PDA

Pogledaj punu verziju : Paroedura androyensis



kimo
13.02.07., 22:55
Najnoviji gekon kod mene u kolekciji. Vrsta je Paroedura androyensis, dosta retka i još slabo zastupljena vrsta gekona u svetu.

Raste samo 5-6cm, ali u to ćemo se još uveriti, veoma su agresivni lovci i jako puno jedu za tako malog gekona, ovaj moj ima oko 3-3.5cm sa repom tako da je to baš mala vrsta i ima oko 3-4 meseca. Veoma su lepi, a pošto mi crkao hard-disk Geni će postaviti nekoliko sličica ako bude ljubazan...

Geni
13.02.07., 23:22
Evo i slika. Nisam ga nigde lepo uhvatio da ceo bude u fokusu. Suviše je sitan :D

Evo telo:

http://img484.imageshack.us/img484/975/02cs1.jpg

A evo i fokusirane glave. Mali ima facu :D:

http://img239.imageshack.us/img239/8397/03fx0.jpg

I za kraj jedna na kojoj se lepo vidi koliki je ::):

http://img239.imageshack.us/img239/4408/04bw5.jpg

zarko
14.02.07., 19:57
e da obrati paznju na temperaturu . nesme da ide preko 28C. i traze malo vise vlage od pictusa tako da im stavi cooco fiber ili treset i da bude semi vlazno.
vaze za jedne od najmanjih gekona by the way:)
manji su od viper gekona -koji su uzgred prelepi
ajde nabaci jos koju lsicicu repa to me zniama :)

Geni
14.02.07., 20:01
Što baš rep?

http://img258.imageshack.us/img258/4272/05ft6.jpg

kimo
14.02.07., 20:41
Znam sve...zar si pomislio da nisam sve to saznao pre nabavke? Uzimam još jednog, pa se nadam da ću imati par...

Inače rastu samo 5cm, nisam siguran da li ukupno ili samo telo bez repa, ali mislim da je bez repa 5 cm i ženke su veće izgleda, ali ovaj ima neka 4 meseca, tako da će biti otprilike duplo veći kada bude odrastao, jedna od najzanimljivijih vrsta iz roda Paroedura, po mišljenju mnogih...ne zahtevaju tako veliku vlažnost uopšte, a i temperatura sme da pređe 28, ali nije dobro na duže staze, zamisli kolika su jaja ::D

Moraću ja da ga slikam ovom Goranu se tresu ruke, on je već za staro gvožđe ;)

zarko
15.02.07., 03:06
pa zar nemaju zanimljiv rep geni ?

ok ja samo da ti spomenem ...rastu tako nesto do 7cm ako se dobor secam jer je bilo uinchima 3-4 inch
sta je to m ili Z ?

kimo
15.02.07., 13:03
Ne znam još šta je mali je jako, kao što vidiš, mada se nadam da ću uskoro da saznam pol...

Rep je najjači kod njih, da vidiš šta radi sa njim dok lovi cvrčke...uvrće ga i pruža na sve strane, stvarno su super. Jedva čekam da poraste malo, uzeću još jednog sada, pa se nadam da ću ubosti par :)

Stricek matija
17.02.07., 12:46
mališan super izgleda... :D to mi je najljepša vrsta u rodu... iako nisam ga nigdje vidio za prodaju... informativno kakve su cijene mališana?

kimo
17.02.07., 13:58
Mnogima su najlepši, ako bude sreće uzimam još jednog zasada, ali inače ih nema baš često...trudiću se da ih parim čim budem mogao, iduće godine verovatno, ali nemate pojma kako to malo čudo jede...to je neverovatno :shock: i da po preporukama nekih koji su ih već držali, ključ je za opstanak i lep i redovan razvoj, konstantna ishrana u prevodu svaki ili svaki drugi dan.

Cene su oko 30-40 eur za mlade, nisu oni toliko skupi koliko ih nema...

zarko
17.02.07., 18:01
vidis to ej cudno , znam da savetuju i tacno je ,ljudi znaju.
a pictuse ne smes hraniti mnogo cesto. kad su mali ako dajes svaki dan riknjavaju... i ak ofenomenalno napreduju. to mi je reko jedan englez a i ja sam priemtio da mnogo bolje ide na svaki 3 dan superiska ni jedan nije izgubljen.
a iz istog roda ...za svakog treba da se zna sta je dobro

kimo
17.02.07., 20:30
...za svakog treba da se zna sta je dobro


Naravno, zato su forumi mama naspram knjiga, ali naravno osnovne informacije i neke potvrđene iz knjiga.

Strava su, ovaj mali baca blato na sve strane, a da vidiš kako jede, uplašio bi se, mislim da bi napao slona da mu daš da jede iako je 100 000 puta manji ::D

moraću da slikam pa da stavim jednog dana...teško ga je uslikati em je mali em skakuće kada se usplahiri, mada nije preterano plašljiv, jer ja ga uvek gledam kada jede, a tada ne misli ni našta :)

zarko
17.02.07., 22:14
haha strava mogu da zamislim

i ja se tako gubim ....to bih nazvao strucno "fuga de anima"
haahh zvuci ozbiljno :)

Bifrost
05.04.07., 22:15
Ma nisu dobro ispali na slikama, zapravo mnogo lepse izgledaju.