PDA

Pogledaj punu verziju : Bilje u terarijumu?



Ig0r
09.02.07., 23:07
Mislim da već i naslov govori dovoljno... Ipak, interesuje me da li neko osim tarantule u terarijumu (uspešno) gaji i neku biljku?

Bifrost
09.02.07., 23:19
Ja ne ali bih voleo.

Srks
09.02.07., 23:24
Isto tako i ja. Ima postavljena tema na http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,413.0.html a i ima i ceo topic na ovom forumu.

Ig0r
09.02.07., 23:36
Ok. hvala na informaciji, ali složićete se da tema baš i nije zaključena.
Na bršljen sam već i ja pomislio. Čak kontam da to ne treba ni saditi jer je jako izdržljiva biljka već samo položiti u željeni položaj. I nije da će biti živo ali bar nije plastika;) Treba probati. U suprotnom, ako se zasadi pa se primi mislim da ćemo gajiti bršljen sa primesama tarantule a ne obrnuto.
Na netu postoji gomila informacija o vrstama koje je poželjno koristiti ali mene je zanimalo kako to stvarno funkcioniše. Ipak, većina hobista obraća pažnju samo na najosnovnje potrebe tarantule a ne na izgled terarijuma u sobi.

Srks
10.02.07., 00:06
Pa ja cu naj verovatnije da usadim scindaptus zbog tarantule jer je moj terarijum veliki a mala tarantula a moja vrsta tarantule je aboreal pa joj treba da se popenje na nesto da bih mogla da napravi mrezu. Inace danas sam isao da kupim scindaptusa skup je relativno od 800 pa do 2000 dinara.(ali to je za oglase). dobra je biljka scindaptusa jer pomaze ako imas aboreal i dobra je za ukras ali ja je uzmim manje vise zbog tarantule..

zarko
10.02.07., 03:46
nije to losa ideja ali nemoj nikako direktno u zemlju jer neces moci da izbuvas i da izvadis supstrat. kao bude trebalo da ga prosusis iz rzznih razloga ima da ubijes ili mucis biljku ....
samo sa saksijom a nju pokri zemljom ako hoces

Spiderman
18.03.08., 01:45
Moze li cuvarkuca u terarijum za T???

zarko
18.03.08., 02:47
naravno,mada je pola cuvarkuce pojela moja emilija

Spiderman
18.03.08., 15:19
samo da mi ne zgekne:)....