PDA

Pogledaj punu verziju : Poll: Supstrat



Bifrost
05.01.07., 03:55
coco fiber, nema nista bolje od toga ::D

zarko
05.01.07., 04:10
sine kimo je poslao neke zivotinje i bilo je koko vlakana nista licno
ALI ONO JE PAKAO UZAS I S@#$%% OCAJ
nikad goru stvar za odrzavanje vlage nisma video...
odma sam se otarasio onog g#@$#@
tako drzi vodu da je barica u ciniji a ono nije vlazno i neisparava... ocajno za tarantule neprirodno za gustere ogavno
gadimi se jer sama cekao bas da vidim koliko su ga ljudi hvalili ali ono jedino nije lose za polaganje cvrcima.
inace da obrazlozim , ne moze da se slegne kako zemlja, vlaznost 0 ili sto 0 . uvek kad guster uhvati nekog insekta naguta se i ovih vlakana i ne pada mi jos sta ali je ocajno
treset je apsolutno nepobediv pri vaganju ova dva.... ZA MENE
ps. molim vas nemojte da pokusavate dam e osporavate jer je ovo moje misljenje zacementirano ko sto znam da imam onu musku stvar.
inace slobodno i nema ljutis nek kaze ko sta mislim naravno. ali po ovom pitanju necu da ulazi u raspravu nisakim jer je to samo moj stav, utisak i iskustvena cinjenica
izvinite kao sam nekog uvredio ali ja sam se razocarao u koko fajbers ko u novog dzejms Blonda...

Geni
05.01.07., 04:20
Da ne bi bilo daljeg odlaska u offtopic, izdvojio sam ova 2 posta u posebnu temu. O ovome bi trebalo da se malo prodiskutuje i siguran sam da to mnoge zanima.

zarko
05.01.07., 04:30
za sada 100% treset...
pazi ok je to sto se koristi , i kome odgovara svidja ali karakteristike kokosovih vlakana su ocajne to nema razgovora jedino ako se ovja ne ponasa kako treba... bajat ,stra isposcen ne znam :(
ali ja bih pre stavio pesa( veliko ne za tarantule ) nego kokos mojim T...ocajan je

kimo
05.01.07., 06:02
Ovako...ja imam dosta iskustva sa kokosovim tresetom i bez ikakvih problema drzi i vlagu i 100% je organski za zivotinje, tako da i ako ga guster proguta nista mu nece biti, to sam i video i citao na forumima raznim i u raznim "care sheet-ovima", ali naravno da i obican treset nije los, jedino sto je on kiseo, pa to moze da smeta nekome ili necemu. Ovaj kokosov moze da upije vlagu mozda sporije od obicnog, ali meni bar izgleda bolje od obicnog. Tako da nebi bilo lose da svako proba oba i da utvrdi. Inace drzim i tarantule na tome i strava im odgovara, jako lepo kopaju po njemu, npr. Haplopelma minax, pokazacu i slike kada joj sredim bas terarijum da vidis kako to izgleda.

zarko
05.01.07., 06:16
sine kokos je ocaj :D
ma jasno kako god ko zeli ja necu da ubedjujem nego dakazem moje misljenje
ali on bas je 0 za kopanje to ti je bar jasno...drugo koliko dugo imas iskustvasa njim?da li imas nesto sot je nakokosu bilo duze od godinu dana?
i trece koliko trebada sipa covek da se on natalozi.... bar 20cm ... i opet je sipkav
ko nacepkana novina
inacemasovno se koristi DA, ljudi nemaju problema ,tacno i savetujem da probaju pa ce svako da izabere za sebe....
ja ga se gnusam
a treset je tersko naci kvalitetan ali ako se nadje nezamenljiv..vlasinski treset se vec 4 godine meni pokazuje kao najbolje resenje pored novina za gustere
a ja imam 2 tarantule skoro 3 god na tresetu i apsolutno sam zadovoljan

miljance
05.01.07., 13:44
Glasam za treset, zato sto mi se kokos redovno ubudja pri malo vecoj vlazi. Treset - nikada do sada.

kimo
05.01.07., 17:33
Ok, naravno treba probati, ali ja vec nekih 6 meseci imam sto sta na tom tresetu i postavicu slike da vidis kako se lepo kopa i kako se lepo vlazi, i to kod skorpija i kod milipeda, koje zahtevaju ogromnu vlagu...

zarko
05.01.07., 20:22
ok svako preferira svoje

Djanny
06.01.07., 22:55
za sada koristim 1/2 humus a gornja polovina kokos i nemam primedbi.
Cak mi je jednom prilikom terarijum skoro plivao, jer mi je propustala posuda za vodu, i nije bilo budji.

rassa
27.06.08., 13:37
ja koristim kao kimov-kokosov
sada da je nesto pricam glupo je ali mi se svidja boja tj izgled i t. ga s lakocom pomera i kopa i uopste se ne oseti nikakav miris
a obican neznam kako izgleda ustvari neznam nista
da li neko moze tacno da definise razlike

zarko
27.06.08., 16:53
ukusi su razliciti...
za T je skoro sve ok osim peska!za gustere je druga prica.

moje vidjenje stvari
http://www.gekkogecko.co.yu/Supstrat.html
procitaj

dule87
27.06.08., 19:39
..a sto je to toliko los pijesak za neke pustinjske vrste npr.???

zarko
27.06.08., 19:55
prosejan pesak ja ne podrzavam.osim za PUSTINJSKE vrste..leo npr nije pustinjski..mozda uromastrixs i sl!!!
krupan pesak ne prosejan ,pa dase sitnis slegne na dno je ok!!1
malo mi se menjaju stavovi po pitanju supstrata ali to je to u sustini. i dalje za male ide novina .za leo krupan pesak za t mesavina treseta i peska!
kokosov ako imam za neke T
za piktuse treset
za agame pesak....
eto ti !

spiderboy
27.06.08., 21:13
ok,čekajte malo,zar to nisu dve različite stvari,koksov treset i kokosova vlakna,video sam oba i razlika je ogramna sama reč kaže jedno je kao treset a drugo su bukvalno vlakna,neću da pametujem ali jel moguće da vi pričate o dve različite stvari?

zarko
27.06.08., 22:21
moguce, al iimao k. treset i ulaziolo piktusu u usta..vlakna nisma imao nikad

ToPa 12.02.
27.06.08., 23:22
u kokosovom tresetu se nalaze i kokosova vlakna, pomesano ;)

zarko
28.06.08., 00:07
ali malo.. dok vlakna smao vlakna :)

Proka
28.06.08., 23:39
coco fiber