PDA

Pogledaj punu verziju : bg zoo vrt



zarko
29.01.07., 18:33
ja nisam imao pojma koliko je bg zoo vrt omrazen kod ljudi. ja licno nisma bio tamo jedno 15 godina, i ne interesuje me jer imaju jako malo reptila tkao da nisma imao razloga. moje iskustvo sa ljudima tamo je takodje nikakvo jer sam pokusao da im poklonim nekoliko gekona ali oni nisu imali uslove tkaodje veterinar koji bi trebalo da radi tamo nije mogao da mi pomogne( i ako non stop pricaju ljudi da je veterinar u zoo vrt bg jako dobar i zna sa reptilima ) e pa moje iskustvo nije takvo.
nebitno moj stav je neutralan ali sam surfovao i naiso na gomilu ruznih stvari o bg zoo vrtu tkao da sma zapanjen !!!
pogledajte sajtove koji govore lose o njemu

uzas.
inace o uslovima nisam kompetentan da pricam niti sma bio 15g niti me zanima da sudim ...
mogu da zamislim tek jagodinski hahaha gej
http://www.well.org.yu/zoo%20vrtovi.htm

http://www.ijms-wildlife.co.uk/belgrade_zoo.html

http://www.action4animals.bravehost.com/

http://www.kampanja.bravehost.com/

natural
29.01.07., 20:57
Ja sam bio na nekim od tih sajtova i oni pricaju protiv njih tu su i razne peticije ali ne verujem da ce to ista promeniti.
U zoo vrtu su uvereni da zivotinje imaju sve uslove i da im nista ne fali.
Pogledajte samo njihove informacije o gmizavcima to je blago receno uzas.

Solidsnake
29.01.07., 21:50
STRASNO!Bio sam prosle godine zadnji put i smucilo mi se! :cussing:
Ako ovim ljudima bude uspela ova peticija bilo bi extra, da konacno pruze normalne uslove zivotinjama!
A sto se tice reptila, jednom drugaru su savetovali da iguanu mora obavezno da bar jednom mescno hrani misem!!!!!!
A iguane su iskljucivi biljojedi u prirodi!I svako hranjenje misevima im skracuje zivotni vek za vise od trecine!!!

esdy_11192
30.01.07., 00:28
Situacija nije kao recimo u Australijskom [Steve Irwinovom] zoo vrtu sa TVa, ali je mnogo bolje nego pre 15 godina [ili vise]..

Meni licno sama lokacija Kalimegdan uopste ne moze da odgovara za neki Zoo vrt koji pretenduje da bude moderno organizovan..

Srks
30.01.07., 00:55
Sada kako si spomenuo Steve Irwina njegov zoo vrt je ekstra. Ali inace mozda se nasi bas nesto i netrude oko zivotinja. Bas sam gledao da li ima neki posao u zoo vrtu. Nema, ali imao ono za dobrovoljce...

Stufy
30.01.07., 01:59
Sto se ove teme tice, zaista cu se potruditi da ne budem suvise subjektivan, ali to e tesko posto sam vise od 3 godine volontirao u vrtu.
Ucestvovao sam u nekim debatam organizovanim u Petnici za ili protiv ZOO vrtova uopste. Naime ljudi koji su apriori protiv drzanja zivotinja u zatocenistvu i oni koji nisu. Moje misljenje je da kakav god on bio Zoo vrt je najbolji nacin da se kod ljudu pobude simpatije prema zivotinjama, a ne da gledaju na njih kao na par cipela od aligatorve koze ili novu bundu.
Sto se tice Beo Zoo vrta, daleko od toga da ja mislim da su uslovi u njemu divni, ali uvek postoje dve strane medalje. Volontirajuci tamo preko tri godine cuo sam dosta razgovora predloga za menjanje zoo vrta. Od toga da naprave zicaru od vrta do Velikog Ratnog Ostrva tako da sve zivotinje koje zahtevaju vise prostora budu prebacene tamo i da nema kaveza nego da to manje vise bude posmatranje samo sa zicare do prebacivanja ispod Avale. Pogotovu mi se dopao ovaj prvi predlog ali za njega naravno nije bilo finansija, a i gradska uprava to ne bi dozvolila, naime zbog toga sto je Lido odmoriste ptica selica. To je naravno tacno, ali bilo ko sa osnovnim ornitoloskim znanjem zna koliko te ptice odmaraju i u ritovima i kanalima koji su oko ratnog ostrva a ne na njemu. Druga stvar vezana za ovo je da je ta ista gradska uprava koja se poziva na zastitu tih ptica kada ne zeli da prebaci Zoo vrt dozvolila odrzavanje Festivala Eho na toj lokaciji.Da se vratimo malo na onu varijantu sa Avalom. Ni ja ne mislim da je Kalemegdan najbolja lokacija zbog skucenog prostora, ali koliko bi ljudi islo u Zoo vrt da je on pod Avalom? To bi se direktno odrazilo na zivotinje, jer sto manje vrt ima para manje ima i da da za zivotinje. Koliko sam ja upucen, a to je samo iz pozicije volontera, vrt je oduvek jedva sastavljao kraj sa krajem. Za direktora licno nemam neko lepo misljenje, ali uprkos tome na profesionalnom planu on je dosta ucinio za vrt. Sto se tice ljudi koji rade u Beo Zoo vrtu ja mogu da kazem samo da ja nikada nisam posumnjao u njihove najbolje namere i ljubav prema zivotinjam, ali materijalna situacija je bas losa. Ono sto je mene recimo jako iznenadilo je da poslednih godinu dana mog volontiranja Zoo vrt nije imao stalno zaposlenog veterinara, samo je dolazio po potrebi.
Moje misljenje je da na kraju karjeva da je Zoo vrt super mesto na u kome sam ja proveo deo detinjstva i samo da mi fakultet dozvoljava volontirao bih tamo i sada, i nadam se da postoje oni koji dele moje nade da ce biti bolje, ali sa druge strane ne osporavaju ono sto je u vrtu vec uradjeno.

zarko
30.01.07., 04:38
prvo zoo vrt mora da ima stalno zaposlenog vet... ako nema ko ih @#%$%
ne zasluzuju ni da postoje.
drugo zoloski vrt ce ici u privatne ruke za milion i nesto (pocetna cena) mada ne verujem da ce se prodati jer po onome sto novine pisu zaradili su odprilike 0 dinara kad se odbiju troskovi sto je uzas....stagniranje je neprihvatljivo
moj brat(koji je broker i prezire prirodu) kaze :kad bi kupio za ovrt prvo bi otvorio mesaru a onda bi rasparcelisao i prodao sve :)
mozda je to i najbolje resenje.
vrt je los ljudi koji mogu da naprave nesto i da promene su jos losiji i od toga nema nista to je zaostavstina koja ne moze da se zakrpi.
ja bih na takvom prosotru za 70% smanjio zivotinje, promenio koncept i napravio perspektivnu stvar spram uslova i prosotra koji imaju...ako ne moze nesot da se cuva adekvatno zasto to ne poklone i prodaju a ubace bolje
zasto nema 10 vrata ogormnih papagaja ???umesto vukova lisica itd....
zasto ne stave otrovne zmije itd itd ... insektarijum edukacija....
nema znanja i motivacije..
ali to je samo moj utisak tako da me ne dotice mnogo ta stvar. ali me je zaprepastila reakcija ljudi na zoo i njegovu buducnost :'(

gilezmaj
30.01.07., 12:43
neznam koliko ste upuceni kako se finansira zoo u australiji
ima 11 restorana
45 prodavnica suvenira i kucnih ljubimaca
3 veterinarske ordinacije koje su otvorene za sve
prodaja zivotinja i prodaja dozvola za drzanje zivotinja
na predlog da se otvori veterinarska ambulanta u zoo vrtu kod nas bilo je samo neee
to sam cuo od veterinara koji je trazio,
vuk bojovic je u skorasnjoj emisiji koja je trebalo da bude reklamnog tioa vise pricao o sebi i politici nego ozoo vrtu i moj ortak je njemu dao odraslu iguanu koja je zdrava i jako lepa a ovo %$%^&% je prodala ili poklonila svom drugu koji je daonekom roddjaku itd uglavnom nije je vise video
zasto :'(

zarko
30.01.07., 15:21
sranje sine , sta da se radi :'(

Stufy
30.01.07., 21:37
Situacija jeste losa u Zoo vrtu, i zarko slazem se za veterinara, zato sam i napisao.... Takodje mislim da je javnost i uzbudilo formiranje ove nove politicke stranke od strane Vuka Bojovica.... po meni je to bilo nepotrebno. Vrt i politika....hmmm.... ne zvuci mi bas dobro. Mada je kod nas sve politika :(

zarko
31.01.07., 05:07
ma opusteno
samo je cudno da je zoo proglasen za jedan od najgorih na svetu nije bas pohvalno :(
ali staces kad ne moze da se spoji kraj sa krajem

gilezmaj
31.01.07., 16:03
mislim da nije posveceno paznje i da zbog toga ljudi ne dolaze u onom broju.
cena karte je 250 dinara,a bilo je posete pa da su kavez po kavez sredjivali i da ne smrdi toliko bilo bi bolje

grisha
31.01.07., 16:15
kada cujem da postoje ljudi koji hoce da isparcelisu zoo vrti dodje mi da se ispovracam po njima. slazem se sa svima da stvari u zoo vrtu moraju da se promene i da politika ne sme da mesa prste i ovde, ali kada shvatite u kakvoj drzavi zivimo, u drzavi gde se lutalicama bave samo onda kada izgrizu neko neduzno dete ili neke starce pa se digne galama i onda poubijaju nekoliko kerova i misle da su resili stvar. sama cinjenica da veterinari u Srbiji, a i gradjani, kada bi videli odbeglu iguanu bi pomislili da je to mali krokodil je sramotna i u tom pogledu stvari bi trebalo da se menjaju, ali ocigledno da ne postoji raspolozenje. sto se tice ratnog ostrva sve je to super ali postoji jedan veliki problem a to je poplava. ratno ostrvo je svojim velikim delom bilo poplavljeno a da bi se to sprecilo treba napraviti velike i jake nasipe koji bi zastitu osigurali ne godinama nego vekovima. problem kalemegdana je taj sto je to ogranicen prostor i zoo vrt ne moze da se siri. njemu treba velika ravna povrsina gde bi se krenulo od nule. sve u svemu sra..e

zarko
31.01.07., 17:58
prvo nije u pitanju raspolozenje jer raspolozenje nista ne gradi.
novac i moc je u pitanju-politika kao usptilno zavijena moc

svi bi voleli i pomogli da se izgradi nesto lepo ali ajde ko ce da iskesirasvakog meseca po 20E (i tako bar 2000 ljudi) da da za zoo vrt da se poboljsa i pitanje je da li je to dosta- ako je njegova vrednost 1 500 000 E treba da se ulozi jos minimum toliko da se popravi... drugo nema potrebe da se siri vec dase napravi bolja selekcija zivotinja

a parcelisanje je bolje nego ono sto sma ja video na slikama(naravno ima tu i propagande koja hoce da pokaze zoo u najgorem svetlu).ali ako nema veterinara za mene nema ni zoo vrta...to nije zoo vrt to je logor. jer ko ce da pomogne kad se razboli neko?

zato ej bolje ,ako je stanje stvarno ocajno(a ne znma koliko je alarmantno) da se zatvori
stvar koja propada nije bolja od stvari koja ne postoji

Stufy
31.01.07., 19:40
Sto se ratnog ostrva tice ono bi se nasulo peskom bez ikakvih problema. Ceo Novi Beograd je nekada bio mocvara, koja je napunjena nasipanje, a u poredjenu sa njim, ratno ostrvo je mala beba. Bas t rade sada ispred restorana Saran u Zemunu. Produzuju onu pesacku zonu i sipaju pesak da bi mogli na njemu da grade.
Parcelisanje u kom smislu? Tu ne bi moglo nista da se gradi jer je Kalemegdan istorijski spomenik, nisam bas ukapirao celu stvar oko parcelisanja???
Mislim da je ipak cela stvar dosta prenaduvana, nije lose kao sto je prikazano na ovim sajtovima, ali nije ni super...
Situacija je takva kava je sada i videcemo sa ovim promenama sta ce biti, ali bojim se da mi ne mozemo da uradimo nista vise nego da cekamo i vidimo kako ce cela stvar ispasti,jer ja ne znam za vas ali ja ipak nemam para da ga kupim. :D

esdy_11192
31.01.07., 22:07
Ma kakvo Ratno ostrvo.. To je sad cini me se cak i zasticena povrsina.. Mada sam i ja cuo za kombinaciju sa ratnim ostrvom...

ZOO Treba prebaciti na periferiju, van samog centra grada a da se opet brzo stigne... Jer iako je ovo stara lokacija njeno projektovanje je u startu je lose.. Zato treba krenuti od nule..

A to da li je neko za ili protvi ZOO vrtova, ja ne mogu sad da se smaram sa tim.. Ima svojih pozitivnih i negativnih strana.... itd.. U svakom slucaju ne datiraju od juce..

gilezmaj
01.02.07., 12:25
ja sam za to da se proda lokacija i da se napravi negde na periferiji

gava
01.02.07., 13:51
Veliko Ratno ostrvo ne dolazi u obzir. To jeste zaštićena površina, tako da nasipanje peskom je veoma isključeno. Sa druge strane i ta površina je ograničena, zar ne? Tako su gradske vlasti došle do Koteža. Idealno mesto: ravna površina sa kanalima koji se veoma lepo mogu iskoristiti, velika površina, ni blizu ni daleko. Gde je problem? Ko će sve to da plati? Australijski zoo vrt je jedna prebogata institucija, Australija je uređena zemlja u kojoj je normalno da psi kake na zelenoj površini i podrazumeva se da vlasnik psa to isto govno ukloni sa zelene površine. Australija je zemlja u kojoj zoo vrt većinu svojih štićenika ne mora da uvozi, to su sve domaće životinje. I Australija ima više terarista nego Srbija stanovnika (računajući i Kosovo). Oni žive okruženi životinjama koje mi jedva nalazimo da kupimo. Zato oni vole zmije, iguane, krokodile i Stiva (laka mu crna zemlja).
Svo dužno poštovanje prema diši Bojoviću. On jeste puno uradio za vrt, ali daleko više je uradio i radi za sebe. Njegovo svako pojavljivanje na TV-u je puno JA pa JA. ON je nabavio bele lavove? Nije ON nego VRT. Nije ON dao pare nego VRT. Ili su oni mnogo verovatnije bili na poklon, nesrećnici.
Ja se slažem da je vrt u mnogo boljem stanju nego što bi trebao biti (s obzirom na stanje u zemlji), ali mislim da više nema mesta za :dobro je kako može da bude. Više mi je muka od toga. Treba da se krene iz početka kako je to esdy_11192 rekao. Ali dok se dođe do toga one ne srećne životinje će propatiti još više. Neko (a znamo i ko) treba da se stisne i da prizna da Beo zoo vrt ne može da predstavlja dom za sve životinje koje su tamo. Činjenica ja da ne poseduje elementarne uslove za sve životinje i nije mi jasno zašto silovati. Ja sam već napisao da bih ja voleo da držim i anakondu, ali nemam je gde. Ja sam toga svestan, ali diša izgleda da nije. Njemu je bitnije da ga snimaju za TV sa pričom kako on voli životinje, ali mu ne smeta što spavaju u svojoj mokraći i što nemaju prostora da se okrenu.
Postoje ljudi koji ne idu u vrt jer ne vole životinje i smeta im smrad. Ja ne idem jer ne mogu da ih gledam polušlogirane kako leže na golom betonu.

zarko
01.02.07., 16:00
sve je jasno, i malo toga moze da se uradi.
to je tuzna stvar

esdy_11192
01.02.07., 17:55
Drago mi je da slicno razmisljamo.. Gava lep tekst, u potpunosti si u pravu.
Osim sto je meni Kotez predaleko... :lol: :lol: :lol: Mada ne bi bio problem da se iscimam.. al ije dobra lokacija...

gava
01.02.07., 23:52
Ma ni meni nije baš usput, ali kad bi vredelo otići... što da ne? Postoji nešto u glavama ljudi što nikako ne mogu da razumem. Napraviš nešto lepo i veliko, čak bih rekao i plemenito, a onda ga pustiš da propada i pasivno posmatraš. Svi se bore za neke funkcije i položaje sa pričama kako će uraditi ovo ili ono. Tog trenutka kad dograbe te fotelje, e onda se nadaju da će sve obaviti neko drugi umesto njih. Ovo deluje kao politička propaganda, ali je pre svega neko moje viđenje direktora V. B. Ja bih voleo kad bi on sve svoje kontakte (kojih ima) i sav svoj uticaj (a i njega boga mi ima) usmerio malo za dobrobit Vrta, a ne samo za sebe samog. I samo da vidim da se stvari kreću u pravom smeru... polako, nema veze, ali u pravom smeru

Srks
02.02.07., 01:09
Slazem se sa tobo. Skroz si u pravu. Mada ti po tom pitanju nista nemozes da uradis. Ja nevolim o tome da razmisljam da se ne bih nervirao.

natural
02.02.07., 23:17
Video sam na televiziji reklamu magazina standard u kome pise da se planira iseljenje zoo vrta.

gava
03.02.07., 00:41
Vidi, ja posle onoga što sam napisao merim sebi pritisak i pijem lekove za smirenje :evil:. Šalim se ali nadam se da će nekad neko bitan zalutati na ovaj forum, ili da će ova naša mala rasprava nekad doći do bitnih ušiju. Možda gajim iluzione nade, ali šta sad. Pisana reč ostaje, a kažu da je pero ubojitije od mača ::).
Bilo kako bilo tema je pokrenuta, a mi smo ovde da ćeretamo o tome. A i lepo je kad se ljudi većinom slažu sa tobom ;)

Stufy
03.02.07., 02:17
Ma tema je super. I bas smo mi ti koji o njoj treba da raspravljaju. Ja znam da bih ja isao u Zoo vrt ma gde bio, samo se brinem da tako ne razmislja prosecni beogradjanin koji kada je suncan dan povede dete u zoo vrt. I ako ne bude para, bice losije i za zivotinje. Mad ako se on proda sve ce to da srede ekonomisti, uostalom ljudi koji se u to razumeju pa nece valjda propasti.
Nego jel zna neko kakav je tacno status ratnog ostrva, nacionalni park nije, rezervat prirode nije... sta je?

zarko
03.02.07., 03:05
ma ja se u podpunosti slazem sa svima.
ja iskreno mislim da ima vise sanse da otvorim vivarium (mini zo za reptile) (nemojte se vredjati sot objasnjavam ni ja nebih znao da se tako zove da nisam cuo od osobe koja je bila u jednom) nego da promenim nesto u bgzoo-u. a sve to u kontekstu da je lakse nekad poceti od 0 nego menjati vec postojece, jer je velika sansa da covek sa vizijom i zeljom biva svaren u takvoj situaciji gde ti stoji nad glavom svasta ukljucujuci skupstinu,grad,ljudi, zaposleni,zivotinje ,evorpa standardi...

Stufy
03.02.07., 10:57
Imas pravo. ja se nadam da ce doci na funkciju neko sa puno entuzijazma i iskrene zelje da napravi nesto sto vlaja.
Ne znam da li je neko bio u Budimpesti u Tropikariumu. Oni su na jako malom prostoru, ali zato imaju uglavnom ribe, reptile i amfibije, neke od manjih majmuna, tako da sve to stane na mali prostor a impozantno deluje kada se setas kroz taj stakleni tunel a oko tebe plivaju ajkule, u delu tropske sume s vremena na vreme puste na zvucnicima zvuke grmljavine, strobovi sevnu, ukljuce se prskalice i deluje kao da je pravi tropski pljusak. Tako nesto bi i donosilo extra zaradu, a i ne iziskuje puno mesta, mada ulaganja su bas velika...

silwert
03.02.07., 11:30
ma kakve ajkule sada sam zvao beozoo za neke ribice , pitam kakve ciklide imaju a on meni pa imamo africke ciklide
koje tanganjika ili malawi
pa imamo neke zute sa crnim i neke skroz zute puno
nezna koji su iz kog jezera, nezna imena riba,cena da se izvrnes.
takvi ljudi rade u radnji ja bi to sve uza zid, sramota da nezna o cemu ja pricam o kojim ribama

gilezmaj
03.02.07., 15:15
upravo sam vam o tome govorio,boli nkih alatka za napredak ili neke novine,a nije tacno da treba mnogo i dosta para,pa pogledajte oni gaje obicne pse,mesance ZASTO :ranting2: :cussing:
pa da nebude prazno,a to sto smrdi nikom nista
beli medved jede sargarepu aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
smiri se, smiri se
:image037:

Stufy
04.02.07., 16:45
Govorimo o tome kada zoo vrt bude prodat. Ako ga kupi neko koima i ideje i para ne vidim zasto ne bi mogli da naprave nesto kao to u Budimpesti.
A ta prodavnica koju si ti zvao je Amazona i ona nema veze sa zoo vrtom. To je samo prodavnica, njen vlasnik nije Vuk ili zoo vrt vec Boza Spasojevic i ti ljudi koji su ti tako odgovarali za ciklide su njegovi zaposleni, a ne zaposleni vrta. Elem, ja vec 9 godina isto drzim ciklide, i tanganjika i malavi, ima ok prodavnica u Dusanovij ulici prema bajlonovoj pijaci. Ne znam koji je broj ali mislim da se zove Zoo Hoby pa pogledaj tamo koliko se ja secam imali su dosta toga, mada ja nisam kupio ni jednu ribu vise od godinu dana. :D Mada to je malo izvan teme zoo vrta, a i foruma koji je o teraristici.

zarko
04.02.07., 17:17
neko ce kupiti zoo ako vidi profit a onastvar vise lici na crnu rupu nego profit....