PDA

Pogledaj punu verziju : Parenje Parahybana Split iz: Koje je boje Lasiodora Parahybana kada treba da se presvuce???



gava
01.02.07., 11:01
Lacijeva parahybana nije više Lacijeva :). Sad je u Beogradu kod Joce. Bio sam pre neki dan i video je. Lepo vodi računa o njoj i da, veoma tolerantan i pitom pauk, mada voli povremeno da baca dlaku. I jako je lepa. Stara je oko 3 godine i sad čekamo da se presvuče, mada po mojoj proceni neće baš skoro. Stomak joj je ćelav, ali svetao. Ja joj dajem još najmanje mesec dana, mada dva meseca mi deluje realnije. Ako neko ima muškinju spremnu za skidanje mraka, siguran sam da Joci ne bi smetalo. Bar mi je tako rekao :D

zarko
01.02.07., 16:01
JA JA JAJ AJ AJAJA
IMAM JA odraslog muzijaka daj nek se javi ili mi ti daj njegov br.
ima moj mob na sajtu ili evo 064 208 79 41

daj sot pre mozda mozemo da uvatimo voz pre presvlacenjaako joj veliko dupe. da ne cekamo ko zna koliko ce trajati ovaj muzijak :)
hury up

gava
01.02.07., 16:09
OK. Videću da se večeras čujem sa njim pa da ti se javi :lol:

Geni
01.02.07., 16:24
Žarko, moraš da sačekaš da se ženka presvuče. Ona može sada da se pari, ali ako se presvuče pre no što napravi kokon sve je propalo. Spusti temperaturu tom mužjaku i čekaj da se ženka presvuče. Mada možeš ti da ih spariš i pre, ali ponovi i nakon presvlačenja. To će morati i moj mužjak kod bifrosta da uradi.

I naravno - srećno ;)

p.s. Šta planirate sa oko 2000 malih?

gava
01.02.07., 17:03
Daćemo ih tebi :D, ti imaš prostora ::), za razliku od nas nesrećnika ::D.

P.S. Sam si kriv, što si pitao !!!

zarko
01.02.07., 17:59
al imislim daona moze da donese male tj kokun za manje od 3 meseca.. a moze da se desi da se ne presvuce za to vreme pogotovu ako joj dupe jos uvek celavo i belo.. mislim da ce mozda da se oduzi to njeno presvlacenje i onda ako ne probamo sad onda ce on biti suvise star..
a ako se proba pa propadne bar smo problali

a sa malima u frizider i zamrzivac :)

gava
01.02.07., 23:25
Ma ja sam pre da ih udomimo kod Genija. Neće mu ništa faliti sa još samo 2000 tarantula. Šta je to za njega? Toliki čovek.... pa realno ;)

Geni
02.02.07., 00:01
Podelio sam temu pošto je skrenula sa kursa.

Želim da kažem da je to ozbiljan problem prilikom parenja parahybana. Ogroman broj malih. Teško ih je i trampiti za nešto drugo, ali ipak treba probati.

I ne trebaju mi parahybane. Ni jedna, a kamoli 2000 :evil: Treba to hraniti!

zarko
02.02.07., 01:54
u zamrzivac a ostavis odredjeni br koji mozes da cuvas i podelis prodas sta god....

kimo
02.02.07., 04:32
Koji je tu fazon?Mislim da nema potrebe u zamrzivač, samo ih ostaviš sve zajedno :evil: Nebi ja pario nikako njih...pogledaj šta je bilo sa Lacijem koji je imao mnogo manje, ostalo mu je ko zna koliko, a prodavale su se ko sumanute i to onako malecke i opet ih nije prodao...neću da davim,ali mislim da nebi mogao da prodaš realno nigde tako male, da menjaš takođe, jer se one jako lako razmnožavaju i mislim da ni u jednoj zemlji nikome ne trebaju, no kako god hoćete, ja ću pomoći koliko mogu...

gava
02.02.07., 10:15
Geni, šalio sam se naravno, mada kad bolje razmislim...... :shy: ::) ;) :D
Ja sam protiv zamrzivača i to 100%. Ali i dalje ostaje problem šta sa njima. Ja to gledam ovako: najjači ostaju. Da ih ostavimo sve zajedno. Neka oni naprave selekciju između sebe i samim tim redukuju broj. Kasnije kad ih bude bilo toliko da možemo da baratamo sa njima razdvojićemo ih. Zvuči surovo, ali tako je mislim najbolje. To je dobar početnički pauk. U principu možemo da ih poklanjamo pridošlicama na forumu ili da ih prodajemo za sitne novce. Parahybana ima toliko da im je cena postala smešna. Mislim da je to najjeftiniji pauk trenutno na tržištu. A i postoji veliki broj klinaca koji bi gajili paukove (što veće to bolje), ali nemaju kintu, a roditelji (kao svaki pošteni roditelji danas) neće ni da čuju za pauka u kući, a kamo li da daju pare za njega.

kimo
02.02.07., 11:43
Najeftiniji pauk je mislim i dalje, meni najružniji B.albopilosum...

zarko
02.02.07., 17:27
ma nemoj da se sekriate sta ce sa njima laci je prodao svoje... drugo niko ne odbija besplatnog pauka i trece pitanje je koliko mzes da dobijes, da li ce koknun preziveti i kako inkubirati sve suto lekcije koje ne mogu da se uce bez parenja .. pa makar ih sve bacio posle.
da se one razmnoze pa cemo svi imati zenke parahibane ... zar to nije dobor ?
ja imam jedno 10 ljudi koji bi uzlei 10 kom da cuvaju bez problema :)samo jos 100 da nadjm :)

gava
03.02.07., 00:34
Najeftiniji pauk je mislim i dalje, meni najružniji B.albopilosum...

Ja jednostavno ne mogu da verujem da si to napisao!!!!!!!!!!!!!

Geni
03.02.07., 01:22
Pa lepo je rekao "meni je najružniji". O ukusima se ne raspravlja. Ja se inače slažem da spada među nejnezanimljivije ;).

Bifrost
03.02.07., 02:18
Gavo od mene + za avatar :D

kimo
03.02.07., 02:25
Što ne možeš da veruješ? Lepo ti Geni kaže :P

Jedini pauk kog ja ne želim da imam, mada ne kažem da neću imati...no da nebi bilo oftopika i da nebi bezveze raspravljali o ukusima, ovde završavam...



ma nemoj da se sekriate sta ce sa njima laci je prodao svoje... drugo niko ne odbija besplatnog pauka i trece pitanje je koliko mzes da dobijes, da li ce koknun preziveti i kako inkubirati sve suto lekcije koje ne mogu da se uce bez parenja .. pa makar ih sve bacio posle.
da se one razmnoze pa cemo svi imati zenke parahibane ... zar to nije dobor ?
ja imam jedno 10 ljudi koji bi uzlei 10 kom da cuvaju bez problema :)samo jos 100 da nadjm :)


Ti ljudi koji hoće da drže 10 parahybana, verovatno ne znaju ni šta ih čeka...kod nas važi ono standarno, da ne kažem tradicionalno naše: "KAD JE DŽABE I SIRĆE JE SLATKO...", ali mislim da ni Laci nije prodao 1500 komada, ako je toliko imao, realno naše tržište i kapacitet hobija ovog kod nas je daleko od toga da može da se udomi(pokloni), a kamoli proda 1500 komada iste vrste, pa makar ona bila C.spec blue II. Mada kako god hoće vlasnik pauka, ja ću uvek pomoći ako treba nešto. Treba probati, ali i biti spreman na sve to, znaš li samo koliko treba vremena da skupiš 1500 kutijica za film, a onda da odvojiš svaku posebno, pa da zalivaš svaku, pa da hraniš milimetarskim crvima ili cvrčcima? Ko voli nek izvoli...

zarko
03.02.07., 03:02
laci (koliko je mieni poznato a nije mnogo ) je imao oko 700 mnogo je uginulo sot verovatno ga nije ni sekiralo... video sma sve njegove zalihe ogormne su :)
ma bre sto se sekriate kad nije vas poso .... mislim da ako uspemo da uradimo nesto i pola ih pustimo da se pojedu pa #### ga ....koja je razlika cvrcak ili parahibana... mozda je tesko srcu ali u sustini je to prilicno ista stvar....neko cuva bubasvabe neko ih korisit zahranjenje i eksperimente.
a da je mnogo jeste ....
mozda i previse.
zakljucak:primio sam k srcu sve sto ste rekli ali sto ne bi svako od vas uzeo jos 5 komada i poklonio okolo?

albopilose su lepe :) boja nije naj ali je oblik i konstitucija brahipelme uvek zavodljiva ...ima li neko ko hoce da mi pokloni albopilosum ? :)

Bifrost
03.02.07., 04:09
Kimo dont understament the power of the C.spec blue :lol:

kimo
03.02.07., 12:57
Kimo dont understament the power of the C.spec blue :lol:


Hahaha, naravno, doćićeš sredinom marta ako bog da, pa ćeš da vidiš njihovu moć ;)

Inače se slažem da treba probati, ali samo razmisli unapred malo i odluči šta bi uradio ako bi se desilo ovo, a šta ako ono itd. Naravno da treba pariti i to da vidimo kako izgleda i da se dobija iskustvo, da bar u nečemu ova zemlja ide napred :lol: