PDA

Pogledaj punu verziju : hello



Superfy TNT
15.02.07., 12:45
Evo prvi put vidin ovaj forum, neki tip mi je posla post na forumu di ja inace provodin vrime giantspiders.com, baj d vej jeli ovo hrvatska ili srpska stranica ??? Ima li tu ekipe koja bi prodavala tarantule :D

Srks
15.02.07., 12:54
Cao ja sam Srdjan. Mozes naci prodavce tarantula na ovoj adresi http://www.teraristika.org/forum/index.php/board,14.0.html
odnosno na glavnoj starnici fourma-Ponuda.

kimo
15.02.07., 13:01
DObrodošao, registruj se ako planiraš da budeš aktivan na forumu. Inače je srpska, ali to nema nikakve veze, pridružuj se. Odakle si? Šta držiš?

Bifrost
15.02.07., 21:04
Dobrodosao. Ja sam taj "neki tip", citao sam Superfy TNT post http://www.giantspiders.com/forum/viewtopic.php?t=2675 pa reko da bi i ovde dosta nas (ukljujuci mene) voleli da cuju posledice ujeda tarantule (i to odrasla zenka murinusa). Sta da vam kazem mene je nateralo da se zamislim posto lako bih mogao da ponovim slicnu gresku. Takodje malo mi je promenilo misljenje o Goranovoj ornati :lol:. I + lik ima odraslu zenku crawshayia.

zarko
15.02.07., 22:31
DOBRODOSO ...

marko
15.02.07., 23:21
welcome stranger ::D

svarog
15.02.07., 23:49
Hajdiiii hoooooouuu!
Kako smo ljubazni!
Odlican marketing!
Dobro nam dosao!!!!

gava
16.02.07., 11:03
Pozdrav i dobrodošlica.
Mene posebno zanima taj ujed... verovatno me čeka u skorije vreme :S

Srks
16.02.07., 15:13
Na ovom forumu je bilo nekoliko tema o ujedu tarantule verujem da su mnogo ljudi zainteresovani za to.

Superfly TNT
17.02.07., 02:31
E pozdrav ljudi, ovo me bas obradovalo, nisam uopce znao da postoji forum o tarantulama na hrvatskom tj srpskom jeziku, nadam se da vam ne smeta sto sam hrvat, do sada sam se mucia oko foruma na engleskom jeziku, iako ih nisam ni previse posjecivao jer znam vise manje sve o tarantulama, ali s obzirom da je ovo forum na prihvatljivom jeziku vjerojatno cu tu biti svaki dan od sada pa na dalje, nadam se da ce mi ovo otvorit i nove mogucnosti kupovanja tarantula jer srbija mi je poprilicno blizu za razliku od njemacke odakle sam do sada nabavljao tarantule, stoga ljudi ocekujte od mene mnogo pitanja zahtijeva ::D he he, a sto se tice toga sta drzim, imam 17 paukova, a to su

C. CRAWSHAYI odrasla zenka

A. GENICULATA odrasla zenka

G. ROSEA odrasla zenka

B. BOEHMEI odrasla zenka

T. BLONDI odrasla zenka

P. MURINUS odrasla zenka

M. ROBUSTA odrasla zenka

A. AVICULARIA odrasla zenka

H. MINAX odrasla zenka

H. LIVIDUM odrasla zenka

P. FASCIATA odrasla

P. REGALIS odrasla zenka

P. MIRANDA odrasla zenka

P. FORMOSA odrasla zenka

A. SEEMANNI juvenilna zenka

S. CALCEATUM 5 presvlacenja

B. SMITHI 4 presvlacenja

To je cijela kolekcija, apsolutno mi je najdraza zenka crawshayi, nju sam zadnju dobio i #####o je velika i agresivna, bestija, a sad mi jos dolazi T. aphophysis takoder zenka, sto se tice ugriza to cu opisati sutra ujutro jer sad trenutno neman vremena ali opisat cu sve u detalje ::D ne zelim nikom da se to dogodi, virujte mi :shock:

kimo
17.02.07., 11:21
Dobrodošao!

Slobodno piši šta god hoćeš i koliko god hoćeš, samo otvori neke nove teme da bi mogli posle novi članovi da nađu to preko search funkcije ;)

Lepa kolekcija, koliko dugo držiš tarantule? Jel su kupova već kao polu odrasle/odrasle ženke ili si ih ti odgajio?

Superfly TNT
17.02.07., 13:29
Drzim tarantule negdje oko desetak godina i samo sam T. Blondi i C.Crawshayi nabavio kao odrasle zenke ovo ostalo sam ja sve odgojio

Kuni
17.02.07., 13:49
Sjajna kolekcija, nego, planiras li da ubacis i nesto musko, nisu li ti malo usamljene devojcice, a odrasle i garant polno zrele, spremne za orgije...

Superfly TNT
17.02.07., 14:09
Da imam planove za sve poechiloterie, i uskoro bi mi trebalo doc par muzijaka, trenutno sam u pregovorima sa jednim frendom iz njemacke, e i ne smijes zaboravit da zivim u Hrvatskoj a tu tarantule jos nisu postale bas popularne tako da ti je cijeli taj proces tu kod mene malo mukotrpan pogotovo sa nabavljanjem hrane :evil:

Stricek matija
17.02.07., 15:07
bok,

pa neznam kako prije nisi našao neki od foruma u Hrvatskoj...gdje se može nabaviti hrana, mladi pauci, i spolno zreli mužjaci... ;) u google samo treba upisat tarantule.. ;)

sa ovog tvog popisa ja sam samo ove godine imao mužjake regalisa, rosee, murinusa, geniculate, boehmeia, avicularie i lividuma... i svi su uglavnom otišli kod prijatelja u mađarsku, sloveniju, austriju...

a vidim da imam i još neke potencijalne mužjake sa tvog popisa.. blondi koji će već ove godine mislim bit zreo..(moja odrasla ženka je uginula prije par dana) pa eventualno murinus i fasciata...

Kuni
17.02.07., 17:13
Matija, sta bi sa blondinom. Prirodna smrt, starost??? I ako sparite stogod tokom ove godine, ne zaboravite fotke, toga definitivno malo ima na forumu.

Stricek matija
17.02.07., 17:36
neznam šta je bilo... trebala se presvuć.. uvjeti uredu... nije se mogla ni okrenut na leđa... malo sam istraživao... kažu da se T blondi iz prirode teško prilagode terarijima i da ugibaju... ja mislim da je ova moja bila iz divljine.. al nisam siguran..ne vidim nikakav razlog zašto bi uginula..

Kuni
17.02.07., 17:40
Da ga j... bas steta, ti bas imas iskustva, ali izgleda da je nakada i do pauka, ko zna koliko ih tako ugine i u prirodi.

kimo
17.02.07., 17:47
Da ga j... bas steta, ti bas imas iskustva, ali izgleda da je nakada i do pauka, ko zna koliko ih tako ugine i u prirodi.


Definitivno je i do pauka, zato se i ne preporučuje uzimanje iz prirode, tarantule su svakako bića koja su jako malo poznata ljudima i još puno toga ima da se otkrije. Ja znam iz iskustva(ne mog, već drugara iz inostranstva koji je razmnožio dosta tarantula) da je blondi jedna od tarantula koje je jako teško razmnožiti u zatočeništvu...jer mnogo njih ne preživi ni prvo sledeće presvlačenje od kada se uzmu iz prirode...taj moj drugar je uspeo da dobije kokon od blondi ali je pojeden, kao i 99% kokona koji su napravljeni u Evropi...svakako je šteta te Matijine ženke...nadam se da će Geni imati više sreće...

zarko
17.02.07., 22:20
jedno stoji da nisu samo uslovi da bi pauk bio ziv. cela biohemija i fiziologija posotji kojoj ne moze da se pridje u opste...mal ovise se tog zna kod gustera i sl. malih zivotinja ali i kad je dijagnostika uspesna retko sta moze da se uradi(kod nas) .
skoro je ortak odneo leoparda kod vet. i ocigledno je da ima ovdu u sotmaku ali nista ne moze da rade jer vet . azeda je mali da bi se to dreniralo ...i verovatno nedostatak iskustva..

beda Mateja ali sta je tu je ,nadam se da se nisi mnogo nasekirao.

Stricek matija
18.02.07., 06:20
sad smo već otišli daleko u OT od teme..ali eto.. uvjeti toj blondici su bili "besprijekorni" tu nema uopće riječi oko toga... največi pauk u kolekciji...imala je posebnu pažnju i zbog toga što sam je planirao parit..nabavio za nju mužjaka...uložio dosta novaca i vremena... sa tom vrstom imam dosta iskustva...ali ovo mi je bilo loše...
kada sam je kupio zbog stanja u kojem je došla sam sumnjao da je iz divljine..jer sumnjam da se neko može tako loše odnosit prema takvoj zvijeri... al eto... još jedan dokaz meni zašto je najbolje uzet mališane a ne već skoro odrasle životinje... na greškama se uči...

kimo
18.02.07., 13:07
s al eto... još jedan dokaz meni zašto je najbolje uzet mališane a ne već skoro odrasle životinje... na greškama se uči...


Super rečenica, nema šta! Ali kada ne može da se nađe iz zatočeništva onda se mora, ali kao što sam rekao jako često se dešava da WC blondi ne dožive da se uspešno presvuku...šteta, ali tako je.

zarko
18.02.07., 17:16
ma u opste veliki pauci su teski za presvlacenje... ne znam da li ima veze to sa velicinom...
eto i goranova se nesto mucila ...