PDA

Pogledaj punu verziju : Hercules - Split iz: Slike



Bifrost
14.01.07., 21:16
http://img485.imageshack.us/img485/7581/dsc00616ff6.jpg

kimo
14.01.07., 22:52
Sta je to? Koja je vrsta?

Bifrost
14.01.07., 23:00
Zar je ne prepoznajes to je h. hercules.

zarko
15.01.07., 01:22
koliko provodi u rupi?
vidjas li je sa vremena na vreme?
i nije h herculs molim te :) znas kako stoji stvar h. sp. je tacnije :(

Bifrost
15.01.07., 01:37
Ne kvari mi zadovoljsto :D

kimo
15.01.07., 01:38
Bas sam pomislio na nju, ali mi nije bila tako tamna kada smo je donli...presvukla se? Super, je, jesi ti to nabavio foto aparat? :)

Ne zna se jos, mada mozda stvarno imas tu vrstu, samo je ti tako zovi :lol:

Bifrost
15.01.07., 10:05
Kameru, Snima direkt na dvd ::D. Kad dolazis?

kimo
15.01.07., 12:20
Super, mogao si staviti i snimak...

Mogu doci u ponedeljak ili utorak verovatno...javi mi se da se dogovorimo, jel napravio mrezu?

zarko
15.01.07., 17:59
sine necu da ti kvarim ali kako stoje stvari H hercules je rezervisano za vrstu koaj postoji u prirodi a nema je u terarstici....ako je neko ima ne moze da dokaze .razlog je sto je jedini primerak herkulesa u nacionalnom muzeju u londonu koji nije u dobrom stanju. tkao da i da hoces nema sa ci da uporedis svoj primerak. a da uhvatis vrstu u prirodi(mislim da je neka reka u Kongu ) treba da povedes rik vesta ili sacicu ljudi koji mogu da ti pomognu .
trece kako mozes da e zna da nije hibrid?? nikako

zato nemoj dai kod nas bude takvih nesporazuma ko sto je u americi gde razlicite iformacije preplavljuju ljude. jer cela poenta je da cuvas pauke zato sto ti sesvidjaju a ne zato sto se zove
herkules....
skoro sma citoa clanak jednog veterana teraristike koji se zali kak osu pauci koji su 70 ih i 80 bili kul sada po strani kao sto je vagans , rosea, albopilosum parachybana!!!i podseca da covek treba da uziva u svojim ljubimcima a ne da se cima kako binabavio sto redjeg skupljeg ili sl..
valjda niej poenta da imas sve poeciliotherije ili emphebopuse :(
ja sam odlucio da usporim za sada sa nabavkama i da jos vise posvetim vreme svim zivuljkama ..

kimo
15.01.07., 22:15
Slazem se sa Zarkom, ali tako je to sa tim ne poznatim vrstama, kada ga upis pod tim imenom...

Bifrost
16.01.07., 02:12
....ako je neko ima ne moze da dokaze .


Tacno ::D muhahahahaa :lol: . I sense jealousy :lol:

Bifrost
16.01.07., 11:21
Salu na stranu, da da se razumemo ni ja ne mislim da imam pravog herculesa. Tako sam ga uzeo pa ga tako i zovem. Ja mislim da pravi hercules ne postoji ni u prirodi ni u hobiju, da je to samo neka od varijanti gigasa. Znas i sam da kad sam uzimao da mi nije bilo bitno hteo sam samo da imam hysterocratesa u kolekciji. A sto se tice ovih dokaza kao ima u muzeju ne verujem, obmana, laz :lol: , sigurno neki veliki gigas. Ali mislim da postoji Hysterocrates scepticus i da je to ustvari najveca Africka vrsta. Ali evo nesto sto sam nasao pa ko veruje veruje, ja neverujem i dalje da hercules postoji, dok neko ne da bar dokaz sa slikama (jel trazim puno :D).

"The spider passing as "hercules" is most likely a few large specimens of gigas, that have reached 8" in legspan (not 10"). It is not clear if the hatchlings from huge mothers will also grow as large (environmental factors may be a strong influence).

The true H. hercules has a different range from where these gigas are imported (Cameroon). It is unlikely that any true hercules are in the USA, & few would be found in European collections. Hercules itself has been recorded with an 8" legspan, so it may not be any larger than these big gigas. Also, the Sao Tome Hysterocrates scepticus, may reach 8" or even bigger, & those hatchlings are available from several sources in the USA currently."

zarko
16.01.07., 18:29
odi na sajt rika vesta imas sliku herculesa.... zive u dolini neke reko koja nema pojma kako se zove ???
tolikop mogu da ti pomognem oko slika

Bifrost
16.01.07., 19:20
Pa pored i pise "poss. jr. syn. of H. gigas" ne znam samo sta je jr.?

zarko
17.01.07., 03:56
ok truth

zarko
17.01.07., 18:50
evo neceg novog (ako vec niste videli )

H hercules Pocock, 1899....................Nigeria


H gigas Pocock, 1897....................Cameroon

navedeno iz ws catalog sto mu dodje da obe jesu registrovane i priznate..
tako da posotji herkules ali da li je to ono sto ljudi ocekuju i prizeljkuju , pitanje je .

Bifrost
26.01.07., 18:50
Kako god bilo ovo je jedan ekstra pauk. Menja boje od presvlacanja pa nadalje. To je odlika gigasa, to sam negde procitao, ne znam da li je generalno za sve Hysterocratese. Posvetleo je nekako na tirkiz (plava/zelena) i vrhovi nogu imaju kafenu boju, sve u svemu ekstara izgleda.

NIHILUS
26.01.07., 22:21
A koja je to zaista vrsta? Bez zezanja...

zarko
27.01.07., 04:04
to je hysterocrtates sp. (sp znaci species odnosno vrsta)
razlog zato st oje mnogo muljano sa ovim paucima , ukrstani lose indentifikovani, primerci za uporedjivanje su izarceni tkao da verovatno nikad se nece znati ko sta ima osim da pripadaju rodu hysterocrates... za neke se zna sa vise pouzdanosti ali...
inace se obracamo njemu ko gigas.... mada je bolje sp. ja se za to zalazem
to je isto slucaj sa mnogim vrstama na trzistu...

Bifrost
27.01.07., 18:40
hysterocrtates sp. je dobar opis i s obzirom na vrstu najtacniji ali vecina (nap ja) tesko se mire sa tim. Ja cu sad da kazem da je mozda gigas ::) (samo da ne bude sp. :lol:)

zarko
28.01.07., 03:59
haha ok ma zovi ga kako god zelis :)
nebi h ja da napinjem zbog toga jer to nikom ne mari kako ces gazvati. drugo ti odlicno znas o cemu se radi tu , problem je ako se malecki prodaju pod laznim imenom....mada sto bi pa to bio problem :D :D
kako god se zeli jer i onako nema nade za reorganizaciju i preispitivanje te vrste u ksorije vreme :(