PDA

Pogledaj punu verziju : Sta kad dobijes T. na poklon



Kuni
26.11.06., 23:08
Po naslovu se vidi da mi je potrebno par saveta. Prvo da pozdravim sve sa foruma, extra je da tako nesto ima i na nasem jeziku i verujem da cemo se druziti posto se ne nameravam odreci poklona. E sad, problem je u tome sto bas nikakvog iskustva nemam, sem dobre volje i namere sa zadrzim poklon, a poklon je dosao u plasticnoj kutijici za film. Sta sad dalje, kako da je hranim, da li da premestim u nesto vece i ako da - sta, da li je dovoljna sobna temperatura (nocu ne pada ispod 20akC, danju je i do 26). Koliko dugo moze u toj kutijici. Trebalo bi da je B. Emilia i sve sto znam je da sporo raste. Bilo kakav (a meni koristan) odgovor je dobrodosao dok se malo ne saberem, verujem da ce posle biti lakse. Hvala unapred i jos jednom veliki pozdrav forumasima u nadi da cemo nastaviti prepisku i pratiti zajedno razvoj dogadjaja kod mene, za sada, totalnog amatera-tarantoljubca.

Geni
27.11.06., 00:03
Dobrodošao. Malo pročešljaj forum i naćićeš dosta saveta u vezi čuvanja tvoje tarantule. Sobna temperatura koju pominješ joj savršeno odgovara. Povremeno joj navlaži zemlju i biće joj dobro.

Tarantulama ne treba veliki prostor, ali preporučujem bar ovakvu kutijicu:

http://img244.imageshack.us/img244/4206/01lt0.jpg

Sa providnim poklopcem da možeš da vidiš šta ti tarantula radi :) . Pretpostavljam da je tvoja tarantula manja od ove na slici, tako da će sa ovakvom kutijicom imati dom bar godinu dana, možda i više.

Hrana je najveći problem, naročito za tako male tarantule. Verujem da neće biti problem da se obratiš nekome blizu tebe za malo tenebrije. Pošto maloj tarantuli nesmeš da daješ prevelike crviće, neko će morati da ti odvoji odgovarajuću veličinu. Najbolje bi bilo da započneš koloniju tenebrije da ne bi morao stalno da se cimaš po male crviće (brzo rastu), ali ako ćeš da imaš samo tu jednu tarantulu to može da bude i malo preterano.

Najbolje da za sada prelistaš ostale postove na forumu, a sve eventualne probleme ćemo da rešavamo u hodu :) .

Kuni
27.11.06., 09:25
E super, kutija nece biti problem a ako je to smestaj za narednih godinu dana onda ekstra i bez brige sam. Tenebrije mi nece biti problem, imam frenda koji ih ima sbog svojih gustera. Jedino to na koliko je secnuti, tj. koja velicina, verovatno ostaje meni da isprobam sta je najoptimalnije, garant tu nema nekog pravila (ili ima nesto po pitanju odnosa velicine pauka i hrane?) Ako mi krene i skontam da to nije neka frka, a kazu da nije, planiram sigurno jos bar 2 ili 4, da imam neki neparan br. al' o tom cu pitati za savete kasnije, za sada moram da udomim ovu bebu i prebacim je iz ovog zatvora u bar malo adekvatniju kutijicu. Cim stignem da fotkam stavicu da se pohvalim. Pozdrav!
P.S. kako vlaziti zemlju, sipam malo vode da treset upije ili iskljucivo prskalicom, i ako prskam da li smem da pokvasim T ili da to obavezno izbegavam? Koliko cesto je ono "povremeno joj navlazi zemlju"?

Geni
27.11.06., 09:58
Pa ako je u pitanju Brachypelma emilia i ako sam u pravu da je manja, onda joj je ovakva kutijica dovoljna za narednih 1-2 godine. Emilia sporo raste.

Crva gledaj da bude otprilike dužine kao telo pauka ili malo veće. Proceni sam. Neki primerci su proždrljiviji, pa ih možeš hraniti i većim crvima. Ja volim da gledam kako se bore sa crvićima, ali pazi da ne preteraš. Ako možeš daj im celog živog crva. Poješće oni i mrtvog kad nabasaju na njega, ali im je ipak instinkt da napadaju plen koji se pomera.

Imaš temu gde se pričalo o vlaženju. U principu dosta zavisi od vrste. Brachypelme vole suvlje pa je dovoljno da jedan deo zemlje bude vlažan. Samo sipaj malo vode direktno na zemlju. Moraš sam da proceniš koliko često da sipaš vodu jer dosta zavisi i od ventilacije. Ako ti je ventilacija dobra vlaga će brže ispariti, pa moraš češće da vlažiš. Nemoj nikako da prskaš tarantulu - nikako ne vole to :)

Bifrost
27.11.06., 17:13
Ako mi krene i skontam da to nije neka frka, a kazu da nije, planiram sigurno jos bar 2 ili 4

:lol: I ja sam tako nekako razmisljao.

Ne trebas da seckas crve samo nadjes odgovarajucu velicinu. Sto ako ti prijatelj imama koloniju nece biti nikakav problem.

Kuni
27.11.06., 20:47
Hvala svima koji su se javili. Fakat da vec sada razmisljam o jos bar dva-tri, jer ocigledno nisu prezahtevni a po pitanju prostora je vise nego super ako mogu narednih godinu dana provesti u kutijicama, dovoljno vremena da im polako iskrojim prave adekvatne staklene terarijume, koji opet sve skupa u stanu zauzimaju manje prostora nego da npr. drzim bradatu agamu ili nesto sl. U svakom slucaju, danas sam odvazno uspeo da prebacim malisu u siru plasticnu kutiju sa providnim poklopcem, nije bilo frke koju sam potencijalno ocekivao, tipa da ce da bega pa kako to da pronadjem kasnije u stanu. Bilo je malo zorta s moje strane, ali bez naglih pokreta je on vrlo kul presao iz kutijice u sadasnji dom. Prvo hranjenje kod mene planiram sutra, ako nadjem mladu tenebriju verujem da je bolje nego da secnem vecu, jedino me zanima sta raditi ako se ona ukopa u supstrat pre nego bude pojedena? Onda moram bunariti po supstratu da je nadjem i vadim, to verovatno moze stresirati malisu koji je verovatno i sada stresiran nakon promene ambijenta. Da sacekam da se adaptira ili da ubacujem, i kada ubacim moze li se ostaviti recimo preko noci, pa ako ne pojede izvaditi sutradan?

Geni
28.11.06., 09:05
Pa ne Može svaka vrsta da bude u tolickoj kutijici preko godinu dana. Probaj sa L.parahybanom pa ćeš se veoma iznenaditi posle par meseci :D .

Nemaš ti tu toliko mnogo supstrata da zauvek izgubiš crva u njemu. Slobodno ga stavi, pa ako ga ne pojede izvadi ga dan kasnije.

gava
28.11.06., 14:13
Nemoj brinuti oko hrane. Slobodno ubaci crvica unutra, oni obicno ne izdrze duze od nekoliko minuta (ako i toliko opstanu). Ako tarantula nije gladna ona ce ga preskakati, ali veoma retko ce ga napasti ili sl. Ako bude ziv posle jednog dana, izvadi ga pa ponovo probaj za par dana. Ako primetis da je pauk potamneo, a odbija da jede, znaci da treba da se presvuce. Tada malo povecavas vlagu. Kao sto ti je geni napisao Brachypelme (vecina, ne sve) vole kad je suvo. Ja mojoj emiliji na svakih par dana veoma malo naprskam vode po zidu kutijice u kojoj je drzim, a treset je uvek suv. temperatura na kojoj ih drzis je superica.
Imas odlicnog prvog pauka.. naravno to se nikada ne zavrsi samo na jednom. Procackaj po forumu koje vrste bi ti jos bile interesantne. B. emilia je tarantula koja raste sporo, ali zato (kako je geni vec napisao) L. parahybana je jedna sasvim druga prica.... Pricacemo mi jos
Dobrodosao na forum

Kuni
28.11.06., 15:35
Zahvaljujem ti na savetima iz licnog iskustva, pogotovo sto se radi o istoj vrsti. Ti mi saveti znace vise nego sve sto procitam na NETu. I zaista se ne zavrsi na jednom, jer mi je brat doneo jos jednog malisana - Geniculatu. To je kao meni, a izgleda da se i on popalio. Nadam se da nas nece uhvatiti neka sakupljacka manija, ne znam koji je neki razuman broj za stati za obicnog kolekcionara-amatera, ali cenim da bih 5 komada mogao opsluzivati. Pa sad, videcemo. Pozdrav svima!

Kuni
28.11.06., 21:08
http://img1.imagetitan.com/img1/1/36/tn_emili.jpg (http://img1.imagetitan.com/img.php?d=1/36&n=emili.jpg)
Evo malisana, nadam se da jeste Emilija, mada cu se ja jos nacekati dok ne vidim neki prepoznatljiv detalj koji ce mi to sa sigurnoscu potvrditi. U svakom slucaju ubacio pola tenebrije, za par minuta bila je iznad i cuclala, zakljucujem da jede i to me raduje. Za pocetak super.

Geni
28.11.06., 21:18
Taman sam hteo da ti napišem da Brachypelme lepo jedu i da ćeš se nagledati napada na crve, kad videh da si dobio geniculatu :shock: . Uuuuu, tek sad ćeš da vidiš šta znači tarantula koja voli da jede :D

Kuni
28.11.06., 21:47
Hvala Geni, imam utisak da ih volis, sudeci po nadimku. Elem, tu mozda imam mali problem. Buraz je kupio divnu Geniculatu, vecu od ovog malise ali je uzeo i terarijum 15x15x15 i ubacio je unutra, ono kao da ima prostora, da se ne muci. Nesto imam utisak da je to mozda previse prostora, ne znam da li moze biti problema sa hranom i sl. u relativno "velikom" prostoru naspram same T. Ako treba, mogu okaciti fotku da procenite, ali meni se cini prevelikim. Da li da vadim ili to mozda i ne smeta?

http://img1.imagetitan.com/img1/1/36/tn_dsc02863243.jpg (http://img1.imagetitan.com/img.php?d=1/36&n=dsc02863243.jpg)
Jest velik staklenik, a? Da premestam u manju kutijicu ili moze da ostane?

Geni
28.11.06., 22:32
Dobar joj je terarijum. Još jedno presvlačanje i ima da joj bude taman. Najveći problem sa velikim terarijumima je sto postoji opasnost da pauk ne nađe hranu. To je skoro nemoguće kod geniculate :D , tako da se ništa ne brini.

Što se tiče nadimka osećam potrebu da objasnim odakle mi. Nema veze sa geniculatom. Ja sam 77 godište, dakle dosta stariji od većine ovde. Kad sam bio klinac u modi su bili spektrum i komodor kompjuteri, sa onim starim igricama na kasetama :) . Moj drug i ja smo igrali igru zvanu elite dosta dugo. Pošto je kod njega na vratima sobe bio okačen poster Pere kojota (onaj čuveni gde on drži tablu na kojoj piše "GENIUS" - http://www.karlscalculus.org/coyoteq.gif) Ja sam se u toj i većini drugih igrica koje smo igrali upisivao kao geni, jer su tada igrice primale samo po 4 karaktera kao ime. Joj kad shvatim da je to bilo pre 20!!! godina :shock:. Strašno. Od tada se svuda upisujem kao geni. Glupo mi je da kažem da je skraćeno od genius (što u principu jeste) pošto zvuči pretenciozno.

Kuni
28.11.06., 23:26
Dobar joj je terarijum. Još jedno presvlačanje i ima da joj bude taman. Najveći problem sa velikim terarijumima je sto postoji opasnost da pauk ne nađe hranu. To je skoro nemoguće kod geniculate :D , tako da se ništa ne brini.

Što se tiče nadimka osećam potrebu da objasnim odakle mi. Nema veze sa geniculatom. Ja sam 77 godište, dakle dosta stariji od većine ovde. Kad sam bio klinac u modi su bili spektrum i komodor kompjuteri, sa onim starim igricama na kasetama :) . Moj drug i ja smo igrali igru zvanu elite dosta dugo. Pošto je kod njega na vratima sobe bio okačen poster Pere kojota (onaj čuveni gde on drži tablu na kojoj piše "GENIUS" - http://www.karlscalculus.org/coyoteq.gif) Ja sam se u toj i većini drugih igrica koje smo igrali upisivao kao geni, jer su tada igrice primale samo po 4 karaktera kao ime. Joj kad shvatim da je to bilo pre 20!!! godina :shock:. Strašno. Od tada se svuda upisujem kao geni. Glupo mi je da kažem da je skraćeno od genius (što u principu jeste) pošto zvuči pretenciozno.
OK, ja cu te poslusam i ostavljam majstora gde je, ako vidim neku frku oko klope, lako je prebacim u manju, zar ne. Ali ne bih da previse stresiram lepoticu (ili lepotana) sto je, mislim, u redu.
Hvala za obajsnjenje nickname-a, bas zanimljiva prica. Sto se mene tice i forumskog nadimka, moram priznati da sam svojevremeno posmatrajuci malo fotke tarantula zastao bas kod Geniculate, ekstra mi se svidela mada nemam neki konkretan razlog. E, i tu na nekom sajtu sam video naziv Kuni, ili je to bilo ime pauka ili je to nadimak vrste, zbog onog Ge-ni-ku-la-ta, pa ni-ku obrnes u ku-ni. Tako ja to skontao, i naravno, pored preuzetog nickname-a za ovaj forum i moju AG cu zvati Kuni. To je to, a za god. se ne brini, ja sam stariji od tebe, sto bi trebalo da bude dosta-dosta stariji od vecine ovde, sto naravno ne vidim kao neki problem, naprotiv, sto nas je vise a ista tema to bolje i zanimljivije u kontekstu razmene ideja, iskustava, caskanja... Uzivancija bre, mene bar opusta. GENIuse, sve najbolje (sto zelim i ostalima), cujemo se.

http://img76.imageshack.us/img76/8366/ag1vg0.th.jpg (http://img76.imageshack.us/my.php?image=ag1vg0.jpg)
Evo i Kunija iz bliza, bar koliko sam uspeo. Simpa, zar ne, jedva cekam to jos jedno presvlacenje.
http://img57.imageshack.us/img57/1875/ag2oo3.th.jpg (http://img57.imageshack.us/my.php?image=ag2oo3.jpg)

kimo
29.11.06., 01:33
Neces bar kod nje dugo cekati, samo je dobro podgoj :lol: Srecno!

gava
29.11.06., 10:43
5 razuman broj? nemoj to sebi da radis (to odredjivanje broja tarantula). pitaj genija koliko ima paukova :wink: i dalje mu nije dovoljno. svaku sledecu koju budes video hteces da imas. ali ne brini, to je normalno. ja kada sam pocinjao rekao sam sebi samo jedna.... ma da bas... samo jedna, ali juce. sad ih imam 10, a ovih dana dobijam jos 2. pored toga imam par puzeva (pogledaj pod ostale zivotinje), zlatnog oskara, mandzurijskog hrcka, a sinoc sam dobio i malog belog misa. sta da ti kazem? samo se opusti i uzivaj, jer koliko god da ih imas nece ti biti dosta. izgleda da smo svi miuhvaceni u njihove mreze :roll:
geniculate rastu jako brzo, tako da ces uskoro morati da joj nabavis veci terarijum. zato ti taj mali ostaje za svaku sledecu koju nabavis... hehehehehe

Zero
29.11.06., 11:23
Ja sam isto krenuo sa jednim paukom i na kraju je to zavrsilo ovako:

- Gusteri:

-Chamaeleo Calyptratus x1
-Gecko Vittatus x1
-Leopard Gecko x1

-Pauci:

-G. Rosea x1
-P. Cambridgei x1
-B. Albopilosum x1
-B. Smithi x1
-B. Boehmei x1
-P. Regalis x1
-P. Pederseni x1
-H. Maculata x1
-N. Chromatus x1
-P. M. Usumbara x1
-A. Avicularia x1

Škorpioni:

3 domaće vrste kijima neznam latinske nazive x5
-P. Imperator x1
-C. Margaritatus x2
-P. Transvaalicus x1

Zmije:

-E. Guttata Guttata x1
-T. Albolabris x2 (muzjak i zenka)

Stim da sam imao jos puno puno to pa je nesto prodano nesto je uginilo....

A sad jos cekam....

Od zmija: Kraljevski piton
Cerastes Cerastes ( mužjaka i ženku)

I od pauka : Poecilotheriu Fasciatu...

To mi sljedeće stiže kroz koji dan....

Geni
29.11.06., 11:35
Prećutaću komentar o razumnom broju tarantula pošto se smatram nekompetentnim po tom pitanju :D .

I da, i ja sam mesecima imao samo jednu :wink: . Ali brzo me to prošlo :D .

Kuni
29.11.06., 12:28
Pa dobro, fakat ne mogu kasnije da kazem da mi lepo niste rekli sto ste imali. Dakle, verovatno sledi neka blago receno manicna faza, a onda kao Zero, zadrzim se na "manjoj" probranoj kolekciji. Ma neka, sto da ne, bitno mi je samo da udjem u fazon, tj. ne bih voleo da nesto zaj.... pa da mi uginu, a dacu sve od sebe da uz vasu pomoc i savete kada zatreba malisani budu OK. Elem, kad smo vec tu, burazer mi je uzimajuci Geniculatu bacio oko na odraslog Cambridgeia, toliko mu se vizuelno svidja da je rekao da je "tata" za sve i da ce ga uzeti prvom prilikom. Citam po NETu da je to prilicno nadrndan pauk, pa me zanima vaze misljenje, ima li smisla probati ili da sacekam(o) jos malo. Ja cu imati strpljenja, ali se bojim da ce ga brat uzeti cim ponovo skoci u SU. Dakle, da ga pustam da radi sto hoce ili probam obuzdavati. Ako ima razloga za STOP, javite mi da mu dam da procita. Pozdrav svima!

Geni
29.11.06., 12:46
Po mom mišljenju nema nikakvih razloga protiv cambridgei-a. Aktivna je i veoma lepa. Nije osetljiva što je i najbitnije. "Agresivnost" tarantule ja ne bih uzimao kao faktor pri odlučivanju jer su sve tarantule potencijalno opasne. Nemoj da ih diraš i nećeš imati problema :D . Agresivne sam stavio pod navodnike jer tarantule to u principu nisu. Nemaju apsolutno nikakvu želju da tebe kao ljudsko biće napadnu. Agresivnije tarantule će samo pre i na manju provokaciju da beže u skrovište.

Meni lično više smetaju dlake od vrsti iz centralne i južne amerike od potencijalne opasnosti da će me na primer murinus ili ornata ujesti. Jednostavno ih ne diram i ne brinem o tome.

Cambridgei relativno brzo raste, pa preporučujem manjeg. Ipak ima nešto u gledanju tarantule kako raste. A i taman imaš dovoljno vremena da naučiš njeno ponašanje.

p.s. od tog roda lično preferiram irminiu.

Kuni
29.11.06., 12:56
Ekstra hvala Geni, kako na brzom tako i na preciznom odgovoru. Prepustam bratu da odluci, necem se bunim, pa ako je pazari - javljam.

zarko
29.11.06., 13:52
meni se vise svidja cambridgie nego irmina jr vise volim
zelenu i braon nego crnu.. mada iskreno irminu nemam...
nego interesantno geni za nick ....
hocete da vam ispricam kako je nastao moj nik?
doso Buda i napravio Kseniji dete i reko nek se zove Zarko...

sto se tice manicnosti kupovine... ja zelim odprilke 70T
sad imam jedno 20 koje zelim nesto je za prodaju a ako mi
se dopadne ja ga ostavim.
inace suzdrzi se pri kupovini. ja sma tako nabavio murinusa da vidim kaka izgelda.
nikad mi se niej svidjao aliajde kad ga svi imaju mora da ima tu nesto
i moje misljenje je da ej to paku bezveze....nemoj pogresno da me svatis
ali ja sam se razocarao i posle mesec dana sam ga prodao...
tako da sad verujem vise svom instinktu po pitanju odlucivanja

Kuni
29.11.06., 14:11
Pozdrav Zarko, a pozdrav i Budi i Kseniji.
Hvala za info about Murinus, ako jos neko spomene slicno
iskustvo, definitivno ga necem trpati u Wish List.

gava
29.11.06., 14:21
OK... necemo ulaziti u rasprave koji je pauk los a koji dobar.. to je stvar ukusa, a ukusi su razliciti :wink:
Ja sam misljenja da su svi paukovi na svoj nacin lepi i izuzetni, ali izbegavam arborealne tarantule :roll: . Bice da svi mi imamo svoje favorite.
Kog god pauka kupio neces pogresiti. Uvek ih mozes ponuditi na forumu za prodaju ili zamenu (ili poklon :lol: ) ako se ne pokazu kako si ti ocekivao. Samo se opusti i pusti da stvari idu svojim tokom. i budi zahvalan sto bar jedan clan tvoje porodice deli ovu strast sa tobom. To je veoma bitno, ali i retko

Od skoro imam murinusa (oko 3cm dugacak). Kada sam mu menjao terarijum, kao metak je izleteo napolje. Malo smo se ganjali po sobi, ali na kraju se sve zavrsilo lepo. Verovatno je bio sludjen i preplasen. Nije pokazivao ni najmanje znake agresivnosti...samo je bezao kao manit. Sad kada otvorim terarijum potpuno je miran. A on je kao jedan od najagresivnijih na svetu.
Sa druge strane imao sam B. albopilosu kojoj nisam smeo da stavim ruku u terarijum. A ona je trebala biti jedna od najneagresivnijih.
A. genikulata vazi za agresivnu vrstu.
Agresivne ili neagresivne... sta to znaci. Geni je (ponovo) potpuno u pravu: nemoj je cackati, nece ni ona tebe. Tarantule su ipak zivotinje koje najvise vole kad ih zaobidjes i ostavis na miru.

Kuni
29.11.06., 14:41
Da, tu si skroz u pravu, samo sto taj clan porodice ne zivi samnom, tako da ce moja potencijalna kolekcija najverovatnije biti locirana na radnom mestu, a opet i s te strane imam srece, jer su uslovi OK a kolege nemaju nista protiv. Daklem, opustam se i pustam da stvari idu svojim tokom, pa bude li frke il' problema, bicete obavesteni. Cool!

zarko
29.11.06., 14:49
ja sma samo zeleo da kazem da se meni nije dopao ... e sad npr mirko obozava murinuse i to je super i cenim . tkao da mi jesladje da sa njim popricam o murinusu i da cujem negomoje iskustvo koje je bilo bedno.

drugo h lividum je otpao iz moje kolekcije bas posle procitanih komentara koa sto su moji....tako je lakse da saberes stvari...
moj stav 8)

Geni
29.11.06., 15:09
Hmmm, pazite ovo moje zapažanje vezano za murinusa. Kad je nesrećan (nema još svoje skrovište) je veoma zanimljiv pauk. Živahan je, brz, aktivan, non-stop plete. u kombinaciji sa njegovom jarkom bojom to čini da na izložbama ili u pet šopovima bude jako primamljiva vrsta.

Sa druge strane ja imam veoma srećnog murinusa koji ima svoje dobro pripremljeno sklonište. I nisam ga video već 4 meseca.

Toliko o tome :)

Što se tiče koja je vrsta lepša tu smo samo iznosili mišljenja. Ni ja, a ni Žarko (verujem) ni jednog trenutka nismo pokušali da utičemo na bilo čije mišljenje o lepoti neke tarantule. O ukusima se nikada ne raspravlja. A ima još jedan zanimljiv podatak - ni meni aborealne tarantule nisu bile zanimljive dok nisam imao oko 15 terestrialnih. Onda su mi postale zanimljive pošto su različite. Sad sam se okrenuo kopačima 8)

Kuni
29.11.06., 15:28
Mislim da je najprirodnije moguce da svako ima svog favorita a da mu neke vrste bas ne "leze". Bojim se da bi bilo dosadno kada bi se svi slozili da je najbolji i najlepsi taj i taj, i sta dalje, da zatvaramo formum. Ovako je extra. Ja jos favorita nemam, prirodno tek krecem. Imam dobrog prijatelja koji je dugo bio pasionirani kolekcionar tarantula, npr. obozava Smitija, a zena mu Avikularie. U njegovo ime pozdravio bi sve forumase iz Splita i Beograda, posto je Branko 10ak god. radio u Splitu u Zoo vrtu a jedno 5 god. u Beogradskom Zoo vrtu. Sad je u NS (ZooTropiko) i na zalost nema vise kolekciju, a ja gledam kako da sve njegove zapise sa VHS-a prebacim na DVD, bilo bi steta da propadnu. Po pitanju agresivnosti, slicno misli, ako je ne diras ne dira te, a i ako se brani, uglavnom si ti kriv. Bas me je zanimalo pa sam ga pitao, za sve te godine druzenja sa T, nikad ga ni jedna nije ujela. Ali je zato fasovao od Crne udovice i to nikada nece zaboraviti, po njegovim recima proveo se gore nego kad ga je ujeo poskok. U oba slucaja, naravno, bila je njegova nepaznja. Eh, moram sad malo sljakati, no cujemo se vec, pozdrav svima.

zarko
29.11.06., 15:31
ti si bre umetnik recima :D

bas sam to mislio :)
ako moze da me ti zamenis ja nista da ne kucam a ispod samo napisi Zarko je reko SI

Zero
29.11.06., 15:48
S obzirom da sam jedini forumas iz Splita ovde zahvaljujem se na pozdravima :D

Kuni
29.11.06., 17:27
Zero, steta sto si jedini, no, jedan ali vredan. Doduse, do nedavno ni ja nisam znao za ovaj forum pa eto me, mogu samo da se nadam da ce se ekipa povecati.
Kakvi ste inace po pitanju Udovica, jesi imao prilike da ih sretnes posto vam to tamo dodje Domestic sorta. Da li je neko probao da ih drzi u terarijumu ili je to neizvodljivo. Nisu dlakave ni velike kao T. ali jesu lepe, pogotovo zenke. A i ujed im ocigledno nije bezazlen, verovatno je to bolje ostaviti u prirodi i paziti se dok beres grozdje,a? Imas veliki pozdrav i od mene (iako nisam radio u Splitu i nije me tamo ujela Udovica).
A i Zarko je rekao SI.

Bifrost
29.11.06., 20:26
ja sma tako nabavio murinusa da vidim kaka izgelda.
nikad mi se niej svidjao aliajde kad ga svi imaju mora da ima tu nesto
i moje misljenje je da ej to paku bezveze....

:shock: :shock: :shock:

Moram brzo da kazem nesto u korist murinusa, to je po meni jedan od najlepsih paukova, a sto se tice agresivnosti tu cemo se svi verovatno sloziti sa Genijem, tako da to i nije neka mana. Malo mu je hendikep sto se retko vidja (uvece on obicno izadje bar do pola) ali sama ta paucina koju napravi je velicanstvena. Nema iritirajuce dlake, a kada je u odbrambenom polozaju helicerama proizvodi predivan suskajuci zvuk, dosta tarantula to radi ali....razumemo se.

kimo
29.11.06., 21:33
Mislim da bi trebali malo da "profesionalizujemo" forum, tj. da se malo vise pridrzavamo naslova teme i da ne "offtopiciramo" puno, ova tema moze biti sarena jer se tice uopste tarantula, pogotovo kada se dobije na poklon, ali inace da se malo pazi, unapred hvala :D

Bifrost
30.11.06., 17:49
mirko pozdravljam te jer te u poslednje vreme bas prozivam :shock: :D

zbog tebe sam i uzeo murinusa ali ocigledno nisam tip za to
pozdravljam te

:lol: Kako to mislis nisi tip? Svi to imamo u sebi. Deep inside your consciousness you must look. Concentrate on the knowledge inside you must. :lol: Sala naravno.

zarko
30.11.06., 19:13
ha haha
i am your fother 8)