PDA

Pogledaj punu verziju : Terarijum za bradonju!



svarog
31.01.07., 15:06
Pozdrav ljudi!
Dali je neko raspolozan da mi da svoj savet u vezi izrade terarijuma za bradatu agamu!
Imaj te u vidu da do sada nisam nikada radio(pravio) nista slicno!
Jedino sto znam da hocu, je da samo prednja strana bude od stakla a ostale??? dajte predloge vezane za sve!

natural
31.01.07., 19:40
Mozda je bolje da sve strane budu od stakla.

Stufy
31.01.07., 19:57
moji su terarijumi svi od stakla, ali mi je zarko predlozio da kada pravim vece da samo prednja bude od stakla. Ne znam koliki hoces da pravis za bradonju, ali i ja imam u planu da pravim jedan malo veci. Imam dva akvarijuma 125x50x50 i to je uzasno teko pomeriti.

zarko
31.01.07., 22:16
nije pametno praviti od stakla tolike ter ima 100 protiv stakla npr. mora da lepis sijalice odk u ivericu srafis de oces itd itd
sve prednosti "drveta"

svarog
01.02.07., 11:37
Planiram da mi terarijum bude duzine 140cm, visina 60cm, sirina 50cm,
Misli da bi on zista bio i pretezak i preglomazan za rukovanje ukoliko bude napravljen od stakla!

Calyptratus
01.02.07., 13:27
Za tu velicinu mozes i 2-3 bradonje. 8) Prvo sam imao manji ter. za njega ceo od stakla ali se on vidi u odrazu i pocne da se sepuri i "duva bradu" pa sam morao sa strane da mu lepim papire.To bi izbegao a da izgleda ako bi zalepio neke postere iz prirode.E sad,posto ne bi imao prednja vratanca ili nesto(sto dosta znaci),imao bi problem oko ciscenja i sipanja vode itd. jer bi morao sve da radis odozgo,tako da bi terarijum morao da bude nize i gledao bi ga odozdo(jedino ako neces da se penjes na stolicu svaki put :)).Isto tako kako bi stavio UV lampu?Za obicnu i nekako,ali za UV...Tako da po meni nije dobro staklo. Ima na temi Gusteri/Pogona Vitticeps,moj ter. nov i stari pa pogledaj kako sam ja resio,mozda ti dodje neka ideja... :lol:

zarko
01.02.07., 16:00
tesko da moze 2-3 ,vise lici da moze samo jednog :) pojeli bi se
malisani mogu do 20-25cm da se drze zajendo onda pocvinju da jedu jedni drugima prste repove i sve sto viri dok e postanu ko tanjir zaobljeni....
jedan ter =jedna agama na zalost

kimo
01.02.07., 18:46
Dok, su male mogu zajedno i to nije problem, ali kao što reče Žarko čim porastu malo, pretpostavljam oko 25cm onda moraju posebno. Napravi od nekog drveta/iverice i samo napred staklo i to neka klizna varijanta vrata.

svarog
02.02.07., 00:41
A sta unutra >:(? Dali mu treba skroviste, bazencic, hranilica, poilica, dnevna soba, precoblje, kupatilo, soba za privodjenje i to.... :lol:???
kakav tepih voli, grubo ili fino tken???
To me interesuje, znam da je izgled enterijera terarijuma vezan za kreativnost svoga tvorca :icon_blackeye: i potrebe stanara ::D ali mora valjda da ima osnovne el. kao npr. vece solju, lavabo i to svasta nesto !

Calyptratus
02.02.07., 02:11
Ja ucim za arhitekturu pa ako ti treba projekat...Posto kazu da mora da bude samac,bice mu dosta neka garsonjera ili jednosoban stan ;) :lol:
Elem,kao podloga(patos) ce mu trebati pesak koji mozes naci na gradilistu ili mozes kupiti negde(ja sam imao srece pa sam nasao jako lep,zut pesak na gradilistu ispod auto komande(ima ga jos)),neko granje,kamenje(to je sad zbog dekoracije),naravno HIDE PLACE,mesto za suncanje(tu treba da bude temperatura oko 35-40 stepeni) i ciniica sa vodom.To je u sustini to...

Inace sto nebi mogao par bradonja,muzijak i zenka za tu velicinu terarijuma?

kimo
02.02.07., 04:40
Tu moće da ide par i to skroz odrastao definitivno, ali to samo ako hoćeš male, inače nikako, jer će se oni sami od sebe pariti, što nije baš lepo za ženku...

Možeš da iskombinuješ baš svašta za bradonju, to bar nije problem, pesak kakve boje hoćeš, kamenje ispod mesta za sunčanje i neku kao pećinu za skrivanje ili neki panj da se sakrije ili pentra. Jedino što ne može je bilje, jer če ga ili pojesti ili slomiti, jedino neko veštalko, mada ni u pustinjskom predelu nema biljaka živih puno ::D

WC će on sam napraviti i to nema šta da izmišljaš :lol:

gava
02.02.07., 10:50
terarijum od iverice sa čelom od stakla. Taj deo može da bude rešen kao klizna vrata ili kao pregrada koja se po potrebi uklanja. Trebaće ti samo nekoliko bravica onih koje se koriste za drvene kutije (samo veće). Mada mislim da bi ti klizna vrata bila bolja. Pesak, pećona od pločara po kojoj može i da se pentra, Neko jače granje, pošto kad poraste postane masivan. Činija sa vodom i to je to. Hranilica ti ne treba pošto će skoro sigurno razvlačiti hranu kroz terarijum. U tako velikom terarijumu možeš napraviti dosta mesta za skrivanje, sa dužim kamenjem probaj da napraviš tunele, par mesta za sunčanje. Neko brdašce ili sl. Potrudi se da se nešto u terarijumu dešava, a ne da bude ravan i monoton. Napravi ukras od terarijuma

zarko
02.02.07., 17:51
hmmmm
napricaste svasta ....
ajde neko nek nadje kameni tunel??????
pa lepu granu pa sve to da uklopis lepo je to ali su to bajke :)
http://img404.imageshack.us/img404/9073/dsc01133uz4.jpg

svako drvo i kamen koje je u ovom ter mi je trebalo da seotegnem da nadjem ... tkao da nije lako naci te stvari

natural
02.02.07., 23:09
Slika sve govori.

zarko
03.02.07., 03:04
ne kazme da je moj ter bas ekstra(funkcionalan je ) ali sam se potrudio dosta i eto kako izgleda...
evo jos jedan oko kog sam se trudio dosta ibce jos bolji do proleca imam nove ideje i nova znanja
http://img244.imageshack.us/img244/6568/dsc00925ih5.jpg

zarko
03.02.07., 03:15
pozadi je vestacka stena koja ce biti bolja, ima dve "pukotine" za skrivanje. mahovina raste i rpimila se :)
biljke su takodje gajene od malena za ovo:)

planiram jos 3 puta vise grana i mahovine i jos neko drugo bilje koje treba da bude ludilooooo
i to je proces tkao dane moze da se namontira ter tek tkao

samo sam to teo da skrenem paznju da u glavij e mngo lakse ali kad ti zafali ovo ili ono nema sanse da nadjes :(

kimo
03.02.07., 13:00
samo sam to teo da skrenem paznju da u glavij e mngo lakse ali kad ti zafali ovo ili ono nema sanse da nadjes :(


Upravo to! Uvek je lepo kada vidiš nečiju sliku na netu i kažeš e pa ja ću ovo da napravim, samo mi treba par biljaka i grana, ali nije to baš tako lako, treba sve to uklopiti...

Napiši kako ti se primila mahovina i za šta, za veštačku stenu?
Stavi šta imaš od rasvete i koliko kvasiš tu mahovinu i da li je u senci ili na svetlu i koja je temp u terarijumu, jer su to sve uslovi za mahovinu, a pričao sam sa nekim ljudima koji gaje cveće i bilje ozbiljnije i kažu da je jako teško održati u životu mahovinu malo duže, ona bude zelena i dalje ali nije živa...

zarko
04.02.07., 17:17
moja raste koliko sam primetio :)
vlaznost je bitna i treba joj dosta svetla ali da ne bude pretoplo.... ja sam stavio na vise mesta pa se negde primila negde nije
a za vestacku stenu nemam vreme sad posto pravim 2 terarijuma.. stigla miiguana od 110cm pa mora da je udomim brzo :)

kimo
04.02.07., 18:31
Znači ode pola sobe :D

Reci jer se to meni čini ili si se ti proširio na još neku prostoriju ili si menjao onu staru(sobu)?

Ja pravim ove nedelje najverovatnije neke veštačke stene, pa ću slikati ceo proces i to ćete moći da vidite na sajtu...

zarko
05.02.07., 01:35
ako ako
samo napred ...obrati paznju da pocnes sa sto debljim parcetom stiropora kako bi dobio uverljivije stene....
i ne sekriaj se ako ne uspe iz prvog ... ja sam se izvestio sad ali je ovo 90M2 koji rezem :lol: :lol: :lol: