PDA

Pogledaj punu verziju : Skloniste za tokaia



gilezmaj
23.02.07., 12:09
posle odredjenog vremena posto sam mu stavio skloniste izvadio sa i mnogo je aktivniji.
dakle zakljucak je da mu netreba sloniste,jer sam nasao dubiu unutra koju sam stavio pre 10 dana,ali kako sam sklonio skloniste odma je pala za slobodu
zarko bio si u pravu

gava
23.02.07., 15:12
Mislim da njima sklonište ne treba. Ako staviš nekog zelenila i granja gde može da se pentra i krije među njima, biće mu sasvim dovoljno.

kimo
23.02.07., 17:06
Pa nije sklonište uvek neka posuda sa rupom ili nešto slično od sladoleda, margarina i ostalih namirnica...Ako imaš zaklon bilo kakve vrste i od bilo čega to ti je sklonište, svaki gušter mora imati neko sklonište gde može da se sakrije od ostatka sveta, to je obavezno, jer gušter koji je istresiran može da presane da jede, izgubi imunitet i ugine i to dosta brzo...zato je svaki ozbiljniji terarijum za tokaja, puno biljaka, grana i kora od drveta...

gilezmaj
24.02.07., 12:40
pa znam ja to,nego sam mu napravio pecinu od gline i nije ni izlazio iz nje i npn stop je bio tamne boje,ali vec jutros je bio skriz beo

zarko
24.02.07., 15:21
:)
drago mi je da si zadovoljan kako se sad poasa....
ja kod tokaija idem na varijantu posumljavanja sto vise pa onda nema potrebe da bleji po rupama.
hoce oni (bar kod mene) da sesuncaju po malo tkao da nisu totalno stidljivi...
skoro sma hvatao tokaija ...onako nesto mi sumljivo bilo sa njim pa da ga pregledam.
uf bial je borba....mada nije to problem ko sto je nekad bilo ..
ne plasim se ujeda jer nije impresivan mada je neprijatan.
ali posle ujeda iguane to nije nista :icon_blackeye:
nego ja imam frku sa ovim mojim ima sjebane lamele na nogama i slaob se drzi non stop kliza a nije problem upresvlacenju vec sto su toliko ofucane i sjebane da ne vrse dobro funkciju

nece da jede itd itd....vec 2 meseca ga drzim na 70 +vlaznost itd itd stvari koje sam promenio i nikako da se resi tog problema ..
jako mi je drag a ne izgleda na dobor
bedak

kimo
24.02.07., 17:10
Šteta baš...tokay-i su strava gušteri i baš je sra... kada posle nekoga vremena ono što misliš da će da prođe ne uspe... :angry:

Koliko ih imaš?

zarko
24.02.07., 17:36
2 i ortak jos jednu zenkicu
ma videcemo

gilezmaj
26.02.07., 12:14
citao sam negde na netu da se sjebu tr rese na nogamo od stakla !!!

zarko
26.02.07., 14:50
hmmm
ja imam zenku koja je na staklu 90% vremena imam je 5u godinu i fenomenalno izgledjau lamele


sad se presvuko muzijak pa cemo videti da li je napor zadnja 3 meseca vredeo :)
fala za info ako nadjesa izvor navedi ga molim te

gilezmaj
27.02.07., 11:24
ee jeb...a sad da me ubijes nemogu da ga nadjem ali cim budem pronasao

zarko
27.02.07., 14:31
ok.... hvala za info moze biti