PDA

Pogledaj punu verziju : b vagans



zarko
15.12.06., 00:46
zenkica vagansa se presvukla
ispermateke izgledaju ovako

...
sad ima 6.5-7cm minimum nisma je jos video ispruzenu.
interesantno da se presvukla u rupi to ej dosta kul bilo
i iznenadilo me kako brzo raste...
prvo sma je kupio za prodaju - pa mi se mnogo dopala jer je alava- pa sam se onda zaspeo sa preko 40 tarantula pa sam hteo da je prodam a sad mi se opet svidja kad sma na normalnoj brojci od 37 i na putu jos 10ak :)

molim vas kazite mi sta bi vi uradili ?prodali cuvali?
stvarno nema pojma ...nedoumica koa kad sma prodavao mladju setru .. za koliko pare da je prodam?
:D http://img431.imageshack.us/img431/4740/bspermavaganszq8.jpg

Srks
15.12.06., 01:22
Ja misli da bi trebao da je zadrzis jer ti se toliko dopada. Ako ti nije frka da cuvas sto da ne.i ako te je fascinirala zadrzi je. Jer ako je das mozes da se pokajes... Nemam pojma radi sta hoces.

zarko
15.12.06., 04:01
neam pojma ... toliko sma prenatrpam i uzimam i dalje

imam 2 ogromne genikulate i nikako dase odvojim od njih jednu imam 2 godne drugu mesec dana i potpuno iste velicine sve isto...
tako da vidim koja se prva presvuce nju cu zadrzat ia drugu verovatno ponuditi ....mora da pocnem da kratim krajeve ne moze da se ima sve sto pokupim.

gava
15.12.06., 10:22
Zadrži je. U svakom slučaju ćeš uvećavati broj paukova. Moja preporuka je da prodaješ samo duplikate (kako po vrsti tako i po polu). Ako je ta vagans jedina, zadrži je. A ako nije onda vidi koja je lepša i tu zadrži.

P.S. Geni će da popizdi kad čuje da je ženka :wink:

Geni
15.12.06., 10:26
Neće :D I moj vagans je ženka :wink:

gava
18.12.06., 16:24
OK, izvinjavam se :oops:
hehehehehee
Onda da čekamo da vidimo da li će moj biti mužijak. Samo načekaćemo se.... nema ni centimetar :roll:

Kuni
30.12.06., 23:50
Evo posle genikulate i moj mali vagans se pred novaka presvukao i polako počinje da dobija boju. Nadam se da ce biti suprotnog pola od gavinog, pa da ih jednog dana možda i "zbližimo".

http://img131.imageshack.us/img131/8636/bvfreshmol0cc1.jpg

http://img123.imageshack.us/img123/1689/bvfreshmol1sf3.jpg

gava
04.01.07., 10:47
Ja sam uvek raspolozen za zblizavanja ;) moj se pe neki dan presvukao, a sad trenutno klopa. Suvise je mali da bi ga slikao...
Uskoro... nadam se

Kuni
04.01.07., 23:43
Neka, samo neka klopa, pa ce da poraste. I moj je izgledao skroz bebasto, ali se malo izvukao nakon ovog presvlacenja, pa odlakavio, krenule i boje u naznakama, i takodje klopa bez problema. Uporedicemo ih preko leta, pa da vidimo. Mislis li da je prevelika razlika za neko potencijalno zblizavanje jednog dana?

gava
05.01.07., 00:27
Pazi ovako, tvoj ima koliko(?) oko centimetar, a? A moj ima jedva 0,5cm. Ja kapiram da je to dva presvlacenja razlike (ako nisam u pravu neka me neko ispravi). Kapiram da za neko pristojno vreme razlika se nece ni primecivati (toliko). Bitno je samo da imamo razlicite polove, a u tom slucaju sigurno cemo se oroditi ;)
hehehehehehe

Geni
05.01.07., 00:36
Ne bih da vam kvarim planove, ali ako su ista generacija teško da će biti polno zreli u isto vreme :(. mužjak će dotići polnu zrelost dosta ranije. Jedino vadi stvar što je u pitanju Brachypelma pa će možda mužjak živeti dovoljno dugo da dočeka ženkinu polnu zrelost.

Kuni
05.01.07., 00:39
Ako je tako ondak super, uz pretpostavku da budu razliciti polovi. Samo me je zanimalo kolika moze da bude starosna razlika a da to ne smeta u kontekstu razmonzavanja, to zaista niti znam niti sam negde nabasao i procitao. Ako muzjak zivi znatno krace od zenke, onda njemu zapravo "curi" vreme pa ne bi trebalo da je zenka znatno mladja, ako dobro kapiram. E sad, koliko presvlacenja to mladja ili starija/stariji, to vec ne znam. Sto se tice velicine, pojma nemam, mozda sutra izmerim sve sto stignem pa da prijavim, da vidimo ima li jos potencijalnih parnjaka.

Geni
05.01.07., 00:51
Pa u ovom slučaju bi bilo dobro da je ženka bar godinu ili dve starija od mužjaka.

Kuni
05.01.07., 00:55
Ups, onda nam je priroda pokvarila planove, moj/a moze biti max. 3-4 meseca stariji/a pa jos i ne znam za pol, dakle sanse gotovo nikakve. Steta.

Geni
05.01.07., 00:58
Pa i nije. Žarko i ja imamo ženke od preko godinu dana starosti ;). Sačekaće one nekog dasu :D.

Kuni
05.01.07., 01:01
Bas sam se i nadao da cu tako nesto cuti, super, racunam da ce se nesto uvek moci iskombinovati.

zarko
05.01.07., 04:11
pazi ako su malecki toliko suvise je mala razlika....tesko je dase to natempira
inace hromatusi i poeciliterie su parene iz istog kokuna uspesno ali trik je jako velika razlika u temp. i hranjenje ak onekog ne mrzi da se koci onda moze...obicno pali kod vrsta koej se brzo razvijaju

inace pocece cenim ga za 2 godine ce ovo postati ozbiljna scena sa velikim potencijalima... ok nek bude 3 god :)

gava
05.01.07., 09:57
Pa i nije. Žarko i ja imamo ženke od preko godinu dana starosti ;). Sačekaće one nekog dasu :D.


E pa ovo sam sinoc zaboravio da napisem... Sve sto treba sad da uradimo je da izrodimo sinove :D

Kuni
11.02.07., 00:04
Gavo, jel' narastao onaj tvoj vagans sto je "suvise mali da bi ga slikao..."
Obecao si fotke pocetkom januara. Moj vag. ne gnjavi, klopa, presvlaci se
i raste, koliko god da je jos beba, sve je lepsi i lepsi. Nadam se da se vidi
u odnosu na prethodne fotke.
http://img129.imageshack.us/img129/4035/vag1pu8.jpg

zarko
11.02.07., 03:19
ja sam razmisljao da prodam zenkicu koju imam ali rece midevojka da sacekam malo i sad bih se kajao da sma je prosledio

mala je fenomenalna raste super i prelepa je ko grumen ugljahttp://img165.imageshack.us/img165/1650/dsc00871ox8.jpg

Ig0r
11.02.07., 10:20
Papučaru. ;)
Ma šteta bi bilo, ja sam ranije razmišljao baš o nabavci vagansa, ali ja spadam u nestrpljivije. Bar kad je prva T u pitanju.
Pozdrav

zarko
11.02.07., 17:16
ma opusteno
nema sa T nestrpljenja sve je polako kod njeih

Kuni
11.02.07., 19:32
Skroz se slazem, strpljenje vrlo bitno za druzenje za T.
Nego ne znam kako nestade gornja fotka mog vagansa,
jel to do sajta na koji sam je uploadovao??? ??? Hmm?

Ig0r
11.02.07., 19:43
Ma naravno. Samo po mom skromnom znanju Brachipelme stoje rame uz rame sa Gramstolama što se tiče brzine rasta, a to je nešto što sam hteo da izbegnem kod prvog ljubimca. Iako se preporučuju početnicima zbog jednostavnosti održavanja ipak mislim da treba da se počne sa nečim dinamičnijim.
Inače, slika gore je do njih!

zarko
12.02.07., 00:04
mislim da nisi u pravu. gramostole su u rangu cerawshoja :)
vagans smiti auratum albopilosum rastu za godinu dana do 10- 12 cm
dok emilija 7-8cm za godinu

moja emilija je stara oko 2 godine kao se ne varam i ima oko 8cm raspon -za druge ne znam ali predpostavljam da su i one prosecne

a rosea se kilavi imam je skoro 8 meseci i jos je 4,5 cm

kimo
12.02.07., 02:28
Grammostole rastu ubedljivo najsporije posle C.crawshui-ja. Brachypelme sporo rastu u poređenju sa Poecilohterijama i Lasidorama, Vitaliusima i ostalim budžama, ali su svakako vredne svakog momenta. Takve boje nema ni jedna tarantula, mada G.rosea-u mnogi podcenjuju što se tiče lepote...one su kada su odrasle jak lepe pogotovo ako su ova pink varijanta pa imaju glavu roze, inače prođe čitava večnost dok poraste...ali vredi.

zarko
12.02.07., 03:03
moje brachipelme rastu nogu pod nogu zajedno sa ovim koje si ti naveo. ko sot rekoh jeino emilija....
takodje avikularije su tu isto.

e sad postoje male razlike gore dole ali ne bih se slozio da rastu sporo vec bi reko prosecno brzo.
:)
mada it is in the eye of the beholder :)

kimo
12.02.07., 12:43
Onda to nešto ne štima kod tebe :) Ili imaš ultra brzo rastuće Brachypelme ili imaš ultra sporo rastuće budže, pa ne moguće da jedna smithi raste kao jedna parahybana ili wacketi...

gava
12.02.07., 13:42
Moja vagans je jako mala, nema ni centimetar. Ali je veoma interesantan mališan. Zajedno sa njom sam uzeo i jednu parahybanu, bile su iste. Hranim ih u isto vreme plenom iste veličine. Posle dva presvlačenja parahybana je sad duplo veća. Ali to za emiliu si u pravu... moja je mrljava. Sporo raste, a ni ne jede baš po mojoj volji.
A Grammostola rosea je šou. Najela se još u oktobru (krajem). Od tad samo pije vodu... ne jede i ne presvlači se. Ali neka je ona živa i zdrava. Ima nešto malo preko 1cm.

zarko
12.02.07., 14:13
ja imam male parahibane i sad su oko 3,5cm
ot lu one od lacija

imam smitija malog koji raste podjednako brzo a muzijka je sad oko 10cm gore dole, i on je sto naraso od 3cm za 6 meseci :)
auratum je 8cm vagans je 6cm i to su u proseku kod mene 7-8meseci :)
a vacketi je za nijansu veci od vagansa usled njegove konstitucije krakate ...
zato ja kazem da oni rastu tako.
moguceje da su uslovi , jer imaju idealne vlaznosti svi, i temp nije toliko niska a i zima je bila topla... pa eto mozda ima tog. leblondi ima oko 13cm za 5 meseci se 3 put presvukla

zarko
13.02.07., 04:10
evo updejta
presvukla se vagans sad je azdaja
salim se verovatno ima oko 8-9cm videcu kad se bude okrenula :)
a posteljica je pucka, ususkao bihse veceras da mogu
prelepa je

Kuni
06.06.07., 15:10
Mozda jos jedno pola godine pa da lici na vagansa, a?
http://img216.imageshack.us/img216/2349/v1bw3.jpg

Kuni
08.06.07., 12:58
Dvadesetak minuta u cetiri fotke.
http://img519.imageshack.us/img519/2149/vag1aw9.jpg
http://img258.imageshack.us/img258/6471/vag2eh8.jpg
http://img110.imageshack.us/img110/5217/vag3pu7.jpg
http://img113.imageshack.us/img113/7005/vag4ns5.jpg

zarko
08.06.07., 20:23
lici na zenku :) srecno


vagans je prva liga pauk..i ako je zapostavljen dosta meni se on jako svidja i ako je proste crne boje...crna (ugalj) je ludilo ...

marko
08.06.07., 20:45
@Kuni - jesi li ti ovo opušteno otvorio posudu dok je vagans ležao na leđima (u sred presvlačenja)?

Kuni
08.06.07., 21:03
Da, tu se potpuno slazemo, ja sam u par navrata (uzivo) video odraslu matoru zenku i uvek bio fasciniran jednostavnoscu i lepotom tog robusnog, mocnog crnog pauka. Nisam zaludjen da imam samo zenke, ali u ovom slucaju bi stvarno bio odusevljen da si u pravu.
@Marko - naravno, ne moz' mu nista biti k'o ni meni

marko
08.06.07., 21:08
@Kuni - pa ne naravno da tebi ne može biti ništa :)
Više sam se tripovao da se tarantula ne uplaši ili tako nešto pa da se nešto desi, nemam pojma šta...
Verovatno je to samo još jedan moj trip, znači može slobodno da se otvori? Super, smithi samo što se nije presvukao, valda ću biti u stanu pa da konačno gledam (uživo) taj proces. :)

Kuni
08.06.07., 21:49
Ne, ne brigaj, nista nece da joj bude, slobodno mozes otvoriti i uzivati, filing je potpuno drugaciji nego kad se gleda kroz staklo (a kroz plastiku prakticno ni ne moze). Jedino je poenta da li ces se zadesiti "u pravo vreme na pravom mestu". Ja sam do sada ima prilike samo 4x da naletim, dva puta genikulata, nedavno avikularija i danas vagans. E, sad kad bih ja jos naleteo na moju cyaneopub. bilo bi super, ali imam utisak da ce to da odradi preko vikenda kada me nema. No, verovatnoca uvek postoji, sa malo strpljenja, jednom...

Kuni
06.09.07., 22:55
Vagy sveze presvucen, malisa postaje sve crnji.
http://img376.imageshack.us/img376/5869/vagi1wv9.jpg
http://img262.imageshack.us/img262/839/vagy2xo5.jpg

huana
19.09.07., 00:27
pozdrav svima...posto sam danas nabavila jednog prelepog vagansa, zbog kog ceo dan nisam ucila jer sedim i buljim u njega, mislim da je red da se i ja pridruzim ovoj ekipi... :)

ToPa 12.02.
19.09.07., 01:05
dobrodosla
naravno da treba da nam se pridruzis...
i ne brini to ti nece biti jedina tarantula :lol:
bar je tako do sad bilo :lol:

ludak
11.11.07., 10:11
neznam za vas ali mene vagans jako podseca na parahibanu

jaza
11.11.07., 21:38
Cao,ja sam nov usvemu ovome inemam puno iskustva pa bi voleo da mi neko pomogme,ako moze???
B.vagans imam jedno mesec dana,jednom se presvlacio od kako je kod mene.
Nedavno sam primetio da je pobegao,nije ga bilo jedno dva-tri dana,jutros sam ga nasao kod ulaznih vrata,vratio u terarijum.U pocetku je mrdao nogice,a sad nemrda uopste.Sta da radim?

Proka
11.11.07., 21:42
Kako ti bre pobegao ????

kimo
11.11.07., 22:23
Ništa ne možeš da uradiš sem da mu obezbediš vode, tj. pokvasiš podlogu i staviš ga na taj mokri deo...staviš na toplije mesto malo, nekih 25-28 stepeni i čekaš da vidiš šta će biti ako nije već uginuo...kako se sada ponaša, ako su mu noge povijene skroz pod telo, znači da si ga kasno našao...i da je verovatno gotov...

Kako je uspeo da ti pobegne? Ako imaš pošalji sliku bilo kakvu da ti kažemo da li je ok ili ne, jel mu curi neka tečnost iz tela negde? Jel mu fali neki deo tela?

jaza
12.11.07., 19:04
konstatovao sam se sa bogicom i ustanovio da je uginuo, :th_crying: verovatno se smrzao :S, pa sam ga bacio.
pobegao je : pre 4-5 dana sam mu prekvasio treset i njemu i chromatusu pa sam ga stavio na pod jer imam podno grejanje hteo sam da isusim treset, i skinuo sam poklopac sa tera. a stavio sam gazu i oblepio. Redovno sam ga proveravao i nisam primetio da je pobegao, onda ga nisam kontrolisao 2 dana i na kraju kada sam uzeo terarium da ga prekontrolisem video sam da ga nema.

Kuni
12.11.07., 22:35
Ne znam odakle ti ta varijanta sa gazom ???, zar nemas adekvatno odradjenu ventilaciju u ter? I kuda je brate izasao ako si gazu oblepio? Steta za malisu.

zarko
12.11.07., 23:28
### takve stvari se desavaju..jedino sto mozes da uradis je da sad budes vise pazljiviji i tako ces iz svega izvuci neku (bar) korist...

beda

jaza
13.11.07., 22:44
Hvala na savetima!
Platio sam za svoju nepaznju,stvarno mi je krivo!!! ja imam samo 13 god. i jedva sam ubedio mamu i tatu da uzmemo tarantulu, i onda ovakav peh!!!!

Bogica1985
13.11.07., 23:32
I starijima se isto dešava, pričao sam ti za mene! ;)

Geni
14.11.07., 01:01
Ma ja sam poslednju tarantulu našao kako se šeta po dnevnoj sobi u sred noći. Nisam ni znao da je pobegla. Ne tangiraj se, svima to može da se desi.

huana
15.12.07., 15:30
moze neko da mi kaze iz kog razloga je moj vagans pojeo ceo list od biljke koju sam mu stavila u terarijum?? i da li da je izvadim??

ludak
15.12.07., 15:45
zavisi o kojoj biljki je rec

Bogica1985
15.12.07., 15:49
Zašto misliš da zavisi od biljke?

huana
15.12.07., 15:50
Scindapsus Aureus....list nije bio neki veliki vec mali...i lontam da bi pojeo bilo koji..posto ne znam koliko pauci bas biraju:)

Bogica1985
15.12.07., 15:53
I moj chromatus je gricnuo list scindapsusa ali nije ga pojeo već je ostavio taj deo koji je otkinuo.
I ja mislim da nema veze koja je biljka.

huana
15.12.07., 16:27
ta biljka mu nece nastetiti...??? da je izvadim ili ne??

Kuni
15.12.07., 22:04
Piatnje je da li je jeo ili samo raskantao, ako je i jeo a jos je ziv, onda verovatno nema problema, cuo sam za jos par takvih slucajeva, pisalo se i po forumu, i Zare je postavio fotku sa slicnom egzibicijom i istom biljkom, sta god da je verovatno stetno nije, a ko zna, mozda i nije lose, mislim, sumnjam da bi radili nesto sto im skodi, pa sad... A zasto ???.

zarko
15.12.07., 22:46
nije ista biljka moj se uradio sa nekom pecurkom :)

Kuni
16.12.07., 00:53
Pa ako je iz porodice Psilocibe onda mora da mu je bilo turbo... Jesi ti to malo eksperimentisao kako ce da pletucka posle, pa mu ubacivao pecurke, mislim stvarno, odakle ti ideja za dekor terarijuma pecurkama?
No, znam da si okacio fotku kao prilog na slicnu diskusiju, onda je onaj drugi klopao taj scindapsus, bilo kako bilo niko nije prijavio da je posle bilo ista lose, a to je dobro :D.

zarko
16.12.07., 02:17
ma izrasla :)
mnogo vlazno bilo :) a ja sma ubaci neke kore od drveta a nisam ih cistio niti peko...
pa eto

huana
04.04.08., 11:31
http://img366.imageshack.us/img366/4664/dsc01532mx5.jpg

a jel moze da se vidi pol na osnovu ovoga...ja pretpostavljam da je muzjak....po izgledu njegovom

Geni
04.04.08., 12:49
Ne mora da znači da je mužjak. Vidi se tu nešto ali je nejasno. 50/50 po meni. Presavijeno je baš tu gde treba da se vidi.

zarko
04.04.08., 12:59
ja vidim nesto nalik na jezicak, ali je suvise malo za toliku T
na toj velicini spermateke i uterus eksternus bi trebalo jasno dase vide....

huana
04.04.08., 13:53
a gde je presavijeno?? sta zapravo treba da slikam??

Bifrost
04.04.08., 14:37
I meni se cini da se malo nazire spermateka, ali kao sto Goran kaze presavijeno je bas na mestu koje treba da se vidi.

http://img91.imageshack.us/img91/5127/dsc01532mx51dh6.jpg

Geni
04.04.08., 14:37
Ovo

http://img147.imageshack.us/img147/3633/dsc01532mx5avc5.jpg

Strelice upućuju na ono što mi je sumnjivo. TO bi mogle da budu spermateke.

kimo
04.04.08., 15:16
Mogla si doneti juče do mene da ti kažem sigurno. Ja dajem glas da je ženka, ali donesi pa ću ti reći. Drugačije je sa slike a drugačije je uživo :)

zarko
04.04.08., 15:41
ka je otvaras sad malo je nakvasi kako ne bi pukla///
http://www.gekkogecko.co.yu/Razlikovanje%20polova%20kod%20tarantula.html
pogledaj sliku cetvrti red cinimi se ima vagans spremateke

huana
21.07.08., 01:59
eo i vagansa osle duzeg vremena

http://img230.imageshack.us/img230/8854/dsc01790sn8.jpg

marko
21.07.08., 02:28
Oooo vaganjo, imam istog takvog ali 1cm "velikog" ::D
Jel koristio ono sklonište? Nije jel tako?

Hehe vidim u pozadini desno, dupe nekog pokija :)

huana
21.07.08., 03:11
sklonishte je koristio i koristi ga ali povremeno..a ono je dupe rufilatice:)

huana
21.07.08., 04:15
ja sam odushevljena vagansom..on mi je najagresivniji pauk...napada chak i vodu kad mu zalivam biljku..i mandza ko lud:)

zokis
21.07.08., 22:27
Huana,koliki je taj tvoj vagans i kog je pola?

huana
21.07.08., 22:45
ja imam dva vagansa...kog su pola nemam pojma mozesh doci do mene pa pogledati...za jednog mislim da je zenka a za ovog ne znam...a velichina..pa nemam pojma i to mozesh doci pa videti..ovaj je veci uglavnom...

huana
23.07.08., 13:33
eo upravo mi se presvukao veci vagansi izgleda da je dechak jer se vide kukice na prednjim nogama...taako da zokise ak imash seku donesi je...:)))))

Geni
23.07.08., 14:34
Nema :(. Evo ga njegov mužjak kod mene.

zarko
23.07.08., 14:47
imam ja zenku ali je 10cm nije spremna!
ti geni imas femajla !?

Geni
23.07.08., 14:54
Da. Ali isto nije spremna. Ovo je samo proba one teorije da je ženka spremna za parenje par presvlačenja pre pune veličine. Videćemo kako će reagovati. Malo me plaši jer je mužjak jako veliki.

kimo
23.07.08., 14:56
Šta te tu plaši? Ja sam samo jednom čuo da je mužjak pojeo ženku...jako se to retko dešava. A s'obzirom da nemaš dobru predstavu veličine, skoro sam ubeđen da je spremna :D Inače kako to ti određuješ punu veličinu kada se oni ceo život presvlače? Jeste da ne rastu tada vidno kao u ranije periodu, ali opet ima dosta presvlačenja do kraja :)

P.s.Imam ja verovatno je zrela, jer se presvukla pre 4-5 dana...dosta je velika, mislim da je sigurno zrela za Brachypelmu...donesite i to i versi na kontrolu kod čika doce :D

Geni
23.07.08., 14:59
Opa, odlično ::D. Zokisov mužjak će posle ove seanse da dođe kod tebe. Valjda će nešto uraditi.

huana
23.07.08., 15:01
da donesem i vagansa i versi jel???? ocemo..samo kad??? a shto ti ne navratish pa ih vidish..znash gde smo...