PDA

Pogledaj punu verziju : Grammostola pulchra Split iz: Pocetak...



Geni
11.02.07., 21:56
Evo i na plastičnom primeru da potvrdim moju preporuku za tarantulu koja je dobra za držanje u ruci - Grammostola pulchra:

http://img118.imageshack.us/img118/2558/01eg0.jpg

Definitivno je jedna od namirnijih tarantula koje postoje. Ova je pred presvlačenjem pa nije baš tako crna kao što bi trebalo, ali u punom sjaju je i jedna od najlepših tarantula (po mom mišljenju).

zarko
12.02.07., 00:06
o geni pustio si nokte?
hahaha

kimo
12.02.07., 02:22
Da bre došao mene ovde da zavodi kako bi mi maznuo pauka ::D

Inače ću vam poslati slike kada se presvuče i nadam se da ću utvrditi da je ženka. Stvarno, neverovatno mirna tarantula iako je to posle transporta i Genijevog čačkanja, naravno i o lepoti se ne može puno šta dodati.

zarko
12.02.07., 03:04
ja sam ranije podpadao pod to ...sta je retko i sta svi vole da i ja to trazim ali sam provalio da pulchra jeste lep pauk ali nije moj tip. tj da razjasnim za nju ne bih dao vise para nego za aureostriatu....
tako sma podlego murinusu i totalno sam se razocarao, ali u zadnje vreme umem da napravim korak nazad i da razmislim da li to zelim ili ne .
pulchra je impresivna pogotovu kad je malo veca, ali ko sto rekoh ne cezne mi srce bas za njom ko sto zelim neke druge

Geni
12.02.07., 08:50
Ja nikada nisam ni gledao šta drugi misle. Nisam taj tip. Pulchra mi se jednostavno mnogo dopada sa svojom somot crnom bojom. To što je mirna meni ne znači mnogo, jer se ne igram sa tarantulama (ovo je bio jedan od izuzetaka da bi kimo napravio ovu sliku). Pošto je prvobitno pitanje bilo koja je najmirnija tarantula, hteo sam da pokažem pulchru koja je, po mom mišljenju, jedna od najmirnijih vrsta koje postoje.

*ma mrzemo me da seckam nokte. Lenčuga, sta ćeš :D

zarko
12.02.07., 14:08
ma ne be samo sam hteo da spomenem. meni se svidjaju (generalno sve T) i nisma imao u glavi ,e to i to hocu i mora da nabavim vec sam uzimao sve sto sam mogo da uzmem.fora ovo mora da se iam ono mora da se ima.pa sam od pre godinu dana poceo da pravim spisak T koje zelim pa se sad vodi m po njemu. ja bih uzeo pulchru ali je cena veca jerse dosta ceni i trzena je , a ja ne mislim tako i nije mi toliko privlacna. nemoj da me pogresno shvatite ja volim sve gramostole i bas mi se svidjaju ali mislim da pulchra nije nista lepsa od aureostri, ili neke druge (popularne ) tako da mi srce ne cezne za njom.
ali kao se pojave malisani za neke male pare naravno da bi jeuzeo....dok ima T koje me ne znaimaju i da se poklanjaju.
izvinite ako sam skrenuo ali ne bi da me guru goran pogresno shvati :)
haahahah

Geni
13.02.07., 10:17
Moj spisak želja, u vreme kada sam imao samo jednu tarantulu je glasio ovako:

Theraphosa blondi
Brachypelma smithi
Avicularia versicolor
Citharischius crawshayi
Grammostola pulchra

Kao što vidiš, još uvek mi fali ta pulchra :evil:

gava
13.02.07., 10:51
Ovo mi deluje kao da se pravdate zašto Goran hoće, a Žarko neće G. pulchru. To je stvar ukusa i želja. Svako bira paukove po sopstvenoim afinitetima, željama i mogućnostima. Svi se slažemo da je gore pomenuta pulhra fenomenalan pauk, ali to ne znači da ćemo svi hteti da je kupimo. I to je OK. Ne treba nikoga ni u šta ubeđivati.

Ja hoću pulhru i čekam da bude malih.

kimo
13.02.07., 11:51
Ma G.pulchra je nikakav pauk :P Pa neko ko kaže da ne želi takvog pauka, mora da ima nekih problema...ovo drugo nije šala...

Naravno ne vredi uopšte raspravljati o ukusima, ali se ova vrsta može preporučiti svakom početniku,jer je toliko mirna i ne zahtevna, da mislim da po ovim osobinama nema joj ravne...

Geni
13.02.07., 12:02
To je upravo i razlog zašto sam zapenio za pulchru. Najmirnija vrsta - odmah mi je pulchra u glavi :D.

gava
13.02.07., 13:07
Slažem se. G. pulhra je stvarno prelep pauk, satenski crn, miran, veliki, ne zahtevan. Šta čovek više da poželi? Međutim, ja sumnjam da bi jednog Bifrosta G. pulchra zadovoljila kao P. murinus. A ja ga kapiram, jaaaako dobro.
Ali Žarko ne. Pauk se ne vidi i to mu je osnovna (i jedina, rekao bih) zamerka. Pa i nije neka.
Naravno ovde pričamo o mirnim paukovima za početnike. Dakle G. pulhri je ovde mesto, a P. murinosu nije, jel? Paaa, ni to ne mora da znači. Ono što sam ja iz mog iskustva naučio je da su svi paukovi mirni ako ih ne čačkaš. U suprotnom svi su agresivni. Tarantula je nepredvidiva životinja koja se ne može izdresirati, tako da nikada ne znamo da li će i kad će nas ujesti. U to smo sigurni samo ako ih ne diramo.
Ono što hoću da kažem je da prvi pauk treba da bude onaj koji je najmanje zahtevan, a ne koji je manje ili više agresivan. Ja poznajem samo jednu osobu koju je ujela tarantula, a ujela ga je G. rosea. Nije u pitanju agresivnost pauka, već zdrav razum kod čoveka. Nadam se da ste me razumeli

Geni
13.02.07., 13:25
Pa već je u ovoj temi rečeno da tarantule nisu životinje koje treba držati u ruci. Da su nepredvidiljive i da ih je nemoguće dresirati. Nakon što smo to apsolvirali, ostaje nam jedino da preporučimo vrstu koja je najmirnija u najvećem broju slučajeva - Grammostola.

zarko
13.02.07., 13:48
mora da sam ja glup pa me ne razumete.
reko sam da pulchra ne bi bila na top 20 da ne znam koliko je drugi zele i koliko je retka i relativno skupa.to vazi kod nas a i u svetu.pa posto se svima svidja i svi je hoce poceo sma i ja da je zelim. a onda (pre godinu dana odprilike) sam seo i zakljucio da bih voleo da imam pulchru ali ima 30 vrsta koje bih zeleo da imama pre.to sma teo da kazem, a ne da mi se nesvidja vec da nije toliko visoko na lestvici kod mene. razlozi nebitni..bitno je i poenta da i kao sad zelim mnoge paukove suzdrzavam se da ih kupim i pravim selekciju. to je poenta
a sobzirom da ih ima gomila mora da se proredi i izabere ono sto dusi najvise prija.
a pulchra je lepa i jako je dobar temperament ali to meni nista ne znaci jer ja se ne majem sa tarantulama.bitnije je to sto nije kopac i sot je crna ko smrt.

Bifrost
13.02.07., 14:52
Ma nisi glup nego gresis puno u kucanju pa te ljudi ne "razumeju" :lol: (sala na Zarkov racun). Ja sam te razumeo ni meni pulchra nije nesto posebno, stavise jedino sto mi se svidja kod nje je ta crna boja (ne svidja mi se njen karakter ne prilici jednom tako lepom pauku ;)). Mislim da bi ove rasprave o malopre pomenutoj pulchrari trebalo premestiti u poseban topic.

Geni
13.02.07., 15:19
Prebačene. Rasprava može da počne ;). Pošto je ovaj topic inače počeo neozbiljno, nećemo ga više moderisati. Neka ostane ovakav kakav jeste.

A ti Mirko... Što ne uze onog lividuma. Em je prelepa, em joj karakter baš priliči :D.

Ja ću samo da kažem za pulchru da je dosta mirnija od Brachypelmi pa i od rosea. Imam još dve male rosee (pored onog mužjaka) i sve se štrecaju kada ih dodirneš. Takođe i sve moje Brachypelme (od kojih neke i bacaju dlake). Pulchra i G.aceaton su mnogo mirnije. Ne štrecaju se uopšte. Imaju čak i isto ponašanje kada ih guraš - okrenu se ka ruci i počnu da ispituju šta je to. Polako se same popnu na ruku. Držao sam ja i neke Brachypelme u ruci ali sam ih sve morao da gurnem na ruku. Nijedna nije htela sama da se popne. Samo su stajale skupljene i uplašene. Ove dve Grammostole se uopšte ne ponašaju uplašeno.

zarko
13.02.07., 17:39
super to je dobar display T

to ne bi bilo lose da se uzme za popularizaciju. planirma da se malo pozabavim tim pa cu mozda morati da nabavim neku koja ce biti impresivna a opet da se drzi po rukama ....
mozda bude pulchra

kimo
13.02.07., 18:21
to ne bi bilo lose da se uzme za popularizaciju. planirma da se malo pozabavim tim pa cu mozda morati da nabavim neku koja ce biti impresivna a opet da se drzi po rukama ....
mozda bude pulchra


Ako ćeš da ideš po emisijama i školama ili ustanovama da popularišeš to onda je G.pulchra idealna, tj. nema idealnije od nje, jer još nikada nisam naišao na informaciju da je nekoga pokušala da ujede ili da je pretila, a svako je negde čuo da je i G.rosea ujela nekoga kada je dirao, tako da je ova definitivno najmirnija.

Bifrost
13.02.07., 18:44
A ti Mirko... Što ne uze onog lividuma. Em je prelepa, em joj karakter baš priliči :D.


Damn, + volim kopace. Bice jos prilika :). Ali za sada hocu palvog kita, a ne pauka :lol:

Geni
13.02.07., 22:46
super to je dobar display T

to ne bi bilo lose da se uzme za popularizaciju. planirma da se malo pozabavim tim pa cu mozda morati da nabavim neku koja ce biti impresivna a opet da se drzi po rukama ....
mozda bude pulchra


U tom slučaju uzmi G.iheringi/acaeton. Isto tako mirna ko pulchra ali zato mnogo atraktivnija (ne lepša, samo šarenija). Jeste da je mala ali evo i slike Grammostole iheringi:

http://img65.imageshack.us/img65/5561/01ig4.jpg

A evo i jedna lepa slika da vidiš koliko je to atraktivan pauk:

http://img116.imageshack.us/img116/623/02uj5.jpg

zarko
14.02.07., 17:46
pa znam tkao mi nesto treba.
videcu polako .... dovoljno je i smiti za sad iz ruke i kutije
a ove su ti prelepe geni

@kimo- hvlaa za savet

Srks
16.03.07., 18:43
Mogao bi da napises nesto o ovoj Grammostole ihering.

Gledao sam da nadjem nesto o ovo vrsti ali nema nista posebno.

Geni
16.03.07., 19:45
Pa Grammostola je, znači mirna, bezopasna, sporo raste i jako žilava :D. Moja je kopač i koliko vidim to je i karakteristika vrste. Za razliku od G.rosea koja nikada nije gram zemlje pomerila. Takođe ne smeta joj vlažna zemlja što znači da ne traži skroz suvo kao G.rosea. Ja uvek prepustim tarantuli da odabere šta joj odgovara. Dam im priliku da rade šta hoće i vidim šta odaberu. Ova kopa i to dosta, tako da ću je držati sa dosta zemlje.

gava
19.03.07., 15:28
Tvoja G. rosea ne kopa? Interesantno. Moja je bager. Svakih par sati konfiguracija terena je drugačija u njenoj kutijuci.

Geni
19.03.07., 15:38
Ali ne kopa. Pomera zemlju, ali ne ide u dubinu. Iheringi ide u dubinu. Tripuje da je lividum ili nešto slično :D.

gava
19.03.07., 15:58
E a kako ti je sa hranom. G. aureostriata je skoro prestala da jede, ali debela je kao svinja. Međutim, G. rosea je zadnji put jela u oktobru, a presvukla se skoro... pre par nedelja. Ne znam da li da se brinem?

Geni
19.03.07., 16:53
Rosea? Pa ja sam već pisao koliko mene ta tarantula izluđuje. Imam jednu od 3-4cm koja je prestala da jede prošle godine i 2 puta!!! se presvukla pre no što je prvi put jela pre oko 2 meseca. Izluđuju me.

zarko
19.03.07., 20:25
mene zato i nerviraju po malo... inace cuvao bih rcf

gava
20.03.07., 11:01
Dakle da se ništa ne brinem? OK.
Pa da, mada ne bih rekao da me izluđuje, ali ponekad mi stvarno dođe da je se otarasim... majke mi. A onda mi bude žao. Šta ću kad sam emotivac

Geni
20.03.07., 11:42
Ja kada sam to pričao ti si me kritikovao.



nemoj pljuvati po rosei.. pa svi mi znamo koliko sporo rastu..
ja imam jednu koja se kod mene presvukla 2 puta i porasla celih 3mm za ta dva puta.... pa fenomenalno
neka ih, takve su kakve su... razlicite
da sve rastu isto ne bi ih drzao toliko. to je char hobija... bar za mene.

gava
20.03.07., 12:15
Jaoj... sećam se. Ma volim ja njih i dalje, ali stvarno znaju da te izvedu iz takta.