PDA

Pogledaj punu verziju : Da li upotreba blica smeta tarantulama Split iz: Haplopelma lividum za Žarka



Kuni
06.01.07., 17:32
... Nisam expert ali mislim da su boje intenzivnije i jasnije pod blicem...

Bas sam u par navrata hteo da pitam pa uvek zaboravim, ovo me gore podseti. Da li je "cesta" upotreba blica potencijalno (ili sigurno) stresiranje paukova? Ja u principu izbegavam blic (ni meni nije prijatno kad mi sibne u oci), ali su uslovi ceto ocajni a fotke sa blicem znaju da ispadnu dobro. E sad, da li mogu da ih "oslepim" ili im ostetim vid, to sigurno nije uobicajen i prirodan dogadjaj za njih??? Zna li neko, razmisljao na tu temu?

zarko
06.01.07., 18:44
ne mozes da ih oslepis i dugo vid nije bas mnogo od pomoci njima ali sigrno da im ne prija...
ja korsitim dosta i nisam primetio da im smeta ....uopste

Geni
06.01.07., 23:20
Bas sam u par navrata hteo da pitam pa uvek zaboravim, ovo me gore podseti. Da li je "cesta" upotreba blica potencijalno (ili sigurno) stresiranje paukova? Ja u principu izbegavam blic (ni meni nije prijatno kad mi sibne u oci), ali su uslovi ceto ocajni a fotke sa blicem znaju da ispadnu dobro. E sad, da li mogu da ih "oslepim" ili im ostetim vid, to sigurno nije uobicajen i prirodan dogadjaj za njih??? Zna li neko, razmisljao na tu temu?


Nisu reagovali par puta kada sam koristio direktan blic, ali najčešće odbijam blic sa zida ili plafona. Em daje bolju sliku, em ne brinem da li ću ih uplašiti.