PDA

Pogledaj punu verziju : da se pohvalim



grisha
01.11.06., 12:42
evo od nedelje sam i ja postao akter u ovom sportu zvanom teraristika. naime, nabavio sam brachypelma auratum, pauk kojeg sam zarko zeleo, i ne mogu da odvojim oci od njega. jos je mali, oko 1,5cm, i sad ja kao svaki pocetnik imam pregrst pitenja za sve vas. pauk nece da jede ali to je mozda zato sto ce da se presvlaci, pa me zanima da li postoji jos neki pokazatelj na osnovu kojeg mogu da znam da li ce da se presvlaci. kad mu bacim crva tacno ispred on ni da ga omirise, samo se okrene i zapali.ps:jedva cekam da poraste, e da koliko moze da im smeta buka posto ja volim glasnu muziku :D

Bifrost
01.11.06., 14:12
Kada treba da se presvuce takodje ce postati tamniji u boji. A sto se tice glasne muzike nemam pojma mojima nije primetno smetalo :roll: .

zarko
01.11.06., 20:10
pred presvlacenje prestanane da jede potamni i smiri se generalno ....ja imam jednu zenku od 7cm bas su super i vece su od smitija j
smatra se da je auratum planiska varijantasmitija

grisha
04.11.06., 01:32
sinoc se malisa presvukao. nisam predpostavljao da ce biti ovako belicast, posto je bio jako crn :D

kimo
04.11.06., 05:15
Super! Tako sam i mislio, biće on sve lepši i lepši. Sada ga nemoj hraniti nekih 3-4 dana da očvrsne i onda ćeš da vidiš kako se klopa :twisted: Samo mu održavaj vlagu, malo zemlju nakvasi i to je to. Nemoj ga čačkati rukama sada su najranjiviji.

grisha
04.11.06., 14:20
ma ne diram ga uopste, nego stavio sam crvenu sijalicu malo da ga grejem posto mi je u sobi hladnjikavo za njega. sa sijalicom dogura do 20-21 i malo vise vodim racuna o vlagi posto predpoatavljam da sijalica susi :D

kimo
05.11.06., 15:31
Dobro, možeš slobodno da povisiš temperaturu na nekih 25-26 stepeni, jer će više klopati i brže će ti rasti. Nravno sijalica isušuje zemlju.

gava
28.11.06., 17:03
Nemoj samo preterivati sa vlagom. Vagansi nisu bas ljubitelji vlage. Probaj da mu samo naprskasmalo vode po zidu kutije u kojoj ga drzis. Kada ispari naprskaj ponovo. Temperaturu podigni bar na 24 stepena. Kimo je u pravu, bolje ce napredovati ako je toplije. Slike, slike, slike

gava
28.11.06., 17:05
Pardon.... Brachypelma auratum nije ljubitelj vlage (o njoj pricamo). Vagansi jesu.... pre neki dan mi je stigla mala vagans pa sam u tom filmu jos uvek