PDA

Pogledaj punu verziju : Puzevi golaci kao hrana!



svarog
06.02.07., 14:34
Ljudi mislim da sam na sajtu Akvarij.net video predlig o puzevima golacima kao hrana za terarijumske zivotinje.
Deluje mi interesantno i mesnato>
Vase misljenje i iskustvo vezano za isto

gilezmaj
06.02.07., 18:01
:idea:

kimo
06.02.07., 19:59
Da tamo je svojevremeno napisao to jedan lik, ali izgleda da niko nije probao, ja to nebi davao, ali ko zna možda valja...

Geni
06.02.07., 20:04
Ja sam probao. Niko nije bio oduševljen, a najmanje ja. Gekoni nisu hteli ni da ih liznu, a od tarantula su ih samo parahybana i geniculata jele. U principu tarantule bi ih jele ako su dovoljno gladne, ali prave groznu sluz po terarijumu koja je još gora kada se osuši. I smrde. Parahybana je ostavila oko trećinu jednog golaća i to se usmrdelo posle pola dana. Probao sam taj jedan put i nisam više.

zarko
06.02.07., 21:53
ogavno

esdy_11192
08.02.07., 14:42
To je bolje za vodozemce nego za gmizavce... :idea:

svarog
08.02.07., 19:47
Neznam ono sto sam ja tamo (na akvarij.net) citao bas i suprotno deluje, tip je to ishvalio bogzna kako, a i cini mi se da se lako moze zapatiti koja 1000-a istih :icon_cheers:!
Kao njegovi gusteri nesto kao svrsavaju dok to jedu :shock:

kimo
08.02.07., 21:46
Problem je što je to napsao samo jedan lik, koji je imao i nekih verbalnih sukoba sa ostalima, ali je kasnije kao postao ok, ali su to , bar ja mislim stavili više radi njega(poštovanja), a ne zato jer je korisno i niko ne hrani njima, misliš da u prirodi gekoni i ostali gušteri jedu puževe golaće? Ko zna kako se to može odraziti ako se zaglavi(a mislim da se to lakše zalepi u ustima gekona) dok jede gekon...ja nebi čak ni probao sa time...imaš čoveče 100 vrsta insekata koje možeš gajiti za hranu i ti baš zapeo za puževe :lol: Ima puno vrsta žohara i dosta je 2-3 vrste hrane za bilo kakvu kolekciju insektojede, iako ti to nije dovoljo, ja trenutno imam 4, a za koji dan 5 vrsta, pa preko toga mislim da bi bilo preterivanje...

svarog
09.02.07., 01:36
E ###### ::) ! merak* nema cenu ::D nisam zapeo nego cisto onako da proverim, puzevi zaista deluju mesnato, kao jedan mastan dobar obrok.
Ali kada vi momci tako kazete nema problema :shy: ja postujem iskustvo!
A i nekako mi deluju Ok ti puzevi, cinimi se da bi njih mogo da pohvatam kada pobegnu :lol:! A mozda mi se samo cini :icon_blackeye:?

stanikic
31.03.07., 23:03
Zdravo, ja imam kornjače, crvenouhe. Puževe golaće imam u dvorištu, ne gajim ih. Kornjače ih obožavaju i ne prave nikakvo smeće u vodi jer ih gutaju cele. Pretpostavlja se da su što se tiče parazita daleko sigurniji od običnih puževa. Hranim ih zelenišom dok ih ne dam kornjačama.

zarko
01.04.07., 02:30
sto si tako siguran oko parazita da su sigurniji?

stanikic
01.04.07., 18:50
Pretpostavlja se da su što se tiče parazita daleko sigurniji od običnih puževa. Eto to piše na svim boljim sajtovima o kornjačama. Verovatno se ni jedna kornjača nije zarazila tim putem, pa pretpostavljaju to. Ili pak nema ni jednog poznatog parazita koji se prenosi golaćima, za ove obične puževe postoje. Ali obično su puževi prenosioci jednog stupnja u razvoju parazita, a krajnji cilj je krupnija zverka...kako u mom dvorištu nema ni krava, ovaca, kornjača i sličnih živuljki, verovatno nema parazita te ja kornjačama dajem ponekad i obične puževe...to je moj lični izbor....iz jezera mi ne pada na pamet davati puževe jer je rizik daleko veći...i to je mišljenje, nikakvo naučno istraživanje nije sprovedeno ;)

a što se rizika od parazita tiče, on uvek postoji...možemo ga samo minimalizovati, obradom ili izborom sigurnijeg izvora hrane...

zarko
01.04.07., 18:58
ma samo pitam koja je tvoja logika :)