PDA

Pogledaj punu verziju : Leopard i Fat tail



Solidsnake
19.01.07., 19:00
Pozdrav svima!Skoro sam dobio od Miljana leopard gekona(zenkicu), i sad bih hteo da pored nje da nabavim Fat taila i agamu.
Ali imam problem sa prostorom, tako da bih modgao da imam samo dva terarijuma.I sad me interesuje kao bi se slagali leopard i fat tail u istom terarijumu?Dali je to izvodljivo?Terarijum je velicine 60x45x45.I da li je terarijum velicine 90x50x45 dovoljan za agamu posto veci ne bi imao gde da stavim?A bas bih voleo da drzim agamu zado sto je druzeljubiva i voli da se mazi i igra, a opet nezahteva preveliki terarijum.Inace ranije sam imao iguanu i nisam u zivotu video pametnijeg i druzeljubivijeg gustera :icon_cyclops: ali nazalost je uginula :'(

kimo
19.01.07., 19:09
Nema šanse da držiš različite vrste guštera u istom terarijumu, tj. niko to ne preporučuje, mada ima vrsta koje se slažu, ali to su znatno veći terarijumi uređeni da odgovaraju svim stanovnicima i to nije preporučljivo za početnika, sve u svemu, ne smeš različite vrste držati jer ako se ispostavi da su oba mužjaka pobiće se a ako su suprotnog pola ne znam šta bi se desilo...

Inače možeš u takav terarijum čak i par agama, ali ne bradatih. Pretpostavljam da si nju(bradatu) hteo da držiš? Za nju ti je taj terarijum malo mali, mada bi ona verovatno preživela, ali nije to to. Bolje uzmi nekog manjeg guštera, nije bradata ne zamenjiva :)

Solidsnake
19.01.07., 20:30
Pa nisam znao da su fat i leopard toloko razliciti ??? Kiliko ja znam ikoliko sam sliusao od drugih veoma su slicni ??? A leopard mi je zenkica kao sto sam i rekao vec tako da me interesuje sta bi bilo kad bi npr. stavio fat muzjaka?

kimo
19.01.07., 21:15
Pa to bi bilo teško, jer kako bi da spariš skroz različite vrste, to je neki mutant onda, a nemam pojma šta bi bukvalno bilo, mada jesu slični donekle...

zarko
19.01.07., 22:26
jesu slicni .. lai poticu sa razliciith p[odruicja
toliko znas:) da ne pisem..
nego pitanje je da li bi se parili ???
za sada nisam cuo niko da je to poikusao niti bi to bilo ko kupio...
takvi gusteri mogu da budu bastardi sto znaci da budu sterilini i to niko ne zeli da drzi, bar od terarista koji se malo ozbiljnije bave tim

ja ti ne savetujem da pokusavas takao nesto jer ce jedan (domnantiji ) maltretirati drugog i zavrsices sa jednim gusterom na kraju...
stres UBIJA na 1000 nacina
a agame su fenomenalne ja imam 2 i to je guster do jaja

Solidsnake
19.01.07., 23:02
Ja sigurno nisam mislio da ih parim :exclamation: Ne znam sta ste vi pomislili ::) A to da ce jedan preovladati, pa zar to nije cesta pojava i kad se drze dve jedinke iste vrste?

zarko
19.01.07., 23:35
tako sto razdvojis muzijaka od zenke u 99% slucajeva :)
da li si ocekivao dace ziveti zajedno :)

Solidsnake
19.01.07., 23:54
Pa nije da nije tako ali npr. ti na tvom sajtu kazes da mogu da se cuvaju 1 muzjak i 2 zenke ???

zarko
20.01.07., 00:18
da ak ozelis da ih paris .... ako drzis muzijaka non stop one ce non stop da budu trudne a to ne zelis jer mora da imaju period od nekoliko meseci da se odmore i vrate snagu...
a mujaka odprilike mozes 6 mesecida cuvas sa njima pa 6 da kuliraju :)
zar to nije zajedno?

Solidsnake
20.01.07., 00:21
Pa tako nekako ::D Nego jel stvarno mislis a bi fat tail bio zainteresovan za leoparda ??? Meni nekako neide da ce oni da se pare al ko ce ga znati!?

Stufy
25.01.07., 16:46
Leopard (Eublepharus macularius) i Fat tail (Hemitheconyx caudicinctus) su dve razlicite vrste, a u definiciji vrste stoji da samo jedinke iste vrste mogu ostavljati plodno potomstvo. Svi smo culi za mesanje konja i magaraca ali je njihivo potomstvo sterilno. Tako da ako se uzme u obzir klasifikacija ove dve vrste plodno potomstvo bi bilo nemoguce. Jos vise u prilog ovome ide cinjenica da su oni u razlicitim rodovima.
Sada sto se tice uznemiravanja i mesanja zivotinja ja nikada nisam mesao vise vrsta teraristickih zivotinja u jedan terarijum. Mesao sam dosta akvarijumskih ribica koje "ne idu" jedne sa drugima (velike barbuse i male skalare, cak imam i neke afrikance kod kojih su molike). Niko to ne preporucuje a kod mene je uspevalo bez problema, ali ne znam koliko se to moze preneti na teraristiku.
ako se ipak odlucis da ih drzis zajedno predlazem sto vise mesta za sakrivanje, npr pecine od nekog lisnatog kamena, cime bi se teritorijalno ponasanje gustera ublazilo.......... ko zna......

zarko
25.01.07., 20:52
mozda bi upalilo

Solidsnake
25.01.07., 22:55
Ljudi hvala vam na savetima, to mi je samo bila ideja jer sam jako slab sa prostorom za terarijum a jako bih voleo da nabavim jos jednog gustera pa rekoh dali je moguce dva u jedan terarijum....al sad sam resio taj problem i trebao bi da dobijem policu za drugi terarijum tokom sledece nedelje :icon_cyclops: i tu bi mogao da smestim malo veci terarijum tako da cu uzeti bradonju ::D

zarko
26.01.07., 16:31
ako sam onapred , bradata agama je fenomenalan guster sve prednosti iguane a manja je i 100X manje zahtevna