PDA

Pogledaj punu verziju : C.crawshayi (Izdvojeno iz: Evo par slika)



Bifrost
20.02.07., 23:58
17-18 AAAAAAAAAAAAAAA. Jos jednom osudjen na pakao opet sam prekrsio 10. boziju zapovjest, ali ovaj put sam bas debelo prekrsio :lol:.

zarko
21.02.07., 02:10
ljubomora? :D

Geni
21.02.07., 08:45
Po otprilike. 'Ne poželi ništa što je tudje'.

E ccc, ja koji sam ateista trebam da ti napišem kako glasi.

Ali moram da razumem bifrosta. Citharischius crawshayi zaista fenomenalno izgleda. Moja dva komada su još mala. Napravio je veoma zgodnu rupu. Lako se vidi. Ja bih se najviše plašio, prilikom selidbe u veći terarijum, da ne odluči da napravi neku manje vidljivu rupu. To bi bila velika šteta.

gava
21.02.07., 16:23
Nije ljubomora već zavist (razlika je ogromna). Sram vas bilo, ništa ne znate.... ccccccc ;) :D
I ja sam čuo da kopaju uz stranu terarijuma, sem ako im se početak ne obezbedi u sredini. Ekstra je pauk, ali stvarno gnjavi sa rastom. Mada, ako bolje razmislim, mogao bih da nabavim jednog. Taman dok poraste moći ću da kupim svoj stan ::D

Bifrost
21.02.07., 19:27
10. Ne poželi ništa što je tude.

E ljudi moji je Goran ateista pa najbolje zna. Sevejeno hteo sam da napravim salu ali izgleda da je retko ko razumeo.

Geni
21.02.07., 19:40
Ma svi znamo da je šala :D

zarko
21.02.07., 22:12
pozeli tudjeg kravsoja :)

Bifrost
21.02.07., 23:25
:lol: :lol: Ovo Zarkovo je najbolje 10. Zapovjest: Ne pozeli tudjeg crawshayia :lol:
E stvarno moram kad dodjem do para uzeti jednu odraslu crawshayicu.
U Hrvatskoj znam da imaju 2 odrasle zenke crawshayia. Znam da je Matija prodao jednu prijatelju. Ne mogu da verujem da to neko moze da proda, mora da je Matiju ovaj prethodno zestoko napio :lol:, pa ga nekako ubedio, ne vidim kako je drukcije to moglo da se dogodi :lol:. I za kraj:

11. crawshayievih zapovjesti. :lol: (moro sam da dodam jedno :shy:)

1. Ja sam crawshayi Tvoj, nemoj imati drugih crawshayia osim mene.

2. Ne pravi sebi idola od tudjeg crawshayia niti kakva lika, nemoj im se klanjati niti im služiti.

3. Ne uzimaj uzalud imena crawshayia svoga. (sa ovom izmenom sam obezbedio jos gori pakao)

4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve crawshayieve poslove, a sedmi dan je odmor crawshayiu tvome.

5. Poštuj crawshayia, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.

6. Ne ubij crawshayia.

7. Ne čini preljube ukoliko to smeta crawshayiu. (sobzirom da mu ne smeta ::D :evil:)

8. Ne kradi crawshayia.

9 Ne svedoči lažno na crawshayia svoga.

10. Ne pozeli tudjeg crawshayia.

11. Ne prodaj crawshayia svoga. (Matija osecas li se gresno? :lol:)

kimo
22.02.07., 00:36
:lol: :lol: :lol:

Ti si bolestan...nabaviću ti ženku jednu da ne cviliš toliko ;)

zarko
22.02.07., 04:00
:D
hahah dobar si

Superfly TNT
22.02.07., 04:19
Care, bole me trbusni misici od smijanja, ne mogu virovat sta citam, koje su ovo ideje " ne cini preljube u koliko to smeta crawshayiu " ha ha ha ha ha ha ha haaaaaaaaaaaaaaaaa, predobro, najbolje bi bilo da svi sa foruma doniramo nesto novca u fond '' za crawshayia '' pa da ti kupimo jednu zenku :)

Stricek matija
22.02.07., 08:45
Bifrost... dobro si čuo... ;) al moram priznati da neznam od koga si čuo... i mogu reč da si dobro informiran... :lol: :lol: :lol: ali onda si sigurno i čuo zašto sam prodao crawshayia i "ostalih" 50ak paukova iz kolekcije... jer sam kupovao psa... ;) ... a sad kupujem drugog psa... pa će se opet desit nešto slično... samo u puno manjim razmjerima... ::D

još jedna stvar zašto nisam opčinjen tim paukom kao ti je da imam neke paukove u kolekciji koji se slično ponašaju... a tako sam kolekciju i slagao..dakle po nekoliko paukova različitih vrsta sa različitih kontinenata da se slično ponašaju... večinom afrikanaca... crawshayi se tu nije našao... :icon_razz:

a smiješna stvar je da je taj crawshayi sada kod drugog poznanika..koji ga oće vratit nazad meni.. i zamijenit ga za bilo kaj drugo.. ja se nedam ::D ::D ::D

u svakom slučaju..moje mišljenje je da ima interesantnijih kopača od crawshayia... ;)

kimo
22.02.07., 11:12
Kao naprimer?

Geni
22.02.07., 11:41
A da ja editujem ove Matijine negativne komentare o crawshayi-u pre no što ih Bifrost vidi? Suviše je mlad da bi ga strefila srčka. :D :D :D

@Superfly TNT: Izjasni se da li da ove sitne pošalice :D vezano za Bifrostovu ljubav prema crawshayi-u prebacim u novu temu, da ti ne guši ovu.

gava
22.02.07., 12:58
u svakom slučaju..moje mišljenje je da ima interesantnijih kopača od crawshayia... ;)

Potpuno se slažem sa Matijom. Po meni je H. minax 10 za crawshaya.
Ipak smo se ponovo uhvatili rasprave o ukusima.... ali crawshay je jako lep i bar zbog toga treba svi iole ozbiljniji kolekcionari da ga imaju. Naravno ovo je samo moje mišljenje.
Striček kojeg psa nabavljaš? I kojih paukova hoćeš da se oslobodiš? Da možda nemaš nešto i za nas?

Superfly TNT
22.02.07., 16:28
.
Striček kojeg psa nabavljaš? I kojih paukova hoćeš da se oslobodiš? Da možda nemaš nešto i za nas?


Da da da da, jeli imas mozda nesto za gladne i siromasne ::D ako ti nije problem napisi sta ti vise ne treba

Bifrost
22.02.07., 17:14
još jedna stvar zašto nisam opčinjen tim paukom

u svakom slučaju..moje mišljenje je da ima interesantnijih kopača od crawshayia... ;)



:shock: :shock: :shock: ^^^\/^^\/^---------------------------------------- :lol:

@Kimo: Javljam ti cim dodjem do 80e :D



Bifrost... dobro si čuo... al moram priznati da neznam od koga si čuo... i mogu reč da si dobro informiran...

CIA, Snajka, CIA :lol:

Bifrost
22.02.07., 17:50
Za Gavu i Matiju

Ne znam kako da vam objasnim vaznost ovoga, morate mi verovati, Idite u grad Meggido... u drevni grad Jezreel. Sretnite se sa svestenikom Bugenhagenom. Nacicete ga u manastiru Subjako. Samo vam on može reci na koji
nacin cete okajati svoje grehe :lol: :lol: I morate pozuriti dok ne bude kasno. :lol:

zarko
22.02.07., 19:05
slazem se

a mozda ce pomoci i da ubacite koji dinar u kasu manastir Crna Reka :)
ali pozurite ... pozurite ..pozurite (odjek)

Stricek matija
23.02.07., 08:32
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sad smo već stvarno otišli OT..al eto.. moderatori neka prebace...
ne slažem se sa Gavom da svaki "iole ozbiljni kolekcionar" mora imat crawshayia... mislim da je moja kolekcija sasvim dobra i ozbiljna... pažljivo su birani rodovi i vrste... i mislim da je to druga najveća kolekcija na prostoru balkana... (prvu mislim da ima Damjan Knafeljc iz Novog Mesta)... a moram napomenuti da se moja kolekcija ne sastoji samo od paukova ;)

@ kimo ... na primjer meni je puno interesantniji Ephebopus murinus... onda Eucratoscelus pachypus... Megaphobema robustum.... USUMBARA, P chordatus... Haplopelma lividum... pa jel treba više? :lol:

nabavljam ženku američkog staforda za mog ljepotana ::D... i do jučer sam se spremao na put za srbiju po jednu ljepoticu... ali uzgajivač je počeo komplicirat... pa sam odustao od toga..i uzet ću vjerojatno jednu drugu u Zagrebu...

kojih paukova se riješavam.. trenutno su na listi Haplopelma lividum, Cyclosternum fasciatum, Ephebopus cyanognathus, Psalmopoeus irminia, Usumbara, Brachypelmides klaasi, mlade maculate i chromatusi... od slijedećeg tjedna i mladi cambridgeii... mužjaci G actaeon, H incei... i vjerojatno će još nešto ić... možda Poecilotheria pederseni...



a mozda ce pomoci i da ubacite koji dinar u kasu manastir Crna Reka :)
ali pozurite ... pozurite ..pozurite (odjek)


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gava
23.02.07., 09:58
Kako ste vi svi duhovitiiiiii ;) :D

Matija, ja stojim iza onoga što sam napisao, a što se mene tiče ti si taj deo ispunio :D. Probao si, nije ti se dopalo (dovoljno) i to je to. Ali hajde da se ispravim: Svaki iole ozbiljniji kolekcionar bi trebao da ga ima ili ga je imao bar jednom u životu. Taj pauk svakome treba da prođe "kroz ruke".

Najbolji pauk kojeg ja imam je P. murinus usumbara, a uskoro ću imati i mombasu (ako bog da). Biće i crawshay verovatno, ali još mi nije vreme :S

kimo
23.02.07., 11:52
Čisto iz radoznalosti sam pitao...meni se P.murinus nije svideo, ali imam E.murinusa i E.cyanognatusa koji su mi super iako su kopači, baš dosta vremena provode napolju obojica iako su mali još uvek, svega 3-4 presvlačenja, usput su i prelepi. Imam i H.lividuma, ali njega ću da prodam, on mi nije potreban zasad.

Ne slažem se sa tim da neko treba da ima nekog određenog pauka da bi bio "ozbiljan" kolekcionar...

Bifrost
23.02.07., 14:09
Ne slažem se sa tim da neko treba da ima nekog određenog pauka da bi bio "ozbiljan" kolekcionar...


Slazem se, to nije razlog zbog cega sam ja nabavio crawshayia i zbog cega zelim odraslu zenku. (pravdam sebe iako se ne osecam prozvano :lol:).

Edit:
E a stvarno me nerviraju neke izjave o crawshayiu, to su izjave pokupljene sa stranih sajtova i to: "this species is a must for any serious collection" i "Slow growers, but well worth the wait". To su ljudi procitali i kada je u pitanju ova vrsta cesto se koristi i mislim da to nisu nihova misljenja vec nesto sto su procitali i amin. Mislim da sam pojam ozbiljna kolekcija je sirok pojam, ja licno mislim da moja kolekcija nije nesto ozbiljana ali meni se svida :D i nastavicu da je popunjujem ne da bi bila ozbiljna vec to je nesto sto ja volim...

gava
23.02.07., 15:59
Uh, bre... "this species is a must for any serious collection" i "Slow growers, but well worth the wait". Tačno znam šta hoćeš da kažeš, ali ja nisam imao to na umu. Ja sam rekao sebi da nikada neću držati murinuse i arborealne tarantule. Ali dok nisam probao nisam znao šta propuštam. P. murinusi su mi sad extra, a imam i A. versicolor i P. irminiu koje su prelepe. C. crawshay me trenutno ne privlači, ali verujem da ne bi bio toliko popularan među hobistima da nije na svoj način poseban (kao, u ostalom, i većina tarantula). A siguran sam da je zato "a must for any serious collection". I zato bi svako trebao da ga nabavi i vidi da li mu odgovara... To sam mislio
A, Bifroste mislim da grešiš kad kažeš da tvoja kolekcija nije ozbiljna. Ja ne znam šta sve imaš, ali vidim da voliš agresivnije paukove. Lepo si rekao da ozbiljna kolekcija je širok pojam. Možemo je tumačiti po vrstama, po broju, po ceni... kako hoćeš. Ti si ozbiljan kolekcionar (po meni), samo to još ne znaš. Ko nabavi u Srbiji P. metallicu je po meni Bog, pa makar imao samo nju... ako razumete šta hoću da kažem

kimo
23.02.07., 17:03
E pa nebih se složio sa Gavom da ko nabavi P.metallicu je bog, jer svi znamo zašto je nema kod nas...ne zato što ne može da se nabavi, nego samo zato što je jako skupa. Zato ne mislim da je bog taj ko je ima, jer može dpći neko ko ima para na bacanje a nema nikakve veze i ljubavi prema tim životinjama i kupiti je, on će za tebe biti ozbiljan?

Ozbiljan kolekcionar je onaj koji drži duže vreme paukove i koji ih ima poviše, naravno uz uslov da ima iskustva sa što više paukova. To je po meni ozbiljan kolekcionar, tj. hobista...

Bifrost
23.02.07., 18:30
Mislim da nije tako mislio (bukvalno), mislim da je hteo da kaze da mu se P. metallica trenutno najvise svidja.
Naravno da je crawshayi poseban ne zove se uzalud i "King baboon", jedna je od najvecih tarnatula Afrike (mlogo volem Afriku).

Uf...Moja kolekcija je veoma skromna imam samo 14 paukova (8 vrsta) for now :). Murinuse nemam trenutno i to mi je jedan veliki defekt u kolekciji. Ali nabavim jos par vrsta koje imam na umu i ja cu biti zadovoljan :D. Hvala ti na komplimentu :D.


Ozbiljan kolekcionar je onaj koji drži duže vreme paukove i koji ih ima poviše, naravno uz uslov da ima iskustva sa što više paukova. To je po meni ozbiljan kolekcionar, tj. hobista...


E to je pravi odgovor.

zarko
24.02.07., 15:20
meni se ne dopada jedna stvar to sto ne moze niko da preskoci komentar ....
ako je on reko ozbiljni kolekcionar znamo na sta je mislio i nema potrebe da redefinisemo neciju rec samo da bi se uklopila u odgovarajucu definiciju.....
ako neko kaze treba svkao da ima kravsoja 1000% ce neko da kaze e ne treba i to je glupo...
ma be reko da treba i to se prihvati sa dozom suzdrzanosti i to je to
i onda mozemo da priucamo ko drugari...

ne mora da se ima kravsoj ali ja sma zeleo da probam ... imam jednog nije los ... simpatiocan mladic:)
nije nista ekstra jer je jos uvek 2,5cm ali interesantan...
ako covek ima mogucnosti treba da uzem razmilite pauke probas pa ides dalej ..ako mozes da ih preprodas i da budes dobar par evra usput super.
ja sma probao ma murinusom nije mi se dopao i cao

ramzisljam se oko haplopelma nisam siguran da jeto nesto za mene ali se lomim.
zenka krawschoja uf to je nesto vredno paznej ... po meni :)

gava
24.02.07., 21:32
E pa nebih se složio sa Gavom da ko nabavi P.metallicu je bog, jer svi znamo zašto je nema kod nas...ne zato što ne može da se nabavi, nego samo zato što je jako skupa. Zato ne mislim da je bog taj ko je ima, jer može dpći neko ko ima para na bacanje a nema nikakve veze i ljubavi prema tim životinjama i kupiti je, on će za tebe biti ozbiljan?

Tačno, ne mogu ništa da kažem



Mislim da nije tako mislio (bukvalno), mislim da je hteo da kaze da mu se P. metallica trenutno najvise svidja.

I ovo je tačno.... podjednako



meni se ne dopada jedna stvar to sto ne moze niko da preskoci komentar ....
ako je on reko ozbiljni kolekcionar znamo na sta je mislio i nema potrebe da redefinisemo neciju rec samo da bi se uklopila u odgovarajucu definiciju.....

ako covek ima mogucnosti treba da uzem razmilite pauke probas pa ides dalej ..ako mozes da ih preprodas i da budes dobar par evra usput super.
ja sma probao ma murinusom nije mi se dopao i cao

A Žarko je moj Bog. On je u par rečenica lepo rekao ono što ja žvalavim par dana. Ja ovde nikome ništa ne zameram i nadam se ni meni niko ništa ne zamera, tako da ja i dalje pričam sa drugarima ;) :D
Ja bih sad završio sa "ozbiljnim kolekcionarima", ali moram prvo da dam svoju definiciju. Ja smatram za ozbiljnog kolekcionara nekoga ko ima neki cilj i teži ka njemu... po bilo koju cenu. Zato je Bifrost ozbiljan... sam je to napisao... još samo neke i biće zadovoljan :D. Znam da metallica je samo skupa, ali ako ti je stalo i ozbiljan si onda skupljaj pare i to je to. Nečega se moraš odreći zarad nečeg drugog. Bar ja to tako gledam. Eto...

Ig0r
28.03.07., 13:55
Geni, može slika tok crawshayia? Ako možeš stavi neki predmet tipa upaljač pored(to je ravno 8 cm) radi poređenja.
Hvala. baš sam radznao :P

gava
28.03.07., 16:17
Mukica. Sad može da kopa samo na gore ::). Jesi li kapirao da mu napraviš neku posudu sa recimo 30cm treseta? Čisto da vidiš dokle će da kopa.
Skrenuli smo sa teme :S

Ig0r
28.03.07., 17:11
Jesi li kapirao da mu napraviš neku posudu sa recimo 30cm treseta? Čisto da vidiš dokle će da kopa.



To sam se i ja pitao... Karakteristični terarijumi za kopače, a tu mislim na odrasle jedinke mogu biti i do pola metra dubine. Naravno mnogo im je manja površina baze... Čini mi se da sam negde pročitao da je kopanje u dubinu instinktivno. Kad je temperatura na kojoj se pauk nalazi previsoka, on se ukopava dublje. Iz tog razloga se ne preporučuju podni grejači za tarantule. Ali ipak, koliko dublje??? Ako mu je pak hladno on se približava izlazu.




Skrenuli smo sa teme :S


Pa šta ćeš kad je geni sve već proučio ;)

Geni
28.03.07., 20:14
Geni, može slika tok crawshayia? Ako možeš stavi neki predmet tipa upaljač pored(to je ravno 8 cm) radi poređenja.
Hvala. baš sam radznao :P


Evo. Slikana na brzinu. Nisam stavljao pravi blic pa ima taj odsjaj, ali vidi se poenta.

http://img264.imageshack.us/img264/6982/012nc2.jpg

I ove postove prebacujem u temu o crawshayi-u.

gava
28.03.07., 20:16
Naravni da je instinktivno. Nisam baš siguran da paukovi razmišljaju nešto puno.
Svi paukovi kad im je prtoplo počnu da se ukopavaju, bilo da su bageri ili ne (bager je moj termin za kopača :D). I ovo važi samo za terestrijalne paukove. Za arborealne ne znam. Zato se ne preporučuje podni grejač.
C. crawshay u pripodi kopaju rupe i do 60cm duboke.
Ovo sam pitao Genija jer je njegov pauk koliko se ja sećam dosta mali i ova dubina bi za njega bila kao za odraslog 70-80cm

Geni
28.03.07., 20:48
Pa bio je broj manji kada se uselio. Sledeće presvlačenje i moram da mu obezbedim novu kućicu. A baš sam se obradovao što sporo rastu.

Biforst11
29.03.07., 00:17
Sta je to belo iza nje? Koje su dimenzije ovih ulegnuca...(znas na sta mislim, hocu da uporedim sa mojom). Malo je losa slika ali mislim da ce skoro da se presvuce?

zarko
29.03.07., 02:53
i moj treba da se presvuce ..potamneo je

Geni
29.03.07., 08:44
Sta je to belo iza nje? Koje su dimenzije ovih ulegnuca...(znas na sta mislim, hocu da uporedim sa mojom). Malo je losa slika ali mislim da ce skoro da se presvuce?


Koje belo? Pa zid. Čaša je providna pa se vidi zid iza. Čaša je viskoka 8,5cm. Izmeriću ti i ulegnuća :)

*Mirko, zašto pišeš kao gost?

Bifrost
30.03.07., 00:47
Koje belo? Pa zid. Čaša je providna pa se vidi zid iza.

Ucinilo mi se da ima nesto unutra.



Čaša je viskoka 8,5cm. Izmeriću ti i ulegnuća :)

Haha, moja je veca :lol: mada mislim da je muzijak :( sacekacu jos jedno presvlacenje.



*Mirko, zašto pišeš kao gost?


Duga prica :lol:

Bifrost
21.04.07., 15:35
Evo par slika, bio sam vadio bubasvavu koja je bila prevelika za njega pa nije hteo da je pojede, pa sam izvadio i njega, ustvari bubasvaba ga je izvadila :lol:.

http://img219.imageshack.us/img219/8923/dsc00100qw5.jpg

http://img143.imageshack.us/img143/8440/dsc00098fe1.jpg

Ovaj upaljac je nesto manji od od 8cm za jedan milimetar :D

Ig0r
21.04.07., 17:04
Shto je tako plavo sve? Slikao si telefonom? Inache jako mi se dopada ta vrsta, samo je malo rano za mene da je uzimam, ali jednog dana sigurno

kimo
21.04.07., 18:19
Kako može da bude prerano za to? ::D

Polako ali sigurno raste :) Još samo 5 godina :P

zarko
21.04.07., 18:24
nije rano ...mozdaje vec kasno da pocnes da cuvas malog :)

trebace ti citva vecnost da poraste :)

Bifrost
21.04.07., 21:12
Uzimaj bre ako nemas :lol:, ako zelis da ga uzmes kada tad neka bude odmah posle ces samo dodatno da cekas ako uzmes malog. Ne treba mu bilo kakva posebna briga, nije tezak za cuvanje (bar po meni, a verujem da ce se vecina sloziti).

Geni
21.04.07., 23:27
Čak šta više... izuzetno je lak za čuvanje ;).

Ig0r
25.04.07., 14:59
Hmmm.... Razmatram predloge ;)

Geni
23.02.10., 18:45
UUU, kako matora tema ::D

Moja bebica je već dovoljno porasla da zasluži pominjanje a i vreme joj je da se preseli u komotnije prostorije.

Uhvatio sam je danas tokom hranjenja na brzaka pa je i slika loša ali biće boljih kada je budem uskoro selio.

Ženka je ;)

http://i206.photobucket.com/albums/bb178/Geni_22/IMG_0675.jpg

zarko
23.02.10., 21:36
lepo bogami ...napreduje :)

Geni
23.02.10., 21:50
Nego... To je fobas ;)

Za 2 godine je dogurala do oko 8, možda 9cm. Maltene je na pola puta. Taman, 5 godina od slinga do odrasle.