PDA

Pogledaj punu verziju : EXOTIC PET HANDBOOK - David Manning



gava
27.01.07., 20:20
Veoma zanimljiva knjižica. Veoma lepo odrađena. Za početnike u teraristici veoma lepo i zanimljivo čitanje pre spavanja. Počinje sa upoznavanjem sa hobijem, pripremi terarijuma i pruža pomoć u izboru životinje. Dalje je po stavkama podeljena na predstavljanje Amfibija, Reptila (kornjače, gušteri i zmije) i Bezkičmenjaka. Posebno su orbrađene vrste (npr. Leopard geko, Anole, Uromastix, Bradate agame, Loptasti piton, Kraljevske zmije, Kukuruzni smuk, Tarantule, Pandinusi, Bogomoljke, Milipede). Naveo sam samo one koje su na forumu najčešće pominjane. Takođe se bavi i opremom za terarijume, hranom i bolestima koje se mogu javiti. Veoma lepa i praktična knjiga sa slikama u boji i veoma dobrim i korisnim tekstovima. Videću da je skeniram ovih dana (sledeće nedelje, nadam se) pa da postavim neke str na forum da vidite kako izgleda.

Ja sam je kupio u British Council centru u Beogradu, ne sećam se koliko je koštala. Mada je nisam video skoro, a u tu knjižaru često ulazim, možda ima da se kupi.

zarko
28.01.07., 03:59
ako je skeniras da li je moguce doci do tog cd a?

gava
28.01.07., 13:11
Pa zbog toga je i skeniram. Čim to uradim napisaću ovde i svi koji budu zainteresovani mogu da mi se jave na PP. Sve, naravno ide o mom trošku :D

zarko
28.01.07., 16:47
najbolje je post ekspres dodju po paket ti im das amo adresu i oni donesu na vrata i ko podize paket plati uslugu od 150 din do jaja je
ja smao tako saljem hranu za reptile po celoj srbiji...

kimo
28.01.07., 17:35
Čim uradiš javi meni treba :D

Offtopic: Koja je tačno procedura sa tim post expressom? Znam da kada salješ pare ti uzmu neku proviziju...a šta treba da uradiš da bi poslao npr. crve? I koliko im treba da to odnesu negde na 100 Km udaljenosti i da li ti pocrkaju insekti tako ako je hladno?

zarko
28.01.07., 20:37
ako je mnogo hladno onda ne moze oni voze svojim kamionima tako da zivotinje ne dolaze u obzir...
ne znam kako je kod tebe ali ja saljem skoro svaki dan tako da se znam sa njima .
kada sam pocinjao oni pitaju sta je ja kazem hrana za reptile...
nemoj da saljes ako je mnogo nisko ...

Aign0r
09.04.07., 21:13
shaljesh hranu za reptile ? lepo ... Jel imash one vitamin/mineralne dodatke za iguanu tj. valjda i za ostale gushtere... Poshto me mrzi da idem opet na kanarevo brdo... i koliko je to neophodno iguani ? i naravno koliko koshta ? ;)

zarko
09.04.07., 22:49
cene na pm a saljem i imam ekstra minereale pravljenene namenski za iguane ...koliko je neophodno???
mislim da dajem jako kvalitetnu hranu mojoj iguani ali opet svako 5-10 hranjenje dodam malo...
:)

Aign0r
09.04.07., 23:54
Ok,poshalji mi cenu na pm.. nije bash tolko hitno ali bi trebao to da uzmem u shto skorije vreme,kvalitetno je hranim ali bih voleo da se osiguram.. :)

zarko
10.04.07., 03:05
ni je to da se osiguras ....
to je da unese elemente koji su jako retki u hrani .na prvom mestu je JOD
on je otrovan sam po sebi pa mora da se unosi preko nekih hrana kao sto ej morska trava .engleski |"calp" ako sam spelovao dobro..ali i tu moze da se pretera..jod je jako redak mi neamo frku jer je so jodirana ali zivotinje imaju..,..
apsolutno ne sme da se zebava sa jodjom na svoju ruku i tu se ja okrecem poznatim i proverenim suplementima....
:)