PDA

Pogledaj punu verziju : Krive noge (leopard gekon)



Bogica1985
06.11.06., 22:29
Pozdrav svima!Imam jedan veliki problem sa l.gekonom,primetio sam da uvija zadnje noge kao da su mu polomljene i naravno ne moze da gazi kako treba!podloga mu je papir tako da ne verujem da mu je to od nje,temp. oko 30C,hranim ga tenebrijom,a njoj dajem hranu za pse pored mekinja tako da mislim da tu ima vitamina!gde gresim,sta je uzrok da li neko zna?

miljance
06.11.06., 23:48
Nedostatak kalcijuma... pomoglo bi ako bi postovao sliku.
Na prvu loptu rekao bih da je to. Nazalost mislim da su noge polomljene.
Jel muzjak ili zenka?
Kakve su mu boje? Jarke ili blede? Zanima me i uhranjenost.
Da li mu tenebrije prasis u kalcijumu ili vitaminskom prahu?

zarko
07.11.06., 03:17
idi kod veterinara to je nabolje.
inace morada vdis da li je mbd ili prelom. i jedno i drugo moze da se sredi ali na razlicite nacine prelom daj malo d3 vitamina pojacas mineralne dodatke i pojacas proteine a kod mbd moras da uzmes uvb lampu da das vise proteina i da pratis moguce longetice i slicno .i dosta tecnosti kod mbd.
i da mbd je metabolic bone deseise... rahitis u slobodnom prevodu mada tu ima 100ne varijacija i svakoj se prilazi na poseban nacin ali za nas je dovoljno da se samo povecaju gore navedeni uslovi
pozdrav i srecno

Bogica1985
07.11.06., 13:09
Evo slicica:
http://img176.imageshack.us/img176/9313/img1085ox3.jpg
http://img176.imageshack.us/img176/4176/img1087qe4.jpg
http://img170.imageshack.us/img170/9020/img1089cu5.jpg

miljance
07.11.06., 13:32
Za sad povecaj kalcijum, ne vidi se najbolje na slikama ali izgleda kao polomljeno.
Kupi u apoteci kaltegal i usitni ga ili nadji negde sipinu kost, stavi u posudu u koju ces ubacivati i crvice.
Za imobilizaciju se ipak obrati veterinaru ako uspes da nadjes veterinara koji bi to odradio kako valja. Pricalo se o odredjenim veterinarima na veterinarskom ali vrlo je tesko njih naci a i ispostavilo se da nisu toliko strucni u toj oblasti...
Nije slucajno snela jaja?

Bogica1985
07.11.06., 14:57
Ma nije jos je mlada ne znam jos ni kojeg je pola!
Hvala vam puno krenucu sa lecenjem!

Bogica1985
07.11.06., 15:00
Miljance zaboravio sam da te pitam kako si ti resio taj problem sa polomljenim udovima kod svojih gekona!?

gilezmaj
07.11.06., 15:09
SELOTEJPOM :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

miljance
07.11.06., 16:22
Ne bas selotjpom, imobilisao sam noge uz pomoc trake za zavoje koja podseca na selotejp ali noge su ipak krivo zarasle. Pojacao sam kalcijum, davao cvrcke i sad je zdrava ali moja je polomila noge zbog isrpljenosti, tj. snela je 3 para jaja u nekih dva meseca. Sad je hvala bogu zdrava, lepih boja i jede normalno. Nazalost vise nikad nece igrati fudbal i necu je vise pariti.

zarko
07.11.06., 17:09
ja sma imao sa piktusom nije bilo moguce vezati mu nest na nogee jersu dugacke 1cm ali forsirao sma kalcijum i sad su zarasle krivo ali se sluzi odlicno njima i nema frke.
prvo i osnovno je da treba da das kalcijum u nekom obliku gde ga ima manje. sot ga ima manje to je postotak koji se veze bolji. pa tkao je bolje davati sipinu kost nego cist kalcijum. kaltegal ima fin postotak a ima i C vitamin koji pomaze vezivanje ...
pomoglo bi da gamalo setas po suncu ali sada je hladno.
mozda je kaltiplus bolji jer je ipak pravljen za zivotinje i ima D# vitamin ali ne znma da li mozes da ga nadjes u tovm gradu(ne znma gde si)

trebaju slike odozgo...drugo tek na rengenskom snimku se vidi sta je ...jer od ooka ne moze da se vidi a i mora da se napipa ... ako kosti strce i nisu u liniji jasno je da je prelom tkao da probaj da mu napipas. ako su kosti sundjeraste i meke onda je rahitis. pipni mu vilicu nezno ako je sundjerasta opet je ovo drugo...
javi sta je bilo kod veterinara
pozdrav i srecno

Bogica1985
07.11.06., 17:59
Koliko ja vidim po vasim pricama pre ce biti da je rahitis jer kosti ne strce vec ko da su tako meke da se savijaju

kimo
07.11.06., 18:45
Samo ti davaj sipinu kost i u njoj drzi hranu cak ceo dan pre hranjenja, a kada dodjes do mene onda cu ti dati vitamina koje ja koristim.

Srecno!

zarko
08.11.06., 17:29
samoti daj ovo sot kazu druzji pa ce polako poceti da se popravlja.. probaj da mu das sa pinceter slobodno moji pictusi su jeli tako

kimo
08.11.06., 20:11
Jel jede on uopste? Hrani tenebriju koju mu dajes vitaminima i kalcijumom i ubacuj im svezeg povrca.

zarko
09.11.06., 03:39
nemoj tenebriju daj mu cvrcke jako je bitno da nabaci misicnu masu a ne salo... ako uspes da ga nateras da jede gliste to bi bilo do jaja .. ali neverujem
sto vise kalorija iz proteina tebi treba.. nadji kod nekog cvrcke i njih prasi mineralima

kimo
09.11.06., 09:22
Pa kazem da tenebriju stavi ako hrani duze , jer se na njih ne hvata prah...naravno da su cvrci bolji. Kakva je situacija?

Bogica1985
09.11.06., 10:41
Trenutno nista,on miruje povremeno izadje iz sklonista da se proseta,ne jede ali mu ja stavljam na njuskicu serin prah za gmizavce koji sadrzi sve sto je potrebno i on to lepo olize!

kimo
09.11.06., 13:14
Samo ti njemu stavi i calcijum izmrvljen jer mu toga treba, a od viska glava ne boli.

zarko
09.11.06., 20:57
nemoj da preterujes. svako drugo hranjenje je nesto najcescesto sme. ako preteras dobice hiperkalcemiju i tad dobijas bas suprotan efekat kosti se razgradjuju i ode sve u djavola drugo moze da dodje do trovanja.. pazi sta radis umereno sve..

Bogica1985
09.11.06., 21:08
Trenutno nece da jede ali mu taj prah stavljam na njuskicu dva puta nedeljno ,ja mislim da je to u granicama normale!

kimo
09.11.06., 21:29
Ako stavlja kalcijum u terarijum onda ce guster jesti koliko god mu treba, a ako stavlja u posudu sa hranom(tenebrijom u ovom slucaju) opet nece biti problema, jer ja tako radimi nemam ni sajednom zivotinjom problema, to je sve u teoriji moguce sto Zarko prica, ali ovako ne, slobodno mu u ovom periodu povecaj, naravno ne sada da mu nekoliko puta dnevno dajes na njusku, nego u ishrani. Izvestavaj.

Bogica1985
10.11.06., 21:19
Mali izvestaj: trenutno necu da ga puno cackam zbog problema koji ima i zato ne mogu dobro da procenim da li se meni cini ili ne, on polako staje na noge kao da se vraca u normalu!sad ne znam da li je to uopste moguce ali meni se tako cini!

Bogica1985
02.01.07., 03:02
Nisam vas dugo obavestavao pa da vam kazem lepe vesti,uspeo sam da mu ispravim nogice ne bas savrseno ali je mnogo bolje nego sto je bilo,redovno dobija vitamine,kalcijum i poceo je da jede-pojede 5-6 tenebrija na dan a rep mu se naravno deblja!

zarko
02.01.07., 03:43
svaka cast
bas je super kad se cuje da je neka zivotinja bolje i da je zdrava
svaka cast jos jednom

gilezmaj
03.01.07., 11:42
neznam koja je podloga kod gustera,ali ja sam primetio da od kako sam stavio biosend(pesak od mlevenih skoljki)gusteri su mnogo zdraviji i jaci i imaju lepse boje

kimo
03.01.07., 13:41
Gde ima tog peska i da li si primetio da jedu taj pesak i da li ga nalzis u stolici? KOja je cena po Kg i da li moze da se nadje lako u BG? Koje je boje?

Tuki
03.01.07., 14:24
moj povremeno pojede imash kod maksima gorkog, zna miljan vitakraft sandy ja bar koristim i super je vec je sterilizovan tako da nemorash da ga pechesh

zarko
03.01.07., 18:05
nemoj toliko cesto ako se situacija srwedila daj mu sa hranom svako drugo trece hranjenje bolje tako

gilezmaj
04.01.07., 11:38
tako je imas ga po beogradu i cena jednog pakovanja od kila ili kila ipo je 108 din,svetlije je boje kao pesak ,bez mirisa,a ima i sa mirisom limuna koji nije nesto jak,
naravno da ga pojedu kad love cvrcke ili tenebrije,ali ga nisam video u izmetu,ako nekom trebapa javite ili meni ili miljanu pa ce mo poslati

zarko
05.01.07., 04:09
zasto ne bi uzeo obican pesak prosejes operes ispeces... jer i tka kupovni nije dezinfikovan