PDA

Pogledaj punu verziju : Sajt...



kimo
12.12.06., 18:27
Evo konačno i mog sajta, koji planiram da updatujem često. Predlozi, kritike i mišljenja su više nego dobrodošla.

www.nsexotics.net

Pozdrav i unapred hvala!

natural
12.12.06., 18:54
Lepo uradjen sajt jos samo da ubacis jos textova i slika i bice jos bolji.

kimo
12.12.06., 18:58
Naravno, mada je sajt veoma prost, trudiću se da bude složeniji u neko dogledno vreme. Slika i tekstova će biti sve više i više, ovo je samo početak :)

natural
12.12.06., 21:00
Svaki pocetak je tezak :D
Malo volje i truda i bice to odlican sajt.

gilezmaj
13.12.06., 12:17
vrlo dobro,ti si prvi koji je stavio link za ovaj forum,samo nemoj sad da stajes

kimo
13.12.06., 14:32
Nema stajanja vise ... samo treba malo da ga ubrzam, ali neka zasad stoji ovako.

zarko
13.12.06., 14:54
svaka cast super super super

presrecan sma kad vidim da ide napred
suepr kimo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kuni
13.12.06., 18:41
Super covece, samo napred. Ja se ubih ovih dana pokusavajuci sa .com (ne znam odakle mi to ostalo u glavi) i stalno dobijam nesto o biljkama.
Uspes li da bar dva puta mesecno po nesto ubacis, bice to extra, jos ces morati i englesku verziju da pravis. Sve najbolje!!!

Tuki
13.12.06., 20:46
dobar je sajt, lepo osmishljen al vidi neshto je spor do jaja, nznm zashto ali tvoj sajt mi uchitava na 14 ili 20 b/s bash sporo nznm dal je to samo meni al ne verujem sa obzirom da mi ostali sajtovi shljakaju brzo

Kuni
13.12.06., 21:36
Nije samo tebi, sporiji je bio i kod mene, samo sam mislio da su lose veze, e sad, Kimo proveri sta moz' bit???

Bifrost
13.12.06., 22:01
Vec sam reako da je sajt ekstra. Ja bih stavio counter javi ako treba pomoc :D .

kimo
14.12.06., 01:31
E pa jedini porblem je sto je spor, jer sam ga pravio u front page-u, ali sredicu to sto pre budem mogao. Hvala svima! Bice dodavanih tekstova vec sutra verovatno, i tako svaki vikend bi trebalo da ide nesto novo, videcemo jos kako ce to ici.

Bifrost
14.12.06., 07:45
Kako mislite spor meni odlicno radi, a imam dial-up.

Geni
14.12.06., 08:44
Pa i nama koji nemamo dial-up radi ko da ga imamo :D

Zero
14.12.06., 10:03
Meni ide bas brzo....imam max adsl...nema nikakvih problema

kimo
14.12.06., 20:14
Smanjio sam velicine slika svih na sajtu, trebalo bi da radi brze sada, smanjene su skoro 50% sve. Javite kako li vam se sada cini, mada je moguce i do hostinga da nekada slabije radi, jer se valjda nesto radi oko njih sada.

miljance
14.12.06., 21:17
Cini mi se da nije do slika, cini mi se da je do hostinga.
Prvih par puta je bilo ok, sad je nesto usporilo.
Meni su i pored toga bolje velike slike... pa makar i morao da cekam ali to je samo vidjenje.

Geni
14.12.06., 21:20
Nisu slike ni bile problem. Kad jednom krene da ih učitava to ide brzo, ali nikako da krene. Evo meni sad na primer je učitao glavni i levi frejm, ali sam čekao oko 5 sekundi da počne da učitava gornji. Najverovatnije hosting.

I slažem se - uvek su bolje veće slike 8) .

Kuni
14.12.06., 22:42
Na zalost ne osetim nikakvu razliku s obzirom na smanjenje slika, no vidim da dodajes novi materijala na sajt, to!!!

kimo
15.12.06., 01:10
E pa videcemo, nisam smanjio pravu velicinu slike, nego samo Kb sam smanjio, tako da je sada samo manje prostora a ista velicina. Videcemo ako nastavi da zeza, prebacicu se na neki drugi, ima nekih predloga?
Hvala za pohvale!

Djanny
15.12.06., 02:16
Sajt je DJ. Lepo osmisljen, uredan, sve lako moze da se nadje. Svaka cast.

Ako bude trebala BILO KAKVA POMOC nemoj da se ustrucavas da trazis.
A i jako mi je drago da vidim da teraristika napreduje.

Jos jednom sve pokvale!

Tuki
15.12.06., 08:48
eee sad mi pichi na 32 kb/s-a sad je brrrz :)

Ana
15.12.06., 18:55
Super ti je sajt.
Svaka cast i samo napred :D
P.S. Meni se normalno otvara

kimo
15.12.06., 19:10
Drago mi je da vam se svijda, stavljen je tekst i o leopardima i fobasima. Ako neko koristi mozzilu za pretragu, poslacu neko upustvo ovde da vam inace brze otvara stranice ako to nije podeseno.

Djanny
15.12.06., 22:10
Ja koristim mozzilu i otvara mi OK. Sto se tice brzine otvaranja, do sad, nisam imao nikakvih problema.

kimo
19.01.07., 15:52
Evo malih promena sajta, recite kako vam se sviđa sada? Biće vremenom sređivan dalje, samo da se odlučim za boje.

natural
19.01.07., 20:45
Malo si ga modernizovao,dodao nove textove odlicno ti napreduje sajt.

kimo
05.04.07., 10:31
Evo jedne velike promene...pogledajte pa mi recite šta mislite i šta da menjam a šta ne, nije finalna verzija, ali mislim da je svakako bolja od one ranije, a i uradio sam je u Dreamweaveru, tako da je bilo sev ispočetka i bilo je bogami dosta posla...

www.nsexotics.net

miljance
05.04.07., 13:03
Dobro je da si poceo da se igras sa dreamweaver-om :D .
Meni se nesto cudno otvara sajt u svim browserima. Posalo sam ti sliku na pm

Geni
05.04.07., 13:32
Nije loše, ali mi samo objasni zašto nisi stavio da ti na primer http://www.nsexotics.net/gusterkrug.jpg linkuje ka http://www.nsexotics.net/reptili.htm kao što bi trebal? Ovako ti samo stoje one slike, a linkovi sa strane.

kimo
05.04.07., 14:32
To bi trebalo da bude za galeriju a ne za tekstove vezane za reptile,samo što galerije još nema, em što mi treba dobrih slika, em što je to mnogo posla, pa sam stavio bez nje za početak.

Nisam napomenuo da gledate preko firefoxa samo, jer me jako zeza sa prikazivanjem u exploreru...ako namestim da bude dobro u exploreru onda nije dobro u mozilli i obrnuto, a sve je podešeno kako bi trebalo i svi aligmenti su provereni i na mestu...odlepio sam oko toga, ako neko zna šta bi moglo biti neka kaže, sve stoji kako treba i sve lepo izgelda ali kada se učita preko explorera jednostavno je sve pomereno udesno, a znam da za explorer mora da ima podešen aligment za sve, pa sam to i uradio ali ne vredi...

miljance
05.04.07., 15:04
Ma javice se taj problem i u firefox-u ako uzmes i smanjis na primer sirinu prozora, videces da ce ti tekst pratiti promene velicine prozora.
Problem je u tome sto si kao pozadinu stavio sliku sa fiksnim sirinama ovih crnih linija i uopste pozadina nema gde da 'mrdne' jer je to slika, zar ne?
Nasuprot tome tekst moze da seta gde hoce jer si njihove sirine kolona stavljao procentualno:
th width="28%"
Na taj nacin sirine tih 'kolona' zavise od toga koliki prozor neko koristi tj. ako ja smanjim prozor pozadina ostaje ista ali se tekst pomeri ulevo i poremeti originalni izgled.
Po ovome sto si napravio vidim da tebi radi dobro zato sto verovatno koristis rezoluciju 1024*768.
E sad resenja su razna, od toga da namestis th width="28%" na na primer th width="150" (lupam) tj. da stavis svugde fiksne sirine do toga da recimo sve dimenzije budu promenljive sa velicinom prozora i da se onda kao posledica toga bavis dizajnom stranice.

Inace kod pravljenja sajtova u firefox-u postoji jedan plugin koji se zove html validator. On ti izbacuje greske i warninge u kodu. Naime ako nemas ni jedan warning niti gresku znas da ce sajt isto da se prikazuje u svim browserima jer je html kod standardizovano napisan.

Valjda sam pomogao :D .

Srks
05.04.07., 15:52
Bas si ekstra odradio site super izgleda i sve to. To je priblizno o cemu sam ja razmisljao samo jos informacija.

Imas samo jednu tehnicku gresku(mislim nije greska u codu nego ovako na izgled) sto se bas primecuje a to je da tekst izlazi iz okvira...na rezoluciji 1280x1024. Tako da bi ti predlozio da stavis frame ili table, text box( okvir, tabelu) da bi tekst bio na sredini okvira.

A ako je to tako namenjeno onda nema veze. Inace nema nikakvih problema kod mene se otvara u sekudu. Svaka cast neka ti je sa srecom.

kimo
05.04.07., 16:35
Ma problem je što ja nemam baš puno vremena, a ni iskustva sa tim dizajnom, ali to se obično u hodu sve menja, a meni je to problem, jer ako zezneš negde nešto moraš da menjaš sve stranice i onda je to opet puno vremena i tako to, samo ću dodati da je optimizovano za tu rezoluciju i u firefoxu zasada, a kada budem našao vremena ću da ispravim sve to.

Nemam taj validator, ali kada budem menjao nešto ću ga skinuti da probam baš. Inače sam stavio na 100% širinu i onda kako sam pravio tabele tako sam i ostavio sve to što je on sam stavio, a mogao sam da mu fiksiram veličinu u pixelima, a to ću i uraditi za sledeću verziju.

@Srks: Koristio sam ja tabelu i tekst jeste u sredini, jedini problem je što su širine tabela u precentima i imam problema sa promenom rezolucije i menjanjem veličine prozora...što će biti rešeno kada budem imao više vremena, a ne u sred ispitnog roka :)

A kako vm se sviđa novi dizajn i podela tekstova po pasusima? Biće sada dodavano još tekstova toga, bar može da se napiše, samo i za to treba malo vremena da se odvoji.

Srks
05.04.07., 17:23
Super sve je odlicno i tekstovi i slike a i dizajn mi se mnogo svidja. Inace samo jos tekstova i bice to super. Jos ako bude i na engleskom onda moze i medju narodno.

jana
05.04.07., 20:07
Samo sam ja bila malo nakrivo raspoložena :shy:, sorry, pa sam ti poslala pm, nemoj da me mrziš :( :(. Inače je za pohvalu sav trud i rad i dizajn i tematska podela. Ali malo samo još poraditi na redizajnu i biće extra!

svarog
07.04.07., 19:57
E ja sam sajt video tek danas! I mogu da ti kazem da mi se ideja za sam izgled svidja.
Prilicno urban i moderan dizajn(ako smem tako da se izrazim), Jeste sajt jednostavan, ali to moze da mu samo bude plus, Malko mi se cini nestabilnim i nedefinisanim ali su to tehnicke finese kojih si i sam svestan i koje ces ispraviti. Samo ti puni bazu podataka i puno srece!!
Svaka cast ;)

marko
17.04.07., 12:40
...jer ako zezneš negde nešto moraš da menjaš sve stranice i onda je to opet puno vremena i tako to...
E da bi ovo izbegao moraćeš početi da koristiš CSS. Upravo nam guglaju o tome na faxu pa ako nešto naučim rado ću ti pomoći.
Inače super je sajt i važno je da stalno radiš po malo...da sajt kontinuirano napreduje.

Btw možda je tema malo zamrla ali tek sada sam je video...

kimo
22.05.07., 14:07
Evo jednog većeg update-a :D

Pogledajte sada sajt i navalite na kritike i sugestije...

www.nsexotics.net

P.s. Ovo je delo Bifrosta i moje malenkosti ::D Hvala Mirko!

Bogica1985
22.05.07., 14:16
Super izgleda, svaka cast obojici sad Kimo samo da dodas jos neke tekstove i galeriju da otvoris!

kimo
22.05.07., 16:42
Super izgleda, svaka cast obojici sad Kimo samo da dodas jos neke tekstove i galeriju da otvoris!


Naravno, samo mi treba dobrih slika, a nedavno mi je crkao hard, pa moram nove da pravim...ali biće naravno svega i svačega ;) Bitno je da vam se sviđa nova verzija izgleda i funkcionalnost...eventualno će biti romenjen meni da se ne sklanja nego da bude transparentniji dok nije kursor na njemu, ali to ću još da razmilsim...

marko
22.05.07., 18:33
@kimo - hoćeš kritike, evo : "Pa to ništa ne valja, kakav je to izgled, rađeno u flesh-u užas ;)

Šalim se naravno, odlično izgleda, bolje nego pre moram da priznam, svaka vam čast!
Što se mene tiče mogao si i glavni meni ostaviti stalno visible ali kako hoćeš.
Ima još nešto, kod objašnjenja reptila si dobro stavio da je ona slika sa desne strane fiksirana, znači ostaje na mestu kada se text skroluje ali kod insekata se i slika skroluje a mislim da bi i nju trebao postaviti da bude fiksne pozicije.
To je sve.

Još jednom svaka vam čast, uradili ste dobar posao.
Sad pošto konačno imaš gotov izgled sajta baci se na tekstove.
Pozdrav!

Calyptratus
23.05.07., 00:03
Extra je odradjano!Stvarno super.Samo sto .:marko:. kaze da se fiksira slika kod opisa,to bi bilo bolje i jos da meni moze da se fiksira po zelji nekako,posto,bar meni stalno bezi.Ostalo je extra,dizajn i ideja... :th_clap: :icon_thumright:

zarko
23.05.07., 00:31
dve stvari koje bih ja skinuo onaj prateci kursor ....takve stvari me iritiraju ne mogu da se koncentrisem na tekst..mada moze da se skloni ...ali meni se ne dopade
i drugo ....
vidim da tokai trepce ili mu cakle oci ..ali kakoa god imama utisak da trepce non stop a oni imaju nepokretne kapke..pa me malo skrece paznju..inace fenomenalno si odradio site.
napuni ga sad dobrim i kvalitetnim tekstovima jer je to ono sto ovde fali u srbiji..kvalitetni i dobri tekstovi o zivotinjama a ne prepricavanja ker sitova ....
bar ja tkao mislim

kimo
23.05.07., 01:15
Hvala svima...izgleda da ću fiskirati ili nešto slično meni, a tekstovi slede, stalno sam se zezao sa dizajnom i izvedbom, ali sada bar imam kostur :) Inače tokai trepće i znam da nemaju kapke, ali videću da li to da skidam ili ne...slika će biti fiksirana, ne znam šta joj je...

ukinor
23.05.07., 09:32
Sajt je super, meni jedino smeta onaj gekon sto stalno prati kursor.

marko
23.05.07., 09:33
Kimo samo još nešto, ne mogu da otvorim onaj fajl ponuda, excel kaže da ne može da prepozna format.
Aj probaj ti da skineš fajl sa neta i da ga otvoriš.
Još jednom sve čestitke za dobar posao!

Srks
23.05.07., 15:24
Odusevljen sam tvojim sajtom. Super si ga uradio samo da ga dovrsis i bice super. :D

kimo
23.05.07., 17:22
Evo pogledajte sada da li je popravljeno to sve što ste rekli...trebalo bi da su fiksirane slike i kod insekata, nema više guštera koji je bio dosadan većini, ponuda je popravljena, a i na baneru je odvojeno NS od exotics, da nebi neki manijaci pomislili da piše N Sexotics, kao što je neko već aludirao na to :lol:

Hvala na pohvalama!

Ideje i sugestije su uvek dobrodošle, tako da slobodno navalite :D

Calyptratus
23.05.07., 23:39
Ma stavi gecko-na ali ga fiksiraj uz coursor(kao onaj pescani sat kada je komp ucitava nesto,tj loading) to bi bilo mnogo bolje da ne bezi. :)

kimo
24.05.07., 01:25
Ali smetao bi tako...to je i meni išlo na živce od početka, ali mislim da je bolje bez, a to nikada nije problem dodati.

jana
24.05.07., 12:43
eto sad..
pa baš je bilo extra sa nefiksiranim gekonom..

ToPa 12.02.
24.05.07., 12:46
kimo svaka cast za sajt...jos kad napises tekst i sredis galeriju(dodas slike) bice odlican

:banana:

marko
30.05.07., 08:42
Kimo fiksiraj sliku za Fan-foot gekona (Ptyodactylus gutlatus).
Samo nešto zanovetam jel da? :)

marko
21.10.07., 20:35
Oho vidim da danas ima promena u odnosu na jučerašnju verziju. Dobro ste ono grupisali kod beskičmenjaka, odlično je tako. Evo odmah novih predloga, trebalo bi malo povećati ona slova u galeriji, mislim na ona slova u meniju. Hoće li taj prozor za galeriju biti veći ili će ostati toliki? Šta traži chromatus među slikama guštera? Šalim se :D
E da promeni naziv stranice (sada piše index). To je to za sada nemam više predloga.

kimo
21.10.07., 22:43
To je sve Bifrostovo maslo, on ima password zasada i petlja, jer nas zezala ta galerija, ali nisam hteo da navodim ovde te promene, jer nije gotovo skroz, ima još posla, ali veliki deo je odrađen, sve čestitke Mirku!

Eto ljudi pogledajte pa davajte kritike i predloge :)

zarko
22.10.07., 00:37
lepo izgleda i imas dosta potencijalnih info.
jedino sto bi mene brinulo,ovako ko laika, jeste komplikovano dodavanje info...
ne znam kako to ide?
ja zato imam prost sajt da bih sto lakse uploadovao info jer se ne snalazim :)

inace superiska....

Proka
22.10.07., 00:48
sve pohvale shto se tice izgleda!!!
samo meni ne ucitava link "Ponuda" i galerija bi mogla da se sredi ;)

kimo
22.10.07., 01:00
Ponude nema, kao ni tekstova kod insekata, neki fale...a galerija je samo probno tu, sutra će se popuniti koliko toliko...rašće non-stop ubuduće. Lako se dodaje info, ali moraš da se razumeš malo više u to, ništa posebno...inače sam ja kao neki informatičar dr mr... :lol:

Proka
22.10.07., 01:01
Ma Fr. = Fizicki Radnik :lol:

Ok pocni malo da radish na tom sajtu a ne da igrash fubali i pijesh pivo i banchish celu noc :icon_blackeye:

miljance
22.10.07., 01:15
OK je sajt, samo bih vam savetovao da sirinu flash-a u html-u fiksirate a ne ovako da zavisi od sirine browsera jer mi izgleda mnogo razvuceno i neprirodno ovako.

To nije nikakav problem samo umesto 100% stavite neku prigodnu vrednost a ispod odgovarajucu podlogu. :)

Cini mi se da ste hteli ovako da uradite ali mislim da nije najsrecnije resenje.

kimo
22.10.07., 11:08
Pa ne bi trebalo da bude razvučeno sem ako nemaš wide screen...za njih nismo stavili kako treba. Ovo je podešeno da se "scale"-uje sa veličinom prozora...

Bifrost
22.10.07., 20:53
OK je sajt, samo bih vam savetovao da sirinu flash-a u html-u fiksirate a ne ovako da zavisi od sirine browsera jer mi izgleda mnogo razvuceno i neprirodno ovako.
To nije nikakav problem samo umesto 100% stavite neku prigodnu vrednost a ispod odgovarajucu podlogu. :)
Cini mi se da ste hteli ovako da uradite ali mislim da nije najsrecnije resenje.


Da se i ja nadovezem :D, jeste problem kad je swf u pitanju muka mi sad da objasnjavam sta je tu problem ali ako neko misli da ima resenje za taj problem nek ne bude sebican i podeli to sa nama :D. Miljance probao sam i to i neide bas tako :( ali sigurno postoji nacin do tad je ovako....

Edit: Zarko spomenuo komplikovanost, Kimo i ja uvek stoimo iza toga "sto jednostavno kad moze komplikovano" :lol: Sala nije uopste komplikovano :)

miljance
22.10.07., 21:00
Pa to i kazem :) . Mislim da to scale-ovanje nije bas najsrecnije resenje po meni. Imam wide ali i na 4:3 tesko da mozes racunati da svi drze 'maximizovane' browsere i da svi imaju iste browsere itd. Ako ste vi ovako namenski uradili to je ok- meni licno nije bas naj naj. Ajde da vam se samo 'geometrijski oblici' i slike skaliraju nego se to desava i sa fontom sto je po meni lose resenje. Vizuelno mi je sve ok na sajtu osim toga :) . Znam da ste u proslom izdanju imali drugaciju oganizaciju, jel vam se stvarno vise ovako svidja?

miljance
22.10.07., 21:22
Da se i ja nadovezem :D, jeste problem kad je swf u pitanju muka mi sad da objasnjavam sta je tu problem ali ako neko misli da ima resenje za taj problem nek ne bude sebican i podeli to sa nama :D. Miljance probao sam i to i neide bas tako :( ali sigurno postoji nacin do tad je ovako....

Edit: Zarko spomenuo komplikovanost, Kimo i ja uvek stoimo iza toga "sto jednostavno kad moze komplikovano" :lol: Sala nije uopste komplikovano :)


Moje preporuke:

Flash si lepo odradio... tu nema sta.
HTML:
ubaci object u neku tabelu ili <div> da bi lakse pozicionirao <td> ili <div> , fiksiraj im sirinu i visinu.

U <object> tagovima stavi na dva mesta fiksirane dimenzije, u <object> nije toliko bitno koliko u <embded> tagovima.

To ti je sveukupno jako malo posla i nema sta sadrzajno u flashu da se menja vec samo pozicioniranje i skaliranje iz html-a. ;)
Koliko vidim tu nisi nista pravio tj. samo si ga ubacio u <body> i zato se tako rasteze.

Bifrost
22.10.07., 21:55
Aha, mislis da moze tako? Ali ja nista ne razumem html cu se snadjem nekako :) Nisam ja radio html, smo exportovao iz flasha i ako scale-ujem ne vidi se deo movie-a ili u drugoj varijanti imam visak koji je takodje deo movie-a i taj visak zna da bude ogroman i izgleda bezveze pa smo u jednoj varijanti iskljucivali scrollove... ovde su iskljuceni jer nisu potrebni... Videcu to nekako da sredim :)

Bifrost
25.10.07., 21:41
Evo uradih nesto povodom toga, naucih html :lol: za sada je ovo najsrecnije resenje :D.

@Miljance: jel sad dobro? :)

ipak imam visak na manjim rezolucijama ali je u granici tolerancije :D

kimo
30.10.07., 11:52
Evo sajt je sređen tehnički do kraja, biće samo malih ispravki i naravno dodavanja tekstova i slika kao i rubrika koje su u izradi.
Šta mislite? Kako vam se sviđa galerija?

Srks
30.10.07., 11:53
Sve si super odradio sam da se materijal odradi i bice super. Valjda ces skoro ;) .

miljance
12.11.07., 11:53
Evo uradih nesto povodom toga, naucih html :lol: za sada je ovo najsrecnije resenje :D.

@Miljance: jel sad dobro? :)

ipak imam visak na manjim rezolucijama ali je u granici tolerancije :D


Sorry za kasni odgovor :) . Sad je mnogo bolje. Proporcija slova i ostalog sadrzaja je uvek ista. Uci html, bez njega ne moze nijedna web tehnologija ;) .

kimo
11.03.08., 11:07
Sajt je update-ovan danas, pogedajte...

zarko
11.03.08., 12:27
ne znam da li je do mene ili tako fles radi (ako je ovo fles :) ) jedino sto ne mogu vise prozora od jednom da otvorim , inace superiska kimo.

klik : distanti i cvrcak ne radi ?jos nisi tekstove ubacio?
inace tekstovi su dobri, rek osi sve sto treba.
za sad je parenej kemb. najbolji i najiscrpniji tekst.procitao sma ga i dopada mi se sto si podelio sve hronoloski.
moja preporuka je da tako pises i ostale tekstove, mada pocetnicima najvise odgovaraju caresheetovi po mustri koje ti pises.

samo tako
jako mi se svidja.
svka cast

ToPa 12.02.
11.03.08., 14:05
kimo svidja mi se tekst sto si napisao za parenje...
super je sajt...

kimo
11.03.08., 15:01
Nema još za distanti i cvrčke, ali biće i to i još par vrsta novih koje nisam opisao dosad...ali nema se vremena za piskaranje, tj. sada će biti,ali ranije se učilo više :) Mislim da je najbolje kada su podeljeni tekstovi po tim delovima, jer je onda najlakše naći traženu informaciju, a to i jesu "care sheet" -ovi...

Drago mi je da vam se sviđa.