PDA

Pogledaj punu verziju : Cvrčci?



civi
31.12.06., 00:14
Bok novi sam na ovom forumu!Neznam zbog čega su mi se cvrčci svaki dan okretali na leđa i nakon par sati uginuli?
Dali je tko imo slična iskustva?

zarko
31.12.06., 01:50
insekticid... dao si im verovatno neko povrce koje nije oprano dobor.
da li si davao krastava?
ako nije to postoji sansa od aerosola protiv koamraca ili drugi otrovi ako nije ni to onda pogledaj vodu ako nije ni to ne znma

civi
31.12.06., 15:06
Nije ništa od toga što si nabrojo!

zarko
31.12.06., 18:14
onda mozda su stari ...pazi ako se okrenu na ljedja a kad ih vratis u normalnu poziciju oni pocnu da skacu i da jure pa opet padnu na ledja i tako stoje dok ne umru od gladi (i usput kad drugi pojedu bolesnog i oni e zarae) to je pesticid inace dobor razmisli sve korake koje si napravio pa vidi da li je bilo neceg sumljivog
srecno

miljance
31.12.06., 18:25
Ja isto mislim da je do neke hemije. Nije prvi put da ljudi imaju upravo ovakvih problema sa cvrcima.
Meni samo nije jasno kako se to meni do sad nije dogodilo.
Moguce je da je do hrane za pse ili mace ako si im to davao. U nekim hranama ima bas sve i svasta.
Elem vise ne drzim cvrcke vise, sad je zvanicno :) .

zarko
02.01.07., 00:14
zasto?

Tuki
02.01.07., 01:22
zato shto je gay :) ja sam mu uzeo zadnje i sad necu imati u bg-u da ih uzimam al si zato zharko ti tu :)

zarko
02.01.07., 03:44
e ja sam sad nakotio gomilu malih tako da sam zadovoljan

inace ko sto svi veorvatno znate ne mogu mnoog da ih saljem jer nikad odsta ni za mene :) ali imate pm pa kad treba javite se

miljance
03.01.07., 02:32
Ma necu vise da ih drzim jer smrde, cvrce, imaju mnogo veliki ciklus i mora mnogo da se 'titraju' sto ce reci svakodnevno.

zarko
03.01.07., 03:20
da li drzis nesot drugo sem tenebrije?

miljance
03.01.07., 04:53
Fobase zasad, mozda u buducnosti budem probao sa dubijama.

zarko
03.01.07., 18:14
kul ja nesmem da odustanem ali nikakoda napravim jedno 5 hiljada i da mou da prodam koliko ljudi zele ovako sve na 20 kom ludimmmm
da li neko zna neku firmu koaj lije plastiku . trebakju mi lagane kutije za slanje insekata... od tanke plastike sa poklopcima koa kad pakuju u hipermarketima.. nikako danadjem nesto pristojno

kimo
03.01.07., 18:31
To ces kod nas teskonaci, moras videti sa nekim ko radi sa takvim firmama, jer se one ne reklamiraju puno koliko sam ja skontao, isto to sam ja trazio, ali izgleda da cu naci preko drugara koji ima preradu mesa, oni u to pakuju nesto, pa cu ti javiti.

zarko
03.01.07., 18:43
ok

svarg
03.01.07., 21:25
E ljudi juce su se izlegli prvi cvrcci, pa pitam kako da se ponasam sa istima.
Jel treba neka posebna hrana to jest, sitnike ili...
A da i koliko oni brzo napreduju?

svarog
03.01.07., 21:36
Zarko mozda ti moze pomoci, bar za tenebrije, kutijice u kojima se pakuje hrana za akvarijumske ribice!
Mozda moze!
One su kao nesto jeftine, mogu se naci na veliko i u Nisu!

Calyptratus
10.01.07., 23:48
Bok novi sam na ovom forumu!Neznam zbog čega su mi se cvrčci svaki dan okretali na leđa i nakon par sati uginuli?
Dali je tko imo slična iskustva?
Ja sam imao isti problem dok nisam svatio da kad sam cistio,tj. prao terarijum nisam dobro isprao sredstvo za ciscenje pa su se oni zbog toga okretali na ledja i umirali.Mozda je to bio problem.