PDA

Pogledaj punu verziju : Veličina terarijuma Split iz: Avicularia versicolor v Avicularia purpurea



Srks
12.02.07., 00:01
Hteo sam da vas pitam kako moze mala a.versicolor od 3-4 cm da napravi mrezu u velikom terarijumu. Sta mislite da li nesto da stavim u terarijum da bi napravila mrezu preko te povrsine. Sta kazete. Zabrinut sam zbog hrane jer dok je ila u malo posudici mogao si da joj stavis hranu u mrezu a sada ja stavljam hranu u terarijum....

zarko
12.02.07., 00:05
stavi neku granu i kupi cvrcke ili nesto sl...

Srks
12.02.07., 00:08
ili da je prebacim u neku manju posudicu dok jos malo ne poraste? Mada bas bi je drzao u terarijumu.

zarko
12.02.07., 00:12
ako je stavis u ter onda ce manje hvatati plen i sporije ce rasti ... ali bice podjednako ok

Kuni
12.02.07., 01:07
U koliko veliki terarijum si planirao da je prebacis? Koje su dimenzije? Ne bi ti bas valjalo da je prevelik, ona bi se negde smontirala a ostalo bi ti uglavnom (da ne kazem stalno) zvrjalo oprazno.

kimo
12.02.07., 01:31
Jos ranije sam ti rekao da je drzis u manjoj mosudi, samo neka bude dovoljno providna da je lepo vidis, inace te price da nece naci hranu i da ne moze da opstane je ne moguce, to su gluposti, ali ako hoces da ti brze raste mora da jede vise, a onda moras da nekako sredis da uvek lako nadje hranu, znaci ubacis neku granu, mozes i vise komada i/ili neko vestacko bilje i to ti je to. Ako hoces prebaci je pa vidi sta ce da uradi, ako ima pogodno mesto isplesce mrezu jako brzo u roku od 2-3 dana garant, ako se "ne snadje" onda je stavi u nesto manje.

zarko
12.02.07., 03:07
oko ovih stvari najbolje je da sednes , razmislis i uradis sta mislis. uzmi stvar u sovje ruke jer neces pogresiti kako god uradis. a ovako ljudi kucaju i pokusavaju da ti nametnu svoje misljenje, to se odnosi i na pecenj zemlje kuvanje grana itd itd

ovakve stvr. ne mozes da #####es i zato kako je tebi god volja ti uradi :)
nadmase da sam ti pomogo

Srks
12.02.07., 14:35
30x30x30

Kuni
12.02.07., 19:07
Lepe dimenzije, pravi terarijum, ako je prebacis siguran sam da ce se snaci + uradis li dobar enterijer sigurno ce da oplete bar trecinu. Da je u pitanju neka vrsta koja se na zanima sa mrezom, verovatno bi to bilo preveliko (ili bolje receno nesrazmerno veliko u odnosu na pauka), ali kod Avic. mozda ispadne zanimljivo. Ja jos nemam tolike terarijume posto nemam ni T. vecih od npr. 8cm, moje vece T. drzim u 15x15x15 i to mi za sada funkcionise odlicno, mada bi andersonija 'ladno mogao da prebacim u veci - poenta je u mrezi, cim pletu prostor je popunjeniji i vizuelno to izgleda super. Bas se spremam da ovih dana chromatusa i versicolor prebacim u staklo 15x15x15 pa kada se instaliraju stavicu fotke. Moje planiram prebaciti u vece ter. (poput tvog) kad nabace bar 10ak santima. Ako tvoju prebacis i oplete, obavezno turi fotku da vidimo.
@geni - blago tebi

Srks
13.02.07., 01:01
Inace uzeo sam ovako veliki terarijum da ne bih morao da uzimam jos jedan za druge tarantule. mislim mozes da stavis sve velicine tarantula u takav terarijum. a i jos ako ti je veliki mozes da ga prpolovis pa da bude kao dva za dve manje tarantule. ;)

zarko
13.02.07., 04:07
pa ne verujem osim ak one cuvas inchei :)
30x30 je za t do 17cm ....mada ja planirma da uglavim i neke vece kako stoje stvari ali da ga delis....?
nisam siguran

Kuni
13.02.07., 11:04
Slazem se da je ter. od 30x30 za primerke od 10-15cm optimalan, ali mislim da je teorijski a i prakticno moguce pregraditi ga na dva dela po 15x30, ako je konstrukcija takva da je to izvodljivo. U tom slucaju bi 2T. dok ne narastu do nekih 7-8cm mogle lepo da se smeste, a koliko shvatam srks ima od 3-4cm. Mada, pipkavo je to, treba pregraditi necim neprozirnim da se bas ne gledaju, a i kada otvaras moras biti fokusiran na 2 a ne na 1 pa i to dodatno otezava manipulisanje (sem ukoliko ne postoje dva poklopca). I ja imam neke stare akvarijume od 70x40 i razmisljao sam o pregradjivanju ali ipak odustajem, postaje to onda glomazno i meni bar neprakticno za rukovanje, volijem kada je svaka u svom zasebnom boksu. Male drzim u prikladnim kutijama, kada narastu do nekih 5cm prebacuiem u staklo 15x15 a kada narastu na oko 8cm prebacujem u veci, taman tada male iz kutija mogu da predju u ove od 15x15 i tako vrtim selidbeni krug. Elem srks, probas li to sa 2 u 1 nadam se da ces nam pokazati fotke.

Geni
13.02.07., 11:16
Sve se slažem sem 'treba pregraditi necim neprozirnim da se bas ne gledaju'. Tarantule definitivno ne mogu da se vide kroz stakla, tako da nema nikakvog razloga da pregrada ne bude prozirna.

Većina mojih terarijuma su pregrađeni. Prvi je bio sa zajedničkim poklopcem ali sam brzo shvatio da je to loša ideja, pa sam ostale pravio sa zasebnim poklopcima.

Srks
17.02.07., 18:56
evo bas sada ima jedno nedelju dana i vise od kada se moja a.versicolor presvukla. I pimetio sam da nece da pravi mrezu i da lovi (ali to moze biti zbog presvlacenja. Inace prebacio sam je u neku manju posudicu i nista sacekacu jos par dana.

Inace ona genekulatica se isto presvukla pre jedno 2 nedelje i jede ko luda...

Srks
26.02.07., 19:37
evo proslo je jedno 3-4 nedelje ali ova moja versicolor nista nije jela od presvlacenja? Sta da radim?

kimo
26.02.07., 20:30
Kako nije jela? Trebala bi da jede, nisu one generalno tako izbirljive...pa gde provodi vreme ako nije isplela mrežu? Moraš imati u posudi neke grane ili nešto gde može da se popne i da započne mrežu. I onda joj ubacuješ u mrežu i ješće. Ako nije ništa isplela onda joj samo ubaci crva ili šta već imaš, a ubaci jednog sa zgnječenom glavom da se ne ukopava, ako je gladna poješće ga i mrtvog...Kolika ti je temperatura u sobi, da nije prehladno? Samo joj obezbedi vode za piće i čekaj...ne znam šta bi mogao da bude problem.

NIHILUS
26.02.07., 21:18
Ja sam prebacio versicolor u veci ter. 20x12x12(home made) nije proslo dva sta pocela je da plete mrezicu i za par sati se presvukla, jako cudno... Kao sto kaze kimo, ako je gladna hasnuce crvica ili sta joj vec dajes. Znas i sam da joj treba visoka vlaznost i dobra ventilacija. E da, evo kako joj ja pruzam maximum vlaznosti za kratko vreme, probaj da prskas sa mlakom vodom, gledaj da bude malo toplija NE VRELA!!!

Srks
26.02.07., 22:01
Isplela je mrezu ovih dana tako da verujem da ce biti ok.



evo bas sada ima jedno nedelju dana i vise od kada se moja a.versicolor presvukla. I pimetio sam da nece da pravi mrezu i da lovi (ali to moze biti zbog presvlacenja. Inace prebacio sam je u neku manju posudicu i nista sacekacu jos par dana.


ali inace primetio sam da je teperatura u terarijum 19-20 C (teba da bude 26-29 C) sta da radim kada mi je u celom stanu tolika temperatura. Inace stoji gore na frizideru tako da mislim da je toplije gore. Sta kazete da li treba neka lampa ili grejac?

kimo
27.02.07., 00:01
Uhh...eto razloga zašto ne jede...mora biti toplije definitivno...možeš kupiti kod kineza onu lampu sa štipaljkom i staviti neku sijalicu i uperiti posudu da greje, po mogućnosti uzmi neku obojenu sijalicu da joj baš ne smeta. Inače moraš kontrolisati temperaturu češće ako misliš da je niska ili previsoka, samo pazi ako stavljaš sijalicu da ne skuvaš pauka, prvo proveri temperaturu pa onda stavi posudu sa paukom...

Bifrost
27.02.07., 00:30
Uzmi onu malu od 25w crvenu, ili neku tamniju boju.

Srks
27.02.07., 00:34
videcu sutra sta cu da radim :S .

e a gde to da kupim (kod kineza block 70).

Geni
27.02.07., 08:45
Inace stoji gore na frizideru


Na UPALJENOM frižideru?

Mislim da se toj avicularijici nikako ne dopada rad kompresora. Ako ikako možeš, smesti je negde drugde. Mislim da je to malo previše vibracija.

gava
27.02.07., 12:09
To za frižider je živa istina. Bolje je stavi na mini liniju ili sl. ako nemaš ništa bolje.


Sijalice ćeš naći u svakoj radnji sijalica i tako toga. Baš sam pametan ::)..
Te kineske lampe se nisu baš pokazale kao pametan izbor, bar meni. Sve su se zapalile posle 10-ak dana. Odeš lepo na pijac i kupiš kabal sa grlom i to je to.

Srks
27.02.07., 13:31
nazalost nemam gde mada to je na zamrzivacu koji nije upaljen stalno. Inace primetio sam da preko dana postigne temperatura do 25 C ali treba najmanja da bude 26. tako da videcu.

zarko
27.02.07., 14:36
nemoj mnogo da se razvlacis probaj da resis frizider temp problem.
moze da podje naoopako ....
ja ne znam gde vise vazi krilatica
bolje spreciti nego leciti nego kod t i reptila ...

kimo
27.02.07., 14:40
Ne treba najmanje 26 stepeni nego nesme da ti bude temperatura konstantno oko 19-20 jer onda im se jako uspori metabloizam i zato i ne jede, a ne znam koliko ce da izdrzi tako, mada to moze biti dosta dugo...

gava
27.02.07., 15:16
Možeš da probaš privremeno da je staviš uz radijator (ne da pribiješ nego stavis blizu, i vodi računa o reči PRIVREMENO, jako bitno) dok ne rešiš problem grejanja.
Temperatura ne sme da padne ispod 18 stepeni (bar tako kažu), i ne treba da pređe 30 (isto tako kažu). 26-28 bi bio neki idealni temperaturni raspon (kažu ljudi tako) gde pauk lepo jede i normalno se razvija.
Možeš da probaš sa folijom ili kabl grejačem. Kod arborealnih može i ispod terarijuma. Ili neko ima brže i bolje rešenje?

Srks
27.02.07., 15:48
videcu da kupim lampu preko nedelje, na budzi da uzmem gajtan sa grlom i uzmem sijalicu od 25w. Da li vi koristite tako nesto?

gava
27.02.07., 16:47
Meni kad je uključeno grejanje ne treba dodatno zagrevanje. Međutim kad nije (moj brat voli tako da ga isključi dok je napolju minus) onda koristim foliju. Za sada je sasvim dovoljna.
Probaj, videćeš šta ti je najbolje i najjeftinije i to koristi