PDA

Pogledaj punu verziju : Decko ili devojcica?



Jenna
11.02.07., 14:50
Malopre se presvukao/la, pa me zanima da li je musko ili zensko, meni lici na devojcicu...
http://www.pobedi.net/Presvlacenje.jpg

zarko
11.02.07., 17:39
mora da mi kazes koja T ?
malo je mutnjikavo , kazi mi da li izmedju gornjeg para pluca ima nesto nalik dzepu , visak koze kao falta?
ne moguda razaznam jer je u jednoj ravni.kad kazes ime znacu kako treba da izgleda spermateka pa ce biti mnogo lakse
ako je chliobrachys sp (nema pojma zasto mi ta t na pamet) onda je muzijak ak oje iz roda brachipelma imas sanseda bude zenka jer one imaju djep koji mozeda se utopi u kozu pogotovu sto je koza jos sveza i ima bljesak koji me buni...
bitno je da gledas ofo sto je u fokusu vodoravna brazda da li ima iznad nje ili ispod viska koze kao izvrnuti dzep iz farmerica


ja sma zapeo sadjepovi :)
ha

Jenna
11.02.07., 17:44
brachypelma albopilosa je u pitanju, a sto se tice tog izvrnutog dzepa, to znam, kao neki jezicak, ali ne videh, pokusacu da slikam jos, ali ona je jako mala jos uvek...

Jenna
11.02.07., 17:53
evo jos jedne slike, ako ista pomaze...
http://www.pobedi.net/presvlacenje2.jpg

zarko
12.02.07., 00:02
izgleda da imas muzijaka

Jenna
12.02.07., 00:23
::) pa dobrooo... nadam se da je druga devojcica...
Hvala na pomoci!

gava
12.02.07., 00:34
Ja se nadam da nije ::). Malo smo u nedostatku sa muskinjama smithia pa zato. Nadam se da mi ne zameras.
Ovo lici na deckica mada ti je pauk jos mali. Vreme ce reci da li smo pogodili ili ne!

Jenna
12.02.07., 00:36
hehehe, ma nek su zivi i zdravi! ::D

Bifrost
12.02.07., 00:48
Ja mislim da je zenka

kimo
12.02.07., 01:26
Ne'u da kvarim zabavu ali je ovo definitivno zenka po meni, pa to sto se lose vidi to su spermateke...ja sam identicne video kod B.boehmei...

zarko
12.02.07., 02:49
ja ne mogu da vidim suvise mi je mutno da bih tvrdio. ako moze da se pomere iglom napred nazad onda jesu ali ovako je suvise dvodimenzionalno.
moj metod je 3X za redom potvrditi pol (kod malih) i naravno na dodir .,.. vizuelno uvek covek moze da pogresi

Geni
12.02.07., 08:58
90% ženka. (Gavo u pitanju je albopilosum, a ne smithi)

Iako se na slici ne vide jasno spermateke, suviše je to neravno da bi bio mužjak. Mužjaci imaju samo glatku kožu na tom delu i ništa više (imam jedan primerak :evil:).

gava
12.02.07., 10:42
::) pa dobrooo... nadam se da je druga devojcica...
Hvala na pomoci!

@Geni:
Znam ali ova druga o kojoj Jenna priča je B. smithi. Slučajno znam da ima i smithia pored albopilose ;)

Najbolje da sačekamo sledeće presvlačenje pa da vidimo šta je. Tu na slici se ne vidi jezičak spermateke, ali ima neravnina. Zbog Jenne se nadam da će imati više sreće od Genija, tj. da je devojčica :D ::). Videćemo

Geni
12.02.07., 12:13
Aaaaa... ok, nisam pratio radnju ;)



Ja se nadam da nije ::). Malo smo u nedostatku sa muskinjama smithia pa zato. Nadam se da mi ne zameras.


Za parenje neće biti problema, mislim da Žarko ima mužjaka B.smithi. Za Jennu je bolje da su obe njene Brachypelme ženke. Tako će moći još mnogo godina da se druži sa njima.

kimo
12.02.07., 12:34
Ne znam kako mislite da je mužjak...kao što Geni reče treba da bude sve ravno kod mužjaka a ovde se, ne baš najjasnije, vide spermateke još onako zaokružene u udubljenju malom. Ja sam ubeđen da je ženka.

gava
12.02.07., 13:57
Nisam siguran. Kad vidim prvu sliku pomislim da je mužijak,ali kad vidim drugu pomislim da je ženka. Stvarno ne znam

zarko
12.02.07., 14:17
ja se ne bih kladio nisakim,jer sad je lako podleci vecini i sugestijama. nadma se da je zenkica. ali meni je slika bila suvise mutna da bih tvrdio to. drugo presijava se i vlasnik je reko da ne vidi dzep?

ako ona ne vidi u 3d zasto bi se videlo naslici. a znam nasta mislite onaj talas rose koji se nazire kroz maglu..(.to je i mene mucilo tako da sad bis se slozio ali veorvatno zbog tog sot i ja sad vidim ono sto svi zele :) )to sam i ja pomislio ali takav odbljesak se cesto dobija kad gledas na mikroskop .

Jenna
12.02.07., 15:13
Ima tema na kojoj ste postavljali slike vasih ljubimaca sa ili bez spermateka, ali ja sad ne mogu da je nadjem da bih uporedila, pa ako neko zna, nek postavi link...

Geni
12.02.07., 15:28
Ne sećam se da je bila posebna tema o spermatekama. Bilo je mnogo potražnje za takvom temom, ali nemamo dovoljno veliki fond slika da je napravimo.

Imaš u mojoj temi o Brachypelmama dosta slika spermateka http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,169.0.html

Jenna
12.02.07., 15:30
Nasla sam slike i uporedila i evo sta mene buni... Ovaj deo sto sam obelezila ne videh kod muzjaka, ali ima kod zenke, stim da se na drugoj slici jasno vide spermateke, a kod moje toga nema...


http://www.pobedi.net/Presvlacenje1.jpg


http://www.pobedi.net/presvlacenje22.jpg

Jenna
12.02.07., 15:31
:D Hvala tu sam i nasla sliku

Geni
12.02.07., 15:37
A ne ne, uzela si sliku B.klaasi. Gde si baš nju našla. B.albopilosum nema takve spermateke. Ni jedna Brachypelma nema takve spermateke. Bila je rasprava o tome, tako da nemoj da gledaš njene spermateke.

Imaš u toj temi na primer slike spermateke kod ženke B.smithi, pa njih pogledaj.

zarko
12.02.07., 19:25
imas na mom sajtu http://www.gekkogecko.co.yu/brachypelma%20smithi.htm
pogledaj poredjenje izmedju zneke imuzijaka kod smitija .. slicno je i kod albpopilosuma
vidis na desnoj strani dzepic?
ako ga ima onda je zenka, a kod te bi trebalo dase vidi oglim okom ,kad se osusi egzoskelet onda bude tamniji malo i nabora sepa je tad mnogo mnogo lakse ...
javi utiske

Jenna
12.02.07., 22:00
Nazalost, to je toliko malo da ja vise ne mogu ni da otvorim da vidim... ali koliko znam, ima taj prorez no nista ne viri iz njega, pa videcu sledeci put kad se bude presvukao/la :)

zarko
12.02.07., 23:09
ako je tkao onda je muzijak ako ne pogledaj sledeci put ovo nista ne indikuje moguce da je zenkica drzim placeve

Jenna
10.06.07., 05:05
Evo da se vratim na ovu temu, pre koji dan je bilo presvlacenje i ispostavilo se da je definitivno devojcica!!!
Takodje i Smithi je devojcica, ali to sam vec negde napisala...
Nazalost nemam slika, no dovoljno ste mi objasnili da sam mogla sama da vidim kog su pola!
Hvaaaalaa!!!