PDA

Pogledaj punu verziju : cena kukuruzne zmije



zarko
10.02.07., 17:29
da li mozete da mi kazete koliko bi para bilo uredu da plati kukuruzni smuk
od 80cm?
zenka
obican nije morf neki ?
pitam jer se slabo nacvim tim , ima momak koji zlei daje proda pa me interesuje koliko je neka u redu cenaza takav primerak


hvala

natural
10.02.07., 19:18
Negde oko 50 evra ove zmije su sada dosta jeftine i male se mogu nadji i za 20 do 30 razlog toga je sigurno sto je ova zmija veoma popularna za drzanje jer nije agresivna i lepa je a i teraristika se polako siri.

kimo
10.02.07., 22:23
Teško da ćeš baš kod nas naći za 50 eura, ali nek ti je sa srećom. Inače je to neka realna cena...Mada sam ja viđao da se prodaju od 100cm za 100 eur, ali to su radnje i tako neki likovi, preskupo.

natural
11.02.07., 01:03
Da to bi bila realna cena jer je pitanje koliko bi bilo u redu da se plati kukuruzni smuk pa sam napisao svoje misljenje.

zarko
11.02.07., 03:00
to mi i treba koliko bi trebalo da kosta....pitam jer me zamolio lik da prodam ako mogu tako da cu u savetu sa njim dati oglas. samo mora prvo njega da pitam da li se slaze....

gava
12.02.07., 00:26
Prava cena bi bila oko 50E, ali realno bi mogao da trazi za nju 10E za 10cm. Znaci 80E. Naravno, pitanje je da li ce naci kupca, ali 50-80E bi bila neka moja procena.
100cm je 100E, ali tako veliku zmiju ljudi kupuj radi razmnozavanja, zato su odrasle zmije skupe. Odrasle zmije malo ko uzima onako da ih cuva. Kad su male cena im je 10-30E (zavisno od kolicine), a ta ima 80cm. To znaci da je stara oko 3 godine, a to znaci da je spremna za razmnozavanje. Moj savet bi bio da se cenjka... neka proba sa najvecom cenom (80E), pa ako bude zainteresovanih...

kimo
12.02.07., 01:34
Pa tesko da bi mogao da razmnozava sa 80 cm, jesisiguran? One rastu duplo toliko skoro, ne razumem se ali mislim da je premlada za razmnozavanje...

gava
12.02.07., 10:31
Pa teško da može da izraste na duplo. 120cm im je neki vrh... veoma retko mogu da izrastu na 150cm, ali jako jako retko (posebno u terarijumu).
Kukuruzni smukovi postaju polno zreli sa 18-24 meseci, zavisno od dijete i veličine. 80cm je veličina zmije od 2-3 godine, tako da verujem da je ova spremna za parenje. Možda neće odmah nositi uobičajenih 15 jaja, ali bar pola od toga hoće. Mada ako je neko sad uzme i strpi se još godinu dana, definitivno je u poslu ;) :D

kimo
12.02.07., 12:36
Pa da nisam se dobro izrazio...ne baš duplo, ali da, pa zar nije to oko 2 godine, sa tri su one veće, bar sam ja tako čuo od momka koji ih je držao nekoliko...zavisi i od temperature i od hranjenja sigurno.

gava
12.02.07., 13:02
Treba sve uzeti u obzir, čak i veličinu terarijuma. Sve zavisi ali ja računam da je zmija bila u dobrim uslovima (znači ni najboljim ni najgorim). Nismo sigurni ni koliko je zmija stara. Ja sam napisao 2-3 godine joj treba da poraste na 80cm. Znači ima najmanje 2, a najviše 3 godine (pod uslovom da je držana u normalnim uslovima). Jel bi mogli da dobijemo fotku zmije i još neke informacije. U protivnom ova rasprava je besmislena.
Sa druge strane možemo uopšteno nastaviti da ćeretamo kad CS postaju polno zrele ali onda mašimo temu.

zarko
12.02.07., 14:07
nemam sliku, lik me zamolio da mu pomognem da proda zmiju. da li neko poznaje nekog ko je zainteresovan za slicnu?

oto
12.02.07., 20:46
Moji kukuruzni sa nekih 75-80 cm su se parili prvi put,stari su bile oko 3 god,zanka snela 17 jaja ali posto me iznenadila sa tim nisam na vreme primetio jaja pa su kozna kolko bili u terariumu bez icega pa su se isusile.Znaci i relativno mladi mogu da se pare,i da ima dosta jaja,a velicinu mogu i u tyerariumu dostic od nekih 1,7 m to znam jer sam video odnosno izmerio.Cena realna kome kolko vredi ko ih voli i zeli tu vrstu dace i 100 a ko trguje sa njima kalkulise i njegovu cenu pa daje manje,realno 80 malu moze uzet za 20-25 pa racunaj dve god hranjenje pa 50 je niska cena,no ako neko bezi od nje moze nac i po toj ceni,sve ovo moje misljenje nemora da sam u pravu ovo za cenu .

gava
12.02.07., 23:27
Eto, Oto čovek radi i živi od zmija i ako on kaže da je 50E malo onda je malo. Realno kad pogledaš i u pravu je. Neko je to brate mili hranio i pazio i čuvao. Ako je već prodaje onda neka bude cena prava. Mislim da je neki minimum 10E za 10cm.

natural
13.02.07., 00:09
Najbolje je da taj lik sto hoce da je proda odluci koja bi bila realna cena za tu zmiju i onda neka Zarko postavi oglas.

zarko
13.02.07., 03:56
pa oce neko da kupi 20cm zmije?
hahah
pa da ali i on ne zna :)
zna koliko je platio ali to ga je tra osoba odrala :)
tkao da ja hocu damu pomognerm da je proda jer zeli da uzme nesto drugo a i keva se ne slaze da je cuva... tj cuva je on duze vreme ali keva i bila odusevljena da zmija ode :)

gava
13.02.07., 10:17
80E.... to bi bila cena koju bi ja tražio. Nije preterana, nije premala... taman :D

squeaky_toy
19.02.07., 21:19
lepo je znati da zmije nisu skupe, ali gde da ih kupim???? :)
posto sam apsolutni pocetnik i nemam ni jednu zmiju, pauka ni slicno, hteo bh da pocnem sa zmijama. od paukova imam malo frku :shy:.
znaci, ako neko zna gde ima malih kukuruznih ili mlecnih zmija, bilo bi lepo da to podeli sa nama :)

gava
20.02.07., 10:08
Ako hoćeš nešto da nabaviš u malim oglasima (ovde na forumu) imaš rubriku Potražnja. Tu lepo napišeš šta ti treba i ljudi se jave tebi sa ponudom.