PDA

Pogledaj punu verziju : Razni 'offtopic' iz teme: Pocetak...



kimo
07.02.07., 01:52
Došao je kraj, dolazi prva G.pulchra u Srbiju i to direkt kod men 8)

Eh da zaboravio sam da dodam da je ženka od nekih 8 cm ::D

Potrudiću se da nađem i neke manje uskoro.

Inače syntax tvoja smithi ima nekih 3-4 mesecai nekih 2-2.5cm

marko
08.02.07., 09:51
@kimo - no way man :shock: , moram da vidim pulchr-u kada ti stigne.
Oho dobro sam ja ubo da ima par cm (i 2 je par zar ne ::D)
Anw kada ću moći da znam da li je u pitanju male ili female?

@gava - nemam ja više šta da čekam jer već sam uzeo B.smithi, ali nikakav problem uzeti još koju T. ::D

@All - hvala što delite sa mnom (sa nama) vaša iskustva vezana za dlake.

kimo
08.02.07., 11:08
Moći ćeš čim se presvuče ukoliko budeš imao kako da uveličaš košuljicu i da vidiš da li ima spermateke ili ne. A može da se desi da rasturi košuljicu i da nema šanse da vidiš pol...u principu se kod tako malih ne može utvrditi pol...tek za nekih 3-4 meseca otprilike.

gava
08.02.07., 12:48
Extra.
Prognoziram da će sledeća doći do kraja meseca ;) :D :exclamation:

zarko
08.02.07., 12:58
golim okom tek kod T koje su preko 6cm eventualno manje....
inace kod poecilotheria ne moze ni kad su 8 jer su im spermateke jako male...
takodje kod theraphose i brachypelma spermateka je u obliku djepa tako da je tesko prepoznatia tek kad je mala onda treba bas da imas ostro oko i da nzas sta trazis
ali vezbaj pa ce biti ...ja jos uvek nisma siguran za sve pauke jer nisma imao dovoljno iskustva npr poecilotherie :)
ali uci se sve to

Geni
08.02.07., 13:52
Hm. Ja baš imam suprotna iskustva. Theraphose i Brachypelme su mi najlakše za raspoznavanje. T.blondi ima spermateke ko flaps na avionu ;). Nešto tako veliko je teško promašiti. Ali nisu spermateke kod svih Brachypelmi iste. Smithi, vagans i emilia imaju iste kao T.blondi, ali zato klaasi ima spermateku kao L.parahybana. Imaš slike u mojoj temi o Brachypelmama. Kod klaasi sam je jedva video.

zarko
09.02.07., 02:50
da ali klassi nije 100% ista ko ove .. znas i da joj se kuke ne lsazu sa celijaterama ostlaih brachi pa ne mogu da se ukrstaju odnosno skoro nemoguce....
zato je klassi i bila van roda brachipelam tako dugo ..
a probaj da kod t od 3cm nadjes kesicu :) na mikroskopu to sve lici jedno na drugo dok parachibanine se vide i na 1,5cm i to super...moje iskustvo

a tvoja parachibana , oan je 100% promenila pol ili je imala kriptorhizam (uvucene testise )

Geni
09.02.07., 08:39
Ma ja ti kažem da je ta moja parahybana čudna. Srećom ženka je i to definitivno ;). Sada će ponovo da se presvlači, pa ćemo lepo da utvrdimo gradivo.

zarko
09.02.07., 17:19
haha strava.... da li ce mozda biti zrela sad?

Geni
09.02.07., 20:00
Ne. Bar ne verujem. Još minimum jedno presvlačenje, a možda čak i 2.

zarko
10.02.07., 03:45
super