PDA

Pogledaj punu verziju : Ako neko zna? (bradata agama)



Tuki
01.01.07., 14:17
interesuje me moj bradati je slabije aktivan vecinom lezhi na mestu za sunchanje malo se prosheta i vrati se i samo spava, meni to ne deluje na brumaciju al nznm, mislim idalje jede kao svinja :) al samo mu se spava, al se ne sakriva? jel se uspore gushteri kad je zima?

kimo
01.01.07., 21:24
Da, osete oni kada je zima, sem ako ne drzis iste temperature kao i tokom cele godine i ako se svetlosni period ne menja. Mislim da je to normalno i da nije problem, dokle god jede i vrsi nuzdu.

Tuki
01.01.07., 22:38
pazi isto mi je sve al kod mene je malo hladnije u sobi, moguce da je osetio znachi jutros sam pochistio izmet i popodne sam mu dao da jede i sve je pojeo bez problema i kad sam ustao video sam ga da se krece al ranije je bio pokretan dok se ne ugasi svetlo a sad vecinu provede na mestu za sunchanje spavajuci a ranije je blejao isto tako samo je bio budan

zarko
02.01.07., 00:14
reko ti brumacija 99% ,smanjim mu fotoperiod i smanji jacinu sijalice...

Tuki
02.01.07., 00:45
ja sad imam 75 w reflektorku kolko da smanjim i kolko da mu traje dan? ### ovo nam je prva brumacija

Tuki
02.01.07., 13:26
jutros je srao i sad celo jutro juri po terarijumu i luduje evo upravo ga gledam znachi samo pichi i oce van terarijuma, to je ono shto mene buni, jel moguce da on ima takvu brumaciju blesavu?

zarko
02.01.07., 20:18
moj je danas malisan sezavuko i ceo dan nije izaso i spavao je e sad ne znma da li zatvaraju oci ili samo bleje i cuce?
nisma ga bas gledao toliko ejr cim susnem on se osvrne

Tuki
02.01.07., 20:32
e a moj je ranije i kad je spavao otvarao ochi na bilo shta a sad mozhesh da pucash pored njega ne otvara, nije mi jasno ako je brumacija zashto on do 2 sata popodne luduje skache jede sere a od 2 popodne spava sve do jutra kao komiran

Tuki
03.01.07., 11:26
jel moguce zbog kishe on gleda direktno na prozor a ovih dana je padala kisha i bilo je loshe vreme evo ga danas totalno druga pricha isti je kao pre???

zarko
03.01.07., 18:07
moguce :)

Tuki
03.01.07., 18:12
jbt isekao sam se da nije trovanje a vitaminom, danas sam mu izmixovao endiviju salatu radich crveni i papriku crvenu i ozhdrao se :) sad mmi deluje ok tako da sam srecan :)

zarko
03.01.07., 18:17
ma lagano sa vitaminima ne moze tek tako dase pretera jer bubrezi su tu koji rade ko ludi.. i to treba mesecima da se forsira da bi doslo do ozbiljnih simptoma...

Tuki
03.01.07., 18:23
ma razumem al jbt objasni ti to pochetniku :) treba da mi napokon stignu knjige o reptilima sa biologije al nikako da stignu :) samo slusham sutra, sutra valjda ce uskoro sad idem do mamuta da proshetam da vidim jel ima neshto zanimljivo!!!!

zarko
03.01.07., 18:41
ma opusteno