PDA

Pogledaj punu verziju : Gde ima da se kupe tarantule na Novom Beogradu?



Anonymous
07.12.06., 14:34
Ako bih mi neko mogo reci gde mogu da se kupe tarantule i po kojoj ceni. :?:

Geni
07.12.06., 14:55
Na Novom Beogradu nigde :D . Ako si mislio da udeš u neki petšop i kupiš tarantulu toga nema u Beogradu. Moraćeš da poručiš od nekoga. Imaš ponude u malim oglasima.

Cena zavisi od vrste i veličine. Šta te interesuje? Minijaturne česte vrste su oko 200-300 dinara. Najčešće male su oko 10-20 EUR, a veće i ređe idu i preko 200 EUR. Kaži šta te interesuje pa ćemo uraditi nešto.

Da li si ti Srđan kome sam poslao mejl da pogleda za tarantule na forumu?

Ako ne juriš veliku, ja ti kao dobrodošlicu na forum poklanjam jednu bebu Acanthoscurria geniculata. Na Novom Beogradu sam :wink:

zarko
07.12.06., 18:19
dobordosla....
prvo procitaj o paukuk sto vise mozes spremi sve pa onda se baci na kupovinu ..a geni je covek legenda dobar je ko Gandi
:D :D

gava
08.12.06., 10:31
Prihvati poklon :wink: . A. geniculata je extra pauk. Odlično se hrani, veoma brzo raste i poraste veliki.
Evo ti link za jedan od sajtova na kome se možeš malo informisati o ovom i li nekim drugim paucima:

http://www.minaxtarantulas.net/index/welcome_e.html

Kasnije, kad se odlučiš možemo još malo popričati o držanju...
I registruj se, ovde ćeš naučiti više nego na drugim sajtovima.
Dobrodošao.

P.S. Geni car si :lol:

Geni
08.12.06., 11:05
Ma ljudi imam 5 malih i jednu veliku. Nije problem držati tih 5 malih, ali to poraste brzo i šta ću onda. Svi znate kolike su geniculate. Šta da radim sa 6 velikih geniculata. Treba to i nahraniti :?

gava
08.12.06., 12:46
A šta? Ti kao nemaš hrane, a? Imaš dovoljno da opskrbiš ceo Beograd i prigradska naselja :wink:
Ipak podržavam tvoj gest.

P.S. Zašto si, pobogu, kupio 6 geniculata. Dve bi ti bile sasvim dovoljne :roll: ........... možda?!

Geni
08.12.06., 13:31
Ma kupio sam ih 8 malih :? Trenutak ludila. Velika je mužjak pa da imam zamenu :) 3 su već otišle, pa mi ostadoše 5.

Srks
09.12.06., 18:01
Ja sam pravio ovu topiku. Pa sam samo hteo da znam gde ima da se kupe tarantule na novo BGD-u. Koje vrste i po kojoj ceni. Pre sam imao jednu Grammostola rosea. Pa sada hocu da nabavimneku drugu. I isto gde ima da se kupi hrana za tarantule...

Hvala na pomoci.

Ako znate gde ima da se nabave tarantule i kod kog javite mi na SrkiWeb88@yahoo.com

Ako hoces da se nadjemo(geni) javi mi da bih se dogovorili gde i kada. :D
Hvala puno. :D

Geni
09.12.06., 20:18
Pogledaj lepo u malim oglasima šta može da se nabavi. Kimo ima i neki lager pa možeš da ga pitaš šta može odmah da ti proda. Ostalo žto te interesuje moraš da naručiš. Ako ti se baš žuri i želiš da odeš da ih vidiš pozovi Peđu www.reptilia.cc pa vidi šta on ima. On je u Beogradu.

Za geniculaticu se cujemo da se vidimo za neki dan da je pruzmes. Javicu ti se na PM.

Srks
09.12.06., 20:29
Bas ste dobri hvala vam puno! :D

Da li neko prodaje neke mirne tarantule ka sto je Grammastola rosea? Ja bih zeleo da kupim neku mirnu u smislu ponasanja ali aktivnu.

Geni
09.12.06., 22:52
Pa uzmi neku Brachypelmu. Ako ti smeta bacanje dlaka idi na one "ružnije" - albopilosum, vagans.

Bilo koja Grammostola. Pored rosee česta ti je i aureostriata koja dosta brže raste.

Ako voliš aborealne na primer A.avicularia. Nije skupa i dosta je mirna.

treks
10.12.06., 04:01
Da li ima neko u Beogradu na prodaju tarantulu? Neka mi javi na mail kisovito@hotmail.com . U stvari trebaju mi dve, male.

Geni
11.12.06., 09:51
U Beogradu imaš samo Peđu (piše 4 posta iznad).

Geni
13.12.06., 09:44
@Srks Odgovor na tvoj PM ću ostaviti ovde ako nekoga još interesuje da može da pročita.

Ta mala geniculata relativno brzo raste ako je držiš na toplom i dobro hraniš. Ne kao L.parahybana, ali ćeš za oko godinu dana već imati pristojno velikog pauka. Raste prilično velika, oko 18cm raspon nogu.

Pošto si prethodno imao roseu, ovde ćeš morati češće da vlažiš zemlju. To ti je u principu i najbitnija stvar. Ne smeš da pustiš da bude skroz suvo. Ovo je naročito bitno ako je držiš pored radijatora ili tako negde, pošto se tada supstrat brže isušuje.

Što se tiče hrane tu nemaš problema pošto je geniculata najverovatnije najalaviji pauk koji postoji. Jede sve što se pomera, čak i ono što nije hrana (moj veliki mužjak redovno napada mlaz vode i to nekoliko puta pre nego što razočarano shvati da nije hrana i demonstrativno se skloni :D ). Jedna od retkih tarantula koja jede čim je doneseš kući. Možeš da je tumbaš ceo dan prilikom transporta i čim joj daš hranu ona jede. Nije previše plašljiva.

Nije preterano agresivna, ali kad malo poraste ne guraj joj ruke u terarijum. Dlake baca vrlo rado i veoma svrbe, ali najveća opasnost je da pomisli da si hrana i pokuša da ti "ulovi" prst. Inače ne pokušava da ujede.

Kad je mala hoće da kopa ako joj daš prostora, ali kad odraste uglavnom je na površini. Još jedno ili dva presvlačenja možeš da je držiš u toj maloj kutijici, a onda je prebaci u nešto veće.

Ako negde zapne - pitaj.

Calyptratus
13.12.06., 17:39
Mene bas zadivljuje moj B.Albopilosum kad lovi i kad ponekad skoci za vodom misleci da je hrana,a pogotovu Geniculata koja je ko Etiopljani "gladna godina" (ovo bas i nije smesno) :roll: Al isto koliko je i extra toliko me nekad i iscima...:shock: :lol:

Kuni
13.12.06., 19:55
E, i moja Geniculata je alava, bas kako se za njih prica, sad tek vidim in vivo. Spominjao sam problem sa zavlacenjem tenebrija u treset. E, resih se problema i sada je sve cakum-pakum. Kada je stigao Mr. Andersoni, Geniculata je prebacena u manju posudu sa dobro nabijenim tresetom, vise nema zavlacenja a malisa jede kao lud - turbo. S druge strane, Chilobrachys je takodje dobio novu podlogu, dobro nabijenu i isto tako jede kao lud - skoro da hvata u letu. U medjuvremenu je doradio i mrezu, cista egzotika, jasno se vidi ulaz sa "zemlje" i izlaz na granu. Po pitanju klopanja, za sada nemam problema ni sa jednim malisanom, sam' nek tako ostane.