PDA

Pogledaj punu verziju : Presvlacenje - leopard gekon



Jenna
06.02.07., 14:12
Moj leopard je pobeleo i treba da se presvuce, ali ona ne ide uopste na vlazno mesto sa tresetom, vec skida kozu u kucici tako sto se trlja o zid. Da li treba nesto da preduzmem povodom toga ili da je ostavim ???

gava
06.02.07., 14:22
Ništa. Neka je tako. U principu leopardima je potrebno nešto o šta će se češati i tako lakše skinuti košuljicu (koju će kasnije pojesti). Pre presvlačenja izgledaju kao da su upali u kreč. Vlaga je bitna ali tvom manjak izgleda da neće smetati.
Kad završi pregledaj je pažljivo i proveri da joj nisu delovi ostali neskinuti (posebno na stopalima ili stomaku). Ako nije sve uspela da skine moraš joj pomoći. Stavi je u plitku mlaku vodu i pusti je da tako odstoji jedno 20-ak minuta. Onda ostatke pažljivo svuci sa nje. Nakvašena vata i pinceta bi ti dobrodošli. I kooperativnost i saradnja tvog guštera, ali nema šanse da ih dobiješ. Samo polako i sve će biti u redu. Naravno, verovatno do ovoga neće doći, potreba za ovakvim zahvatima je jako retka. Sve će najverovatnije ona završiti sama ;) :D

Jenna
06.02.07., 14:25
E, ok, hvala, meni ovo sto sad radi deluje odvratno :D ipak delovi vise sa nje :lol:

gava
06.02.07., 14:30
Pa onda nemoj gledati ;). Treba joj oko pola sata, sat da završi. Posle toga je pregledaj. Sva ta koža koja visi će biti pojedena. Valjda sadrži neke minerale ili šta već...
Ne brini... biće ona OK :D

kimo
06.02.07., 14:40
Ne treba joj toliko puno...može da se oduži ali češće je to možda i kraće od pola sata...inače nije retko da treba pomoć, ako budeš nekaga držala nekog drugog gekona koji zahtevva više vlage, onda ćeš videti da ako se on presvlači a ti nisi obezbedila dovoljno vlage, onda će mu ostati nekih delića stare kože koje samo pokvasiš vatom ili onim za skidanje laka one "cotton pad" i pređeš par puta preko toga i samo pincetom skineš...problem je kod malih guštera jer je to onda dosta delikatnije...

gava
06.02.07., 14:54
Pa to zavisi od veličine guštera... valjda. Moja što je bila veća trebalo joj je sve više i više. Nemam pojma.... a nije ni toliko bitno :). Najveći problem kod tog ručnog presvlačenja predstavlja što leopard nikako da se smiri. Moraš da se naoružaš strpljenjem posebno ako su mu ostale samo "čarape". Njih moraš da skineš jer ako ostanu pri sledećem presvlačenju leopard može da izgubi neke prstiće.
Za podlogu nije nikakav problem. To ćemo se dogovoriti preko PP

Jenna
06.02.07., 16:14
Uspela je sve sama da skine, osim na nosu, ali to ce blagovremeno :)

gava
06.02.07., 16:40
Ako to ne skine do sutra, skini joj ti. Uzmi onj štapić za uši i nakvasi ga, pa joj bukvalno polako strljaj sa nosa. Moraćeš da je držiš u tom trenutku i ona će pokušavati da pobegne, ali samo polako i strpljivo

gilezmaj
06.02.07., 18:00
kad vidis da pobeli uzmes fajtalicu za cvece i lagano isprskas ter.sa mlakom vodom i to je to

Jenna
06.02.07., 18:07
Hvala! ;)
Skinula sam joj sa nosica i bila ja mirna. Evo sad mi sedi na ramenu:)

zarko
06.02.07., 21:52
proteinski je bogata koza a ne sa mineralima :)

gava
07.02.07., 09:34
proteinski je bogata koza a ne sa mineralima :)

Eh.... a bio sam tako blizu ::). Hvala ;)

zarko
08.02.07., 03:48
verovatno ima vitamina A ali moje misljenje je da je razlog proteini i eventulano tecnost jer prilikom presvlacenja neophodja je lubrikacija lai to su samo moje predpostavke