga zadnja slabija od druge i od prednjih i uvek mu je u pogresnom polozaju kao da lezi na njoj dok su druge sa strane tela...nemam pojma sta bi moglo da uzrokuje tako nesto, jer je dobijao raznovrsnu hranu, vitamnine, kalcijum i sve potrebne uslove(toplotu,vlagu, prostor), da li neko ima neku predstavu kasnije cu staviti i slike...
Inace imam 2 pictusa od kojih je jedan manji(ovaj bolesni) i jedan duplo veci. Oba su od pocetka razdvojeni i jeli su u isto vreme samo sto je naravno veci jeo vise. Veci izgleda fenomenalno i muzjak je tako da mislim da bi mogao ladno da se pari i pravi supeer bebe, ali me brine ovaj manji koji je takodje muzjak ali nazalost mali i sa bolesnom nogom.
Ako neko ima neki savet neka kaze ili da svoje misljenje.
Malo je poduzi tekst...

zarko
06.09.06., 03:51
ja misli da je do prekomernog ukrstanja i izvitoperenih gena... jer su i moji i tvoji ispali cvrknuti... ####sli ga

kimo
06.09.06., 14:18
ja sam isto to pomislio, jer je ovaj veci skroz cool i jako velik skoro kao leopard gekon,a ovaj mali je uvek u kucici i nesto se previse plasi, poslacu slike kasnije,###. Hoce da pojede po kog crva, ali ne znam da li ce moci dugo da zivi tako jer se on krece ali stvarno mu je ta noga kao tudja. Steta, ali ###, sve je to stvar odgajivaca, cim ne znas poreklo precizno postoji rizik...

kimo
22.09.06., 11:55
Pre neki dan je imao neki napad taj isti pictus i to ranije nikada nisam video...baš sam se izbezumio...jel moguće da gušteri imaju epi napad neke vrste??? Kada sam otvorio posudu u kojoj je on je odjednom se potresao malo i otvorila su mu se skroz usta (baš puno, nisam znao da su im tolika usta :shock: ) i onda su se polako zatvarala nekoliko sekundi i posle toga sve kao i pre....nemam pojma šta bi moglo biti.

zarko
22.09.06., 20:11
to sma ja isto imao i izlecio sma maleckog smao mi se javi telom da ti objasnim nekoliko stvari ne mogu da kuciam

kimo
02.10.06., 11:40
Kao sto sam i pretpostavio, uginuo je ovaj jadni,bolesni gekon...mislim da sam ga nabavio bolesnog i da nije mogao da prezivi,jer drugi koji je stigao sa njim je skroz ziv i zdrav i jako lepo napreduje...uzrok smrti ne znam.

Da li neko zna da se usled incesta javljaju epi napadi i neke vrste deformacija kod gekona ili gustera uopste? Ako neko ima neki link neka posalje,bas me interesuje...

esdy_11192
02.10.06., 20:23
Javljaju se deformiteti usled incesta.. Trablo bi uglavnom kod svih vrsta.. poogotvu za vece vrste...

kimo
02.10.06., 22:25
Znam to da se javljaju, nego da li su epi napadi posledica tako necega...to me interesuje, ali ako neko pouzdano zna...znam da oni nastaju i kada je gušter skroz onemoćao...

gilezmaj
03.10.06., 12:01
znam da kod ljudi nastaje usled soka i potresa mozga ali isto je tako i nasledno,a ima i pretpostavki da dolazi usled genetskog poremecaja.
pa ako sam pomogao ;nista i drugi put 8)