PDA

Pogledaj punu verziju : KAKO SE RESITI GRINJA ?????????



GUSTAV
21.01.07., 19:00
Pojavile su se male sitne bele bubice po zemlji.Ne znam sta je posledica.Cuo sam da je to zbog preterane vlage.Da li bi pomoglo da povecam temperaturu nekom crvenom sijalicom od 25W? I da li grinje stete tarantulama? Aj ako neko zna neka mi napise nesto o tome :icon_arrow:

kimo
21.01.07., 19:27
Neverujem da su to one štetne, samo izbaci tarantulu i promeni zemlju ili je ispeci u rerni/mikrotalasnoj ili smanji vlagu nekoliko dana i one će same uginuti...često se to javlja kod melih tarantula zbog prevelike vlage i loše ventilacije...

Stufy
21.01.07., 22:52
Meni su se javljale kod fazmida. Nemam pojma sta su ali na fazmidama nisu ostavile nekog traga tipa da su paraziti. Bacio sam zemlju i stavio novu, sterilisanu, a terarijum sam oprao vodom bez detrdzenta.Tu je bio i neki panj koji sam ispekao u rerni. Kod mene se nikada vise nisu pojavile....

kimo
21.01.07., 22:57
Baš kao što sam i rekao i kao što je Stufy napisao...

Srks
21.01.07., 23:01
skroz si upravu kimo jeste zbog vlage. inace najbolje bi bilo da promenis zemlju.(nije to zbog vode nego kada se dogadja isparavanje dolazi do toga). to nisam video kod vecih tarantula tek sam to primetio kod svoje(a.versicolor.) mozad je do suda u kojoj je drzis. Nemoj da drzis tarantulu u bilo kakvom sudu.... a mozda je i zato sto ti mozda stoji na toplom mestu pa ti isparava i stvara se kondezacija...

zarko
22.01.07., 10:32
vlaga+ temperatura i imas grinje
moze bilo sta da se smanji da bi smanjio br grinaj i doveo u kontrolu ali temp se ne preporucuje zbog tarantule.
izbaci zemlju,sterilisi u mikrotalsanoj ili u rerni na 200C 20 min (zavisi od kolicine zemlje) povecaj temp (grejacem sijalicom) i izbaci granje panjeve i sl sto moze da bude kolevka za grinje... inace nemoguce je otarasiti se grinja jer one zive po kuci tako da se nahvataju tamo gde su uslovi najbolji
srecno

Stricek matija
22.01.07., 16:29
grinje dolaze zbog odličnih uvijeta u terarijima..grinje su paučnjaci...
dakle visoka vlaga i temperatura i otpad od hrane što grinje jedu...
neki teraristi sa kojima sam razgovarao čak i drže grinje u terariju da im one ćiste terarije i pojedu sav otpad od paukova... kako održavaju grinje pod kontrolom u razumnom broju neznam...

grinje kao mogu naškoditi paucima... nakon dužeg "izlaganja"... prvo gdje će se pojaviti na pauku su čeljusti...sa vremenom mogu i uć u pauka i razmnožit se u njemu... i "ugušit" ga... tako kažu..dal je točno..nisam siguran...

.. grinja se može riješiti isušivanjem paukove nastambe..ili promijenom cijele podloge i čišćenjem ostalih stvari iz terarija... stavljanjem paukova u karantenu...

zarko
22.01.07., 17:59
to mislim da nije tacno... ne moze grinja da zivi niti da udje u paukova usta , a drugo grinje koje nisu parazitski nastrojene nece se kaciti na T
ako hoce da parazitiraju uradice to odmah...

Bifrost
22.01.07., 19:26
Bas dosta rasprave, a Kimo je odmah dao resenje, unistiti gamad bez obzira da li su zlonamerne ili ne. Ruzno ih je videti sve jedno. Ja sam ih jednom video u roseinom terarijumu i odmah sam zamenio treset. Zasto je to problem zameniti treset bar to nije problem nabaviti. Ja inace preferiram kokosova vlakna, pa i to se moze naci.

NltMasina
08.07.16., 17:54
Kod mene su se pojavljivale nakon sto tarantula ostavi otpatke od misa u posudu sa vodom.Ja zamenim vodu, nekad izvadim i ceo cosak zemlje i to je to.Tako sam resio problem u nekoliko terarijuma...Sad ispravite me ako to mozda nisu grinje ? Ali isto znaci male bele bubice idu po posudi sa vodom....Pozdrav ! :icon_salut:

loshme10
12.07.16., 08:25
Kako sam se obradovao kad sam video iznad tvog posta Bifrostov, pomislih da se vratio, kad ono ti pises u temi staroj skoro 10 godina... :club:

hey-ho
12.07.16., 23:07
:D
Nego da odgovorimo, da, to jesu grinje i treba ih se rešiti čim se primete jer umeju veoma brzo da se udesetostruče :)