PDA

Pogledaj punu verziju : Vodena agama



Odry
21.01.07., 00:01
jel je neko ima?moze da se nabavi kod nas? uslovi za nju?koliki terarijum treba i sl..

kimo
21.01.07., 01:15
Jako zahtevna životinja što se tiče terarijuma, povelik i sa puno granja, skloništa i bazenom da može da pliva, ali bukvalno, naravno ako hoćeš pravilno da je držiš, inače može da se nabavi i nije skupa, kolika su ulaganja u terarijum, nadam se da sam pomogao.

zarko
21.01.07., 03:09
ovaj forum jeste dase pomogne ali bi bilo do jaja kad bi ljudi prvo potrazili internet(ako ne knjige) pa onda pitaju za pomoc ovako je bezveze da se prepricava nesto sto vec pise

bez ljutnje ali pogledaj pod voter dragon, chainis water dragon, itd itd

Calyptratus
21.01.07., 03:22
Ima dosta vodenih zmajeva na koga konkretno mislis?Imas Physignathus cocincinus, cela porodica Basiliska je vodena...Kod vodenih gustera je zeznut terarijum,treba im veci prostor jer im treba i kopno a i voda.Problem je isto tako kako cistiti tu vodu...znaci trebaju filteri i ostalo,tako da nije ni malo naivno.Ali kada se sve to obezbedi moze da bude veoma zahvalno a i ujedno da extra izgleda.

Odry
21.01.07., 10:26
Physignathus cocincinus na ovog sam mislio al nisam znao ni kako se zove samo sam negdje naletio na sliku.imam prazan akv od 450 l pa sam pomislio da ga preuredim za nju..
Nov sam u teraristici pa sa nazivima i nisam nesto..proguglacu malo pa me eto opet..hvala ljudi

kimo
21.01.07., 13:13
Nema potrebe da se ustručavaš da pitaš bilo šta, s' obzirom da je takva situacija sa teraristikom kod nas, kakva jeste, mislim da neće biti problem to napisati i ovde, kako bi neko drugi mogao to da vidi kada mu zatreba.

Kao što ti je Calzptratus rekao, malo je teže obezbediti im terarijum kako treba, ali kada to uradiš...imaćeš najbolji i najlepši spoj životinje i habitata njenog, jer mora biti gotovo identičan kao u prirodi...trebaće ti dosta truda ali će se sigurno isplatiti.

Inače ti trebaju i UV lampe i nekoliko reflektorki za toliki terarijum, mada ova litraža ništa ne znači dok se ne vide dimenzije, tako da bolje njih pošalji.

Sve se da napraviti ukoliko imaš želje i sredstava, nemoj da te ovakva pisanja obeshrabre!

Samo dobro razmisli pre bilo kakvog upuštanja u to.

Calyptratus
21.01.07., 15:18
Kao sto kimo kaze:

Samo dobro razmisli pre bilo kakvog upuštanja u to. :lol:
Oko bilo kog terarijuma nikada ne traba zuriti.Treba se prvo dobro upoznati o zivotinjom koju hoces da uzmes,videti koliko je zahtevna,sta jede,kakav habitat joj treba,pa tek onda razmisliti da li bi mogao da je priustis.Jako je vazno priustiti im dobre uslove jer ako se slucajno zivotinja razboli ili povredi,kod nas koliko ja znam ima 2 veterinara za teraristiku koja bi mogla da ti pomognu.Tako da se treba dobro raspitati i neupustati se u to ofrlje.
Ali ako sve uslove dovedes kako treba,to moze extra da izgleda i trud bi se sigurno isplatio.

Odry
21.01.07., 22:18
akv je 160*50*55..ja sam prije 4-5 god drzao iguane kad ni lampe nisam kod nas mogao nabavit(mislim na CG naravno) i upoznat sam sa "obavezama" te vrste..isceprkacu sve o njima pripremiti kompletan ter i onda u lov na zmaja 8)

kimo
21.01.07., 23:19
Nemoj stavljati zmaja u tako nizak i uzak terarium...neće mu biti baš komotno kada poraste, inače se preporučuje da bude visok nekih 120cm, to može i biti recimo 70-80 cm, ali nemoj ići ispod toga, zatim širina minimum 60 cm, ako ti je širina 55, onda je to tu negde, mada bi ja napravio novi terarijum da sam na tvom mestu, a u ovaj ili nešto drugo ili bih ga prodao...

To ti govorim, jer su vodeni zmajevi dosta ludi kada nemaju prostora i znaju da se zapucavaju u staklo ako im je malo mesta, tako mogu gadno oštetiti njušku i imati problema sa hranom i inficiranjem rane, eventualno...ako imaš mesta malo povećaj terarijum...moj savet.

zarko
22.01.07., 10:32
to je mali terarijum po meni ... pogotovu ako bi stavio nekoliko komada sto je jako lepo

glavni problem jeste teratijum koji ne bi trebalo da bude manji od(moje misljenje)150x60x 100visina...
druga stvar je mozesda cuvas nekoliko njih zajedno (zenke)i 1 muzijak ali uvek dolazi do tuca koje nisus strasne a onda udju u vodu i ranice se uvek inficiraju tako da imas zmajeve sa izvrnutim usnicama koje su inficirane ..ma koliko se trudio da cistis i preciscavas vodu to ce se desiti neminovno i onda izgledaju ruzno a tim oziljcima po ustima...tkao da je za to resenje samo jednu jedinku po terariumu.
i resiti dobor terarium je jako tesko pogotovu kao nisi poravio do sad a da ga kupis to je jako skupo...
verovatno guster vredi ali previse je zahtevan za moj ukus

Odry
22.01.07., 11:06
nista,onda cu radit drugi ter..a inace se bavim izradom akv tako da mi nije problem sama izrada..razmisljam jednog da drzima al i dalje se raspitujem,bez zatrcavanja

gilezmaj
22.01.07., 11:37
nije on tezak za odrzavanje
samo trebas dobar prostor sa mini fontanom i bazednom,tropskim biljkama i nepreporucuje se da bude samo jedna zivotinja
trebalo bi da se obezbedi barem jednom mesecno nesto nalik magle ili kisice i to tije sve
sretno :D

zarko
22.01.07., 17:58
ma nije problem izrada ako znas sta treba,... a da to sve smislis proradis i opet ce biti e #### ga trebalo je onako...otome se radi